Chętni na prowadzenie sezonowej restauracji? Do wzięcia jest lokal o powierzchni 130 m2 (foto)

MZUK chce wydzierżawić lokal użytkowy w pobliżu wejścia do Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice od strony ulicy Rekreacyjnej. Do dyspozycji przyszłego najemcy jest 130 m2 powierzchni budynku oraz 300 m2 terenu przed lokalem.

 

Czas dzierżawy wyznaczono na okres 10 lat. Stawka wywoławcza czynszu wynosi 2 tys. zł brutto za miesiąc w okresie tzw. wysokiego sezonu (czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień). W pozostałym okresie tj. od stycznia do maja, a także od października do grudnia najemca zobowiązany będzie do zapłaty 1/4 wysokości zaoferowanego czynszu.

Oprócz tego będzie uiszczał opłaty za energię elektryczną, wodę i kanalizację. Przez okres adaptacji obiektu do potrzeb gospodarczych (max. 3 miesiące), dzierżawca będzie zwolniony opłaty czynszowej.

Nieruchomość zlokalizowana jest na części Ośrodka Wypoczynkowego Czechowice w Gliwicach przy ul. Ziemięcickiej 62 jest budynkiem wolnostojącym usytuowanym przy bramie wejściowej od strony parkingu od strony ul. Rekreacyjnej, stanowi własność gminy Gliwice i pozostaje na czas nieokreślony w trwałym zarządzie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach – czytamy w ogłoszeniu o wynajmie obiektu. Obiekt w tym momencie nie jest używany, zaś w poprzednich latach był wynajmowany pod gastronomię i ta ma być w tym budynku kontynuowana.

Co składa się na przedmiot dzierżawy

W skład nieruchomości wchodzi lokal użytkowy o powierzchni ok. 130 m2 (w budynku niepodpiwniczonym, jednokondygnacyjnym), w skład którego wchodzą: sala główna (72 m2), kuchnia z zapleczem socjalnym (47 m2), magazyn (2,4 m2), a także WC dla klientów (8,3 m2), a także teren przed lokalem, o powierzchni 300 m2, o kształcie trapezu.

Lokal nie posiada ogrzewania.

Zainteresowani? Jakie warunki trzeba spełnić?

Oferty w formie pisemnej należy składać w sekretariacie MZUK w Gliwicach przy ul. Strzelców Bytomskich 25c do dnia 24 lutego do godziny 10:00. Przed przygotowaniem dokumentów warto skorzystać z możliwości oględzin przedmiotu dzierżawy. Szczegółowe informacje, dane kontaktowe, wysokość wadium, które należy wpłacić ubiegając się o najem, można znaleźć w ogłoszeniu na stronie MZUK Gliwice lub tutaj: MZUK restauracja OW Czechowice.

(żms)/MZUK Gliwice
fot. MZUK Gliwice

21 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
21/02/2023 06:15

Nikt przy zdrowym umyśle tego nie weznie.Było już kilku i zrezygnowało.Widocznie restauracja na czechowicach sie nie opłaca,zresztą ulubioną potrawą tam jest spożywany browar nad wodą.A warunki jakie są stawiane dzierżawcą nieopłacalne.
Była pizzeria,bar z rybom,kawaiarnia i wszyscy sie zawineli stamtąd.
Co najwyżej te budy z hamburgerem z mikrofali i lodem przez sezon są otwierane.

Jan
19/02/2023 09:46

Ależ farmazony

Gang PiSena
19/02/2023 19:47

Ciekawe czy w restauracji będą potrawy dla bardziej tradycyjnych klientów np. dla najlepszego sortu prawdziwych Polaków będzie podawana tradycyjna polska czernina czyli zupa krwi kaczki.

Prawo i SBrawiedliwość
22/02/2023 22:00
W odpowiedzi na  Gang PiSena

Albo pieczoną kaczkę nadziewaną szczawiem i mirabelkami.

euroentuzjasta
18/02/2023 22:33

Restauracja odniesie sukces, pod warunkiem, że będą w niej serwować świeżutkie bułeczki z mąki z robali, zgodnie z najnowszą dyrektywą eurokołchozu a do bułeczek mięso o połowę rzadziej niż na kartki w stanie wojennym.

przesiadkowicz
18/02/2023 23:20
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

Najwyższa pora aby Gliwice wzorem Warszawy, którą zarządza Smerf Goguś myślący po francusku Trzaskowski, przystąpiły do uprzywilejowanego stowarzyszenia C40 Sities i dołączyły do elitarnego klubu miast w których odechce się wam żyć.

