Centrum przesiadkowe “Silesia”. 3-minutowy film prezentuje, jak zmieni się teren w rejonie Dworca PKP

Centrum przesiadkowe, które ma powstać w okolicy Dworca PKP, będzie wyglądało inaczej niż wstępnie prezentowano na wizualizacjach. Firma Pas Projekt, która przygotowuje dokumentację projektową, opublikowała film, na którym można obejrzeć obiekt w nowym kształcie.

Kosztem około 250 mln złotych miasto Gliwice zamierza wybudować centrum przesiadkowe, które z założenia, ma usprawnić komunikację w Gliwicach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, realizacja inwestycji rozpocznie się w 2019 roku, a zakończy rok późnej.

Umiejscowiony między ulicami Tarnogórską a Toszecką obiekt będzie skupiać wszystkie środki transportu miejskiego w jednym miejscu.

Oprócz zintegrowanego systemu stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych, znajdzie się tam także miejsce na działalność komercyjną – lokale gastronomiczne i punkty z prasą. W ramach projektu przebudowany zostanie także układ komunikacyjny ulic: Składowej, Toszeckiej, Tarnogórskiej, Jagiellońskiej, Okopowej, Piwnej, Zwycięstwa, Na Piasku, Bohaterów Getta Warszawskiego oraz placu Piastów.

Nad przygotowaniem dokumentacji pracuje spółka Pas Projekt z Nadarzyna, założona w 1997 roku. Firma opracowuje projekty w pełnym zakresie – zaczynając od programu funkcjonalno-użytkowego, koncepcji architektonicznej, projektów budowlano-wykonawczych, dokumentacji przetargowej, aż po pełnienie nadzoru autorskiego i czynne uczestnictwo w fazie budowy. Od momentu założenia pracownia zrealizowała kilkadziesiąt projektów obiektów użyteczności publicznej, dydaktycznych, magazynowych, technicznych, sportowych.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Hej młoty do roboty...
Hej młoty do roboty...

Można by przypomnieć wizualizacje Rynku sprzed ychy.. ychy.. “remontu”, aby uzmysłowić widzom czym się różni wizualizacja od efektu końcowego.
PS.
Przestańcie w końcu bawić się w tworzenie obrazków przed komputerami, tylko ruszcie d…y i coś w końcu zróbcie.

AndrzejD
AndrzejD

” Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, realizacja inwestycji rozpocznie się w 2019 roku, a zakończy rok późnej. ” ….hehehe, taka inwestycja w rok w Gliwicach :)))) Jasne, już to widzę. Przecież ci dyletanci w rok, nie potrafią przebudować prostego skrzyżowana. Ile czasu temu już rozkopali skrzyżowanie Konarskiego z Jagiellońską i końca nie widać. To centrum powstanie może za 20lat, ale wcześniej trzeba wywalić z miasta Frankiewicza i przeprowadzić dokładną deratyzację biurw urzędniczych z magistratu i wszystkich spółek miejskich

TakiTaki
TakiTaki

Hehe. Widzę, że w ukochanych Gliwicach, podobnie jak i u mnie w Trójmieście na trochę przed wyborami, pojawia się masa planów, rozbudowy wszystkiego aby tylko dogodzić wyborcom. Ciekawe czy ktoś się na to złapie?

Hej młoty do roboty...
Hej młoty do roboty...

tzw większość na pewno

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Niestety..

Rozum
Rozum

Mniej obytych z darem czytania tekstu ze zrozumieniem zachęcam do jego przeczytania jeszcze raz. I jeszcze raz. Znależliscie w nim choć jeden konkret ? Ano nie . Zwykły przedwyborczy bełkot na który Wy już się nabrać nie dacie. Tylko co z tymi,którzy przeczytają tylko raz ?

Szpagin
Szpagin

Jak “przedwyborczym bełkotem” jest temat, który wałkowany był od paru lat?

Rozum
Rozum

Właśnie. Wałkowany.

Qwe
Qwe

Temat jest wałkowany nie od paru tylko od kilkunastu lat. Powtarzany w kolejnych wyborach, do tej pory nie doczekał się realizacji.
I pomimo tyłu lat nadal nie ma konkretów, tylko same wizualizacje.

Notabene były też wizualizacje przebudowy pl. Piastów. Z tym też czekamy.

agitator
agitator

Ile mnie kosztowała ta krótka animacja?

