Chytry bielszczanin chciał „kupić” odkurzacz w cenie wkrętów. Ochrona sklepu w porę się zorientowała

43-latek z Bielska-Białej przyjechał kraść do Gliwic. Chciał wyjść przez linię kas samoobsługowych, zapłaciwszy 3,55 zł za profesjonalny odkurzacz przemysłowy o wartości ponad 2 tysięcy złotych.

 
Mężczyzna wybrał się do Gliwic samochodem, zaparkował pod jednym z marketów przy ul. Rybnickiej i udał się na „zakup” w wyjątkowo okazyjnej cenie. Problem w tym, że cenę ustalił sobie sam.

W sklepie przygotował się do przestępstwa traktowanego jako oszustwo – zdjął metkę cenową z paczki wkrętów o wartości 3,55 zł i… nakleił na profesjonalny odkurzacz przemysłowy o wartości 2185 złotych. Potem, jak wielu, udał się do kasy samoobsługowej, gdzie przeprowadził transakcję kupna – sprzedaży. Będąc przekonanym, że „zarobił” ponad 2180 złotych, przekroczył linię kas – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Pracownicy ochrony wykazali się jednak czujnością. Mężczyzna został zatrzymany, powiadomiono policję.

Nasi mundurowi ustalili, że bielszczanin przyjechał samochodem. Odszukano zaparkowany pojazd i przeszukano jego wnętrze. Tu pojawiła się kolejna niespodzianka – nowiutka markowa frezarka. Ustalono, że skradziono ją w czasie wizyty w sosnowieckim markecie. Jak się okazuje, zatrzymany miał do tej pory czystą kartotekę, nigdy nie był notowany – dodaje Słomski.

Teraz sprawą zajmują się policjanci z Gliwic i Sosnowca, sprawdzone zostanie, czy mężczyzna nie dokonał podobnych czynów w przeszłości w innych sklepach. Za tego rodzaju przestępstwo, a dodajmy – nie jest to kradzież zwykła lecz oszustwo, podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice
fot. px/zdjęcie poglądowe