Co z wodnym placem zabaw w parku Chopina? Powstanie? MZUK wskazuje na jeden warunek

fot. zdj. poglądowe/px

Choć w tej sprawie z pozoru na razie nic się nie dzieje, wodny plac zabaw w parku Chopina nadal jest planowany, prawdopodobnie jednak w tym sezonie letnim jeszcze nie będziemy mogli się nim cieszyć. Podobnie z poprawą stanu Kąpieliska Leśnego – modernizacja stacji uzdatniania wody ma szansę rozpocząć się jesienią.

 
Po tym, jak do budżetu obywatelskiego na 2021 rok wpłynęły propozycje budowy wodnego placu zabaw (wszystkie odrzucone ze względu na wysoki koszt), zamysł ten nieoczekiwanie znalazł się w planie przetargów MZUK na 2021 rok. Zamówienie miało być ogłoszone jeszcze w I kwartale, jednak nie pojawiło się do tej pory.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na budowę wodnego placu zabaw. Realizacja inwestycji uzależniona jest od wyników tego postępowania

– zapewniła nas kilka dni temu rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, Marzena Sosnowska. Przypomnijmy, że koszt realizacji tej inwestycji komunalni oszacowali na 1,5 mln zł.


Jeśli chodzi o modernizację stacji uzdatniania wody na terenie Kąpieliska Leśnego, pierwsze zamówienie publiczne mające wyłonić wykonawcę zostało unieważnione. Jedyna złożona oferta przewyższała założone na ten cel finansowanie o niespełna milion zł (oferent proponował wykonanie zadania za ponad 4,6 mln, MZUK zaplanował blisko 3,8 mln zł).

MZUK planuje powtórzenie przetargu na stację uzdatniania wody, a w przypadku rozstrzygnięcia przetargu – ewentualne rozpoczęcie prac jesienią – informuje Sosnowska. Wygląda więc na to, że obie inwestycje mają szanse rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Modernizacja stacji uzdatniania wody to początek wieloletniego procesu inwestycji na Kąpielisku Leśnym

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni Gliwice złożyło w ubiegłym roku petycje do Prezydenta Miasta i do Rady Miasta w sprawie generalnego remontu Kąpieliska Leśnego, w tym m.in. poprawy standardu sanitariatów. Została ona rozpatrzona pozytywnie ze względu na jej zbieżność z planami modernizacyjnymi miasta. Jak się okazuje, roboty, które miałyby zostać przeprowadzone przy stacji uzdatniania wody to pierwsze z podjętych w tym kierunku działań.

– Dalsza modernizacja kąpieliska będzie prowadzona w etapach w latach następnych w miarę możliwości finansowych Miasta. Modernizacja sanitariatów, które obecnie znajdują się w stanie zadowalającym, zostanie przeprowadzona jako jeden z ostatnich etapów – odpisał autorom petycji wiceprezydent Mariusz Śpiewok.

(żms)/BIP MZUK Gliwice
fot. px

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gyuhgf

Teraz rozwalamy najpiękniejszy park w Gliwicach? Ludzie, nie możecie przeżyć bez tych cholernych placów zabaw?

Obserwując

Robią to pod wpływem fetyszu zwanego bombelkiem.Pomijam już wrzask,pisk rozkapryszynych,rozpuszczonych,roszczeniowych bombelków.

helcia

PO CO? W tak małym parku, raczej skwerku w centrum miasta? Trzy alejki na krzyż. A fontanna w parku od 2 lat nie działa

Beton

Sanitariaty na kąpielisku leśnym oceniam na 1 w skali 1-5. JEDEN punkt za to, że są. Wejście do nich powoduje we mnie obrzydzenie i odruchy wymiotne. Miasto chce inwestować w kąpielisko leśne, oddając je we władanie w ręce prywatne. Nie znam zasad współpracy z Panem Mal……im, więc nie wypowiadam się na temat opłacalności takiego wybiegu. Jedyne, co widać gołym okiem, to że ceny biletów na leśne rosną z roku na rok dość znacznie. Koszt dziennego wypoczynku w tym miejscu dla 4 osobowej rodziny jest zbyt wysoki w stosunku do standardu jaki to miejsce oferuje i który spada z roku na… Czytaj więcej »

Zbrojenie

Każdy hipermarket jest również prywatny i jak oceniasz w nich sanitariaty ? Ceny biletów nie rosną z powodu hiperinflacji jaką oferuje nam dobra zmiana ?

Beton

W hipermarketach sanitariaty są na 4. Dojna zmiana wywołała hiperinflację, ale nie na tak wysokim poziomie, na jakim kształtują się podwyżki biletów na leśne, czyli od kilku lat po ok 30% rocznie.

Zbrojenie

30 % rocznie, czyli wynika z tego że jak w sezonie 2020r. bilet normalny kosztował 12 zł. to cztery lata wcześniej bilet normalny kosztował około 4 zł. ?

Beton

Z tego co pamiętam, w 2015 można było wejść za piątaka.

sceptyk

a nie lepiej było by ten plac zrobić, ale “nie wodny”? Bo z tego co wiem to będzie znowu podobnie jak w bielsku kąpielisko i siusiarnia dla czworonogów, a poza tym to raczej kiepski pomysł w czasach susz itd. powinniśmy raczej oszczędzać wodę.

na kota nie ma płota

Plac ale “nie wodny” już tam jest, nigdy tam nie byłeś ? Każda niezakryta piaskownica jest siusialnią dla dzikich kotów.

Ad

“w czasach susz itd. powinniśmy raczej oszczędzać wodę”

zacznij od oszczędzania prądu i wyłącz komputer

gmG

A fontanna na Placu Piłsudskiego już działa?

Joe

Czy z wodnej zjeżdżalni będzie można zjeżdżać na wstecznym? :)

na całego

Z każdej zjeżdżalni większość dzieciaków zjeżdża na wstecznym, czyli “tyłem na przód” a dokładniej “du*ą do przodu”, ty możesz jak chcesz zjeżdżać “przodem do przodu” czyli głową na dół i zaryć nosem w kafelki o dno basenu. Życzę miłej zabawy i niezapomnianych wrażeń.