Darmowe badania w kierunku zakażenia koronawirusem dla wylosowanych mieszkańców Gliwic

px

Do wylosowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji mieszkańców Gliwic, Katowic i Sosnowca mogą przyjść pocztą dokumenty z zaproszeniem na darmowe badanie w kierunku zakażenia koronawirusem.

Katedra i Zakład Epidemiologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach bada mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (COVID). Badanie jest finansowane przez Agencję Badań Medycznych.

Badanie nie jest tzw. „badaniem wymazowym”, ale polega na pobraniu krwi w celu oznaczenia miana przeciwciał antywirusowych. Wynik pozwoli określić, czy i w jakim stopniu osoba badana przebyła zakażenie wirusem (nawet jeśli nie miała objawów) i jak na to zakażenie zareagował system odpornościowy organizmu.


Badanie jest realizowane w punktach laboratoryjnych konsorcjum „Diagnostyka” – wykaz Punktów Pobrań znajduje się poniżej. Do wylosowanych osób został wysłany drogą pocztową komplet niezbędnych dokumentów w zaadresowanej kopercie.

Pakiet ten zawiera list zapraszający wraz z informacją o projekcie, skierowanie na badanie oraz krótki kwestionariusz epidemiologiczny.

Badanie jest możliwe wyłącznie do końca listopada 2020 roku. Do wybranego Punktu Pobrań badani powinni się zgłaszać w godzinach dopołudniowych (od godz. 7:00 do 12:00) bez konieczności wcześniejszego umawiania się lub w godzinach popołudniowych (po 12:00) po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty (nr telefonu: 500 872 160).

Badani nie muszą być na czczo. Na miejscu będzie do dyspozycji pracownik Katedry i Zakładu Epidemiologii SUM w Katowicach, który pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości. Wynik badania zostanie niezwłocznie udostępniony badanemu, a w przypadku wyniku pozytywnego osoba badana otrzyma zalecenia wraz z konkretną pomocą bez jakichkolwiek kosztów po stronie badanego.

ŚUM zaprasza do udziału w badaniu wszystkich wylosowanych, nawet gdy osoba zaproszona przebyła już zakażenie COVID lub miała wykonane „badanie wymazowe”. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 32 208 85 44 lub 32 25 23 734 ewentualnie kontakt drogą e-mailową (adres: episars@sum.edu.pl).

PUNKTY dla pacjentów z GLIWIC:
DIAGNOSTYKA, Zabrze, ul. Bohaterów Warszawskich 11,
DIAGNOSTYKA, Gliwice ul. Gorzołki 17a,
FRYDA Zabrze, ul. Skłodowskiej Curie 10,
DIAGNOSTYKA Gliwice, ul. Wielicka 16.

(żms)/(SUM)
fot. px

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Alex

Z tekstu wynika, że badanie prowadzone jest w celach naukowych. To jest dobra wiadomość, bo wiedza publiczna o SARS-CoV-2 jak dotychczas sprowadza się do statystyk, paniki albo zaprzeczenia.

Informacja Turystyczna

Chyba żartujesz z tą statystyką.
Dopiero teraz wirus zaczął doganiać polskich kierowców, by dorównać samobójstwom musiałby się postarać 3x bardziej, a zgonom onkologicznym do pięt nie dorasta.

Laszlo_egesz

Trzeba by się z głupim na głowę zamienić, żeby skorzystać z takiego “zaproszenia”.

Informacja Turystyczna

Powinni zrobić losowanie kto dostanie kontrakt na dostawę nieistniejęcych respiratorów.

Xsenofob

Cytat z kilku znaczących portali:
“Tysiące naukowców i lekarzy przyłączyło się do globalnego ruchu, ostrzegającego przed skutkami dominującej obecnie strategii walki w COVID-19. Ich zdaniem przyjęta taktyka ma niszczący wpływ na zdrowie fizyczne, psychiczne i całe społeczeństwa.
Tysiące naukowców podpisało deklarację zwaną “Deklaracją z Great Barrington”, w której punktowane są błędy polityków i wskazane konkretne rozwiązania dotyczące postępowania z COVID-19.
Tekst po polsku można poczytać tutaj: https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/

kanalia52

Losowanie organizuje sponsor Jasek, Hades itp.

Rick Sanchez

W tym cudownym państwie wcale bym się nie zdziwił, gdyby nieprzyjęcie tego “zaproszenia” było równoznaczne z karą z sanepidu na 30k zł. Cóż, jakoś trzeba opchnąć wadliwe koreańskie testy.

Informacja Turystyczna

Gorzej jak przyjęcie i przeciwciała kwalifikują do zostania dawcą osocza dla Patologi&Sekciarstwa wraz z rodzinami. Od 30k można się odwoływać, jak ci popełnią samobójstwo to raczej nie da rady.

DD

No i proszę jak przebiega tresowanie obywateli, najpierw zaproszenie a po nim przymus. Przecież zainfekowane króliki trzeba ocenić statystycznie jak reagują ich organizmy. Mengele też takie eksperymenty prowadził za darmo, dla dobra więzionych kosztem ich zdrowia i życia. Obóz koncentracyjny polin i ich nadzorcy to współczesne laboratorium doświadczalne w samym środku Europy stworzone na potrzeby światowej mafii i garstki opętanych.

viheadskee

www︎.︎Li︎str︎.︎net – świetny prrojekt dla dorroś1ych którzy chcą zna1eźć partnera do sseksu Tuttaj dziewczyny poznają facettów, a nie odwrottnie

Obserwujący

W sam raz dla wszystkich tych którzy twierdzą,że korona to ściema.Ciekawe tylko czy odwagi tym osobom wystarczy.

Gal anonim

wiesz, tu nawet nie chodzi o to czy wirus jest czy go nie ma, BO JEST, bardziej chodzi o to jak traktowane jest społeczeństwo przez władzę a jak w obostrzeniach zachowuje się władza. Ty noś maseczkę ale kaczor dyktator wręcza nagrody w miejscu publicznym bez maseczki. Tobie grozi mandat i surowe kary administracyjne a minister edukacji odwiedza babcię w szpitalu i zaraża….

Pat

W sam raz dla wszystkich idiotów, którzy chcą wylądować na kwarantannie

Alex

A co tu jest związanego z odwagą? Poziom przeciwciał nie ma bezpośredniego związku z chorobą, ale z kontaktem z wirusem. Przykładowo szczepisz się na żółtaczkę, więc masz (powinieneś mieć) odpowiedni poziom przeciwciał we krwi, ale nie chorujesz.

Urko

Przyzwyczajajcie się . Następny program objęty losowaniem to “500+” :-) . Pisoidalna podróbka państwa …

Sok

“wykaz Punktów Pobrań znajduje się poniżej”. Ponżej czego, bo go nie widzę?

kanalia52

To zerknij powyżej.