Kolejna sieć handlowa otwarta we wszystkie niedziele. ZTM zapowiada korektę rozkładu jazdy autobusów

Zakaz handlu w niedzielę to już fikcja. Kolejna duża sieć handlowa otworzyła się dla klientów w ostatni dzień tygodnia. Tym razem chodzi o Auchan. Udogodnienie dla klientów tego sklepu przygotował też ZTM – w dni już tylko z nazwy “niehandlowe” obsłuży przystanek koło centrum przy ulicy Rybnickiej.

 
W poniedziałek Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował, że od 17 października wprowadzona zostanie korekta rozkładów jazdy linii 59, 194, 710 w niedziele niehandlowe, polegająca na włączeniu do obsługi przystanku Bojków Auchan. Dlaczego? Jak się okazuje, po Polo Markecie, Lidlu, Biedronce i Kauflandzie, w każdą niedzielę otwarty będzie też AUCHAN. Sieć działa jako placówka pocztowa – usługi kurierskie świadczy firma GLS.

Dzięki współpracy obu firm, klienci sklepów Auchan oferujących usługi pocztowe i kurierskie będą mogli nadać lub odebrać przesyłki poprzez system Pointpack.

Wprowadzenie świadczeń kurierskich i pocztowych, jest kolejnym udogodnieniem w oferowanym przez Auchan zestawie usług i pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie czasu klientów przeznaczonego na zakupy i zwiększenie ich komfortu. Jest też odpowiedzią na aktualne oczekiwania kupujących – mówi Małgorzata Piekarska, dyrektor Marki/Klienta/Data/Digital/SI.

– Dla klientów ważne są dwie rzeczy: czas i wygoda. Wiemy o tym, dlatego konsekwentnie rozwijamy naszą sieć i wdrażamy elastyczne rozwiązania. Nawiązanie współpracy z Auchan to kolejny krok w realizacji naszej strategii, w której centrum są klienci i ich potrzeby. To właśnie dla wygody klientów uruchamiamy nowe punkty nadawania i odbioru paczek, łatwo dostępnych, blisko ich domów czy miejsc pracy. Teraz będą mogli skorzystać z usług kurierskich przy okazji zakupów – mówi Szymon Lauer, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów GLS Poland.

Z listy opublikowanej na stronie sieci wynika, że gliwicki sklep AUCHAN był otwarty już w minioną niedzielę, 10 października. Od nadchodzącej niedzieli, na zakupy będzie można dojechać również autobusem. Wykaz sklepów tej sieci czynnych 7 dni w tygodniu jest dostępny tutaj.

Do niedzielnego handlu wracają także inne, do tej pory nieprowadzące handlu w ostatni dzień tygodnia sieci

Tydzień wcześniej, 3 października, do pracy w dni niehandlowe powrócił sklep Netto w Żernikach, przy ul. Kurpiowskiej 2c. Listę wszystkich czynnych placówek, a także terminy kolejnych niedzielnych otwarć można sprawdzić tutaj.

Od początku października przez cały tydzień działają również wybrane markety ALDI. Właściciel sukcesywnie uruchamia niedzielny handel w kolejnych punktach.

Sklepy ALDI otwarte w niedziele niehandlowe na terenie miasta Gliwice zlokalizowane są przy ulicach Toszeckiej, Wielickiej oraz Ks. Marcina Strzody

– informuje Dominika Juszczyk, manager Komunikacji i PR ALDI Polska.

Markety otwarte są 7 dni w tygodniu, dzięki współpracy ALDI z firmą Pointpack S.A. oferują dodatkową usługę nadawania i odbioru paczek.

– Analizy handlu pokazują, że klienci zaczynają planować zakupy w niedzielę i wiedzą już, że mają swobodę wyboru dnia, kiedy mogą wybrać się do sklepu zarówno po zakupy, jak i po usługi dodatkowe. ALDI jako sklep codziennych zakupów, chce być dostępny dla swoich konsumentów wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom. Nasi klienci również powinni mieć dostęp do swoich ulubionych produktów 7 dni w tygodniu. – mówi Radosław Kozyrski, Dyrektor Obszaru Organizacji Sprzedaży.

Sklepy sieci będą czynne w niedziele w godzinach 10:00-17:30, z wyjątkiem 12. i 19. grudnia, kiedy będą otwarte od 9:00-20:00.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/emef

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Dym

Rząd na sile chce wprowadzać zmiany których społeczeństwo nie chce. Zamiast zmienić kodeks pracy i zapisać w nim nie 1 wolna niedziela na 4 tylko np 2 wolne niedziele z 4. Zapewniło by to pracownikom 2 nd wolne w msc, przedsiębiorcom zarobek, kupującym możliwość zakupów, rządowi wpływy z podatków. Rozwiązanie przyniesie praktycznie dla wszystkich korzyści. Nie rozumiem dlaczego PiS tak się przy tym upiera. No chyba ze włodarzy z PiS satysfakcjonuje robienie ludziom na złość i pod górkę, to nie było tematu.