Tramwaj
Tramwaj

Wszystkich przybywających do Gliwic, będzie witała PODPASKA za 250 milionów złotych.
PS. Czy aby nowe centrum przesiadkowe usprawni komunikację w mieście?
Myślałem, że większa ilość środków transportu i przemyślana siatka połączeń.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Tam powinien pojawić się napis, Beton jest tu. Praktycznie żadnej zieleni, tylko kostka. Będzie to wyglądać jak rynek z kilkoma drzewkami.. Brak wielopoziomowego parkingu też jest polityką krótkowzroczną. Brak słów.

AndrzejD
AndrzejD

Twórcom tej animacji doradziłbym włączenie opcji “syf na niesprzątanych ulicach” – w Gliwicach rządzonych przez Frankiewicza, to żelazna norma. Ta śliczna biała kostka z wizualizacji, będzie taka biała tylko przez tydzień po zakończeniu budowy. Później pokryje się warstwą szarego syfu, który z czasem będzie się nawarstwiał.

ja234
ja234

Dostali wzmożenia przedwyborczego.
Baju, baju będziesz w raju.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Zaraz będą wskrzeszać wąskotorówkę i budować lotnisko pasażerskie, może ciemny lud to kupi.

Rysiek
Rysiek

Spokojnie to tylko wybory ;)Gigantomanii, która nawet nie będzie integrowała komunikacji(PKS nadal będzie na Pionierów)ciąg dalszy. Ale o tym że nawet nie ma dofinansowania ani na moment się autor nie zająknął :)

AndrzejD
AndrzejD

…że nie wspomnę o parkingach systemu Park&Ride. Ale o takich rozwiązaniach Ci amatorzy z magistratu gliwickiego nie słyszeli.
frankiewiczowi ( celowo z małej litery, bo gardzę tym typem) doradzam wycieczki do cywilizowanych miast polskich i europejskich, żeby zobaczył jak tam jest zorganizowany transport publiczny.

wnerwiony
wnerwiony

Zdecydowanie za dużo zieleni na tym filmiku. Więcej betonu wszędzie. Co to za zielone plamy rzutujące na wizerunku miasta? No jakże to tak! Nie przystoi Gliwicom. Natychmiast usunąć!

mic
mic

,dziwne centrum przesiadkowe ani jednej ławki , ani jednego lumpa z flachą, na dworcu pkp też bez ławek jednak bezmózg zarobi na takim projekcie parę złociszy bo i SM poprze projekt bo roboty w tamtym kwartale nie będzie. SKĄD BIORĄ SIĘ TACY KRETYNI-WIZJONERZY

Hanys
Hanys

Skąd ? Z rodzin sitwy.

obywatel Gliwic
obywatel Gliwic

Obiecanki przed wyborcze Zygmunta F.

Gabi21
Gabi21

Jak tam “dojechać” z ciężką walizą wysiadając z pociągu, aby przesiąść się do autobusu miejskiego jadącego w stronę Gliwic ?

AndrzejD
AndrzejD

Pod peronami dworca PKP były 2 tunele bagażowe zbudowane przez Niemców. Jeden na wysokości dawnej przechowalni bagażu, a drugi na wysokości poczty kolejowej. Podczas ostatniej przebudowy dworca, tunele zostały rozebrane i zbudowane na nowo pod planowane centrum przesiadkowe – więc czekają na jego budowę. W razie jego budowy, istniejące 2 tunele zostaną przedłużone.

dziadek1933
dziadek1933

A to już będzie zadanie dla tzw bagażowych, którzy nawet za( przysłowiową )dychę przeniosą albo nawet przeciągną(a to będzie zależało od ilości ,,przepracowanych godzin”) ową ciężką walizkę, nie martwmy się na zapas,tak że Gabi21 spoko, po wyborach wszystko wróci do tzw ,, normalności”

Gliwiczanin
Gliwiczanin

nie dość że kiełba wyborcza to jeszcze kiepska-sam beton. Czego się w końcu spodziwać w mieście kierowanym przez euGenusz frankiewicza?

gastronom
gastronom

To nie kiełbasa wyborcza, lecz pasztetowa.

Mistrz
Mistrz

No to nie wolno niszczyć torowiska na Chorzowskiej bo można doprowadzić tramwaj do tego centrum przesiadkowego.

black_horse
black_horse

Przerost formy nad treścią. Czemu ma służyć ta antena nad stanowiskami ? Jakiejś międzygalaktycznej transmisji danych ? Zamiast wybudować prosto i funkcjonalnie, buduje się takie dziwolągi których eksploatacja i konserwacja kosztuje krocie.

prawda
prawda

Wystarczy wyrównać i wybrukować plac i zrobić zadaszenia dla pieszych, wszystko to za 1/10 tej ceny!!! Ale może właśnie chodzi o to żeby ten “miś” był jak najdroższy?

