“Biegacz” okradł altanę na ogródku działkowym. Policja stara się ustalić jego tożsamość

Mężczyzna widoczny na nagraniu jest podejrzany o kradzież mienia z altany na ogródku działkowym przy ul. Orlickiego. Monitoring zarejestrował go, gdy poruszał się po mieście. Przeważnie przemieszczał się biegiem.

Dochodzenie prowadzone jest w III komisariacie policji. Przywłaszczenie miało miejsce 16 czerwca. Do tej pory nie udało się ustalić tożsamości wytypowanego podejrzanego, zarejestrowanego przez monitoring.

Przez nikogo niezauważony sprawca skradł z altanki golarkę elektryczną, szlifierkę kątową oraz szereg innych drobnych narzędzi i przedmiotów o łącznej wartości oszacowanej przez pokrzywdzonego na kwotę powyżej 1000 zł.

– Pamiętajmy: kupując produkty od przypadkowych „sprzedawców” po atrakcyjnych cenach, możemy pośrednio przyczynić się do zjawiska kradzieży – przypomina podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Osoby rozpoznające mężczyznę, którego wizerunek opublikowano, proszone są o kontakt z III komisariatem – całodobowo pod numer telefonu 32 239 03 00. Prowadzący sprawę to sierż. sztab. Jerzy Przybyłowski, tel.: 32 239 03 02, mail: jerzy.przybylowski@gliwice.ka.policja.gov.pl. Można też kontaktować się za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej – Kliknij TU. Wszystkim informującym policja gwarantuje anonimowość – nie będą dopytywani czy wzywani.

(żms)/KMP Gliwice

16
Komentarze

avatar
3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
tomhg
tomhg

ale wstyd ,zeszmacić się za 1000zł

Imiu
Imiu

Polska jest wyprzedawana za mniejsze pieniądze jakby odnieść się do % a ludzie w Polsce są niestety często odzwierciedleniem włodarzy :-( NIESTETY

gliwicjus
gliwicjus

Postarajcie się ustalić tożsamość debila, który wysmarował pół miasta sprejowymi napisami “meks”.

Stary
Stary

Nawet jak się postarają i go złapią to nic z tego nie wyniknie. Podobno jakiś czas temu złapali debila od napisów “makota997” i podobnych. Napisy są nadal, nieusunięte, a debil pewnie się śmieje wszystkim w nos.

Laszlo_egesz
Laszlo_egesz

Przeglądając pokazywane u Was zapisy monitoringu czuję się prawie jak agent CSI

janusz
janusz

Zawsze uważałem, że nikt normalny nie biega po mieście. Normalny człowiek idzie do pracy, po pracy zajmuje się domem i odpoczywa.

jack
jack

ja biegne po miescie tylko w 2 przypadkach: jak zamykają za 5 minut żabkę albo jak autobus zaraz odjedzie. A pobiegac dla przyjemnosci jak mi sie chce od czasu do czasu, to tylko po lesnych sciezkach -pare kółeczek
i lepiej sie czuje.

Imiu
Imiu

był na wybiegu i wygrał jakieś fanty?
No to i tytuł mu nadali XD

Walek Monot
Walek Monot

Przeczesać środowisko “biegaczy terenowych”, może tam się kryją altaniarze?

Po siniakach go.
Po siniakach go.

A jak on pyrał z tą kątówką i golarką? Na pewno se obtłukł nogi. Dobra. Sorry. obejrzałem:(

Gliwiczanin
Gliwiczanin

To na pewno ktoś ze stocidy oni zawsze coś robią i uciekają kraść też lubią

TG'99
TG'99

To napewno jakiś piastoholik wyklęty, więc szukać należy na Okrzei przy okazji następnego meczu miejscowych kopaczy. Kurczaki z tego słyną, że w ucieczkach nie mają sobie równych.

Patryk
Patryk

To na pewno kibic Piasta Gliwice

Ampuła
Ampuła

Przedmioty warte 1000 zł w “altanie” za 50 zł?! Przecież te wszystkie działkowskie jurto-wiato-schrono-cytadelo-pagodo-chałupo-ziemianko-dworki powstają z materii po siedmiokroć odpadowej, z tworzywa wysegregowanego z odrzutów śmietniskowych jako niezdatne do jakiegokolwiek przetworzenia, bez nadziei na odzyskanie choćby cienia użyteczności na Ziemi. Tylko z takich korzystają działkowce, konkurując między sobą zapalczywie w dziele jak najtańszego pobudowania się. Szczytem marzeń w tej działkowskiej konkurencji jest dwupiętrowy obiekt z własnego kału, suszonego przez lata i gromadzonego na działce pod osłoną folii i brezentów. Lepionego plwociną ze słojów i smarkami z beczek. Ten wyczyn ma potencjał przebicia nawet chaty wyklejonej z koziego łajna przez nomadów… Czytaj więcej »

jerzy
jerzy

Idiota ,choćby nie wiem jak się starał zawsze będzie idiotą piszącym takie bzdety.

.pat.
.pat.

Wstyd że okradł, nieważne co, nieważne ile, ukradł.
Przy okazji toczonego postępowania właściciel altanki otrzymał mandat za mieszkanie na ogródku działkowym? Zwrot “sprawca skradł z altanki golarkę elektryczną, szlifierkę kątową oraz szereg innych drobnych narzędzi i przedmiotów” ewidentnie wskazuje na fakt zamieszkiwania w altance a przecież Artykuł 12 ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych wprost mówi, że na działkach nie można mieszkać. Zarząd ogrodu ma obowiązek powiadomić o tym fakcie powiatowy nadzór budowlany, który rozpocznie odpowiednią procedurę administracyjną.