11-latka potrącona na pasach. Kierowca “dał dziecku niezasłużenie bolesną lekcję”

Na ul. Wybrzeża Armii Krajowej przy mostku nad Kłodnicą doszło w czwartek rano do potrącenia 11-letniej dziewczynki, która prawidłowo przechodziła przez przejście dla pieszych. Tym razem skończyło się na siniakach.

– Dorosły za kierownicą dał dziecku niezasłużenie bolesną lekcję, że część naszych kierowców nie dba o prawa i bezpieczeństwo pieszych i tym samym niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą ze zdwojoną uwagą przekraczać jezdnię – komentuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy gliwickiej komendy.

Policjanci surowo rozliczą kierowcę skody za spowodowanie opisanej kolizji. Mężczyzna tłumaczył, że nie zauważył pieszej.

Na szczęście nie jechał szybko, w innym przypadku zdarzenie mogłoby skończyć się tragicznie. – Ten przykład jest dla nas wszystkich nauką, że mimo stosowania się do przepisów ruchu drogowego przez jednego z uczestników, zawsze można trafić na kogoś, kto popełni błąd. Źródłem błędów jest ludzka natura. Zatem jako istoty omylne, szczególnie kierowcy, nie możemy generować zagrożeń rutynową i szybką jazdą – mówi Słomski. – Dziś w ramach działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, w różnych miejscach naszego miasta i powiatu patrole ruchu drogowego, wyznaczone tylko do tych zadań, będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych – dodaje podinspektor.

REKLAMA

Jak zapowiada Słomski, za niebezpieczne zachowania i zagrożenie bezpieczeństwa pieszych pouczenia nie są przewidziane.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
...

Wybrzeże Armii Krajowej, wewnętrzna autostrada Gliwic. Między 5 a 7 rano można spokojnie śmigać 120, co często ma miejsce. Natomiast nowy chodnik wzdłuż rzeki został zamieniony na parking, przez kierowców parkujących w poprzek. Oczywiście nikt o niczym nic nie wie, nie ważne co dzieje się na ulicach miasta, skoro grupa SPEED ma sukcesy w zwalczaniu piratów poruszających się po prawdziwych autostradach…

Lolek

Zgadza się, wyścigi samochodów codziennie w centrum, wyprzedzanie na skrzyżowaniu i pasach (Dworcowa, Zwycięstwa). Zero policjanta, prewencji, okresowych kontroli. Po prostu polski bu….el.

MariannaA

Mikołowska. Koło debilnego przystanku. Dziecko na przejściu, przeprowadza rower. Środkowy pas zajęty przez auta, ale zebra wolna. Przystaje przy autach, skrajny prawy pas wolny. Rusza. Nagle na pasie wyłania się samochód. Dziecku coś upadło, podnosi i szybko ucieka bo auto nie zwalnia. Kawałek od śmierci. Dziecko jest roztrzęsione. Auto zatrzymuje się kawał dalej. Wyłazi babsko, drze mordę na dziecko, gestykuluje. Wsiada do auta i odjeżdża. Szkoda, że to wszystko daleko ode mnie.
Innym razem na przejściu kolo nowego parkingu na środku pasów gnojek omijał łukiem. Wpadł rozpędzony z Dworcowej.
Chadziajska norma.

Laszlo_egesz

“dał dziecku niezasłużenie bolesną lekcję” Szanowna Redakcjo! Kto u Was wymyśla takie tytuły? Cyt: “…Dorosły za kierownicą dał dziecku niezasłużenie bolesną lekcję, że część naszych kierowców nie dba o prawa….” Czy to zdanie brzmi prawidłowo? Proszę o weryfikację.

Bogna

Co z lekcją udzieloną kierowcy przez sąd!?

ja234

“Dał lekcję”…coś mi zgrzyta w temacie artykułu, ale chyba chodzi o klikalność…
Sprawca pokazał, że piesi są zagrożeni przez świrów za kierownicą,którzy w swoim infantylnym auteczku leczą kompleksy, czują się “lepsi” i “ponad” pieszymi.Będąc pieszym trzeba mieć oczy wokół głowy plus zasada żadnego zaufania.
Sprawca powinien trafić do pierdla na 15 lat plus 200 tys mandatu plus dożywotnie zakaz prowadzenia auteczka.(1812)

Gliwiczanin

Zapomniałeś dodać że powinni zabrać mu to auteczko

Urodziny w Gliwicach

Tylko na 15? Popraw się ja 234 bo cię nie poznaje

57

Kilka dni temu na tym samym przejściudosłownie przeleciał mi przed maską rowerzysta. Z mostku wjechał na jezdnię w ułamku sekundy, Gdybym jechał trochę szybciej to zrobiłbym z tej ameby mielonkę.

Gliwiczanin

Niestety rowerzyści nie patrzą na nic

Imiu

to jak Piast vs Górnik…Niepojęte a się dzieje XD

ja234

Niestety auteczkowcy nie patrzą na nic.Jedzie taki,panienki za kierownicą niewiele lepsze.(1710===)

Tanh

Nie wiem czy wiesz, ale jako kierowca dojeżdżasz tam do drogi z pierwszeństwem (drogi rowerowej), więc musisz zwolnić lub nawet zatrzymać się jeśli jest taka konieczność

lorl

To nie jest przypadek drogi rowerowej biegnącej wzdłuż drogi głównej. Ona biegnie w poprzek głównej. Dlaczego rowery miały by tam mieć jakieś specjale pierwszeństwo ?

Kolik

Zatrzymać to się musi rowerzysta, aby kierowca udzielił mu pierwszeństwa

marian

Gdyby prawidowo przechodziła tzn. upewniłaby się, że nie wchodzi przed jadący pojazd, nie zostałaby potrącona. Chyba, że kierowca celowo dodał gazu, zmienił tor jazdy tak, żeby uderzyć w dziewczynkę.