Borys Budka ostro o Adamie Neumannie: “Kłamie i będzie za te słowa odpowiadał przed sądem”

Przedwyborcza temperatura w Gliwicach rośnie coraz bardziej. Już wiadomo, że w związku z głośnym wywiadem Adama Neumanna dla 24gliwice, pojawił się kolejny pozew. Tym razem ze strony gliwickiej radnej Koalicji Obywatelskiej, Katarzyny Kuczyńskiej-Budki, prywatnie żony posła Borysa Budki.

W dzisiejszym, porannym wywiadzie dla radia RMF (link od ok. 10:17), wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka ostro krytykował Adama Neumanna za wypowiedź sprzed ponad dwóch tygodni. Potwierdził też, że sprawa jest już w sądzie.

Przypomnijmy, kandydujący na prezydenta Gliwic Adam Neumann w rozmowie z 24gliwice powiedział o Katarzynie Kuczyńskiej-Budce: “Ona chce być wiceprezydentem. Składała mi taką propozycję wraz ze swoim mężem. Nawet zaproponowali pisemne porozumienie z Zygmuntem Frankiewiczem i ze mną. Oferowali opłaconą przez nich pomoc w kampanii.”

REKLAMA

Borys Budka zarzuca Adamowi Neumannowi kłamstwo, powiedział też, że utracił do niego zaufanie.

– Nie wiem dlaczego użył kłamstwa, zrobił rzecz bardzo głupią, bardzo złą. Dziwię się tym słowom nieprawdziwym, kłamliwym, pan Neumann już musiał prostować słowa z tego samego wywiadu, których użył w stosunku do innego kandydata.

– W polityce nie można kłamać, natomiast ja nie zamierzam się tłumaczyć za słowa człowieka, do którego ja przez to straciłem jakiekolwiek zaufanie – powiedział Budka. – Pan Neumann (popierany przez Kolicję Obywatelską – red.) to wypełnienie zobowiązania wobec Zygmunta Frankiewicza, który wystartował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej do Senatu i to on wskazał osobę, którą rekomenduje na swoje miejsce. (…) Nie wiem dlaczego w przestrzeni publicznej posługuje się kłamstwami, mówię tutaj o panu Neumannie.

Pozew Katarzyny Kuczyńskiej-Budki to kolejny spór w związku z tym samym wywiadem Adama Neumanna. W ubiegłym tygodniu, w sprawie innego cytatu Sąd Apelacyjny w Katowicach wydał postanowienie, w którym nakazał Adamowi Neumannowi sprostowanie słów dotyczących Kajetana Gorniga (również kandydującego na prezydenta Gliwic). Adam Neumann opublikował sprostowania, przeprosił również osobiście Kajetana Gorniga podczas debaty prezydenckiej w studiu 24gliwice. O sprawie informowaliśmy TUTAJ.

Zwróciliśmy się z prośba o komentarz do Marka Pszonaka, szefa sztabu wyborczego Adama Neumanna. W środę otrzymaliśmy oficjalne stanowisko, które publikujemy w całości poniżej.

W związku z oskarżeniami o kłamstwo, jakie pod moim adresem sformułował Borys Budka w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem z RMF FM oświadczam, że podczas spotkania 6 listopada otrzymałem od Katarzyny Kuczyńskiej-Budki propozycję wsparcia w kampanii w zamian za stanowisko wiceprezydenta, w tym propozycję zawarcia pisemnego porozumienia ze mną i Zygmuntem Frankiewiczem w tej sprawie. Katarzyna Kuczyńska-Budka oświadczyła również, że w razie odmowy przyjęcia tej propozycji będzie wspierać w kampanii innego kandydata.
Oświadczam jednocześnie, że pani Katarzyna Kuczyńska-Budka nie składała mi żadnych propozycji sprzecznych z prawem. Pomoc finansowa w kampanii jest prawnie dozwolona poprzez rachunek bankowy komitetu wyborczego. Ubolewam, że sprawa ta jest wykorzystywana przez media do ataku na Borysa Budkę. Nie mogę jednak tolerować zarzucania mi kłamstwa. Jestem gotowy bronić swojego dobrego imienia jeśli pani Katarzyna Kuczyńska-Budka wniesie przeciwko mnie powództwo.
Cenię sobie zarówno poparcie w wyborach na prezydenta Gliwic, jakiego udzieliła mi Koalicja Obywatelska (mimo deklaracji pani Katarzyny Kuczyńskiej-Budki), jak również współpracę z radnymi KO w Radzie Miasta Gliwice. Nie mam jednak zamiaru odwzajemniać się za to poparcie stanowiskami. Jeśli zostanę wybrany prezydentem miasta zamierzam podobnie jak Zygmunt Frankiewicz kierować się w doborze współpracowników ich kompetencjami, a nie przynależnością partyjną.
Adam Neumann
Kandydat na Prezydenta Miasta Gliwice
KWW Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
" W POLITYCE SIĘ NIE KLAMIE !"

BORYS ! ALE TY MI TERAZ ZAIMPONOWALES !
WZRUSZAJĄCE !

Dziadek

Prawie do łez się wzruszyłem ;)

ToBi

Tak, to jest aksjomat z którym się nie dyskutuje “Budka nie kłamie” – nawet występując z bandytami stanu wojennego którzy nic złego nie zrobili. Ten Pan jest wartością asymptotyczną “mówienia Prawdy”

Fiku Miku

Borys Budka – to nie ten co strzelił sobie w stopę z paragonem za lekarstwa. Obnażył całą prawdę, o sobie samym.

M.

Borys Budka i jego żona są bardzo mało wiarygodni po tym jaki wał razem zrobili przy wyborach do rady miasta. Widać oboje mają ogromne apetyty polityczne, taki nasz mały lokalny House of cards. Jednak Pan Adam Neumann kolejny raz dał przykład na to, że nie nadaje się na Prezydenta miasta gdyż wyraźnie nie potrafi się poruszać w świecie polityki. Daje się wmanipulowywać w gierki i mówi rzeczy bez zastanowienia za co później dostaje po łapach.

Eryk

To dobrze o nim (Neumannie) świadczy, że nie jest wyrachowany cwaniak i mówi wprost jak jest. Ciekawe dlaczego Budka chce się sądzić w czasie kampanii wyborczej? Przecież nie kandyduje…A może coś jest na rzeczy? Może za taki pozew w tym momencie będzie jakaś korzyść polityczna ze strony któregoś z kandydatów? W polityce nic przypadkiem się nie dzieje.

Dziadek

@ Eryk.

Napisałeś, cytuję-“i mówi wprost jak jest”…wnioskuję z tego ,że byłeś świadkiem tej rozmowy.
No to pan A.Neumann ma świadka !!!!

Eryk

Pomyśl, jaki interes miałby A. Neumann w wymyślaniu takiej historyjki?

Bajtek

Na pierwszy rzut oka – żaden. Ale pamiętaj, że zbliżają się też wybory przewodniczącego Platformy, gdzie Budka będzie konkurować ze Schetyną. Osłabienie Budki jest więc w interesie Schetyny. A teraz przypomnij sobie, z którym z tych dwóch panów ostatnio widywany był Adam Neuman, nawet na meczu Piasta w Gliwicach? Grzegorz wspiera Adama, to może Adam wesprze Grzegorza? To oczywiście tylko niczym niepotwierdzona teoria, luźne dywagacje, ale skoro pytasz… Kto wie?

:)

Nikt nie dorównuje posłowi Budce w osłabianiu samego siebie i przy okazji widowni, która z opadniętymi szczękami słucha i ogląda, jak się “pogromca Shreka” ośmiesza.

Eryk

Przekombinowane ;) Neumann musiałby być niesamowicie wyrachowany i bezwzględny, jeśli to co napisałeś w ogóle ma sens… Można mu to i owo zarzucić jak każdemu ale takim typem nie jest.

Dziadek

@Eryk.
Wyrachowanym i bezwzględnym (inteligentnym) był Z Frankiewicz…
a uczeń …zbyt grube ściany dzieliły Ich gabinety ;)

Marcin

Eryku, nigdzie nie jest napisane, że wymyślił to sam…

Eryk

Dlaczego Budkowa wstrzymała się od głosu w czasie udzielania poparcia wyborczego A. Neumannowi? Zemsta za odmowę bycia wice. Żeby nie pozostawiać wyborców w dezorientacji Neumann powiedział co było tej odmowy poparcia powodem. Bierz okoliczności pod uwagę.

Henry

@Bajtek, ale Grzesiek Schetyna jest kibolem Śląska Wrocław od 30 lat. Był jego właścicielem (koszykówka, piłka nożna), jest na każdym meczu Śląska, więc był obowiązkowo na meczu swojej drużyny, bo w dodatku miał tu blisko. Nie przyjechał więc by się spotykać z A. Neumannem.

DD

Wygląda na to, że GS wpuścił w maliny obu panów.

Dziadek

@ Eryk.
Ty mnie przeceniasz !Z trudem udaje mi się czytać ze zrozumieniem..a Ty o myśleniu prawisz..moja kobyła ma duży łeb ….i też się nie martwi ;)

Robert

Głosując na Budokwą wyborcy wsadzili konia trojańskiego do UM. Ona i jej mąż nigdy nie byli związani z Gliwicami oni tu mieszkają tylko i aż … Mam wrażenie że obydwoje mają parcie tylko na władzę nic więcej… Ci ludzie nigdy nikomu nie pomogli. Budka w rodzinnym Zabrzu ludziom tylko makaronu na uszy nakręcał i sprawy zostawiał. Pojawiał się tylko wtedy gdy było coś do ugrania . Podobnie zresztą w Gliwicach robi…. Żeby żonę zrobić radną bez wahania wyrzucił z list innego kandydata związanego z Gliwicami… To dlaczego nie miał by składać takich propozycji o których mówi A.Neuman.

Janek

Okazało się, że trafił swój na swego. Nie wygląda na to, żeby Neumann całkowicie wyssał sobie z palca lub wymyślił historię o próbie opłacenia sobie stanowiska vice prezydenta przez Budków. Byłaby to piramidalna głupota i strzał we własną stopę ze strony Neumanna. Poza tym bez konsultacji ze swoim promotorem Frankiewiczem nie odważył by się chlapnąć takiego newsa. On jest mierny, ale nie aż tak głupi. Państwo Budkowie za to jawią się jako wyrachowana, kuta na cztery nogi para pragnąca przytulić dla siebie jakieś znaczące stanowisko w grze o Gliwice i przy okazji dobrą pensyjkę na kilka lat. Jeżeli coś powiedzieli… Czytaj więcej »

Marcin

Nawet jeżeli taka sytuacja miała miejsce, to Neumann bez żadnych dowodów nie powinien się o tym wypowiadać publicznie. Każdy dorosły człowiek to wie, powinien to wiedzieć tym bardziej kandydat na prezydenta miasta. Co do “chlapnięcia”, to niestety mam inną opinię. Neumann nie panuje nad sobą i wypowiadanymi słowami. Po prostu gada co mu do głowy przyjdzie, nie zastanawiając się co do konsekwencji, a nawet co do tego, czy ma to sens. Choćby słynna wypowiedź o zaniedbaniu kamienic na Kościuszki, w której całą winę zwalił na szpital – zapominając, że to spółka miejska, nadzorowana przez prezydenta miasta, a kamienice były tylko… Czytaj więcej »

Karel

Gdyby tak było jak piszesz, że Neumann nie panuje nad sobą, chlapie na lewo i prawo rozmijając się przy tym z prawdą, to oznacza, że albo jest głupi, albo zupełnie niedoświadczony na polu uprawiania polityki. To drugie jest całkiem prawdopodobne. Wychyliwszy się spod parasola Frankiewicza, po tym jak temu po roku sprawowania władzy znudziły się Gliwice i zapragnął znaleźć się w centrum politycznego życia kraju – w stolicy, Neumann rzeczywiście mówi co mu ślina przynosi na język. Przedtem, za plecami swojego guru mógł coś głupiego palnąć od czasu do czasu, ale nie stawało się to od razu głównym tematem wiadomości… Czytaj więcej »

Dziadek

@Karel.
Bardziej pierwsze….a potem drugie.

Conrad

Pierwsze i drugie razem i równolegle…

Marcin

Mi on po prostu przypomina takiego nastolatka… Przez 13 lat siedział pod kloszem i robił tylko to, na co pozwalał mu ojciec. A gdy ojciec w końcu zostawił go samego w domu, jemu nagle urosły skrzydła i poczuł jaki to jest dorosły, samodzielny i doświadczony. Ale niestety nadal w środku jest wychuchanym 13-latkiem, który nic nie wie o życiu – bo w każdej sprawie asystował mu ojciec, który brał za niego odpowiedzialność.

Conrad

No i co chciałbyś mieć takiego nieogarniętego prezydenta?

:)

Toć taki prezydent jaki komitet wyborczy. Taki np. Marek Pszonak, przedstawiciel komitetu Adama Neumanna i przewodniczący RM zarazem, od rana płodzi pisemne oświadczenie na temat pozwu sądowego i spłodzić nie umie. Kuria ma dzisiaj dzień wolny, czy co?

Marcin

A gdzie się doczytałeś, że chciałbym?

Conrad

Pytanie było retoryczne…

Kipuś

Ale nie będzie nudno w tej przedwyborczej kampanii.Przynajmniej to nie jest wyreżyserowane.Co prawda, sytuacja jak na polskie warunki, wysoce zaskakująca,ale dla wyborców/niekoniecznie p.Neumanna/ atrakcyjna.Bo przecież druga strona de facto nie jest adwersarzem i niczym nie ryzykuje.Dziwi trochę, to “pokrewieństwo partyjne” i ich walka.

DD

Nie mogę doczekać się decyzji polskiego sądu. Chociaż najbardziej kompetentna wydaje się być komisja śledcza dla takich ważnych, kompetentnych, uczciwych i rzetelnych samorządowców Gliwic.

Wuj Tarabuk

Komuś się marzą Budkowice, a zamiast się przyznać do sądów biegnie. Jak mały Borysek. Trzeba było Kaśkę w domu trzymać i nie pozwolić pchać się do polityki, to by może ludziska uwierzyli. A pan Adam, stary filut, chlapnął o sekretach kuchni politycznej szanownego posła, który kreuje się na szermierza walki z korupcją polityczną.

Dziadek

O sekretach kuchni politycznej,erotycznej i każdej innej, to chlapią przekupki !!

:)

Jak to jeszcze niedawno poseł Budka i s-ka mówili o Neumanie? Coś o tym, że jest gwarantem, wręcz spiżową postacią pełną cnót. Ja takiej koalicji, która szarpie się po sądach w trakcie kampanii wyborczej, jeszcze nie widziałem. Sorry, Kajtek, zdetronizowali cię.

Kipuś

Widocznie jest to,koalicja”teoretyczna”.Oni tak mają.

Asdf

Tak jak Gowin kiedyś głosował, ale nie cieszył się, tak KO popiera Neumanna, ale bez wyraźnego przekonania i entuzjazmu. Wszystko po to, żeby nie stracić głosu Frankiewicza.

:)

Jeżeli najpierw poparło się dawnego rozłamowca PO, a teraz zdeklarowanego Korwinistę, to nie ma lekko, kac musi być ogromny. KO znowu zerka z nadzieją w kierunku tego, któremu nie starczało do pierwszego i już wyobrażam sobie lokalnych działaczy Porozumienia Gowina, ręka w rękę z Budkami i Golbik… Ubaw po pachy.

zniesmaczona

Ciekawe czy Zygmunt Wielki podejrzewał,że jego protegowany tak narozrabia? To nie byle co,po jednym wywiadzie aż dwa pozwy……wyjątkowe zdolności! Gratulacje.

Marcin

Ten protegowany opowiada bzdury podczas każdego wywiadu. Aż dziw, że nie obraził, nie oskarżył i nie skłamał na temat większej liczby osób, bo naprawdę ma do tego potencjał.
Nigdy bym nie pomyślał, że to napiszę – ale w porównaniu do Neumanna Frankiewicz był mistrzem dyplomacji. W przypadku Neumanna każdą jego wypowiedź można czytać/słuchać z zapartym tchem – co tym razem chlapnie i na temat czego/kogo?

Marcin

“Borys Budka zarzuca Adamowi Neumannowi kłamstwo, powiedział też, że utracił do niego zaufanie.” I co dalej, Panie Borysie? Nadal będzie Pan popierać Neumanna, bo takie są wytyczne KO, bo taka jest cena koalicji w Senacie. Nadal w błyskach fleszy będziecie sobie ściskać dłonie i uśmiechać się do siebie. I nic nie zmieni tutaj fakt, że Neumann oskarżył was o składanie propozycji płatnego wsparcia w zamian za przyszłe stanowisko w urzędzie – czyli coś, co mogłoby zostać uznane za propozycję korupcyjną. Pozycja KO w Senacie jest tak krucha, że wkrótce partia będzie tłumaczyć zachowanie Neumanna i błagać go o wybaczenie –… Czytaj więcej »

Przemo

Wracaj na swoje zebranie partyjne i rozwieszaj dalej plakaty Moszyńskiego, bo co 2 komentarz tutaj to twój bełkot.

Marcin

To, że nie potrafisz czegoś zrozumieć, nie oznacza od razu, że to bełkot. Bełkotem nie jest również coś, z czym się nie zgadzasz. Ty ewidentnie mylisz te pojęcia, bo odrzuca Cię każdy komentarz z opinią inną niż Twoja.

Eryk

Nie wierzę w ani jedno słowo Budki i Budkowej. Neumann zachował się przyzwoicie ujawniając kulisy kampanii.

Dziadek

Przyzwoicie zachowują się przyzwoitki !A politycy…mądrze albo głupio!!

Przemo

W sądzie nie zawsze wygrywa prawda, ale ten kto może udowodnić swoje twierdzenie.
Kiepsko to widzę dla Neumanna

Eryk

A co tu jest do udowadniania? Nie powiedział nic złego. Takie targi to w polityce to codzienność. Oni są obrażeni jedynie na to, że to wyszło na jaw.

Dziadek

@Eryk & Przemo.

Umiejętność przewidywania skutków swoich słów ,planów i czynów, powinna być przynależną cechą ludzi ubiegających się o jakikolwiek urząd!
Ktoś kto takiej cechy nie posiada…nie może rządzić miastem…grozi to KATASTROFĄ !!
Obrażać to się mogą na siebie, jak jeden drugiemu …gest Kozakiewicza pokaże!

Carl

Neumann w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem z RMF FM oświadczył, że podczas spotkania 6 listopada otrzymał od Katarzyny Kuczyńskiej-Budki propozycję wsparcia w kampanii w zamian za stanowisko wiceprezydenta, w tym propozycję zawarcia pisemnego porozumienia ze nim i Zygmuntem Frankiewiczem w tej sprawie. Dodatkowo Katarzyna Kuczyńska-Budka oświadczyła, że w razie odmowy przyjęcia tej propozycji będzie wspierać w kampanii innego kandydata. Dodatkowo Neumann oświadczył, że Katarzyna Kuczyńska-Budka składając mu taką propozycję, nie składała mu żadnych propozycji sprzecznych z prawem. Co z tego wynika? Po pierwsze – jedna albo druga strona tego sporu w tej sprawie kłamie i wszystko na to wskazuje,… Czytaj więcej »

trzeźwo myślący

Adam Neumann nie został jeszcze prezydentem, a już dwa razy został podany do sądu za kłamstwa, które wygłosił w wywiadach przez dwóch różnych ludzi. Strach się bać przed taki człowiekiem. Mam nadzieje, że nikt nie będzie chciał głosować na takiego nieuczciwego człowieka. Gliwice potrzebują wiarygodnego prezydenta, a nie takiego co rzuca oszczerstwa na prawo i lewo.

Marcin

Jak zostanie prezydentem, to będzie mógł gadać co mu się będzie podobało. Koszty sądowe zapłaci wtedy gliwicki podatnik.

Przemo

Na razie to ty rzucasz oszczerstwa, bo piszesz, że 2 razy skłamał. Z Gornigiem nie skłamał. Jest ewidentny układ PiSu Moszyńskiego z Gornigiem, ale w trybie wyborczym ciężko to udowodnić. Jeśli uważasz inaczej, to albo jesteś ślepy albo z ich ekipy trollowskiej. Z Budką będzie sprawa w sądzie, więc dopiero się to wyjaśni. Ciekawe czy ma jakiś dowód na poparcie swojego twierdzenia. Jeśli nie ma to sprawę w sądzie przegra, ale to nie przesądza czy Budkowa mu to proponowała czy nie, tylko przesądza o tym, że Neumann nie ma na to dowodów i moim zdaniem w takim wypadku nie powinien… Czytaj więcej »

Dziadek

@ Przemo !

Dwa w jednym.
1)Ktoś ktoś rzuca publicznie oskarżenia,pomówienia o coś złego,nieprzyzwoitego,kryminalnego itp. na drugiego ,nie mając na to dowodu,jest GŁUPCEM ! Głupcom powinno być ustawowo zabronione kandydowanie na jakikolwiek urząd!
2)15 grudnia br. 23:08 na tym forum komentując mój post napisałeś”No tak twoje słowo honoru jest warte tyle co NIC!Sprawdż dokładnie proszę”
W odpowiedzi na to 15 grudnia br o 23:54 odpowiedziałem “Łaskawie napiszesz co mam sprawdzić dokładnie?”…czekam na odpowiedż!!

Marcin

“Z Gornigiem nie skłamał.” To jak w “Samych swoich” – “sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Choćby było 100 wyroków sądowych, to fanatycy Neumanna będą się upierać przy swoim. Bo oni wiedzą najlepiej, posiedli całą wiedzę, a jak ktoś się z nimi nie zgadza, to pewnie “ślepy albo z ekipy trollowskiej”. Sąd wydał wyrok nie po naszej myśli? Tym gorzej dla sądu. “Z Budką będzie sprawa w sądzie, więc dopiero się to wyjaśni.” Ale po co Ci rozprawa sądowa, skoro Ty już wydałeś wyrok? Po sekundzie już wiedziałeś co zaszło. Jak Neumann wygra, to potwierdzisz swój punkt… Czytaj więcej »

Słoneczny poranek

No, cóż… Neumann głupiutki, a Budkowie z parciem na szkło i władzę. Nihil novi sub sole.

krzysztof

zamiast neumanna zasadzić jedno drzewo, a pożytek dla mieszkańców byłby większy ,mielibyśmy tlen

Dziadek

@ krzysztof.
Już dawno się tak serdecznie nie pośmiałem…jak po przeczytaniu Twojego postu :)))

Dziadek

Ponowię mój post z przed kilku dni……poznany w latach 50-tych ub.wieku były przedwojenny dyplomata powiedział mi dlaczego ludzie chcą być politykami…otóż politycy NIE KŁAMIĄ..;) oni uprawiają dyplomację.

The Tiger@

Dyplomacja nie polega na kłamstwie. Polega na odpowiednim doborze słów, a to nie kłamstwo.

Dziadek

@The Tiger@.

Skup się…i przyjrzyj się ikonce po “NIE KŁAMIĄ”

The Tiger@

@Dziadek: Widziałem ją i zdaje sobie sprawę z jej znaczenia. Ale jeszcze raz podkreślam, że dyplomacja to nie kłamstwo. A z przytoczonej wypowiedzi można wnioskować, że politycy nie kłamią “ordynarnie”, ale mówią nieprawdę w sposób wyrafinowany, co zostało nazwane tu “dyplomacją”.

Dziadek

@The Tiger@.
Z ust mi wyjąłeś :)to,że politycy nie kłamią jak to ująłeś “ordynarnie”,ale mówią nieprawdę w sposób wyrafinowany-ja to nazywam dyplomacją bez cudzysłowia. I tak pozostanie.

The Tiger@

@Dziadek: ale to tak jakby motor nazywać samochodem. Trzymajmy się prawidłowych znaczeń słów.

DD

Pan dyplomata miał rację, bo w brzmieniu g…no i kał robi inne wrażenie chociaż to to samo.

Laszlo_egesz

Będzie słowo przeciw słowu?

Dziadek

Słowo w sądzie g….o znaczy!

:)

A jeśli jest nagranie?

Dziadek

@ :)

To wówczas jest DOWÓD,a nie słowo.

Mosiek

Dowody też nic nie znaczą w sądzie, ponieważ sąd dysponuje tzw. swobodną oceną dowodów w sprawie. Widziałem rozprawę w trybie wyborczym podczas której sąd odrzucił wszystkie dowody, po czym umorzył sprawę z braku dowodów.

Dziadek

@ Mosiek.
Niestety muszę się z Tobą zgodzić.Sędziowie w Polskich Sądach maja swoje kryteria oceny dowodów,swoje własne interpretacje KC,KPC i pozostałych Kodeksów,traktowania STRON wg.własnego widzimisię,pisemne Uzasadnienia Wyroku piszą niektórzy latami,a większość przekracza terminy wielo miesięcznie itd..itp

ToBi

O nie, Oni mają własne oceny faktów – domyślacie się przesłanek,
sąd w Gliwicach uniewinnił a w Katowicach skazał Meumanna na takich samych przesłankach … Specjalna Kasta…

Marcin

“sąd w Gliwicach uniewinnił a w Katowicach skazał”
Wygląda więc na to, że odległość od miasta ma znaczenie. Tylko ciekawe czemu?

Przemo

No tak znawcy prawa i sprawiedliwości……
Taki przekaz dnia/miesiąca czy roku z góry, chłopcy?

Dziadek

@ Przemo.

Wskaż gdzie Ty przeczytałeś w powyższych postach o prawie i sprawiedliwości?
Ja od postu “Pereza” włącznie czytam o sądach,sędziach i adwokacie ,a nie o prawie i sprawiedliwości.

PS:Ja biorę z góry hurtem..za cały rok , tyle ,że Twojego zleceniodawcy nie było by stać na mnie……chłoptasiu zasmarkany.

Władimir

niezalezna.pl/302373-budka-rozjechany-podczas-wywiadu-blamaz-polityka-ktory-chce-zastapic-schetyne-wideo

Gliwiczanin

Nie dawaj tu linków do tej propagandy politycznej

:)

“Uwielbiam ludzi”, dlatego wysłałem żonę do sądu, zamiast pójść samemu. Ups, żona też uwielbia ludzi…

Laszlo_egesz

nawet nie kliknę w ten link do tej tubki propagandowej.

karam

Boisz się usłyszeć prawdy o tych twoich nieopierzonych dzięciołach?

Perez

Nie rozumiem tego. Ja czekam na termin w sadzie juz rok…..a polityczne hieny maja je od reki???Co jest nie tak z tym krajem?

Dziadek

@Perez.
Poczekasz,poczekasz.i jeszcze poczekasz….chyba ,ze nie chcesz tak długo czekać..to musisz zmądrzeć ;).

The Tiger@

Zmień adwokata.

Obserwujący

“Adam Neumann w rozmowie z 24gliwice powiedział o Katarzynie Kuczyńskiej-Budce: “Ona chce być wiceprezydentem. Składała mi taką propozycję wraz ze swoim mężem. Nawet zaproponowali pisemne porozumienie z Zygmuntem Frankiewiczem i ze mną. Oferowali opłaconą przez nich pomoc w kampanii.” No i znowu mamy słowo, przeciw słowu.Faktem jest, że coś jest na rzeczy.Budkowa powiedziała co powiedziała, ewentualnie sens ten wynikł z kontekstu jej wypowiedzi lub niedopowiedzianej sugestii.Może być też tak,że faktycznie tak powiedziała, pozew to forma wyparcia i zaprzeczenia słów wypowiedzianych.Może jest nagranie jej wypowiedzi?Sąd niczego tak naprawdę nie rozstrzygnie. Swoją drogą, ciekawe będzie jeśli wygra nojmann, kto wówczas zostanie wice?I… Czytaj więcej »

Eryk

Jeśli wygra Neumann, wice zostanie Gzik.

Fan

Tak powoli wychodzi te cale gliwickie bagno a kto to w ogole zona budki szopki ani ona pracowala w czymkolwiek jakiejs tam organizacji przyjechala z zabrza i nagle ni stad niz owad radna czemu ten szopka tak sie laczy z gliwicami czy on cos zrobil dla yego miasta pracowaldlaniego udzielal sie powiesil rewolwer i melonik i szalik zony i chce tu rzadzic widac nojman wie co mowi

Aleksandra

To może nie będzie eleganckie ale jest takie przysłowie “K*wa k*rwie łba nie urwie”. Tyle jeśli chodzi o poziom tych “państwa”. A gliwickie szmaciaki i tak polecą głosować na KO(Mili)cję Obywatelską

A3UC

I dobrze widac ze POwcy nie tylko szczuja polakow na polakow ale również miedzy soba sa agresywni. Dajmy im troche czasu a zagryza sie miedzy soba haha

???

Neuman powiedział że dostaje bardzo wiele propozycji, jeśli mówił prawdę to ciekawe kto i ZA ILE ? po jego ewentualnej wygranej zostanie jego zastępcą

Dziadek

@ ???

A fe,a fe..kto i ZA ILE?Co Ty za śmierdzące pytania zadajesz ?Tutaj jest salon !

Po Jego ewentualnej wygranej(TYLKO NIE TO) o zastępcach nie ON będzie decydował
będzie decydowało TŁO i konsorcjum R&R..;)

Przemo

Jakby został Moszyński to zaraz znajdzie się w Gliwicach kilku Misiewiczów.

Marcin

Misiewiczów już paru jest, Frankiewicz załatwił im miękkie lądowanie przed swoim odejściem: https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/miekkie-ladowanie-wiceprezydentow-zmiany-w-radach-nadzorczych-tuz-przed-wyborami/

Stary

Szanowni Państwo. Widzę, że nikt Wam się nie podoba. To może Pyzik :))))

Laszlo_egesz

Lepszy byłby oszust i kłamczuszek – Patryk H.

Jadzia

No cóż pan Budka mnie rozczarował. A jego żona? …. Szkoda słów.

Fan

Budka to ty lepiej powiedz skad niby ta twoja zonka nieznana nikomu nie bedaca w zadnej organizacji tego miasta uciekajaca od glosowan nagle w radxie miejskiej skad taki miejscowy awans na liscie wyborczej

Majkel

Polityka to zło. Miałem okazję poznać na swojej drodze oby dwie strony sporu i byli to bardzo w porzadku ludzie. Jak widać polityka zmienia skoro na sobie tak psy wieszają.