Darmowe badania odbędą się w lutym i na początku marca. Kto nie skorzystał, ma jeszcze okazje

Trzy terminy w lutym i jeden na początku marca – kobiety w wieku od 45 do 74 roku życia mogą bezpłatnie wykluczyć nowotwory piersi w mammobusie, który stanie na placu Krakowskim. Nie warto tego odkładać.

 
Dwie okazje do badania będą w przyszłym tygodniu. Badanie trwa dosłownie chwilę. By wziąć w nim udział konieczna jest jedynie wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem tel. 58 767 34 44 lub 58 767 34 77. Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Programu profilaktyki raka piersi.

Zainteresowane kobiety będą mogły zgłosić się na badania mammograficzne, które zostaną wykonane w poniedziałek 12 oraz we wtorek 13 lutego w godzinach od 9:00 do 17:00.

Mammografia jest obecnie najskuteczniejszą metodą diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie jest całkowicie bezpieczne. Warto zatem poświęcić kilka minut i zadbać o swoje zdrowie.

Z badania mogą skorzystać ubezpieczone panie, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Kolejne badania mammograficzne na placu Krakowskim odbędą się 29 lutego oraz 1 marca (czwartek-piątek).

(żms)/MZUK Gliwice

2 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze