Burza w internecie po sobotniej imprezie Damy Ognia w Gliwicach. “Kogoś chyba poniosło”


Sobotni pokaz fajerwerków przy Arenie Gliwice od strony wizualnej z pewnością był niezwykle efektowny. Niestety, również mocno słyszalny, nawet poza granicami miasta. Nasza skrzynka pocztowa została dosłownie zasypana skargami na organizatorów imprezy.

Post dotyczący zapowiadanego od dawna wydarzenia “Damy Ognia w Gliwicach” dodany około północy na facebooku 24gliwice uzyskał w ciągu dwóch godzin ponad… 300 komentarzy. W większości negatywnie oceniających ogromny hałas do późnych godzin.

Wielu Czytelników zwraca uwagę na zakłócanie ciszy nocnej.


“Chyba kogoś poniosło z pozwoleniem na fajerwerki o o 23:30” – pisze Anna. “Czyżby o 22:00 było za mało? Byłoby miło jakby ktoś pomyślał o małych dzieciach i ich matkach (to nie Sylwester). Zwierzęta i ich właściciele też pewnie nie mają lekko. 2 razy po pół godziny jednej nocy to naprawdę przesada!”

“To ja Wam powiem, że te fajerwerki od 23.40 było słychać aż w Bojszowie 🙉 tak w tym Bojszowie za Kleszczowem” – zwraca uwagę Magdalena. “Na początku myślałam, że to burza 🙈 współczuję mieszkańcom miasta, mającym małe dzieci 😣”

“Piszę trochę zbulwersowany. Jest 23:40. W mieście które nie puszcza fajerwerków w sylwestra bo straszą psy pozwala się w obiekcie miejskim na festiwal który tak wali ogniem, ze szyby trzęsą mi się w domu na Zatorzu” – irytuje się Staszek. “Plan imprezy do 1:00. Masakra. Czekam z moim półrocznym dzieckiem na finał o 1:00. Oboje tak samo zachwyceni.”

Na facebooku nie brakuje też komentarzy osób, które biorą w obronę organizatorów imprezy.

“To nie wieś tylko miasto” – zwraca uwagę Andrzej. “Nie po to budowali Arenę by tam nic się nie działo. Ten obiekt musi na siebie zarabiać. Gdyby miasto całość miało pokrywać na utrzymanie tego obiektu to też by było źle. Potrzebne są rożne imprezy aby promować miasto. Są różne imprezy jednym się podoba innym nie, i ta różnorodność niech pozostanie.”

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Fot. Mosquidron

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
PS

Pan obrońca Andrzej chyba nie rozumie, że do odpalenia kilkuset fajerwerków w Gliwicach nie potrzeba było budować hali Arena, a o miejskości nie decyduje uciążliwy hałas, którego jest aż nadto, a np. dobra komunikacja miejska, równe i czyste chodniki, itp. kwestie podnoszące jakość życia. W ogóle to jest dziwne, że halę wybudowano po to, żeby imprezy odbywały się w niej, a nie obok, a takich jest coraz więcej. Chyba nie po to wydano 500 mln na budowę i wydaje się ok 20 mln rocznie na promocję i utrzymanie, żeby hala była tylko tłem dla “wielkich wydarzeń” na betonowej płycie parkingu.… Czytaj więcej »

treya50

I jeszcze jak środowisko zostało zanieczyszczone tymi wyziewami z fajerwerków, ale cóż trochę więcej smrodu już mieszkańcom nie zawadzi !

Andrzej

To zrezygnujmy z przemysłu, też będzie czyste powietrze. Ciekawe gdzie będziemy pracować, co jeść i gdzie dzieci kształcic. Miasto umrze, ale powietrze będzie czyste.

Jana

Na początek zrezygnujmy z Ciebie.

Rafał

Największy przemysł jaki mamy obecnie w Gliwicach to firmy na strefie ekonomicznej. I na pewno nie są to wielkie, kopcące fabryki, bardziej montownie. Niestety tutaj wychodzi typowa wieś z twojego komentarza, skoro kojarzysz przemysł wyłącznie z wielkimi kominami i zanieczyszczeniem środowiska. P.S. Większość gliwiczan jest obecnie zatrudniona w firmach usługowych. To zresztą wynika ze specyfiki polskiej gospodarki, w której 30% osób jest zatrudnionych w przemyśle (średnia unijna to 25%), 65% w usługach i 5% w rolnictwie. P.S.2 “Ciekawe gdzie będziemy pracować, co jeść i gdzie dzieci kształcic” Co gliwicki przemysł ma wspólnego z jedzeniem? A kształcenie dzieci to myślałem, że… Czytaj więcej »

eluwaziomuś

No kolejny ****… Tak Rafał, ty nim jesteś. Ty myślisz, że jak ktoś pracuje w firmie rolniczej czy też przemyśle żywieniowym to z tego ma jedzenie? To jest produkcja która trafia do sklepów, a pracujesz żeby zarobić pieniądze na te jedzenie w sklepie moronie. Wykształcenie też kosztuje, no chyba, że mamy wrócić do czasów rewolucji przemysłowej (tu się dokształć, jeśli nie wiesz o czym mówię). A co do twojego pitolenia o usługach, normalnie odkryłeś Amerykę ziomek… W dzisiejszych czasach, więcej niż połowa ludzi pracuje w usługach i tylko państwa z małym wskaźnikiem turystycznym i/lub bez ekonomii utrzymują się dzięki pracy… Czytaj więcej »

eluwa

Jesteś *****… ty weź poczytaj z czego są zrobione fajerwerki i jak działają na środowisko a potem komentuj.

Josef

Bez oceny samego wydarzenia – zawsze będzie dwugłos.
Odniosę się do właścicieli i obrońców czworonogów, argumentujących, że taka głośna impreza nie powinna się odbywać w mieście itp.
Otóż tak samo w mieście nie powinno być nasr.ne na każdym rogu.
Powinno się dać położyć na trawniku -a nie da, żeby się nie wytarzać w psim gó.nie.
Zadbajcie najpierw o miasto w tym banalnym obszarze, a potem gońcie inne, incydentalne imprezy.

:)

Wytoczyłeś argument jak to co wypada spod psiego ogona.

eluwaziomuś

Ty za to zaistniałeś tym komentarzem i potwierdziłeś, że to co masz w głowie, jest tym samym co te zwierzaki wydalają z siebie :)

PAKer

A nie zauważasz, że niektórzy po swoim psie sprzątają? Jeśli nie wierzysz, to proponuję tak: podaj swój adres, a my, sprzątający po swoich psach z chęcią przyniesiemy Ci każdy woreczek wprost do Twojej skrzynki na listy :) To może Cię przekona do tego, że ludzie jednak sprzątają po swoich psach. A, że nie wszyscy? Cóż, goń ich, a nie wszystkich :). To, że mam psa, nie znaczy, że mam jakikolwiek wpływ na innego właściciela psa. To tak, jakbym rodziców grzecznego dziecka obwiniał o to, że inne, cudze dziecko jest niegrzeczne, bo przecież też mają dzieci, to muszą odpowiadać za wszystkich,… Czytaj więcej »

Josef

PAKer – przepraszam, jeżeli poczułeś się urażony. Niestety, jesteś w szlachetniej mniejszości….. Skrzynki na listy nie musisz mi paskudzić – wystarczy, że notorycznie czyszczę dzieciom buty (po zabawie na trawniku przed domem). Nieopodal jest postawiony pojemnik na odchody. Wiecznie pusty. Przyjeżdża pan i wymienia pusty worek na pusty worek. Generalizując – niesprzątający psiarze mają wszelkie uwagi niepsiarzy w dudzie. Służę przykładami zwrotnej agresji słownej etc. Może ostracyzm we własnym środowisku będzie miał większy wpływ?… Jeżeli ktoś będzie miał niesłuszne pretensje do moich grzecznych dzieci, na skutek rozróby sąsiadów w piaskownicy – logicznym jest, że najpierw je obronię, a potem poproszę… Czytaj więcej »

hehe

Rzecz w tym, że to nie ten temat, panie trawnikowy.

PAKer

Skrzynki nie zamierzam brudzić, propozycja oczywiście nie była na poważnie. Faktem jest, że niesprzątający to spory problem, ale myślałem, że jednak sporo się tu zmienia. Na pewno zgadzam się z Tobą, że jakbym miał wybierać brudne trawniki i cuda, czy czyste i hałas 2x w roku, wybrałbym czyste. Ale w sumie kto wybrałby inaczej? Tego typu wydarzenia, to rzecz normalna, a brud i syf już nie.

Beton

@PAKer, tym samym to że Tobie nie odpowiada pokaz fajerwerków o takiej porze lub w ogóle, to nie znaczy, że innym też ma nie odpowiadać. Dla mnie było widowiskowo, a hałas wcale mi nie przeszkadzał. Miło było popatrzeć, a na czas wystrzałów wystarczyło zamknąć okna i dzieci spały jak bez problemów.

Thor

Ciągle zapominacie, że tolerancja owszem jest z gumy i każdy czasem komuś w czymś bruździ, ale te fluktuacje naruszeń praw innych, mogą się odbywać wyłącznie w GRANICACH określonych PRAWEM. A prawo mi gwarantuje ciszę o pewnych porach. Prawo przewiduje kary dla znęcających się nad zwierzętami i nie ma tam wyjątków w stylu “nie dotyczy Gliwic”, “nie dotyczy zwierząt w schroniskach”, “nie dotyczy wakacji”. Prawo mnie chroni przed takimi sebiksami.

Beton

@Thor, obyś okazał się wzorem przestrzegana tego prawa w każdym aspekcie. Rozumiem, że podróżując samochodem prędkości nie przekraczasz ?

kolega

Beton, rozumiem, że ty przekraczasz.

Ewa

Beton – nie każdy zdążył zamknąć okna przed spaniem, bo nie każdy wiedział o hucznym pokazie. Niektórzy zostali po prostu wyrwani ze snu (przede wszystkim maleńkie dzieci, którym nie da się wytłumaczyć, że to tylko pokaz) tymi wystrzałami, nie wiedząc co się dzieje. Trzeba ich też zrozumieć, że nie byli zadowoleni

Lolobrygida

Kolega Josef, chętnie wylegujący się na trawnikach nie ogarnia, że niesprzątający psich kup to także osoby z jego “kręgu kulturowego”, którym fajerwerki bardzo się podobały? Co za dziwnie ograniczona percepcja świata i co za wąski argument zawarty w słowach: jak będzie posprzątane, to nie będzie hałasu.

:)

Bez oceny samego wydarzenia – zawsze będzie dwugłos. Odniosę się do władz miasta i spółek miejskich, które odpowiadają za czystość i wygląd miasta. I mam taką propozycję, że jak już Miasto się wywiąże z obowiązków i będzie czysto, elewacje będą estetyczne, chodniki w nienagannym stanie, drzewa na Rynku i w innych miejscach nie będą usychać, a trawniki nie będą spalone słońcem, to wtedy, dopiero wtedy będzie można porozmawiać o nocnym nawalaniu decybelami w mieście. Wtedy możemy się zastanawiać, czy codzienne przekroczenia szkodliwego poziomu dB w mieście chcemy potęgować podczas weekendów, tradycyjnie służących odpoczynkowi od harmidru.

Andrzej

Z czego ma być owa sprawna komunikacja w mieście. Z biletów, podatków?
Miasto nie zarabia to umiera!!
O hali nie można mówić w kontekście jednego wydarzenia. To jest całokształt żyjacy organizm. Kilka dni temu był Scorpions. Ile znacie państwo miast w Polsce, gdzie grał ten zespół?

HAHAHAHA

Po roku działalności hali, do dziś kosztowała nas ok. 530 mln. Ile zarobiła w tym czasie na Scorpions itp szmirach dla wieśmetali? Możesz podać przybliżoną liczbę w milionach. :)))))))

atris

Myślę, że czas najwyższy we wszelkich wpisach zacząć operować kwotą budowy hali w wysokości 1 miliarda PLN. Kwota taka sama z d*py jak i te Wasze.

PR Management

Zatrzymajmy się przy kosztach rocznych. W 2018 roku 3 mln, a w 2019 8,5 mln na tzw. “promocję” hali + szacowane przez UM w 2014 roku 8 mln (przez zawodowców wtedy na 10-12 mln) na utrzymanie hali. Ale niech będzie 18 mln rocznie, a koszty utrzymania obiektów (w tym twojego mieszkania) od 2014 roku znacznie wzrosły. Teraz koszt budowy, który od zakładanych 320 mln szybko urósł do 420 mln (+30% !!!), budowa się przeciągnęła o 3 lata, a opóźnienia nie są darmowe. Weź pod uwagę, że hala jest zbudowana na oprocentowany kredyt. I wisienka na torcie – przystosowanie otoczenia, przystanki,… Czytaj więcej »

Strefa zamieszkania

Ile znasz miast w Polsce, gdzie grał Yehudi Menuhin? Co to za argument?
Myśmy się o halę nie prosili a nawet wręcz przeciwnie, powstała wbrew woli mieszkańców. Więc niech siedzi cicho i da nam żyć. Zapłaciliśmy za nią wbrew naszej woli. Utrzymywać ją będziemy wbrew naszej woli. Czego jeszcze chcecie janusze? Poszanowanie prawa, to zbyt wiele dla takiej instytucji jak URZĄD MIEJSKI, który na to zezwolił bezmyślnie jak zwykle?

