Zbędne sprzęty zalegają w domu? Elektroodpady można oddać w dwóch dzielnicach Gliwic

fot. UM Gliwice

Zbędne świetlówki, lodówki, telewizory, komputery, pralki i drukarki, a także wiele innych niepotrzebnych bądź zużytych elektrosprzętów można oddać do specjalnie oznakowanego samochodu. Ten stanie w sobotę, 11 maja, w dwóch dzielnicach Gliwic – na Koperniku i na Trynku.

 

To nie tylko zalegające w naszych mieszkaniach graty, ale też odpady niebezpieczne, których nie należy wrzucać do pojemników na odpady komunalne. Przez cały rok można oddawać je w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Rybnickiej 199 albo przynieść do specjalnie oznakowanego samochodu, który w wybrane soboty parkuje w kolejnych gliwickich dzielnicach. Sprzęt musi zawierać elementy elektryczne lub elektroniczne. Tegoroczne zbiórki elektrośmieci prowadzi firma TKM Recykling Polska Sp. z o.o.

W sobotę, 11 maja, elektrośmieci będzie można oddać:

• godz. 10.00–12.00 – Kopernika, ul. Kopernika (przy pawilonie handlowym);
• godz. 12.30–14.30 – Trynek, ul. Młodych Patriotów (parking przy wjeździe na osiedle).

Uwaga: Elektroodpady należy dostarczać na miejsce zbiórki w określonych w harmonogramie godzinach. Wcześniejsze składowanie elektroodpadów jest zabronione.

Odpady będą przyjmowane wyłącznie w obecności pracowników firmy odbierającej tak, aby nie dochodziło do zaśmiecania terenu, na którym zbiórka jest organizowana.

A kiedy specjalnie oznakowane auto stanie w Twojej dzielnicy? Cały tegoroczny harmonogram zbiórek elektroodpadów prezentowaliśmy tu:

Harmonogram zbiórek elektrośmieci na 2024 rok. Sprawdź, gdzie i kiedy możesz oddać zużyty sprzęt

(żms), UM Gliwice (mf)

5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze