CBA prowadzi w Urzędzie Miejskim czynności analityczno-informacyjne. To element szerszej akcji

W czwartek do Urzędu Miejskiego w Gliwicach wkroczyli funkcjonariusze CBA. Jak udało nam się ustalić, jest to element szerszego postępowania obejmującego jednostki samorządowe na terenie Śląska i Zagłębia.

Zgodnie z informacją uzyskaną od rzecznika Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Temistoklesa Brodowskiego, trwają czynności analityczno-informacyjne dotyczące przekazywania gruntów w użytkowanie wieczyste. Niestety na ten moment organ nie może udzielić bardziej konkretnych informacji.

To jest kuchnia naszych działań. Póki nie zakończymy tych czynności analityczno-informacyjnych niestety mówić nie mogę. (…) Jeżeli rozpoczniemy kontrolę, wtedy wyjaśnię czego ona dotyczy. Kontrola jest jawna, niestety śledztwa są objęte klauzulą tajności – przekazał nam Temistokles Brodowski.

REKLAMA

Czynności analityczno-informacyjne to jedna z metod działania CBA. Prowadzone są “w celu uzyskania i przetworzenia informacji istotnych dla zwalczania korupcji w instytucjach państwowych i samorządzie terytorialnym oraz działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa” (za CBA.gov.pl).

To nie pierwsze działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego w naszym mieście. W marcu 2019 roku podobne czynności prowadzone były w Śląskiej Sieci Metropolitalnej. W lipcu służby te zatrzymały byłego kierownika działu sieci w PWiK Gliwice, podejrzanego o przyjmowanie łapówek.

(żms)
fot. CBA.gov.pl

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
w pogoni za octem

kontrolować i patrzeć na ręce gliwickim włodarzom ,bo te ręce są nadzwyczaj lepkie

AndrzejD

Tak, frankiewicz wiedział co robi uciekając do Warszawy – za ostatnie 26 lat jego rządów trochę syfów się nazbierało. Teraz to piwo będzie musiał wypić neuman wraz z podległymi mu ludźmi z magistratu i spółek miejskich.
A teraz zwracam się do tychże pracowników magistratu i spółek miejskich – jak się czujecie po koncertowym wydymaniu was przez frankiewicza ?

Sodomia i gomoria

Oni zawsze czują się – Paradnie

Arek

Masz dowody to idż do prokuratury.Takie oczernianie ludzi jest karalne

ona

no tak banda nei dala rady legalnie dobrac sie do magistratu to wyciagnela metody z lat 50 -tych metody.

Tomasz

Powinni całą tą gliwicką mafię autobusowo/budowlano/piastowo/wodocicagowo/śmieciową posadzić

The Tiger@

Tak bez procesu?

:)

Ciekawe, czy jak na gazeta.pl i tu pojawi się dziki tłum zgodnie piętnujących kontrolę naszego wspólnego majątku?

Asdg

Wybory się skończyły, opłacani klakierzy już nie pracują.

:)

Dostęp do gazeta.pl trzeba oplacić na minimum miesiąc, a PiSowcy są biedni lub skąpi i nawet własnej prasy nie kupują. Za to świetnie realizują się na darmowych portalach jak ten. Tu AndrzejD z przygłupa pytającego skąd powziąłem info o wizycie CBA, w jeden dzień stał się liderem opinii podobnych mu klakierów. Co różni te dwa plemiona?

RamPamPam

Jedziemy z ta gliwicka patologia w UM. Szkoda,że tylko tego dotyczy ta kontrola, bo trupów w szafach UM Gliwice jest aż nadto.

Observer

Może rozpracują prawdę o gliwickim układzie od dekad zawłaszczającym miasto?

Fan

Niech sie przypatrza spolkom gliwickim i dlaczego odsniezali z bytomia i zdm dlaczego bezprawnie rekami spolki kasujacej oplaty za parkowanie w strefie pobiera wbrew wyrokom sadu i pod ochrona drogowki gliwickiej ktora tego syfu nie widzi wszystko sie zbiera a ten remondis te kwptu najonskie i hala administrowana przez wodaciagi tyle kasy mieli no przeciez wlodarze jezdzili nawet do korei w ramach promocji a piast sie wypial na sponsora to dopiero kanal

RamPamPam

Naucz się pisać analfabeto.

krzysztof

a każdą fakturkę sprawdzić i porównać z cennikami różnych firm a, dokładnie

Wrzodzisław

Kiedy CBA wkroczy do domu łapówkarza Kaczyńskiego, który wręczył pewnemu klesze korzyść majątkową w wysokości 50000,00 złotych w gotówce w związku z budową w Warszawie wieżowców PiS, zwanych “Skarpety Beaty”?!
No chyba, że już byli, i coś przegapiłem?

Z Grodzkim kulawemu faggotowi się nie udaje, to próbuje wrobić Frankiewicza, prawda?

s. Adrianna

Kiedy?
Nikiedy! Przecież sprawiedliwość wg PiSu jest wtedy, kiedy im wolno kraść, brać łapówki, mataczyć, niewykonywać wyroków sądów i kłamać, kłamać, kłamać od rana do wieczora. Bo ciemny lud sprzedał kraj za pińcetplus i ogólnie to ma to wszystko w esicy.

Gliw

Sprawdź ile osób w twojej rodzinie bierze 500+i emeryturę i każ im oddać bo to dał PiS. To jest tylko zwrot podatku który każdy z nich zapłacił???

dobra zmiana

I niech sprawdzą Jaki AKowiec mu ten dom podarował.

Wrzodzisław

….oraz jak to się stało, że w czasach represji stalinowskich Jadwiga Kaczyńska posiadała w domu paszport i bez przeszkód latała do Londynu do krewnych na ten przykład. Jak to się stało, że jego ojciec, Rajmund Kalkstein, jako rzekomo AKowiec ,dostał posadę na Uniwersytecie Warszawskim, a 13 grudnia 1981 roku UBecja wszystkich internowała, a Jarosława Rajmundowicza Kalksteina zostawiła u mamusi pod stołem w spokoju, żeby mógł dopić coniedzielne kakao.

dobra zmiana

Oraz jak to się stało, że Bolek dał radę przeskoczyć przez płot stoczni a Jarka lubiącego dłużej pospać, nie dali rady razem z łóżkiem przez płot przerzucić.

Marek

A niech im się biorą do tyłka, w tym urzędzie bez) łapówy nic nie załatwisz, oto rządy Z. F.

ona

nie dobrali sie legalnie, to zrobia w swoim stylu, co za banda

ona

a ty co tam zalatwiales z lapowka? ze jjestes tak dobrze poinformowany, co za ….. kwaki

Milypan

Oj może wyjdą na jaw niemiłe fakty z życia Gliwic szybko totalna opozycja i budka bronić urzędników ludzie Ekobolszewicy i obrońcy konstytucji i wspaniałych sądów na ulice zablokować cba szybko

Dea

Już się mszczą za wybory.

PAJACE

nie wygral pisowiec wiec do roboty zenada

Obserwujący

Noooo,pisiory przegrały wybory prezydenckie, to wzięły się za prześwietlanie.Ciekawe jakie wałki odkryją.

Wuit gminny

To jest kuchnia naszych działań powiedział rzecznik cba. Czyli szukają, ale nie wiadomo czego – wedle zasady, że może coś znajdą, a na pewno z taką intencją. W tej kuchni gotują strawę dla prokuratury. Ciekawe, czy coś ugotują

Gruntowy przymrozek

Pies już jest teraz będą szukali kija lub przynajmniej jakiejś witki.

Gliw

Każdemu szef patrzy na ręce to dlaczego ma nie patrzeć Urzędom.W końcu siedzą tam za nasze pieniądze, Nie mogą robić co im się żywnie podoba

względność

Tylko dlaczego CBA nie weźmie się najpierw np. za Urząd Wojewódzki ?

Piter67

Typowe dla Pis. Pupilek Moszyński przerżnął to trzeba nasłać służby.

Kazimierz

Tylko dla czego te kontrole CBA dotyczą terenów samorządowych , szpitali i innych miejsc działalności SENATORÓW NIE ZWIĄZANYCH Z PISEM ,senatorowie pisu są poza kontrolą ,czy jest to dalsza część próby zdyskredytowania SENATORÓW którzy odmówili współpracy z ekipą rządzącą ,już TVPIS odnotowało wpadkę z pomówieniami jednego z senatorów ,natomiast inny polityk pis chciał przekupić pacjentów jednego z SENATORÓW że wręczyli łapówkę czy nie wystarczy tych podchodów ekipy rządzącej aby przejąć senat

ewa

Pewien były senator razem z synem i radną wszyscy z pisu właśnie mają poważne problemu za …wielomilionowe łapówki