Co dalej z wodnym placem zabaw w parku Chopina? Jedyna oferta znacznie przekroczyła budżet

“W przypadku podobnych realizacji niestety nie można iść na skróty i należy korzystać z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań” – mówi jedyny oferent w przetargu na budowę wodnego placu zabaw w parku Chopina. Jak się okazuje, wycena robót przekracza zaplanowane finansowanie.

 
1,85 mln zł mogła kosztować według MZUK realizacja miejskiego pluskadełka. Zainteresowany wykonawca oszacował swoje usługi około 50% drożej.

Oferent – firma Transcom z Katowic na swojej stronie internetowej oferuje m.in. wykonawstwo całości takich obiektów, począwszy od etapu projektowania aż po ostateczne uruchomienie. Ma też na swoim koncie realizację m.in. pluskadełka na terenie Term Bania w Białce Tatrzańskiej, modernizacji i przebudowy kąpieliska Leśne Zacisze w Knurowie, a także stacji uzdatniania wody basenu rehablilitacyjnego w ZSO nr 7 w Gliwicach.


– Wodny Plac Zabaw na Termach Bania był jednym z pierwszych obiektów tego typu w Polsce – informuje Jakub Sobiech ze spółki Transcom.

Z naszego okolicznego podwórka możemy również się pochwalić wodnym placem zabaw w Siemianowicach Śląskich oraz trzema w Katowicach. Najświeższy wodny plac w Katowicach właśnie w dniu dzisiejszym został pozytywnie odebrany przez PINB

– dodaje Sobiech.

– Mamy spore doświadczenie w realizacji tego typu obiektów i niestety często spotkamy się ze skromnym budżetem. W przypadku podobnych realizacji niestety nie można iść na skróty i należy korzystać z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań, które niestety są kosztowne – dodaje przedstawiciel oferenta, który zaznacza, że na wycenę wpływa obecny poziom cen stali, materiałów budowlanych i instalacyjnych.

– Niestety również często spotykamy się z kilkuletnimi obiektami, które właśnie ze względu na oszczędność, już po kilku latach wymagają kosztownych remontów – podkreśla Sobiech.

Co dalej z pluskadełkiem? Trwały analizy, szybko zostały zakończone

Według wcześniejszych informacji od MZUK, Zarząd uzależniał powstanie wodnego placu zabaw od wyniku zamówienia publicznego, które zakończyło się w tym tygodniu. Jeszcze w piątek przed południem nie było wiadomo, jakie decyzje podejmą komunalni.

Na chwilę obecną prowadzona jest analiza złożonej oferty. Dopiero po jej zakończeniu będzie możliwe podjęcie decyzji, czy zostanie powtórzone postępowanie przetargowe, czy podwyższona kwota na realizację zadania – informowała rzeczniczka MZUK, Marzena Sosnowska.

Zanim zdążyliśmy opublikować ten artykuł, tego samego dnia, postępowanie przetargowe zostało unieważnione. Jak powód podano zbyt wysoką wycenę oferty.

(żms)
fot. Transcom (kąpielisko Leśne Zacisze w Knurowie)

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
666

I bardzo dobrze, że cena za wysoka, będzie w parku spokój. 500 plusy niech jadą autkiem na kąpielisko albo nad morze. Park Chopina jest dla wszystkich nie tylko dla niewdzięcznych hałaśliwych darmozjadów.

Jurek

Nieautkowy przyjdzie na wypoczynek ze swoją sforą czterolapnych przyjacielu czlowieka

666

Skutek planowania przestrzennego; hałas w parku i lotnisko w centrum miasta czyli hałas na całe miasto.

e tam

To lotnisko w Pyrzowicach jest w centrum miasta ? W niedzielę hałasowały nad Gliwicami ogromne nisko lecące odrzutowce. Lotnisko w Katowicach w Muchowcu ma pas betonowy jeszcze od czasów przed wojną.

Prawo do ciszy

W sobotę i niedzielę hałasowały nad Gliwicami głównie awionetki. Przelatujący raz w miesiącu samolot to nic w porównaniu z buczącymi całymi dniami nad głowami śmigłami.

e tam

Bardziej od awionetek hałasują wyjące tuż obok pod oknami motocykle, kręcące się po Gliwicach bez celu i sensu.

Prawo do ciszy

Motocyklista przejeżdża raz na jakiś czas, samoloty wiszą nad głową cały dzień. Masz ochotę posłuchać w weekend muzyki niekoniecznie przy zamkniętych w taki upał oknach? Zapomnij. Nie masz takiego prawa. Hobby jednego, czy dwóch pilocików jest ważniejsze niż twoje prawa.

Hans

Przestancie pisac glupoty o lotnisku. Mieszkam tuz przy lotnisku i jakos mi nie to nie przeszkadza bo rzeczywiscie nie jest to w zaden sposob uciazliwe. Za to bardzo uciazliwy jest tam ruch samochodowy, szczegolnie po polaczeniu Rybnickiej z Bojkowską i Lotników. Przystanek w poblizu, non stop jezdzace autobusy, non stop (dzien i noc) tarabaniące się Toruńską tiry z dużą prędkościa, non stop wyjące motocykle, ktore muszą testować prędkość na Toruńskiej. Samoloty w porownaniu z tym wszystkim sa jedynie malym szelestem. Urządzili skrót budując Toruńska ale nie wzieli pod uwagę, ze to całe larmo przeniosą z jednego miejsca na drugie. Mniej… Czytaj więcej »

Ad

@666
ciekawe ile razy w tym roku byłeś w tym parku, że taki podnosisz lament…

666

To nie lament tylko zdrowy rozsądek, którego samorząd nie ma bo nawet powierzchnia im śmieci. No, ale wiadomo kogo tak naprawdę reprezentują.

Ad

A ja odbieram to jako niechęć do ludzi posiadających dzieci, bo jak to inaczej odebrać – cyt.: “500 plusy niech jadą autkiem na kąpielisko albo nad morze”? sam kiedyś byłeś dzieckiem, nie wiem czy rozwydrzonym czy poukładanym, jak kostka brukowa na gliwickim rynku, ale widocznie o tym zapomniałeś. Teraz to jest moda na pieska, kotka i wakacje w Tunezji, no i obowiązkowo zdjęcia na fejsa, a nie na posiadanie dzieci. Chcą zrobić “pluskawkę”, to niech zrobią, przynajmniej maluchy będą miały atrakcję a ich rodzice trochę odsapną. I jeszcze jedno – kiedyś często odwiedzałem park Chopina. Park jest duży a tłumów… Czytaj więcej »

zatroskany

Wodny plac zabaw powinien być na kąpielisku a nie w centrum. Tak jak jest w Tychach i kąpielisko Paprocany. Kto był ten wie. Coś takiego TAK ale na Leśnym.

Marta

Tak samo jest też w Katowicach, gdzie wodny plac zabaw wybudowano w Dolinie Trzech Stawów. I jest to miejsce idealne, bo jest tam cała infrastruktura rekreacyjna, włącznie z parkingami dla zmotoryzowanych.
Po co wyważać otwarte drzwi i budować taki obiekt w miejscu kompletnie do tego nieprzystosowanym?

Obserwując

W glajwicach urzędasy robią wszystko odwrotnie i na wstecznym.Pluskadełko, pseudo lotnisko,pyrkające awionetki.Ta wioseczka to porażka i masakra.

helcia

Bardzo dobrze. Ten pomysł to totalna pomyłka, bez sensu

Obserwując

No i dobrze.Suweren niech wywiezie swoje bombelki nad wodę i tam niech drą się.
Urzędasów cena zaskoczyła, a miało być “tanio” i byle jak.

gmG

“W przypadku podobnych realizacji niestety nie można iść na skróty i należy korzystać z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań”
W związku z tym czy jest szansa że fontanna na pl. Piłsudskiego będzie czynna w sposób który nie zmusza do nastawienia budzika?

Cliper

Pluskadelko Bania ma sens że względu na tysiące turystow,u nas ?

Tak

Turystów zarobkowych

sceptyk

Szanowna Redakcjo, jaki jest POwód tego, że moje komentarze są usuwane?


MOD. Komentowanie bez związku z tematem i zasadami pisowni. To jest forum dotyczące spraw lokalnych, a nie miejsce obsesyjnego wyładowywania politycznych frustracji.

666

MOD. proszę w końcu przyjąć do wiadomości, że wszystko od zarania wieków było najczęściej brudną polityką tylko uczciwi nie chcieli się w nią angażować. Niestety obecnie szubrawcy tak sobie pozwalają, że trzeba im dawać do zrozumienia kim są.

Fiku Miku

Sami widzicie, że chcieliśmy dobrze ale było za drogo. Swoją drogą przejeb*liśmy lekką ręką 38 milionów w ŚSM i co nam zrobicie.

Obserwując

Przewalili 30 mln na “lokalne” lotnisko.Nojmanowi marzy się rozwijanie branży lotniczej,no,ale dla niego beton jest modny i fajny to co się dziwić,że popiera przestarzałe i szkodliwe dla środowiska samolociki.Glajwice to wioseczka na wstecznym,nojman łudzi się,że zrobi centrum lotniskowe dla biznesu hahahahaha