Globtroter
19/02/2023 08:15
W odpowiedzi na  przesiadkowicz

Byłeś ostatnio w Warszawie? pojedź, pomieszkaj a zobaczysz przepaść nie tylko wizualną, jakościową, ale i mentalną. Jeżeli zastanawiasz się, czy warto coś robić w kierunku poprawy stanu planety to zajrzyj chociażby do swojego kubła na odpady plastikowe i odpowiedz sobie jak często go zapełniasz?

przesiadkowicz
19/02/2023 09:20
W odpowiedzi na  Globtroter

Najszybciej zrobisz coś w kierunku poprawy stanu planety kiedy zaczniesz zagryzać robale na surowo, gdyż przerabianie ich do stanu mąki pochłania ogromne ilości energii a co za tym idzie zostawia za duży ślad węglowy, po za tym surowe robale zawierają dużo witamin i innych mikroelemetów, które są bezpowrotnie tracone w przemysłowym procesie przeróbki i tworzą z nich wysokoprzetworzoną śmieciową żywność nie godną prawdziwego ekologa.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez przesiadkowicz
fanatyk napoi alkoholowych
19/02/2023 11:06
W odpowiedzi na  przesiadkowicz

Uwielbiam ekologiczną żywność szczególnie, ekologiczne maliny, które czasami podbieram działkowcom, w tych naprawdę ekologicznych nie pryskanych znajdują się malutkie bialutkie robaczki, których z reguły nikt nie dostrzega choć największe z nich bywają dość spore bo mają około 4 mm długości. Kiedy np. takie ekologiczne malinki zalejemy galaretką to robaczki wypływają na powierzchnię bardzo przy tym cierpiąc od gorącej galaretki ból jest o wiele większy niż zadawany krowom i świniom w ubojni. Wypłynięte na powierzchnię galaretki robaczki można naturalnie odłowić ale komu chce się to robić bo to dość precyzyjna i drobiazgowa czynność a kto ma do tego cierpliwość w dzisiejszych… Czytaj więcej »

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez fanatyk napoi alkoholowych
DD
19/02/2023 23:15

Ja co roku wpierniczam na świeżo własne nie pryskane czereśnie z białymi larwami. Jak ugotuję słoiki to same wyłażą i opadają na dno słoika. Kompot smakuje normalnie. Nic już nie jest eko dzięki opryskom metalami ciężkimi od wielu lat naszej przestrzeni powietrznej, bo nasi psychopaci zezwalają światowym ludobójcom na eksperymenty na wszystkim co żywe i się rusza na ziemi.

euroentuzjasta
19/02/2023 11:57
W odpowiedzi na  Globtroter

Bill Gates zainwestował gigantyczne środki w przemysł produkujący „żywność” z robali więc lemingom należy miksokretem wtłaczać szambo do łbów, że to wszystko dla ich dobra i lobbować w parlamencie eurokołchozowym za likwidacją europejskiego rolnictwa aby nie stanowiło konkurencji.

Gang PiSena
19/02/2023 12:56
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

Dlatego doradca Tuska PiSowski premier Morawiecki już półtora roku temu pod naciskiem Unii Europejskiej zgodził się na zalanie wodą tysięcy hektarów polskich gospodarstw rolnych.

na skróty
19/02/2023 13:44
W odpowiedzi na  Gang PiSena

Bo nie wiedział na co się zgadza jak to w jego przypadku zazwyczaj bywa nie na darmo został wybrany na doradcę Tuska.

zatwardziały pisowiec
19/02/2023 15:22
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

Od tego lobbowania w Europarlamencie to się aż zrobiła afera łapówkarska.

obserwujacy
19/02/2023 12:23
W odpowiedzi na  Globtroter

Bill Gates zapytany o to, że lata 4 prywatnymi odrzutowcami odparł, że jemu to się należy bo on walczy o klimat, więc tobie w tych okolicznościach nie pozostaje nic innego jak wtranżalać robale i jeździć na rowerze, ekofrajerze.

przesiadkowicz
19/02/2023 13:49
W odpowiedzi na  Globtroter

Tak byłem ostatnio w Warszawie i na pozwężanych przez Smerfa Gogusia myślącego po francusku Trzaskowskiego ulicach autobusy jeżdżą coraz gorzej.

Warszawiak z Powiśla
19/02/2023 20:46
W odpowiedzi na  przesiadkowicz

Pozdrawiam Gliwice z Warszawy. Nie wiem co Pan ma na myśli, ale współczuję.

przesiadkowicz
22/02/2023 18:01
W odpowiedzi na  Warszawiak z Powiśla

Współczuję ci również.

Rolnik sam w dolinie
19/02/2023 22:31
W odpowiedzi na  przesiadkowicz

A tramwaje warszawskie widział, aaa?

przesiadkowicz
22/02/2023 18:00
W odpowiedzi na  Rolnik sam w dolinie

Aaa widziałem tramwaje warszawskie w zajezdni w Gliwicach.

takie czasy
19/02/2023 19:43
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

Czyli teraz jak na zapleczu restauracji zalęgną się robaki w mące to pod żadnym pozorem nie wolno jej utylizować a tylko sporządzić z niej pyszną ekologiczną pizzę a kiedy sanepid będzie się próbował doczepić to można wy******lić na nich skargę do UE.