Bezbramkowy remis przy Okrzei. Piast Gliwice – Wisła Kraków 0:0

W niedzielnym spotkaniu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował przed własną publicznością z Wisłą Kraków 0-0.

Mecz prowadzony był w wolnym tempie. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dłużej przy piłce utrzymywali się goście, ale pierwsi groźniej zaatakowali Niebiesko-Czerwoni. W 23. minucie strzelał Tomasz Jodłowiec, ale jego uderzenie obronił Michał Buchalik. Chwilę później w dobrych sytuacjach znaleźli się Karol Angielski i Mateusz Szczepaniak, ale oni również nie potrafili zaskoczyć bramkarza Wisły.

Na początku drugiej połowy bliski zdobycia bramki był Jesus Imaz, ale Jakub Czerwiński popisał się skuteczną interwencją w defensywie i wybił piłkę zmierzającą do siatki. W 63. minucie Piast mógł wyjść na prowadzenie, jednak Szczepaniak przestrzelił.

W 74. minucie Uros Korun mocno uderzył z powietrza, ale Buchalik zdołał wybić piłkę. W końcówce okazję miał również Tom Hateley, jednak bramkarz Wisły nie dał się pokonać.

Spotkanie zostało rozegrane na Stadionie Miejskim w Gliwicach, na trybunach pojawiło się 3396 widzów.

Piast Gliwice – Wisła Kraków 0-0