Co powinien zawierać zestaw do golenia?

Wiele mężczyzn wychodzi z założenia, że do golenia potrzeba tylko żelu lub pianki oraz maszynki. Cóż… to dosyć podstawowa wersja tego zabiegu. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby nasza twarz została ogolona skutecznie, a skóra sprawiała wrażenie zdrowej i dobrze odżywionej, warto rozbudować nieco swój zestaw do golenia.

 
Co powinno się w nim znaleźć? Odpowiadamy!

Jakie kosmetyki powinny znajdować się w zestawie do golenia?

Przed rozpoczęciem golenia należy dobrze przygotować skórę do tego zabiegu. To zadanie doskonale spełni olejek do golenia. Zawiera on szereg substancji, które nawilżą, odżywią i natłuszczą skórę przed goleniem. Oprócz tego wykorzystanie olejku zapewni lepszy poślizg maszynce. Dzięki znakomitym właściwościom zmiękczającym tego rodzaju kosmetyk zapewni skuteczniejsze oraz delikatniejsze golenie.

Alternatywą dla olejku może być mydło do golenia. Kosmetyk ten zapewnia niesamowicie gęstą pianę, którą należy wyrobić za pomocą pędzla. Na rynku można spotkać kilka rodzajów tego rodzaju mydła. Znajdziemy m.in. wersje w kostce, bloku lub sztyfcie. Oprócz tego mydła zawierają w sobie mnóstwo substancji, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry i ułatwiają golenie.

Dobrym pomysłem może być również sięgnięcie po tradycyjny krem do golenia. Będzie to świetny wybór w przypadku suchej skóry. Krem, podobnie jak mydło nakładamy na twarz za pomocą pędzla, przygotowując tym samym skórę do zabiegu. Współczesne kremy posiadają w sobie substancje pielęgnujące skórę, co pozwala ją odpowiednio odżywić, a także ochronić przed nieprzyjemnymi podrażnieniami.

Akcesoria do golenia, które powinien posiadać każdy mężczyzna

Precyzyjne golenie wymaga wykorzystania specjalistycznych akcesoriów. Choć wielu mężczyzn o tym zapomina, jedną z podstaw powinno być posiadanie ręcznika do golenia. To akcesorium, które pozwoli nam odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Ręcznik pełni funkcję kompresu – przed goleniem gorącego, a podczas zimnego. Na https://dlagentlemana.pl/ można zakupić modele wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Absolutną podstawą zestawu do golenia jest pędzel. Podczas jego zakupu trzeba wziąć pod uwagę kilka podstawowych kryteriów, takich jak m.in. rozmiar (aby pędzel dobrze leżał w dłoni), a także rodzaj włosia. Pod tym kątem wyróżnić możemy kilka rodzajów pędzli, takich jak np. pędzel do golenia z włosiem borsuka, z włosiem dzika, włosiem końskim lub wersję wykonaną z materiałów syntetycznych.

No i czas na zdecydowanie najważniejszy element całego zestawu – maszynkę do golenia. W tym przypadku wybór jest naprawdę duży. Można postawić na wersje jednorazowe, które należy regularnie wymieniać. Alternatywą jest maszynka z wymiennymi ostrzami. Dobrym pomysłem może być także pójście w bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak np. maszynka elektryczna lub soniczna.

Pielęgnacja po goleniu – w jaki sposób o nią zadbać?

To jednak nie wszystko. Nie można również zapomnieć o kosmetykach służących do pielęgnacji po całym zabiegu. Tutaj podstawę powinna stanowić woda po goleniu. Jej głównym zadaniem jest zdezynfekowanie skóry. Wykazuje ona również właściwości antybakteryjne. Tego rodzaju kosmetyk składa się głównie z alkoholu (30-70%), olejków eterycznych (nie więcej niż 9%), a także wody demineralizowanej oraz substancji łagodzących.

Dla mężczyzn, którzy mają wrażliwą skórę, lepszym rozwiązaniem będzie balsam po goleniu. Nie ma jednak przeciwwskazań, aby używał go każdy mężczyzna, ponieważ jest on bardzo przyjazny skórze. Jest on zdecydowanie bardziej delikatny niż woda po goleniu, a także posiada znacznie bogatszy skład. Głównym celem jego stosowania jest oczywiście łagodzenie podrażnień.

Warto również przyjrzeć się samej formule. Znajdziemy w nim m.in. substancje łagodzące, nawilżające oraz dezynfekujące, co oznacza, że kosmetyk ten nie tylko odkazi skórę, ale także dostarczy jej wielu cennych składników odżywczych. Dzięki temu możemy zapewnić skórze odżywiony i zdrowy wygląd. Warto wiedzieć, że w balsamie znajdziemy także substancje posiadające właściwości gojące, więc bez problemu można go zastosować również na podrażnioną skórę.

materiał partnera