Długa kolejka przed targowiskiem przy ul. Lipowej. Wszystko przez limit wejść (galeria)

Na kilka dni przed świętami, targowisko miejskie przy ulicy Lipowej stało się prawdopodobnie najbardziej obleganym miejscem w Gliwicach. Żeby zrobić zakupy, we wtorek trzeba było odstać w długiej kolejce do wejścia, obsługa obiektu pilnowała bowiem limitu osób. Najbardziej zdesperowani korzystali z… dziury w ogrodzeniu.

 
Szał przedświątecznych zakupów w pełni, gliwiczanie masowo wyruszyli po świeże produkty, owoce, warzywa, jaja czy swojskie wędliny. Na targowisku przy Lipowej można kupić niemalże wszystko. Teraz pojawiły się tam też świąteczne ozdoby.

Obowiązujące od soboty obostrzenia spowodowały, że ponownie w obiektach handlowych konieczne było wprowadzenie limitów. Tak stało się również na targowisku, gdzie mimo ograniczeń przebywał spory tłum. Można tam wejść oficjalnie tylko wejściem od strony ul. Lipowej, wyjście zaś znajdowało się od strony stadionu Piasta.


We wtorek odwiedziliśmy obiekt dwa razy. O 8:00 i przed 10:00 rano. Przy pierwszej wizycie w rejonie targowiska kręciła się straż miejska. Brama od strony ul. Zakole była zamknięta. Wzdłuż tej samej ulicy znajdował się jednak rozmontowany moduł płotu, przez który nielegalnie na ten teren mogli się dostać pojedynczy klienci.

Około 10:00 kolejka do bramy wejściowej przy ulicy Lipowej jest spora, zakręca i ciągnie się wzdłuż targowiska aż w pobliże… wyjścia z obiektu. Tymczasem okazuje się, że nic (poza przepisami i zdrowym rozsądkiem) nie stoi na przeszkodzie by dostać się tam bramą od strony ul. Zakole, która została już otwarta i nikt jej nie pilnuje.

Wtorkowe targowisko było ostatnim, organizowanym przez dotychczasowego dzierżawcę obiektu. Od 1 kwietnia, a w praktyce od najbliższego piątku terenem tym będzie zarządzał MZUK. W przyszłym roku obiekt ma być modernizowany, jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się od jednego z radnych, po remoncie stawki opłat pobieranych od handlowców mają mocno wzrosnąć.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/żms

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
black_horse

Debilizm totalny, w środku się zarażą a w kolejce głowa przy głowie nie.

Idzie nowe

Urzędnicy powoli, acz sukcesywnie zabijają wszystko, co stanowiło kiedyś o klimacie tego miasta.

parKing

No tak, poza bramą jest przecież bariera ochronna, bo niedaleko kościół. Ciekawe czy tam też wielcy dziennikarze sprawdzają jak bardzo przestrzegane są obostrzenia. Ja coś słyszałem, że np. niedaleko Gliwic w Stanicy nakazują w kościołach zdejmować maseczki, bo nie wypada religii obrażać

widok z wieży ciśnień

Co oznacza dumny napis wiszący na bramie targu “Wejście wyjście od strony Piast” ? O jakie piasty chodzi, do samochodu, roweru, tramwaju czy furmanki czy może są to piasty do koła postępu ?

Laszlo_egesz

Kościoły otwarte, ale na targ może wejść tylko kilka osób. Rozporządzenie nie ma mocy prawnej w świetle wyższych przepisów.

nem értem Pokolgép

Swego czasu Jezus zdemolował kramy kiedy handlarze urządzili sobie targ w świątyni.

Obserwujący

I użył arki przymierza do produkcji manny “z nieba”.Czyli użył technologii bogów, cały ten “cud” naród wybrany łyknął jak pelikan,dzisiaj sukienkowa sekta zwana kościołem katolickim może beblać bzdury o “cudach” i wciskać kit i bajki ciemnemu ludowi.
Wiesz,biblia to fikcja literacka, nic więcej.

nem értem Pokolgép

I prowadzał ich 40 lat po pustyni, choć z Egiptu do Izraela idzie się tydzień aby minęły 3 pokolenia i z narodu niewolników przerodzili się w naród wojowników i tym sposobem zajęli ziemię obiecaną i wymordowali zamieszkałą tam ludność. Dlatego w Polsce muszą również minąć 3 pokolenia aby z takich niewolników komunizmu jak ty narodził się naród wolnych ludzi ale twoim potomnym to nie grozi bo czujesz awersję do bombelków.

Xsenofob

@Obserwujący
Przeczytaj Biblię ze zrozumieniem, a dopiero potem się wypowiadaj.
Wygląda na to, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem i nie wiesz o czym piszesz.

trochę tolerancji

komuszku my sie z Twojego święta 1-go maja nie nabijamy , z lenina i stalina też. Wiec uszanuj przybłędo zwyczaje i świętości Polaków

trochę prawdy

Katolik a kłamie w żywe oczy, wielokrotnie słyszałem jak się nabijacie z Lenina i Stalina.

Zenek

Byłem i na tym targu i w kościele w niedziele, wiem o której otworzyli targowisko i nie o tej jak podali w reportażu. Ludzi na targowisku bez liku, kościoły przy tym to wieją pustkami. Antyklerykałowi zawsze solą w oczy będzie Kościół, nieważne co i jak będzie robił.

Belzedup

Nie potrzeba antyklerykała kiedy sam kler daje o sobie świadectwa, że jest paskudny jak grzech śmiertelny.

Wujek dobra rada

W kościołach także obowiązuje limit., poczytaj trochę o tych obostrzeniach, a potem się wypowiadaj

Wujek daj sobie spokój

To który proboszcz dostał 30000 PLN kary od Sanepidu za nieprzestrzeganie limitów ?

Obserwujący

W kościołach może i obowiązują limity,ale kler ma je gdzieś,owieczki zresztą też.Masek też nie noszą.Zupełnie jak pisiory no
i suweren.Kler ich nie przestrzega bo i po co.Policja nie kontroluje kleru.
A potem płacz będzie,że dziadkowie umarli.

Gang PiSena

“Stawki za opłatę targową mają mocno wzrosnąć”, wygląda na to że rządząca Gliwicami PO jest równie komunistyczna jak PiS i podwyższonymi haraczami od przedsiębiorców próbuje pobudzić gospodarkę.

Jehudi

Cała nadzieja w przyszłym roku i modernizacji, wtedy nikt nadmiarowy nie zakradnie się do środka targowiska bo ogrodzenie będzie pod napięciem a kupujący będą karnie i posłusznie wykonywać polecenia pod dyktando władzy jak na apelu w obozie.

Gang PiSena

No proszę 3 fala i to największa a godzin dla seniorów brak, czyżby jakieś niedopatrzenie PiSowskiego rządu ?

ekologizm

Czy te świeże, ekologiczne przesycone witaminami prezentowane w skrzynkach na fotografiach powyżej owoce i warzywa to z lokalnego rynku naszej śląskiej nasiąkniętej metalami ciężkimi ziemi, czy może zaimportowane z ekologicznych Chin i które zdążyły na święta, zanim pewien kontenerowiec wymalował GPSem fuckulca na Morzu Czerwonym a potem stanął w poprzek kanału ?

Laszlo_egesz

To były ekoprodukty spryskane staranne chemitrailami, wszystko w trosce, żeby się nie psuły.

ekologizm

A te chemitraila to czy wiesz w jakim były laboratorium wyprodukowane, może tym w Wuhan i dlatego mają tak znakomitą skuteczność ?

Laszlo_egesz

Oby :)

Obserwujący

Wędliny leżą w skrzynkach, w cieple i się psują,jakieś produkty ruskie,zero higieny..Ochydztwo,paskudztwo….bleeeeeeee….fuuuujjjjjjj
Ceny wysokie jak za taki badziew.
Podwyższenie opłat spowoduje zniknięcie “handlarzy” i podwyżki cen ,zmniejszy się liczba kupujących.

suport

Skąd wiesz jakie tam są ceny, zaopatrujesz się tam ?

Doti

Ohydztwo…

Wiem, że nic nie wiem?

Wież mi, te wędliny są lepiej składowane i przechowywane niż te w marketach. O tym, że są lepsze i mniej szkodliwe już same w sobie, nie wspominając.