VAkk

@ Andrzej – zobacz co serwują podobne hale w Krakowie czy Łodzi. Nawet katowicki Spodek bije gliwicką halę o kilka długości. Ta hala to wrzód na dopie Gliwic

Rafał

Wskaż mi pozycję w budżecie Gliwic, która pokazuje zarobek z hali. Czekam.

szukająca dziury w całym

Panie Andrzeju Pan ma i może dobre chęci, ale….nie w ten sposób “dochodzi się do dobrobytu”.Ktoś tutaj już napisał ile kosztowała budowa tej “Hali”…najpierw dba się o warunki życia mieszkańców,a jak budżet pozwoli to i na igrzyska przyjdzie czas.Pan wie,że jest mnóstwo budynków.które nie mają gazu?,które nie są podłączone do PEC-u ? Ci ludzie ,a znam ich piszą do PEC-u o podłączenie- odmowa- nie bo nie!!! Gaz? – w marzeniach.Więc palą węglem.Wszystkie(prawie) kamienice w Śródmieściu powinny być podłączone do PEC-u, ale to kosztuje,jest też dofinansowanie na takie inwestycje,gdyby tylko “miasto” pomyślało!!!Co z naszą Kłodnicą?? Wie Pan ile jest podłączonych jeszcze… Czytaj więcej »

''

No właśnie, kiedy 20 lat temu PEC zakopywał rurę przed pewnym blokiem w Gliwicach w którym były piece, to nie był zainteresowany podłączeniem bloku. Teraz kiedy ludzie pozakładali sobie indywidualne ogrzewanie gazowe to PEC wyraził zainteresowanie podłączeniem bloku do nitki ciepłowniczej ale ze względu na koszty i ogrom koniecznych prac, mieszkańcy bloku o***i ciepłym m****m PEC.

Andrzej

Miasto uczy się obsługi imprez na takiej hali. Uczony z nieba nie spadł.
Hala to pewien organizm, nie można rozpatrywać tego w kategori pojedynczego wydarzenia.
Chciał by Pan odpalić te ognie w środku obiektu? No to gratuluję.

Jatka

Nie fandzol, rzecznik przydenta twierdził, że wybrali profesjonalistów w organizowaniu imprez masowych. Ale wyszło na to, że miał na myśli masarnię.

DD

No właśnie za dużo tych gadających głów za biurkami, to nie są szeroko pasmowo myślący decydenci, jak czegoś nie skopiują to sami nic nie wymyślą, nawet konsultacji społecznych boją się bardziej niż ognia. Dlatego należy ich w najbliższym czasie koniecznie wymienić na kreatywnych młodych ludzi z wizją przyszłości dla gminy na następne 100 lat.

Anka

Pan chyba budował te hale… Taka obrona, podziwu godna

ja234

Hala porażka jest zbędna.Organizują imprezy obok hali.(1629)

eluwaziomuś

Imprezy są organizowane na zewnątrz Areny, żeby każdy mieszkaniec Gliwic i okolic, oraz przejezdni mogli na taką imprezę wejść za DARMO. Była już masa koncertów w środku Areny za wejście których trzeba było zapłacić. Jak wam się nie podoba promowanie miasta i Śląska (serca) bo ktoś zrobi trochę hałasu po 23 to za przeproszeniem, ale możecie sobie wypierdalać do Warszawki, tam na pewno mają lepiej.

sebix

a ta była organizowana na zewnątrz i była płatna, więc ziomuś twój komentarz jest bez sensu, ogarnij się ziom

absurd

Nie po to budowano arene żeby wydarzenia działy sie na zewnatrz!!

Zyga

Nie ma zgody na strzelanie po 22, koniec kropka. Nie umiecie inaczej zarabiać matoły.

WPForm

Tak? A kto tak niby powiedział, Ty, buraku? A co ty masz do gadania?

Czego nie zrozumiałeś?

Wszyscy mówimy STOP sebiksom nie szanującym praw innych.

Rafał

Kodeks wykroczeń stanowi:
“Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.”
Więc teraz wystarczy pozew sądowy dla organizatorów imprezy.

Andrzej

Jad się wylał. Co komu przeszkadza kilka razy do roku takie wydarzenie. Tak ma być, po to się organizuje takie spektakle.
Też mam małe dzieci i dobrze niech się uczą życia w mieście! Takie są zasady wspólnego życia społecznego. Przez 300 dni w roku jest cisza i spokój, więc jak przez 65 dni będą ognie to jest ok.

Termalik

Dział PR zabrał się do pracy.

Chyba tak

… wściekli, bo w niedzielę ich zagonili do roboty

Łowca buractwa

Nie. Nie takie są zasady życia w mieście

Termalik

Skąd miałby to wiedzieć? Nowi “miastowi” zlikwidowali tramwaj na rzecz dieslowskich kopciuchów, palenie w kozie onucami to dla nich codzienność, więc łomot i chmura dymu to dla nich “miejska kultura”.

Andrzej

A jakie? Dla każdego coś. Dla mnie też się należy, nie tylko dla Pana/Pani

Łowca buractwa

Jedna rzecz ci umknęła. Rzekłbym zasadnicza.
W GRANICACH PRAWA I BEZ ŁAMANIA PRAW INNYCH

K.

Przyjechales z Podlasia czy z Mazur?;)

Gliwiczanin

BRAWO!!!! Jestem ZA!!!!! Ja też mam dzieci i zwierzaka i nie robię awantury, bo kilka razy w roku miasto żyje i pokazuje się na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Więcej tego typu, jak i podobnych imprez.

manek

Jeśli tak miasto żyje to już śmiało można to nazwać agonią. Przy takim upale nie można nawet wieczorem otworzyć okna bo łomot wywołuje do apelu wszystkie wystraszone w okolicy psy. Zadymienie miasta wzrosło kolosalnie, co pokazały wyraźnie wskaźniki smogowe. To było kiedyś piękne i przyjazne dla życia miasto, było bo już nie jest.
Następny taki wioskowy festyn niech sobie urzędnicy zrobią pod własnymi oknami poza granicami miasta.

Ja

I wyszło siano z trzewikow bu hahahaha PS wszyscy urzędnicy stoją przeciwko Tobie ale psss nie wygadaj się buhaha co za żenuła z typa

manek

Odezwał się mieszkaniec na numerach SGL znający miasto jedynie z dojazdów do Urzędu.

Marcin

Agonia!!?? Nie przyjazne miasto?? A przyjazne było gdy cały tranzyt szedł przez Gliwice, wtedy w ogóle nie można było okna otworzyć, w dzień jak i w nocy czy wieczorem, huk i smród. Do parku Chrobrego wieczorem na spacer? Zapomnij!
Zrobią imprezę plenerową raz na jakiś czas, pieski kotki się wystraszą i larmo,problem straszny i dramat ,,bo jak tak można,,.
Bez przesady…

Gazda

Manek, Tobie chyba w głowie włosy rosną …

K.

Chcesz zobaczyc naprawde wioskowe festyny, przejedz sie do Zabrza:) Tam tylko takie:)

Dawid

Zgadzam się

Żyguli

Musisz się jeszcze bardziej zgadzać. Każde “zgadzam się” to 25 groszy z budżetu Operatora “chętnie pomogę”.

Ludzie co z wami ....

Zgadzam się w 100% BRAWO

Peter

Zgadzam się w 100% zwłaszcza, że tak WSPANIALE przygotowanego i przeprowadzonego pokazu nie widziałem całe lata świetlne. BRAWA !!!

prosty_gliwiczanin

No właśnie, nieźle nap..dalali, mnie się podobało. Co mnie obchodzą jakieś głupie madki z g..ówniakami albo psiapsiółki z kundelkami?

Bart

To trzeba było taka imprezę zorganizować w plenerze, nieco zdała od miasta, a nie w centrum, gdzie przeszkadzało większości mieszkańców, jak i jeszcze dalej…

Rafał

Imprezę było słychać nawet 10 km od hali. Ktoś po prostu przesadził i tyle. Musiała pójść gruba kasa, że urzędnicy się zgodzili na takie łamanie przepisów, bo normy hałasu zostały przekroczone znacznie.

Andrzej

Jak mają odpalić fajerwerki w hali?
To nie Boże Narodzenie i zimne ognie na choince.

Strażak na urlopie

Ale to by dopiero był OGIEŃ! Koniecznie musicie następne fajerwerki odpalić w hali, to będziecie mieli mega selfiki.

Test

Od fajerwerków jest sylwester. Raz w roku tej głupoty wystarczy.

PolacyRobacy

Od fajerwerków jest sylwester tak? To w takim razie po jaką cholerę piszecie petycje i odbieracie jedyne pokazy nawet w sylwestra normalnym ludziom… ale nie bo w tym kraju zawsze musi być smutno jak w piź*dzie

Przyjaciel Cho

hmm uwazam sie za normalnego czlowieka i jakos mnie swietliki na niebie nie rajcuja ? niepotrzebny hałas a pozytek z tego zaden .. zdecydowanie wole sie wyspac … wstac wypoczety i nie pierdzielic jak typowy niedorozwiniety seba “ło ale była jazda uhu uhu uhu”

Facet100%

Ja tam przy brzoskwince nigdy się nie nudzę.

MelkoR

Racja, pokaz sztucznych ogni wewnątrz. Dlaczego nikt na to nie wpadł wcześniej??? …

Yossarian

To była pod każdym względem dziwna impreza. Coś jak latający po kraju wielki festyn, który wypełnia groch z kapustą i obierki ziemniaków. Dj, który plumkał byle co, popowy Golden Life popularny 30 lat temu dzięki coverowi “Oprócz” Jackowskiego i równie stary Proletaryat kiedyś dający mocnego czadu z anarchizującym przekazem. Do tego cyrk nowej ery czyli pokaz laserów dla otępionych używkami i tandetne fajerwerki dla mentalnie opóźnionych, które naprawdę można było w całości odpalić przed ciszą nocną. Impreza w sam raz na nadmorskie i mazurskie plaże, gdzie teraz aż się przelewa od klienta, pod którego to wymyślono. Nigdy bym za to… Czytaj więcej »

Maja

Trochę zaprzeczasz sam sobie. Jesteś zbyt dobrze zorientowany w szczegółach imprezy, a piszesz, że nie dał byś 50 zł na bilet. Czyli co, spod bloku na lewo się oglądało i wydajesz opinie? Czy bilecik był za free i można było passatem po Macku podjechać i zachłysnąć się dymem?

Gucio

A ty ciągle popełniasz ten sam błąd w pisowni, chociaż co chwilę pod innym nickiem. Oj, zabolało kakao? Strzał był aż tak precyzyjny? No bo ty przecież znasz szczegóły bo kupiłaś bilet… A nie, ty nosiłaś koszulkę z napisem “chętnie pomogę” i na każde pytanie odpowiadałaś “nie wiem”.

Yossarian

@Maja Serdecznie ci życzę zawodowego albo wypoczynkowego udziału na imprezach na artystycznie europejskim poziomie. Ogłupiani paździerzową atrapą popkultury gliwiczanie na to zasługują, bo ponoszą ogromne koszty hali Arena, z czego chyba ciągle nie zdają sobie sprawy. Oby ktoś wreszcie zrobił taką imprezę w Gliwicach, a przekonasz się na czym polega różnica. Z budżetem, jakim dysponują Gliwice, to jest możliwe a po roku działalności hali to się nie wydarzyło. Trzeba tylko odwagi, żeby odebrać decyzyjność zaściankowym ‘dziaduniom’ nie mającym pojęcia o tym co dzieje się już w Polsce. Kiedy wreszcie zauważycie, że ludzie wydający wasze pieniądze na “kulturę”, sami w niej… Czytaj więcej »

Duśka

Brawo, celnie !

Imiu

widać że PO TO, dlatego nie masz racji;-)

Gliwiczanin

Może za rok ten nocny pokaz odbędzie się nad domem miłościwie nam panującego Zygmunta? Na pewno będzie chciał.

arek

uciekł na obrzeża miasta wraz z rodzinką to miał cichutko….

LOL

Wiatr pięknie zwiewał toksyczny dym na centrum miasta. Władze Gliwic mają zamiar wybudować nowy szpital w odległości 1 km od hali głośnych wydarzeń obok hali i zaledwie 500 m od giełdy samochodowej, pośród kominów emitujących smog. Hałas i trujący smród chyba nie wpłynie leczniczo na pacjentów, no ale to są Gliwice, więc nie oczekujmy mądrych decyzji.

kites

Taki argument o bliskości hali od giełdy samochodowej powinien być wystarczający do likwidacji tego obiektu.

mieszkanka Gliwic

Wszystko można, ale ……… szanujmy się wzajemnie,przecież to podstawa kultury!

Solidarni z Białymstokiem

Tylko co wspólnego z kulturą ma łojenie browarów gapiąc się w niebo na fajerwerki?

DD

Urząd Miasta kulturalnie, prawnie i metodycznie mnie okrada stawkami za śmieci.

helcia

Racja. Mieszkam sama i płacę 50 zł za śmieci. Połowa to chyba na tę halę

Marian Jabłoński
Malwina

O tym każdy, nawet w średnio oczytany Polak powinien wiedzieć. Problem w tym, że wielu powie ci – co z tego, że truje, jeżeli jest takie piękne? Podobną odpowiedź usłyszysz, kiedy im pokażesz dowody na szkodliwość smogu – co z tego, jeżeli to jest tanie?

Tolik

@Marian Jabłoński
Siedzenie przed komputerem psuje wzrok. Ile mam wkleić linków by Pan to zrozumiał? A mimo to korzysta Pan.
Ja też chcę korzystać z tego co mi odpowiada

Somsiad

Jak Marian odpala przydomową wędzarnię i kopci całej okolicy, to wtedy jest zdrowo.

Janusz

Do pierwszego artykułu ostatnie zdania: Jednocześnie zastrzega, że zanieczyszczenia powodowane przez sztuczne ognie są krótkotrwałe i punktowe.

“Zapylenie szybko znika – większość cząstek jest bardzo duża, więc osadza się na powierzchni ziemi i znika z atmosfery. Porównując takie zanieczyszczenie do tego generowanego przez samochody czy palenie w piecach – jest śladowe z tego względu, że duże pokazy fajerwerków zdarzają się kilka razy do roku. Szkoda byłoby z takich spektakularnych eventów rezygnować” – powiedział. I wszystko w temacie sam się gościu zaorałeś

Ja.

Mieszkając jakże blisko obiektu ~700m widziałem skutki tego pięknego pokazu. Do starszej Pani potrzebna była interwencja policji i pogotowia, ponieważ wystraszyła się i myślała, że zaczeła się wojna wzywając pomocy “sił nadprzyrodzonych” z okna mieszkania. A najlepszy był komentarz jednego z funkcjonariuszy pomagających dostać się do mieszkania seniorki – ” kto pozwala na taki chałas o tej godzinie”
Swojego kota jeszcze nie znalazłem – jeszcze gdzieś siedzi śerściuch w szafie albo za nią, tak się wystraszył wczoraj. Inni mają zapewne podobnie ze zwierzakami.

dochtór torchalski

Seniorka najwyraźniej cierpi na syndrom stresu bojowego. Takie rzeczy się leczy.

K.

Glupota jest nieuleczalna, to zla wiadomosc dla Ciebie.

Grzegorz

ogladałem , podobało mi się , na drugą część nie czekałem , mieszkając na Trynku uważam ,że druga część piro była niepotrzebna . Proletaryat też grał za głośno .Jednak po 22 godzinie hałas zaczyna przeszkadzać , wtedy mogły być tylko lasery i oczywiście cichsza muzyka

Renia

W Łabędach było słychać☹️

helcia

Co z tego, że miasto i że Arena ma zarabiać. W nocy?! Przy takich hukach?! A obok, w Sośnicy jest schronisko dla zwierząt
!!! Ja nie mogłam spać, mój pies nie wiedział gdzie się schować, a nasze cudowne władze miasta pewnie z siebie zadowolone. PS. A Arenę to sobie postawił pan prezydent jako pomnik, kasy na nią nie dostał to teraz my mamy cierpieć

assd

schronisko ?? biedne pieski.. Zakazać burz.

moned

Na burzę to bezmózgowcu nie mamy wpływu, na strzelanie z petard to już mamy wpływ. Ale widać ciężko to zrozumieć!

Set

Wystarczyło, żeby burza zamiast nad Katowicami zawisła nad halą arena i mielibyście powódź zamiast Sylwestra w środku lata. Niewiele brakowało.

kredo

Przecież była burza wczoraj. Ślepy? To marsz do okulisty!

treya50

Burza była, ale taka na pół gwizdka. Porządna burza była w Katowicach, Rawa wylała, gdzieś tak ludzi musiano ewakuować. Takie pomruki i deszczy to jeszcze nie burza !

Basia

Ale się nie stało……ja sie ciesz o Tobie łyso

Rafał

Uderzenie pioruna słychać kilkanaście kilometrów dalej? Chyba jednak nie.
Poza tym zaskoczę cię – burza jest dla zwierząt naturalnym odgłosem. Wybuch materiału wybuchowego (bo tak trzeba traktować fajerwerki) – już nie.

Gliwiczanin

Mnie przeszkadza Twój ujadający kundel. W **** mam, że się bał !
A impreza była fajna, wspaniałe widowisko.

Przyjaciel Cho

Widac pan Gliwiczanin to jakiś 15 letni idiota … pod kazdym komentarzem chce komus dokopac wiec pyskuje az strach .. pewnie ciezko masz w zyciu.. brak przyjaciol.. brak perspektyw .. to i swietliki na niebie cie ciesza .. wspolczuje

tomEE

Hałas hałasem ….. proponuję Państwu poczytać jakie świństwa po takich pokazach unoszą się w powietrzu , szczególnie podczas takiej bezwietrznej pogody. Są inne sposoby na dobrą zabawę. Pozdrawiam

Rafał

Niektórzy się tego nawdychają, odurzą się tą chemią, a potem piszą komentarze jakie te pokazy fajne.

Krzysztof

Moje zdanie jest takie, że największym kuriozum jest zabranianie strzelania fajerwerkami w noc sylwestrową podając kuriozalne powody, by kilka miesięcy później jako miasto wydawać pozwolenie. Nie jest tutaj argumentem na obronę, utrzymanie areny, bo strzelanie fajerwerkami nie następuje w obrębie areny, lecz tak wizualną jak i dźwiękowe efekty występują poza jej obręb. Jeżeli to była impreza wyłącznie pokazu fajerwerków można było przeprowadzić w wcześniejszych godzinach. Raczej w tej sytuacji to kto kupił bilet na ten pokaz skoro widać i słychać to w całym mieście? A chyba tylko z sprzedaży biletów można myśleć o pomocy w utrzymaniu obiektu.

Imiu

tu raczej parking utrzymuje ten beton a nie spektakle ;-)

a może schodami?

Jak mogliśmy się przekonać ostatnio na parkingu też są niezłe spektakle.

Podatnik

Dlaczego organizatorów nie dotyczą normy emisji hałasu? Co to za specjalne traktowanie? Normy wyraźnie określają ile dB w dzień ile w nocy, ile w pobliżu osiedli, ile w ich oddaleniu. Hałas, podobnie jak smród i brud jest zanieczyszczeniem środowiska i nieważne co go generuje. Motocykliści, tuningowane samochody, wiszący nad miastem i przelatujący złośliwie nad osiedlami samolot, janusz słuchający z jakiegoś jazgotnika bitów nad wodą, oddział kosiarzy trawników wpadających na osiedle o 6:30 w sobotę, etc. Takie rzeczy są wynikiem działań ludzkich, które nie są wyższą koniecznością i można by ich zaniechać lub lepiej zaplanować. Kwestia odrobiny dobrej woli i odrobiny… Czytaj więcej »

fran

dodaj jeszcze dzwony

asdf

“Dlaczego organizatorów nie dotyczą normy emisji hałasu? Co to za specjalne traktowanie? Normy wyraźnie określają ile dB w dzień ile w nocy, ile w pobliżu osiedli, ile w ich oddaleniu.”

Normy nie obowiązują jeżeli odpowiednio posmarujesz w łapę i dasz zarobić Hali Bankrut. Urzędasy uprzykrzą życie mieszkańcom nawet najbardziej hałaśliwą i uciążliwą imprezą – byle tylko nie przyznać się do błędu, że budowa tej hali to niewypał.

Świecąca przynęta

Gra pozorów to chyba jedyna rzecz, która magistratowi dobrze wychodzi.

dochtór torchalski

masz na myśli moc akustyczną czy ciśnienie akustyczne? Wiesz co to dB lub nawet dBA?

Jurant

Czemu narzekacie…? Od wielu lat mieszkańcy nie mają tutaj nic do gadania bo takich ludzi się wybiera

Kur Domowy

Oj, od razu “się wybiera”. Od wielu lat, nikt z moich znajomych oraz sąsiadów, nie chce się przyznać do głosowania, na wciąż wygrywających (i nie, nie boją się powiedzieć prawdy). W związku z tym, muszę się zgodzić z twierdzeniem, że w Gliwicach “nie jest ważne na kogo głosujemy, ważne jest kto liczy głosy”.

Michał

Wybierają go ludzie, dla których prosta rozrywka typu “pokaz świateł i wielki huk” to synonim miasta. Wybierają go ludzie, dla których najważniejszym kryterium jest znane nazwisko. Bo jeżeli o kimś słyszeli, to jest to wystarczająca rekomendacja. Wybierają go ludzie, którym można wszystko wmówić w urzędniczej, propagandowej gazecie MSI z potężnym nakładem 33 tys. egzemplarzy. Nakładem, który jest utrzymywany od wielu lat, pomimo spadku liczby mieszkańców. Wybierają go ludzie, dla których ważniejsze jest jaka partia go popiera, a nie jakim jest gospodarzem. Itd.

K.

Masz lepszego kanydata, to zglos. Chyba ze jestes z tych co zawsze przeciw, a sami nic nie potrafia.

Bogna

Czy to był dzień urodzin Zygi?

Jaś

Późna godzina była przesadą… Nie tylko ja ale wielu Gliwiczan poszło dzisiaj do pracy na pół przytomnych z powodu tego bombardowania…

Robert

Dlatego wszystkie niiedzielę powinny być wolne od handlu. Koniec i kropka, jeden problem zostałby rozwiązany.

K.

Bo w niedziele wg Ciebie pracuja tylko handlowcy?:)

dochtór torchalski

Handlowcy tylko w niektóre niedziele

Centrum

Przejrzałem komentarze na FB i jedno jest typowe: obrońcami imprezy są w większości osoby mieszkające w na przykład w Zabrzu i generalnie z powiatu, jakieś Denisy i Andżeliki, im się podobało, bo przyjechali na parę godzin do miasta na “atrakcję za dychę”. Gliwiczanie w większości są krytyczni.

Joanna

A to już komentarz mocno dzielący ludzi na lepszy i gorszy sort. Ja mieszkam w Zabrzu, co nie oznacza, jak sugeruje autor tej opinii, że jestem bezmozgim mieszkańcem sąsiedniego gorszego miasta. Bo gliwiczanie to generalnie sama inteligencja?

Jan

Zupełnie nie zrozumiałaś. Nikt nikogo nie dzieli na lepszych i gorszych tylko pokazuje,że przyjezdnym spoza Gliwic na imprezę ona nie przeszkadzała jak tym, którzy tu mieszkają a nie byli zainteresowani. Przecież to oczywiste.

asdfas

też to zauważyłem .te mordy tych kobiet które mówią że ludziom się nie dogodzi a one mają i dzieci i zwierzęta a było bardzo fajnie sugerują tylko jedno (oczywiście oceniając z twarzy to taka patologia)

Joanna

Wyobraź sobie że tym z sąsiednich miast tez przeszkadzał ten hałas. Moi starsi rodzice nie mogli spać. Nie wyobrażam sobie mieszkania nieopodal epicentrum tej imprezy.
Generalnie popieram głosy, które mówią o pokazach laserowych. I pokaż piękny i względna cisza przy tym.

dochtór torchalski

Wszyscy niezadowoleni zebrali się na tym forum

Pet

Słowo klucz to tu EMPATIA. Imho żadna kasa nie jest warta strachu naszych braci mniejszych. W skrajnych przypadkach jak twierdzą fachowcy/naukowcy huk wystrzałów może doprowadzić do śmierci zwierzaka.

as

No to ciekawe dlaczego podczas burzy nie umierają.

Chemik

Ja o 5 wstawałem do pracy, więc nie bawił mnie ten hałas o północy

moned

Proponuję zobaczyć film na youtube jak zwierzęta w schronisku reagują na petardy i sztuczne ognie! Duszą się zakopując pod ziemią, wchodząc w jakieś szczeliny siatek, murów itd, są jeszcze inne zwierzęta, ale co tam …. KASA KASA KASA rudera Frankiewicza musi stać się sławna. Pakujemy miliony w promo, żeby było głośno…. Brawo dla bezmózgowców. Tym miastem nikt nie rządzi, tu nie ma gospodarza jeśli akceptuje się taki syf! Frankiewicz, można się przywiązać do stołka rozumiem , można nic nie robić przez tyle kadencji, można otoczyć się dworem klakierów, można wybudować sobie pomnik i udawać że jest fajnie, można lotnisko dla… Czytaj więcej »

treya50

Na Zwycięstwa już prawie nie ma sklepów. Same banki, apteki i jubilery ! wrrr

K.

Przejedz sie do Zabrza, a potem mow, ze Frankiewicz nic nie zrobil:)

Garnek

Nie ma to jak wyciągnąć asa z rękawa, z hasłem “Przejedz sie do Zabrza…”. A czemu nie do Pcimia Górne, Radlina, Świętochłowic? Jak równać, to zawsze łatwiej do gorszych.

ja234

Tyle, że Zabrze się rozwija w przeciwieństwie do zacofanych glajwic wciąż tkwiących w latach 90tych.(951)

Jaja sobie robisz?

Ostatnio się przejechałam. Leżałam w zabrzańskim szpitalu. Chcesz porozmawiać o porównaniach?

asdf

On już się szykuje do wyborów do Senatu. Jemu wisi co się dzieje w Gliwicach, te fajerwerki to taka pożegnalna impreza dla niego. Jak odejść, to z hukiem!

Stary

Wszyscy martwią się tylko o psy i koty i słusznie. Ale dodajcie do pokrzywdzonych ptaki. Dla nich to był koniec świata. Do teraz nie widziałem ani jednego, panuje dookoła martwa cisza. Nie ma nawet gołębi…

Aswas

Nie ma gołebi.?? To powinni częściej strzelać.

gliwicjus

Nie ma gołębi? No jakże mi przykro!

Karolina

Żenada…odciete ulice zeby ktos przypadkowo nie zobaczyl “fascynujacego”spektaklu za 90 zl chyba plus dwa marnej jakosci zespoly…na to widocznie tylko stac miasto i zarzad Areny…wspolczucia dla mieszkancow okolic hali…dzieciaki i zwierzeta musialy przechodzic katorge…jeszcze raz gratulacje dla organizatorow

Tomasz

muzyka rzeczywiście była marna, właściwie trudno to nazwać muzyką.

gliwicjus

Dziwię się, że ktokolwiek kupował na to bilety, skoro wszystko było widać (i niestety słychać) z każdego miejsca w Gliwicach.

asdf

Kupowali pewnie naiwniacy, którzy spodziewali się, że zasięg będzie ograniczony do bliskiego sąsiedztwa hali.
A teraz ci wszyscy Andrzeje i inni próbują udowodnić (bardziej: wmówić sobie), że impreza była super i że była warta tych pieniędzy.

nebit

Bezczelność ze strony organizatorów! Właściciele czworonogów nie byli przygotowani na taki CHAMSKI ATAK sztucznych ogni i w dodatku o późnej porze. Do tego bardzo głośna muzyka słyszalna na całym Trynku. No cóż miasto dało 8 milionów po to żeby teraz na wkurzać! Promocja? Jaka promocja? widzieli i słyszeli to głownie ci, którzy mieszkają w okolicy. W całej Polsce raczej o tym głośno nie będzie, chyba jedynie dlatego w jaki sposób wydaje się publiczne pieniądze na promocje… Jeśli tak to ma wyglądać to ja dziękuję za taką halę i za takie imprezy! Proszę sobie ten BURDEL przenieść gdzie indziej a nie… Czytaj więcej »

Elektryk

Proszę nie przesadzać z “Właściciele czworonogów nie byli przygotowani…”, od dawna było wiadomo, że taka impreza będzie. Plan imprezy też nie był tajemnicą. Pisali o tym choćby tu https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/damy-ognia-w-gliwicach-pokaz-fajerwerkow/

Karmin

Jaki procent mieszkańców interesuje program Areny?

Kolega

To niech nie narzekają,ze nie wiedzieli

Ligota

To nie przepisy ruchu drogowego ani kodeks wykroczeń, koziołku m.

treya50

“Od dawno było wiadomo”, ale nikt się nie spodziewał takiego bombardowania w nocy. Już o 22,00 było przeraźliwie (moja kotka schowała się do mysiej dziury), ale te następne już niemalże w środku nocy to było przegięcie. Tyle miast organizuje pokazy laserowe, ale nie, u nas musi być z hukiem, a niby “nowoczesna” Arena nie jest przygotowana na przyjęcie niepełnosprawnych i personel również nieprzygotowany. Gliwice rzeczywiście cofają się w rozwoju. Imprez kulturalnych jak na lekarstwo, za to mnóstwo dla gawiedzi i pospólstwa !

Elektryk

Gdzie tu środek nocy? I raczej bez różnicy czy impreza była by, powiedzmy od 18:00 do 21:00 i tak by było narzekanie, że głośno, że huk, że kotek i piesek się bał, a chomik dostał zawału.

hehe

Jakby zwięrzęta nie miały mózgów, to na pewno byłyby zachwycone fajerwerkami i oglądały razem z tobą w pierwszym rzędzie.

Przyjaciel Cho

Panie elektryk gdyby byla od 18-21 to moze i byloby narzekanie ze strony obroncow zwierzat jednakze na to co oni odjebali to i ja nie posiadajacy zwierzat narzekam .. normalni ludzie a nie bezrobotni jak pan musza wstac do pracy wiec strzelanie o polnocy mogl wymyslic tylko wlasnie kretyn jak pan… winszuje

Gazda

Panie Przyjacielu Cho, trzeba było się zaopatrzyć w aptece w stopery (takie wkładki do uszu blokujące hałas) i spałby Pan jak osesek i teraz nie marudził. Czy rzeczywiście kilka tysięcy posiadaczy piesków i kotków oraz niewyspanych musi TERRORYZOWAĆ swoim niezadowoleniem kilkadziesiąt tysięcy Gliwiczan, którym pokaz się BARDZO podobał? Czy świat koniecznie musi się kręcić wokół waszego widzimisię? Pozdrawiam serdecznie.

Przyjaciel Cho

ciekawe skad te wyliczenia ze kilku tysiecy i kilkadziesiat tysiecy.. patrzac tu po komentarzach czy w otoczeniu ktorym zyje to powiedzialbym ze wlasnie jest odwrotnie.. no ale iskierki na niebie wspaniala rzecz .. trzeba sie popodniecac bo siweci i robi bum ..

K.

Nie do wiary:) Takie poglady to wprost z chamowa, ale zeby Gliwiczanin?

Elektryk

Było się uczyć, to byś nie musiał wstawiać w niedzielę o 4:30, żeby zdążyć do roboty chodniki pucować, czy co tam akurat robisz. Ja tam nie widzę problemu. Nigdy mnie nie rusza gdy młodzież drze ryja po nocy pod oknem, pies sąsiada pół nocy ujada i wyje do księżyca. Gdy koty się parzą. Czy gdy zaczną kosić trawę samego rana. W mieście mieszkam, więc rozumiem. Zdarza się. Może te huki, hałasy mogły przeszkadzać, ale jeśli nie jest to co dziennie, to raz na ruski rok można przymknąć oko.

Tak tylko pytam

Panowie Gazda i Elektryk. Potraficie odpowiedzieć na pytania:
– Po co jest prawo?
– Po co są normy społeczne?

Elektryk

Żeby raz na ruski rok, można było na nie oko przymknąć. Po za tym, jeśli urzędasy wydały zgodę na taką imprezę, to chyba prawo nie było łamane. Została udzielona dyspensa. :-)

Maggi

Raz na ruski rok, to może ciebie zaskakuje jakaś mądra myśl. Hałaśliwych imprez obok hali jest więcej niż wewnątrz. Faktycznie wystarczyło zbudować parking zamiast hali.

Tak tylko pytam

Liczę na przymknięcie oka, gdy straż miejska będzie mi wypisywać mandat za zablokowanie czyjegoś wyjazdu. Powiem wtedy – “ja tak raz na ruski rok robię” i proszę o dyspensę. Poza tym kto, jakim prawem i w czyim imieniu takiej dyspensy niby udzielił?

Elektryk

Dla mnie nie będzie to problemem, kilka razy mi wyjazd zablokowali. Awantury o to nie robiłem. Ogólnie jestem mało awanturniczy, nie wiele rzeczy mnie denerwuje. Wolę energię poświęcić na coś, bardziej przyjemnego i na co mam wpływ. I mam nadzieję, że strażnicy miejscy też się nad Tobą zlitują.

Tak tylko pytam

A jeśli takich jak ja będą tysiące, to też dla ciebie nie będzie problemu? Jeśli każdego dnia będziesz musiał ponosić konsekwencje czyjejś niekompetencji? pon 6:30 – kosiarze trawników / odśnieżacze chodników, syreny wt 6:30 – cieć zdmuchujący jakimś hałaśnikiem śmieci na jezdnię po to żeby zaraz je z powrotem nawiało na chodnik, syreny śr 16:00 + – strzyżenie żywopłotów oczywiście w godzinach popołudniowych jak człowiek wraca z pracy i chce odpocząć, syreny czw – testy nowego wydechu i autoalarmu w Golfie sąsiada, syreny pt 21:00÷6:00 – pijana kibolka na ławce, syreny so 7:00 + – samolociki, syreny nd 7:00 +… Czytaj więcej »

Elektryk

Czyli co? Mają przestać kosić trawę, odśnieżać, zamiatać ulice? Zawsze komuś będzie to przeszkadzać, bo wszyscy nie pracujemy od 6:00 do 14:00. Jeden idzie na rano do roboty, kto inny na popołudnie, ktoś inny na nockę, a ktoś inny pracuje zdalnie w domu. Są też emeryci co z domu, tylko do lekarza wychodzą.

Madka Polka

@Elektryk Naprawdę nie masz kwalifikacji do normalnej pożytecznej pracy, czy rodziców stać tylko na wakacje przy monitorze? Spełniasz się za 25 gr od głupiego komentarza, czy po prostu jesteś ciężko chory? Jest tyle możliwości samodzielnego zarobienia na własne wakacje życia, a ty je marnujesz na ośmieszanie się w internecie.

Tak tylko pytam

Nie wiem czy udajesz, czy faktycznie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Może ci narysuję schemat? Tak czy siak macie przestrzegać prawa. Praw zwierząt również. Tyle w temacie.

Rolnik

Rozumiem, że Ty sumienie przestrzegasz prawa. Zawsze kasujesz bilet, sprzątasz po swoim pupili, kipy z petów do kieszeni chowasz, parkujesz w dozwolonych miejsca, nigdy nie przekraczasz prędkości, a pewnie także nigdy nie zdarzyło ci się zakłócić ciszy nocnej. Choćby jakaś imprezą w domu czy na mieście, wrzaskiem Bąbelka, ujadaniem psa, czy awanturą z partnerem. Po prostu święty.

K.

W tym kraju prawo lekcewazy sie kazdego dnia.

Przyjaciel Cho

nie wstaje o 4.30.. nie pucuje chodnikow.. jesli mi chciales dogadac to powinienes sie wstydzic bo ty na bezrobociu jestes ostatnia osoba zeby sie z kogokolwiek nasmiewac .. postrzelaj sobie petardami bedziesz mial wiekszy ubaw .. iskierki sa wspaniale

Elektryk

To jak nie wstajesz o 4:30 to co się tak burzysz, że spać się nie dało? Była niedziela, można było się po wylegiwać do 12-stej. I błądzisz dziecko. Po pierwsze nie jestem bezrobotny. Pod drugie nie byłem na tym pokazie, bo też nie przepadam za fajerwerkami. Choć ten pokaz akurat mógł być fajny, bo zorganizowany przez profesjonalistów. Szczególnie nie lubię domorosłych pirotechników, którzy w okresie Noworoczny detonują przez tydzień jakieś tandetne petardy. Irytuje mnie po prostu takie makiawelstwo i narzekanie.

K.

Makiawelstwo? Synku do ksiazek, a nie trollowac w necie:)

Garnek

Obstawiam, że wina leż po stronie autokorekty. I przygaduje kocioł garnkowi, a sam smoli. “najlepoej”? I fajnie by było, jakbyś załapał jak się używa polskich znaków.

K.

Lekarzowi to powiedz na weekendowym dyzurze, najlepoej przed zabiegiem, ktory Ci bedzie robil;)

Ciekawy

Ile to planowanych jest zabiegów w niedzielę? I ilu mieszka lekarzy w tych familokach koło hali?

Dajcie spokój

Ludzie (do tych ucywilizowanych mówię). Znacie powiedzenie “Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem”? Znacie. Dajcie więc sobie spokój. Oni tak potrafią całymi dniami swoje “racje” mielić jak goowno w betoniarce. Ludzie, którzy rozpalają ognisko i mieszają z błotem tych, którym dym leci w okna są niereformowalni. Oni rozumieją tylko proste formy – zakaz, mandat, kara.

dog

Fakt, dla właścicieli kotów z “mysiej dziury” jeszcze w Arenie nie było imprezy.

kredo

Te wycie i dziczyznę nazywasz muzyką❓

Irving Washington

O przepraszam, nie obrażaj burdelu. Tam można było się zabawić na wysokim poziomie. Kwestia bardzo dobrej organizacji czyli odpowiedniej burdelmamy, czego brakuje w tym bajzlu.

Rolnik

Większość tych co narzekają na hałas w mieście, po przeprowadzce nas wieś, czy na przedmieścia też by narzekali na hałas i inne niedogodności. Że krowy muczą, kogut piej i bąbelka budzi, że rolnicy jeżdżą kombajnami po nocy i spać nie dają, do tego kurzą i brudzą. Społeczeństwo robi się coraz bardziej roszczeniowe. Ciągle to ostatnio słychać “Mam prawo”, “mi się należy”.

4WD

Wiesz, że strzeliłeś sobie w kolano?

Rolnik

“Jak wynika z przekazów medialnych, często zdarza się, że rolnicy pracujący nocą narażeni są na konsekwencje w postaci nałożenia na nich mandatu za naruszenie ciszy nocnej. Rolnicy wskazują, że tego typu skargi są coraz częstsze i dotyczą nie tylko zakłócania ciszy nocnej, choć praca rolnika to przecież nie chuligańskie wybryki, lecz konieczność.” W przypadku tego pokazu to też nie był chuligański wybryk, czy uporczywe i złośliwe działanie. Był to pokaz, który miał udzielone wszystkie niezbędne zezwolenia. Za niedługo człowiek sobie nie będzie mógł w dzień odkurzacza włączyć, bo przyjdzie roszczeniowa panienka z pretensjami, że jej Fafik się hałasu boi, czy… Czytaj więcej »

4WD

Albo zasypią nas roszczeniowi janusze z hasłami “walą nas wasze prawa”, “walą nas prawa zwierząt”, “miej wyj…ne a będzie ci dane”, “w zasadzie to wszystko nas wali”, “liczy się tylko kasa i dobra zabawa”, “nam się to po prostu należy”

Rolnik

Jak na razie był jeden pokaz z fajerwerkami i kilka zwykłych imprez. A larum jakby tam ruska armia sobie poligon urządziła i codzienne waliła z 2S19 Msta-S. Obrońcy piesków, kotków, ptaszków, wiewiórek, kretów, asceci nielubiący pieniędzy i dobrej zabawy, stetryczałe emerytki praktycznie cały rok, mogą delektować się ciszą i spokojem. Nie być egoista, daj te kilka razy w roku po delektować się Januszom tanią rozrywką. Nie każdy lubi się oddawać takim wyrafinowanym rozrywką jak rozwiązywanie krzyżowe, układanie puzzli czy gapienie się w TV.

4WD

Ależ proszę bardzo. W granicach prawa.
Taki przykład: Miejsce, w którym do wyjątkowo hałasujących w nocy, w imię dobrej zabawy pijanych imprezowiczów podejdzie policjant i zwróci im uwagę, że nie powinni się tak zachowywać nazywamy cywilizowanym.
Jak nazwiesz miejsce, w którym to rozbawiony “policjant” hałasuje w nocy?

Rolnik.

To chyba zależy kto, co uważa za hałasowanie po nocy. Miałem sąsiada, który wzywał policję gdy tylko któryś z sąsiadów głośnie bąka puścił, czy pies komuś kilka razy zaszczekał. Mnie zaś nie rusza, pijana młodzież biesiadująca przed klatką, puszczająca rapsy z przenośnego głośnika.

K.

Bo pewnie siedzisz tam z nimi, dzieciaku:)

Rolnik.

Owszem zdarzało się, Panie jedno zdaniowy. I dlatego teraz nie będę kruszyć kopi, jak ktoś od czasu do czasu sobie pohałasuje. Dwulicową szują i hipokrytą nie jestem.

ełen

Fajerwerki pierwsza klasa, nie widziałem jeszcze czegoś takiego. Naprawdę dali czadu. Szkoda ze nie uszanowali ciszy nocnej. Uważam, że takie pokazy nie powinny odbywać się tak późno.

PAKer

Najlepiej w dzień :)

Steed

A magistrat gliwicki nie był czasem przeciwny fajerwerkom w sylwestra? Bo pamiętam ze wtedy w Arenie nie było fajerwerków tylko pokaz laserów. Podobno ze względu na dobro zwierząt, zanieczyszczenia itp. I jak ten sprzeciw ma się do tej imprezy? Wtedy pasowało bo nie trzeba było wydawac kasy a teraz pasowało bo można było zarobić kasę.

wodnik

Wtedy jeszcze mieli nadzieję, że mają czas, że hala dopiero pokaże na co ją stać. A tera doopa im się pali bo się połapali, że to to nie tak.

asdf

Sylwestra organizował urząd. Fajerwerki to dodatkowy koszt imprezy, więc można było z nich zrezygnować i tłumaczyć to dobrem zwierząt.
Tę imprezę organizowała prywatna firma. Gdyby nie było zgody na fajerwerki, to firma ze swoimi pieniędzmi poszłaby gdzie indzie. A tak wsparła kasą utrzymanie hali.

Tu nigdy nie chodziło o przepisy, o dobro zwierząt, dobro mieszkańców (czy nawet dobrą zabawę mieszkańców), o zanieczyszczenia, hałas itd. Tylko i wyłącznie kasa się liczy. Wszystko zależy czy coś jest kosztem, czy przychodem.