Prawdziwe DNO

To o czym mówisz potwierdza właśnie, że chodzi o ideologię. O fanatyczną walkę mającą na celu przekształcenie Polski w państwo wyznaniowe. Nie o rzekome dobro pracowników i ich rodzin, bo tych jest nawet więcej w innych branżach, ale o “zapisanie w Konstytucji”, że polska jest państwem katolickim a nie świeckim.
W niedzielę mają bić dzwony a ze świątyń dochodzić głosy muezinów. Te głosy mają być niezakłócone a lud ma siedzieć, słuchać i kontemplować.
Czy mu się to podoba, czy nie.

Kibic Piasta

@PrawdziweDNO
Znaczy, że Francja, Niemcy już są wyznaniowe ? Tam sklepy zawsze w niedziele zamknięte.

Prawdziwe DNO

Zły przykład. Akurat Francja i Niemcy są tak otwarte na wielokulturowość, że nie ma mowy o przejęciu przez jedną grupę wyznaniową kontroli nad państwem. Tam mogą sobie pozwolić nawet na 4 dniowy tydzień pracy. Nie bez znaczenia jest też stan finansów państwa. Tam kościół jest po prostu jedną z wielu grup wyznaniowych. Polska balansuje na krawędzi świeckości i wystarczy chwila nieuwagi a stanie się państwem wyznaniowym. Działania kościoła w Polsce, w porównaniu z Francją czy Niemcami, są … szukam odpowiedniego słowa … dużo bardziej “arogancko – agresywne”. Jak nie będziemy trzymać ręki na pulsie to za niedługo będziemy się porównywać… Czytaj więcej »

Kibic Piasta

Co twoja wypowiedź na temat wielokulturowości i wyznania we Francji ma wspólnego z wolnymi niedzielami ?
Aaa, rozumiem we Francji “mogą sobie pozwolić nawet na 4 dniowy tydzień pracy” polski pracownik siedmiodniowy tydzień pracy ?

Prawdziwe DNO

Zadajesz pytanie a jak człowiek kulturalnie odpowiada to zarzucasz, że nie na temat.
Śmieszny jesteś.

Kibic Piasta

Kulturalnie to może i odpowiedziałeś ale nie na temat. Śmieszny jesteś.

SS3

Jeszcze lepiej by mogli zrobić pracownikom licząc godziny w niedzielę podwójnie.

666

W PRL u tak było, a soboty 50%, i był wybór, kasa albo wolne dzień za dzień.

De

A może tak jest. Sprawdził ktoś?

POPiS

Od pracownika jednej z sieci wiem, że za niedzielę ma +100%. Czy jest to zdefiniowane prawnie – nie mam pojęcia, ale powinno być spoglądając na efekty skorzystania z narzędzia zwanego Google.

BezpieczneGliwice

no i dobra decycja.

Tadek

Łazików będzie coniemiara

Kibic Piasta

@BezpieczneGliwice “no i dobra decyzja”
Pytanie a z czym ona taka dobra ?
Czy polska rodzina nie ma prawa na niedzielny odpoczynek ? O nabijaniu kasy dla obcych kapitałów już nie wspomnę.

Fatal Error

O dziwo bardzo mało jest wypowiedzi członków tych “polskich rodzin”. Wszyscy narzekają tylko nie one.
Przypadek?

Kibic Piasta

@Fatal Error
Na kasach nie ma dostępu do neta.

Fatal Error

W dni wolne do wybrania za pracującą niedzielę też jakoś nie narzekają

Marta

od kiedy autobusy takiej wychodzące do ludzi:)

niech puszcza coś co Rybnika co 90 minut lepiej ( w tygodniu)

Romek

Super. Wraca normalność sprzed pis

Trudno

Najwyższy czas. Powoli, małymi kroczkami odbudujemy to co PIS zniszczył. Tylko szkoda tego czasu.

San Escobar

Co będzie na początek?- Ponownie sprzedacie kolejkę na Kasprowy Wierch Słowakom, obniżycie stawkę za godzinę pracy, przywrócicie umowy śmieciowe, sprzedacie Lasy Państwowe i ograbicie Polaków z reszty pieniędzy z OFE.

To proste

Nie. Będziemy kupować głosy wyborców za ich własne pieniądze. Będziemy uprawiać rozdawnictwo a brakujące pieniądze dodrukujemy.

To Proste

I będziemy rozdawać ryby zamiast wędek.

You

Kiedy w końcu ZARZAD DROG zrobi światła na przejściu na KOCHANOWSKIEGO???

