Będzie przemarsz kibiców przez miasto. Miejsce zbiórki wyznaczono na gliwickim Rynku

Piast Gliwice rozegra swój ostatni mecz domowy w sezonie w najbliższą sobotę, 18 maja. Zmierzy się z liderem tabeli Ekstraklasy, klubem Jagiellonia Białystok. Przed rozpoczęciem tego spotkania kibice Niebiesko-Czerwonych spotkają się na gliwickim Rynku, by wspólnie przemaszerować przez miasto na stadion przy ul. Okrzei.

 
Zbiórkę zaplanowano na godzinę 18:00. Na oficjalnej stronie Piasta Gliwice w mediach społecznościowych zamieszczono wiadomość od Stowarzyszenia Kibiców „Piastoholicy”.

– Niebiesko-Czerwona rodzino! Przed nami ostatni mecz domowy w tym sezonie! Mecz, po którym czeka nas dłuższa przerwa od ligowych spotkań, dlatego nikogo nie może zabraknąć w sobotę przy #Okrzei20. Stowarzyszenie Kibiców organizuje wspólny przemarsz na stadion, a zbiórka odbędzie się o 18:00 na Rynku. Podziękujmy wszyscy piłkarzom za ten sezon i pożegnajmy go godnie głośnym dopingiem – czytamy w komunikacie.

Zapewne na trasie przemieszczania się kibiców występować będą drobne utrudnienia drogowe, nie wygląda na to, aby wymuszało to konieczność tymczasowego zamykania ulic. Policja, która będzie zabezpieczać to wydarzenie, zaznacza, że będzie to jednak przemarsz, a nie protest.

Mecz z Jagiellonią Białystok rozpocznie się o godzinie 20:00. Przed spotkaniem przewidziano podziękowanie Kamilowi Wilczkowi, który po zakończeniu bieżącego sezonu rozgrywek pożegna się z klubem Niebiesko-Czerwonych.

Piast szykuje Strefę Kibica

Od 17:30 do 19:40 w sobotę będzie otwarta Strefa Kibica, która zorganizowana zostanie przy bocznym boisku. Z oferty będą mogli skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Znajdzie się tam strefa gastronomiczna z ciepłymi posiłkami i zimnymi napojami, a o dobrą zabawę zadbają animatorzy, którzy tego dnia przygotują dmuchaną zjeżdżalnię, bańki mydlane, liny i chusty animacyjne oraz wiele innych atrakcji.

Nie zabraknie również stanowisk z gadżetami Oficjalnego Sklepu Piasta Gliwice oraz Stowarzyszenia Kibiców „Piastoholicy”. Obecne będzie również GKS Jastrzębie, z którym Piast współpracuje na mocy umowy. Ponadto o atrakcje także zadba Canal+, który również będzie obecny na naszej strefie – zapowiada Piast Gliwice.

(żms)

24 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze