24gliwice.pl to portal najczęściej wskazywany przez gliwiczan jako źródło informacji o mieście – wynika z badań prowadzonych w ostatnich latach przez Centrum Badania Opinii Społecznej, a wcześniej przez pracownię TNS Polska na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

 
Ostatni sondaż wskazywał, że mieszkańcy szukający informacji związanych z Gliwicami przede wszystkim zaglądają na portal 24gliwice.pl (30%), który nieznacznie wyprzedził oficjalny serwis Urzędu Miejskiego – Gliwice.eu (27%). Z prawie trzykrotnie gorszym wynikiem, 11%, na podium znalazł się jeszcze portal Dzisiaj w Gliwicach. Pobierz szczegółową listę portali (pdf)

Badania prowadzone były za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów wspomaganych komputerowo (CAPI). Objęto nimi reprezentatywną grupę 2100 osób, od 15 roku życia wzwyż.

Pozycję lidera na internetowym rynku informacyjnym w Gliwicach potwierdzają również inne wiarygodne wskaźniki, w tym narzędzie do analizy ruchu Similiarweb.com czy statystyki Google Analytics.

Zobacz aktualne rankingi i porównanie portali wg Similarweb

24gliwice vs Dzisiaj w Gliwicach (oparte na zweryfikowanych danych Google Analytics)
24gliwice vs Infogliwice

Dane łatwe do zweryfikowania

Aktualnie najbardziej miarodajnym, bezpłatnym narzędziem badania ruchu, którym posługują się wszystkie lokalne serwisy są statystyki Google Analytics. Można tam sprawdzić między innymi liczbę odsłon w określonym przedziale czasowym oraz liczbę unikalnych użytkowników.

Jeśli rozważasz współpracę z portalem, nie wierz na słowo w puste zapewnienia o „popularności” serwisu. Poproś o dane wysłane z Google Analytics np. za ostatni miesiąc i porównaj. U nas nie ma z tym żadnego problemu.

Pobierz statystyki Google Analytics portalu 24gliwice za cały 2022 rok (plik pdf)


KontaktO nasReklamaPublikacje płatnePatronaty