Obserwując

No i dobrze.Suweren lubi szwendać się bez celu po marketach,taki “sposób spędzania czasu” .I OK,niech się pisiory ze swoją przybudówką, psełdo solidarnością i sukienkowymi nie wp111111111ją.

Oburzony

A ul.Kujawską rozkopali i nic dalej nie robią,żywego ducha nie widać.Dlaczego urzędnicy z magistratu nie pilnują tego,przecież im za to płacimy??Oj bałagan w tym mieście,nie ma gospodarza!!Zapewne zajmują się handlem w niedzielę,na złość PIS-owi ,a na nieszczęście dla tych biednych,wyzyskiwanych głównie kobiet-pracownic.

Wyluzuj

A nad każdą, biedną, ciemiężoną wbrew swej woli pracownicy stoi siepacz z batogiem głównie mężczyzna-oprawca.

gmG

Zakupoholicy do sklepów! i … nie wracać do domu… ludziom dać trochę wolności to im odwala.

Wrzodzisław

Blaszaki już znalazły na to sposób. W niedzielę będą udzielać 51% rabatu na zakupy, a każdy będzie zobowiązany do wykupienia “usługi pocztowej” właśnie za owe zrabatowane 51% + 3 zł na wysłanie lipnej kartki pocztowej.

rex

Nie rozumiem Poczta Polska w soboty już wcześniej się zamyka a niedziele miała i ma zawsze wszystkie wolne. Tymczasem te “blaszane potworki” nagle stały sie “placówkami pocztowymi” Ile to paczek w taką niedzielę wyda Auchan, Lidl itd? Proszę bardzo chcecie działać? Jasne wydawajcie paczki ale tylko paczki. Żadnej innej sprzedaży. Niech się społeczeństwo nauczy żyć bez tej ciągłej konsumpcji. Tłumaczenia, że w mają tylko czas w niedzielę na zakupy są żałosne. Do urzędu, banku, spółdzielni też w niedzielę przyjść nie można więc trzeba to tak traktować. NIE DLA HANDLU W NIEDZIELĘ! Na miejscu Ustawodawcy wydałbym zezwolenie na wyłączne wydawanie i… Czytaj więcej »

RamPamPam

Nie zarządzaj moim czasem proszę.

Grzegorz w

A ty moim

RamPamPam

Kaczka – to maks co może z Ciebie być.

Detoks

Zastanawiałeś się dlaczego Poczta Polska jest ostatnią opcją jaką wybiera społeczeństwo? Dlaczego wszyscy częściej wybierają gołębie pocztowe niż PP? Sam sobie udzieliłeś odpowiedzi.
Druga sprawa.
Nie tobie uczyć społeczeństwo zwyczajów logistycznych. Kim ty niby jesteś żeby za to społeczeństwo decydować? Przypomnę ci. Jesteś 1/38 milionową częścią tego społeczeństwa. W niedzielę idź do parku, pozostań w domu, rób co chcesz, ale pozwól tej reszcie decydować o sobie. Nikt nikogo siłą do marketów nie zagania.

Benek

” Nikt nikogo siłą do marketów nie zagania.” Poza sprzedawcami ….

Łżesz

Nawet ich

Rabarbar

Jak nie zagania? Do roboty zaganiają ! To jest system samonapędzący! A w rzeczywistości ,pracownicy tych marketów, muszą przyjść do pracy ,by zagospodarować czas, tym którzy nie potrafią sami tego zrobić. A ponadto wytwarza się taki mechanizm społeczny, dla przeciwników pracy w dni niby ustawowe; “jak już otwarte, to może wstąpię”. I to działa. Nowoczesne “perpetuum mobile niewolnictwa”.

Mylisz się

Nie. To zwyczajny wolny rynek. Z akcentem na WOLNY

SS3

Zamknąć przede wszystkim placówki kupczące odpustami.

Borys

rex: “Niech się społeczeństwo nauczy żyć bez tej ciągłej konsumpcji” – tobie za to proponuję nauczyć się żyć bez mówienia innym co mają robić i wtykania nosa w nie swoje sprawy.

Kibic Piasta

@rex
Popieram ! Nie dla Handlu w Niedziele i Święta.

666

Żrą jak jamochłony na okrągło a potem śmieci też drożeją na okrągło, a pojedyncze osoby są obciążone ich chciejstwem i obżarstwem, które to w katolicyzmie jest grzechem.

Detoks

I tu jest prawdziwa przyczyna tej vendetty. To zwyczajna zawiść jest. Zawiść i fanatyczny ból d*py. Nie o żadne dobro rodzin kasjerek tu chodzi, tylko katotaliban trzeba szerzyć. Obżarstwo innych was boli. Widząc uśmiechnięte dziecko umazane lodem, kwiczące z radości na widok słońca szl*g was trafia , że to dziecko nie idzie z pochyloną główką, wzrokiem wpatrzonym w ziemię i rączkami złożonymi razem.