Budowa południowej obwodnicy właśnie się zaczyna. Powstanie rondo turbinowe

Na tym rondzie nie można zmieniać pasa ruchu, dlatego właściwy kierunek trzeba będzie wybierać przed dojazdem do skrzyżowania. W poniedziałek rozpoczęły się prace drogowe na Bojkowskiej.

Jest to początkowa faza realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa południowej części obwodnicy miasta, przebudowa i rozbudowa układu drogowego pomiędzy ul. Bojkowską i Pszczyńską w Gliwicach wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Etap I. Rozbudowa ul. Bojkowskiej i budowa fragmentu obwodnicy”.

Docelowo w tym miejscu powstanie rondo turbinowe, na którym organizacja ruchu będzie inna, niż na większości dotychczas istniejących tego rodzaju skrzyżowań w mieście.

W ramach prac aktualnie prowadzone jest przygotowanie terenu pod budowę, przebudowa sieci infrastruktury podziemnej, budowa nowych sieci, kanalizacji i oświetlenia

– informuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka ZDM.

Początkowo roboty nie spowodują zmian w organizacji ruchu, ani większych utrudnień dla kierowców. Realizację prac przeprowadzi Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic – wykonawca wyłoniony w przetargu. Szacowany koszt budowy to ok. 6 mln zł.

(żms)/ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ciekawy
Ciekawy

Pani Jadwigo.Kiedy remont ul.Jagiellońskiej ? Może być bez turbinowych rond.

Mucha
Mucha

A moja bolączka to remont “pajaczka” Kiedy on ?

Antrios
Antrios

Proszę pamiętać, że lepsze jest wrogiem dobrego. Remont pajączka, obejmujący coś więcej niż demontaż torów jest bez sensu. To skrzyżowanie jest po prostu dobre!

asd
asd

Przecież wyraźnie mówili, że po otwarciu DTŚ. A że nikt nigdy nie mówił, kiedy “po” – to już szczegół. 2020 czy 2025 to również “po”.

Row
Row

A jak to ma związek?

JAŚ
JAŚ

Jagiellońską i Zabrską mieli robić po skończeniu DTŚ i na tym się skończyło ważne że koło Urzędu Miasta tory zlikwidowano żeby panu Frankiewiczowi tyłka na dziurach nie podrzucało

Konstanty Szczebrzeszyński
Konstanty Szczebrzeszyński

Frankiewicz jeździ takimi luksusami, że nie czuć nawet tych dziur w Gliwicach, że nie widzi on potrzeby remontowania tych ulic.

Levinho
Levinho

Roboty należy zlecić tej samej firmie co przeprowadza remont wiaduktu na Tarnogórskiej nad 88. Poezja. Niekończąca się opowieść.

asd
asd

Zakończenie remontu wiaduktu zapowiadali na listopad. Ciekawe czy zdążą i czym będą tłumaczyli opóźnienia.

Andy
Andy

Przecież nigdzie nie jest napisane, że chodzi o listopad 2017.

JAŚ
JAŚ

Ci co robili wysepkę na dworcowej byli lepsi

wert
wert

Ci co w ogóle wymyślili wysypkę na drodze jednokierunkowej z dwoma pasami…

Urko
Urko

“W ramach prac aktualnie prowadzone jest przygotowanie terenu pod budowę, przebudowa sieci infrastruktury podziemnej, budowa nowych sieci, kanalizacji i oświetlenia”

Przecież większość tego mogliście zrobić podczas remontu Bojkowskiej , nie ??? A ! Na mapki sobie tego nie nanoście , żeby za jakieś 5 lat ZDM mógł czymś tłumaczyć kolejne opóźnienie :-)

Artur Zabulski

Radzę zobaczyć co dzieje się na skrzyżowaniu Uszczyka toszecka nie ma gdzie przejść z wózkiem dla dzieci nie mówiąc o wózku dla inwalidy nie wiem kto robi Co za firma ale to jest kaszana straszna

Ślimak
Ślimak

W podanym tekście brak jakichkolwiek konkretów,kwot ,dat,wykonawców.Nawet nie napisano czy dokumentacje zebrano.Napisałem brak konkretów ? Nooooo.Pani Jadwiga chyba konkretna jest ?

ja234
ja234

Zaczęli wykopki tuż przed zimą.
Pozostawią to rozkopane do wiosny.

wert
wert

Ja liczę na wykopki jesienią przyszłego roku, w wyborach samorządowych.

jurek
jurek

Budowa obwodnicy Zachodniej też została rozpoczęta 15 lat temu i do dzisiaj nie została ukończona tak będzie z Południową

Waldemar Kot

No, naprawdę to rondo jest tam tak potrzebne jak pewnej Pani majtki. Gliwice zapewne się bardzo rozluźnią po otwarciu tego ronda. Jeżdżę tą drogą na tyle często że uważam iż bardziej niż rondo jest potrzebne tam wyrównanie studzienek do poziomu drogi.

Tomek Halman

rownali ale widać tak potrafią że wytrzymalo 2 miesiące

wert
wert

Przejedzie kilka TIR-ów i studzienki się zapadają. Praw fizyki pan nie zmienisz…

Waldemar Kot

Rownali ale nie wszystkie.

Marek
Marek

Chłopcze. A czy potrafisz czytać ze zrozumieniem? To nie tylko rondo na Bojkowskiej, ale część południowej obwodnicy.

Praktyk
Praktyk

Roboty rusza z kopyta przed finalem wyborow samorzadowych tak aby uwzglednic w projekcie wiadukt na kolejke waskotorowa I 600km sciezek rowerowych

Jadzia Pimpek
Jadzia Pimpek

Pani Jadziu…
A kiedy polatamy dziury na jezdniach na Sikorniku? Kiedy skończymy remont na Rybnickiej i Kosow? Jak już zrobimy obwodnice wschodnio-zachodnio-polnocna?

antyKOD
antyKOD

to można z góry dodać rok opóźnienia pokazali co potrafią już w wielu miejscach ale i tak nic nie przebije tytułu prac przy UM na Jasnej “modernizacja skweru” kraina kostki i betonu aby zrobić parking dla urzędasów

gliwiczanin
gliwiczanin

Rondo turbinowe? Czyli krótko mówiąc będzie to takie samo rondo jakie zostało wybudowane na ulicy Portowej? Bo jeśli tak to najładniej sobie to zobrazować. A drugiej zaś strony są chyba już jakieś projekty i nie są one jakąś tajemnicą, więc może redaktorzy uzyskaliby takie zdjęcie i udostępnili do artykułu.

Van Helsing
Van Helsing

proszę-z Holandii https://goo.gl/images/DgUHa8

wert
wert

No na pewno nie będzie to tak wyglądać, bo tak czytelne rondo turbinowe w Polsce nie przejdzie. Kierowcy nie mieliby żadnego problemu jak jeździć na takim rondzie, a przecież nie o to chodzi.

Anonim
Anonim
beton
beton

Uważam, że ronda na Portowej, to gniot projektowy. Przy takiej ilości terenu, zbudowano rondo, na którym dochodzi co chwilę do obcierek, bo pasy są zbyt wąskie, a promień ronda zbyt mały. Osobom odpowiedzialnym za budowę ronda na Bojkowskiej, polecam wizytę na Portowej z przejazdem zapoznawczym, aby wyciągnąć wnioski przed rozpoczęciem inwestycji.

AndrzejD
AndrzejD

Stiborska, kiedy skończycie grzebać przy wiadukcie na Tarnogórskiej nad DK88 ?
Rozpirzyliście to w marcu i końca nie widać ? Nie potraficie, to nie nie bierzcie się za robotę.
Mam nadzieję że jak w końcu władza się zmieni w tym mieście to was wszystkich wywali na zbity pysk.
Nic nie umiecie i na niczym się nie znacie.

Headbanger
Headbanger

No niestety most jest betonowy a ten musi się wysezonować ale mam nadzieję że zrobią nową nawierzchnię a nie to co jest teraz na tym niby ukończonym pasie

wert
wert

Warunki atmosferyczne, infrastruktura podziemna, której nie było na mapach… albo jakiś jeszcze inny powód wymyślą.

mic
mic

urzędas- to wrzód , pasożyt i kamieni kupa

Tomek Halman

najpierw idiotyczne światła a teraz w tym miejscu nikomu niepotrzebne rondo, niech się za zabrska i jagiellońska wezmą i zrobią rondo na skrzyżowaniu zabrskiej, hutniczej, kostki i Czesława

Tomasz Jakubiec

Zrobią tam na pewno światła żeby jeszcze bardziej zakorkować ten rejon

wert
wert

Pani Stiborska już na początku roku zapowiedziała, że będą tam światła.

Mariusz Wykrętowicz

Tomasz Jakubiec dobry wzór mają na pszczyńskiej :D

Xsenofob
Xsenofob

Ja bym się tam nie szczypał tylko od razu zbudował takie rondo, jak w mieście Swindon:comment image
( ͡º ͜ʖ͡º)

Zbigniew Ś.
Zbigniew Ś.

Niedawno wzięto się do przebudowy skrzyżowania ul Olszewskiego z ul Tarnogórską.Z wielkim rozmachem zabrano się do pracy,a po skończeniu prac nadal są problemy z wyjazdem na ul.Tarnogórską,bo wykonano tylko prace kosmetyczne wokół skrzyżowania.Może by tak pomyśleć o wybudowaniu ronda w tym miejscu? Albo ustawieniu sygnalizacji świetlnej?

Janusz Borowicz

No czas okaze czy nie bedzie utrudnien?

Ahou
Ahou

Ale po co nam droga równoległa do A4? Robimy obwodnice obwodnicy? Na zachodzie Gliwic jest dużo dużo bardziej potrzebna droga do zrobienia :(

gliwiczanin2a7
gliwiczanin2a7

rondo turbinowe to jedno z najgorszych rozwiązań . Co za d… wpadł na ten pomysł ?

wert
wert

To bardzo dobre rozwiązanie, o ile jest dobrze zaprojektowane. Ale na to niestety nie ma co liczyć.

Marek
Marek

znalazł się znawca

Konstanty Szczebrzeszyński
Konstanty Szczebrzeszyński

Nie uważacie, że ta kobieta ma bardzo dziwne nazwisko?

KoKot
KoKot

Raczej nazwisko powyższego Konstantego jest dziwne.

Pilot z Kambodży
Pilot z Kambodży

A po co budować jakieś turbiny na rądzie? Do czego będą służyły te turbiny, będą wytwarzały świeże powietrze?

sya
sya

Budowa ronda w środku pola!!! Brawo!! Jaka obwodnica?? Gdzie?? Dokąd?? Napiszcie ze usprawni wjazd i wyjazd dwóm firmą które się tam znajdują to uwierzę!! Mydlenie ludziom oczu obwodnicą i później w kampanii pokazanie ile się tu dzieje!?!? Ciekaw jestem ile pod stołem dopłaca firma kurierska i producent amortyzatorów z tego obszaru ?!

Kek
Kek

Jak zwykle najmniej poinformowany ma najwięcej do powiedzenia. Poza tym – firmOM