Czy Kąpielisko Leśne ruszy w tym sezonie? Na stronie informacji brak, okazuje się, że jest pewien problem

Chociaż wakacje rozpoczną się za zaledwie kilka dni, a wraz z nimi tradycyjnie powinno ruszyć gliwickie Kąpielisko Leśne, niewiele wskazuje, by tak się stało. Do głównych niecek basenowych nie jest nalewana woda. O otwarcie obiektu pyta natomiast coraz więcej osób.

Na stronie Kąpieliska Leśnego próżno szukać informacji o zbliżającym się otwarciu. Znajdujemy tam stary cennik, na 2022 rok, w mediach społecznościowych zaś najnowszy wpis z niedzieli, 18 czerwca, zachęca do udziału… w rekrutacji do drużyny futbolu amerykańskiego Silesia Rebels z Katowic. – Wakacje tuż-tuż. Warto pomyśleć o rozwoju ruchowym, a nie tylko te komputery, tablety i telefoniki – czytamy we wpisie.

Czy więc 23 czerwca, tradycyjnie po rozdaniu świadectw szkolnych, będzie można wybrać się na Kąpielisko Leśne w Gliwicach? O termin otwarcia w komentarzach na profilu obiektu (FB) pytają użytkownicy, martwią się też m.in. osoby ze środowiska ratowników wodnych.

Na Kąpielisku Leśnym wciąż brak wody w jakiekolwiek niecce basenowej. Jako Ratownik wodny że stażem ponad 10 lat, na kilka dni przed otwarciem sezonu kąpielowego zostaje z niewiadomą czy będzie w ogóle praca… Nie jestem jedyny, który o to się boi, przypomnijmy, że na dyżurze ratowniczym mamy dużo więcej ratowników, którzy w tym momencie nie mają pracy

– informuje nasz Czytelnik. Jak dodaje, w okresie wakacyjnym część z gliwickich pływalni czeka przerwa technologiczna.

– Pisze z zapytaniem czy sezon kąpielowy ruszy już od tego weekendu? Należy zauważyć, iż i tej porze na kąpielisku leśnym już była woda w basenach. Jako ojciec zastanawiam się czy będę musiał jeździć gdzieś dalej w wolne dni, chociaż wolałbym uczęszczać na pobliskie kąpielisko. Jednocześnie usłyszałem, że kąpielisko może się nie otworzyć że względu na brak ratowników, czy to prawda? – pyta kto inny.

O otwarcie obiektu zapytaliśmy miasto, dzierżawcę i MZUK, który obiekt oddał w dzierżawę. Odpowiedzi udziela nam magistrat i wynika z niej, że chociaż kąpielisko ruszy już od początku sezonu wakacyjnego, to nie w pełni swoich możliwości.

Na pewno 23 czerwca na Kąpielisku Leśnym zostaną uruchomione brodziki dla dzieci. Główne niecki basenowe na kąpielisku nie mogą na razie zostać napełnione ponieważ Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nie wydało jak dotąd pozwolenia wodnoprawnego na pobór wody

– informuje rzecznik prezydenta Gliwic, Łukasz Oryszczak.

AKTUALIZACJA: Już po opublikowaniu artykułu na profilu Kąpieliska Leśnego w mediach społecznościowych zamieszczono informację o otwarciu obiektu dopiero w niedzielę, 25 czerwca. 

– Dokumenty o wydanie pozwolenia na napełnienie niecek ze zbiorników retencyjnych zostały złożone ponad dwa miesiące temu, 14 kwietnia. Niestety Wody Polskie do dzisiaj nie wydały pozwolenia. Kąpielisko od chwili powstania (ponad 80 lat temu) jest napełniane z tego samego źródła (zbiorniki retencyjne zasilane przez Potok Leśny). Od tego roku konieczne jest uzyskanie na to pozwolenia Wód Polskich i niestety procedura administracyjna się wydłuża. Kąpielisko zostanie napełnione, jak tylko MZUK otrzyma pozwolenie. Przedstawiciele MZUK i Urzędu odbywali w tej sprawie spotkania z Wodami Polskimi i liczymy, że zgoda zostanie wydana w najbliższych dniach – dodaje rzecznik. Wody Polskie na razie nie udzieliły odpowiedzi na przesłane pytania.

Można skorzystać z innych obiektów

Od piątku, 23 czerwca, rozpocznie działanie kąpielisko „Leśne Zacisze” w Knurowie, przy ulicy Niepodległości 109 oraz Kąpielisko Leśne w… Zabrzu przy ul. Srebrnej 10.

Do obu można dojechać komunikacją miejską (do zabrzańskiego linią 250, do knurowskiego – 194, 694). Szczegółowe informacje na temat godzin otwarcia i cenników wstępu można znaleźć na stronach tych obiektów – MOSiR Zabrze oraz MOSiR Knurów.

W Gliwicach sezon kąpielowy rozpoczął się już 10 czerwca. Można skorzystać z wydzielonej strefy kąpielowej w zbiorniku wodnym na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach (ul. Ziemięcicka 62). Obiekt jest zabezpieczany przez ratowników wodnych. Do tego kąpieliska również można dojechać transportem publicznym (liniami M105, 71), dodatkowo w weekendy i święta będą wykonywane tam częstsze kursy linii autobusowej nr 650.

(żms)

62 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze