17 zmodernizowanych Leopardów, 22 wyremontowane czołgi T-72. Bumar Łabędy podsumował 2022 rok

Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy podsumowały 2022 rok. Spółka sukcesywnie przekazywała kolejne wozy w ramach kontraktów na modernizację czołgów Leopard 2A4 do wersji 2PL/M1 oraz modyfikację czołgów T-72.

 

W 2022 roku przekazaliśmy wojsku 17 szt. zmodernizowanych Leopardów, natomiast kolejne 3 wozy są w trakcie odbiorów. Do użytkownika trafiły również 22 szt. czołgów T-72 po przeprowadzonym remoncie wraz z modyfikacją – czytamy na stronie Bumaru.

W czerwcu spółka podpisała umowę na remonty główne i konserwacyjne czołgów PT-91. Kontynuowane są także projekty dotyczące remontów wozów zabezpieczenia technicznego WZT-2.

Firma skupia się nie tylko na działalności produkcyjnej i biznesowej. Dużą wagę przywiązuje także do budowania relacji z otoczeniem. Spółka wspiera corocznie wiele inicjatyw tych o charakterze lokalnym jak i ogólnopolskim budując tym świadomy CSR czyli społeczną odpowiedzialność biznesu. Wspieramy inicjatywy sportowe, a dla społeczności lokalnej organizujemy coroczne zbiórki darów wśród pracowników – informują Zakłady Mechaniczne.

Bumar od lat współpracuje z Zespołem Szkół im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Gliwicach, gdzie funkcjonuje objęta patronatem ZM klasa. Oferuje uczniom zajęcia praktyczne prowadzone pod okiem swoich pracowników, uzyskują oni stypendia oraz gwarancję zatrudnienia w Spółce po zakończeniu edukacji.

W tym roku wspólnie ze spółkami z GK PGZ nasze przedsiębiorstwo wsparło działania funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Sił Zbrojnych RP w ramach akcji PGZ „MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM”, przekazując sprzęt ułatwiający służbę przy obronie naszych granic

– przekazuje Bumar.

Oprócz tego w tym roku spółka przyłączyła się do akcji wsparcia weteranów i kombatantów z II wojny światowej „Paczka dla Bohatera”, inicjatywy, dzięki której otrzymają oni noworoczne paczki z produktami spożywczymi.

(żms)/Bumar Łabędy
fot. Bumar Łabędy

27 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
hanek mały
01/01/2023 14:26

Tak oto znane na świecie zakłady produkcji czołgów i innego sprzętu wojskowego zmieniły się na warsztaty naprawcze starych gruchotów. Jest się z czego cieszyć !!!

Cliper
01/01/2023 19:32
W odpowiedzi na  hanek mały

Wystarczy przejechać obok tej firmy aby mieć obraz z czym ma się doczynienia..średniowiecze + wysoka komuna

SS3
07/01/2023 16:38
W odpowiedzi na  hanek mały

Czołgi jak czołgi, WZT to była światowa czołówka.

Też mi ...
01/01/2023 09:11

A gliwiccy blacharze „zmodernizowali” 1273 sztuki wozów marki BMW oraz Audi z wersji „lekko bity” do wersji „Niemiec płakał jak sprzedawał”.
I co, łyso wam?

Jasnowidz
01/01/2023 09:27
W odpowiedzi na  Też mi ...

Plakat bedziecie jak sie kasa skonczy,a z Uni niedostaniecie kasy.
Mozesz przyjechac na szrotplace, bo jest sezon zimoy,zlomu przyybylo.

Brawo wy
01/01/2023 10:22

W takim tępie rozwoju zakładu to za 100 lat bedziemy potęgą a tak na marginesie to bumar jest przechowalnią dla związków
zawodowych i innego kolesiostwa tak samo jak cała polska grupa zbrojeniowa

Mały Kaziu
01/01/2023 17:31
W odpowiedzi na  Brawo wy

Tępię analfabetów.

prawda
01/01/2023 13:31

Bumar od kilkunastu lat to trup i tyle w temacie.

Cliper
01/01/2023 08:01

Jest się czym chwalić!szacun.juz nie produkcja tylko remonty,modernizację

AFD
01/01/2023 08:43
W odpowiedzi na  Cliper

Do produkcji trzeba miec ludzi naprawde wykszauconych i swoje patenty , a jak sie niena to mozna tylko robic to co inni pozwola.
Prezydent moze poslac swoje leopardy na Ukraine,przeciez jest wielkim przyjacielem.

sfinkse
01/01/2023 14:42
W odpowiedzi na  AFD

Szkopek nie ma spania?

SS3
07/01/2023 16:26
W odpowiedzi na  Cliper

Była produkcja Daglezji to płaszczak uwalił.

egon
01/01/2023 11:57

„w ramach budowania relacji z otoczeniem” też spuścili dodatkowe ścieki do kanału …. bo zawsze tak spuszczali i spuszczać będą – no bo kto zabroni ?

wiesław
01/01/2023 11:07

Szkoda, że tak rzadko powstają właśnie artykuły na ten temat – a przecież to jedna z najważniejszych firm w mieście i ważny pracodawca. Firma która realnie coś robi a nie zatrudnia tylko ludzi do pukania w klawiaturę. Oby więcej takich firm z polskim kapitałem.

Tymon
01/01/2023 12:57
W odpowiedzi na  wiesław

Oj obawiam się że jakby porównać wpływy z podatku PIT, to ci pukacze w klawiaturę wpłacają znacznie więcej. Ale nie będę wchodził w dyskusje, która grupa zawodowa jest bardziej patriotyczna, bo potrzebujemy wszystkich.

Mirosław
02/01/2023 10:51

Jak na możliwości zakładu to słabo. Chyba ledwo na wypłaty wystarczyło. Tyle gadania Pinokia (i poprzedników) a efekt słaby.

Czytelnik
01/01/2023 09:45

42 czołgi w rok? Ponury żart.
Ciekawostka filmowa:
https://www.youtube.com/watch?v=u51C84-We4E
linia produkcyjna SAMOLOTÓW F-35 zdolna jest do produkcji JEDNEGO samolotu DZIENNIE!

Ronald
01/01/2023 12:49
W odpowiedzi na  Czytelnik

No cóż, każdy chwali się tym, co ma. I w zasadzie tyle w temacie.

Justyna
02/01/2023 13:55

Jak się ma takich kierowników jak w marketingu , zakupach i logistyce, to się nie ma co dziwić że to jeszcze funkcjonuje.

Przechodzień
03/01/2023 20:54

To smutne, że przy lawinowym wzroście wydatków zbrojeniowych w Polsce gliwicka firma została wykolegowana na margines marginesów do roli kiepskiego warsztatu remontowego. Co na to posłowie PIS z naszego okręgu?

Stary
04/01/2023 16:45
W odpowiedzi na  Przechodzień

Był niejaki Pyzik. Teraz psuje coś innego.

SS3
07/01/2023 16:35
W odpowiedzi na  Przechodzień

Każda polska firma została wykolegowana na tych zamówieniach.
Nie, czekaj, jedna zarobi – kościół, bo przecież bez święceń nie zadziała.

Cc
01/01/2023 19:01

Czyli w 10 lat 170 sztuk, to te pierwsze trzeba ponownie zacząć remontować, strach pomyśleć jakby było ta z 700 czołgów.

ktos
01/01/2023 19:26
W odpowiedzi na  Cc

od 2002 roku posiadamy na uzbrojeniu Leopardy. W 2012 ruszyły rozmowy co ma być modernizowane, a od 2020 pierwsze czołgi są po modernizacji. Wnioski do wyciągnięcia we własnym zakresie.

Julek
02/01/2023 07:56

To Ci specjaliści od podwozi do Krabów, którzy skrzanionych nie poprawili i nie ponieśli kosztów i chcieli jeszcze przejąc Hsw, zakład mechaniczny Co oni wyprodukowali

Ampuła