Loko
Loko

Jak by było prosto i tylko zadaszenie to napiałbyś-o kolejny blaszak

krzysztof
krzysztof

czyli wg filmiku zburzą część Gliwic dla centrum przesiadkowego wysiedlą gdzieś na wiochę. frankiewicz jesteś ze swoją świtą do usunięcia w trybie pilnym.Dość mafii złodziejskiej w mieście nie róbcie teraz już nic niech mieszkańcy zdecydują

Andrzej
Andrzej

Nie będę nawet komentować pańskiej głupoty

Max
Max

Dolozylbym wiecej miejsc parkingowych dla aut jak na centrum przesiadkowe. Lub duuzy parking dla aut w bliskiej okolicy dworca.

Oman
Oman

Ta lokalizacja wydłuży podróż pasażerom. W efekcie zmniejszy się liczba pasażerów PKM a wzrośnie liczba kierowców w gratach.

black_horse
black_horse

Dokładnie. Centrum przesiadkowe powinno być po drugiej stronie torów, tam gdzie przebiegają wszystkie gliwickie linie autobusowe.

krzysztof
krzysztof

Film przedstawia XXII wiek bo jakoś nie zauważyłem studzienek kanalizacyjnych ani technicznych w tym centrum jak i przed PKP ani grama cienia z takimi chaszczami który to czub wymyślił ,ile kosztował ten spier…..ny wizualnie projekt wizja jakiegoś NAWIEDZONEGO ĆPUNA.DO JAKIEGO STOPNIA URZĘDNICY W GLIWICACH MAJĄ TAK BARDZO ZRYTE BERETY.

Iwek
Iwek

Czy tylko mni umknęły miejsca parkingowe?

Egon
Egon

Naliczyłem ok 60 miejsc parkingowych (na dwóch placach). Nie mniej wydaje mi się, że masz rację. Tak po prawdzie to można wytknąć więcej błędów. Film prezentuje sielankowy spacer garstki ludzi, który nie pokrywa się z zgiełkiem jaki panuje w takich miejscach. Leniwie podjeżdża jeden, drugi autobus, a więcej to chyba już teraz może naliczyć na felernym PP. Specjalistów z Pas Projekt należy odesłać na Pionierów by zobaczyli jak w praktyce wygląda spedycja międzynarodowa (autobusy, przeładunek bagaży, auta i same rodziny podróżnych), która ma być tylko jedną z wielu składowych takiego miejsca. Paskudny “betonowy” deptak przed dworcem, gdzie ogólnie ładne drzewa… Czytaj więcej »

jo
jo

A gdzie na ty filmie znajduje się postój taxi?

Wasz Franek
Wasz Franek

Nigdzie. Bo będą dawno reliktem przeszłości .W odległej przyszłości w czasach realizacji tego projektu podróżni ulegać będą …teleportacji.

gliwicjus
gliwicjus

Ilość tej kiełbasy wyborczej zaczyna przyprawiać o niestrawność…

Darek
Darek

Centrum miasta jest na południowy zachód od dworca nie na północny wschód. Bezsensowna lokalizacja. Wydłuży trasę autobusów o 5 minut minimum. A dla pieszego to dodatkowe kilkaset metrów do przejścia żeby dostać się do centrum.

MIchal
MIchal

Jedna uwaga. Prosze w koncu zaplanowac tam wielopoziomowy parking podziemny. Az sie prosi zeby tam taki postawic. Ludzie przyjezdzajacy do pracy beda mogli tam zostawic swoje auto i dalej udac sie komuniacja miejska. Oplaty za parking powinny byc symboliczne!

SzalomAsz
SzalomAsz

Jeżeli to zrobią, w co bardzo wątpię – to będziemy mieli w centrum miasta 100 wyschniętych badyli / drzew w donicach

więc ZAPRASZAM DZIEWCZYNKĘ Z ZAPAŁKAMI do Gliwic, będzie mogła podpalić te wysuszone badyle, będzie fajerwerk na cała Polskę od TVP do TVN

JAKIEGO to mamy tutaj PREZYDENTA – wyda ok 300 milionów na centrum przesiadkowe, a tam wysuszone drzewa, i 100 drzew podpalono

Anka
Anka

Niewiarygodna głupota! Kto uratuje to nieszczęsne miasto? A ja proponuję, aby urząd miasta przenieść do podium i tam zrobić tez centrum przesiadkowe, teatr i nową pocztę.

Wesoły Romek
Wesoły Romek

@Anka. Do kompletu można dodać: cyrk, b*rdel i kabaret