17 zmodernizowanych Leopardów, 22 wyremontowane czołgi T-72. Bumar Łabędy podsumował 2022 rok

Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy podsumowały 2022 rok. Spółka sukcesywnie przekazywała kolejne wozy w ramach kontraktów na modernizację czołgów Leopard 2A4 do wersji 2PL/M1 oraz modyfikację czołgów T-72.

 

W 2022 roku przekazaliśmy wojsku 17 szt. zmodernizowanych Leopardów, natomiast kolejne 3 wozy są w trakcie odbiorów. Do użytkownika trafiły również 22 szt. czołgów T-72 po przeprowadzonym remoncie wraz z modyfikacją – czytamy na stronie Bumaru.

W czerwcu spółka podpisała umowę na remonty główne i konserwacyjne czołgów PT-91. Kontynuowane są także projekty dotyczące remontów wozów zabezpieczenia technicznego WZT-2.

Firma skupia się nie tylko na działalności produkcyjnej i biznesowej. Dużą wagę przywiązuje także do budowania relacji z otoczeniem. Spółka wspiera corocznie wiele inicjatyw tych o charakterze lokalnym jak i ogólnopolskim budując tym świadomy CSR czyli społeczną odpowiedzialność biznesu. Wspieramy inicjatywy sportowe, a dla społeczności lokalnej organizujemy coroczne zbiórki darów wśród pracowników – informują Zakłady Mechaniczne.

Bumar od lat współpracuje z Zespołem Szkół im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach, gdzie funkcjonuje objęta patronatem ZM klasa. Oferuje uczniom zajęcia praktyczne prowadzone pod okiem swoich pracowników, uzyskują oni stypendia oraz gwarancję zatrudnienia w Spółce po zakończeniu edukacji.

W tym roku wspólnie ze spółkami z GK PGZ nasze przedsiębiorstwo wsparło działania funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Sił Zbrojnych RP w ramach akcji PGZ „MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”, przekazując sprzęt ułatwiający służbę przy obronie naszych granic

– przekazuje Bumar.

Oprócz tego w tym roku spółka przyłączyła się do akcji wsparcia weteranów i kombatantów z II wojny światowej „Paczka dla Bohatera”, inicjatywy, dzięki której otrzymają oni noworoczne paczki z produktami spożywczymi.

(żms)/Bumar Łabędy
fot. Bumar Łabędy

27 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze