Targowisko przy ulicy Lipowej czeka modernizacja. Budowa innego obiektu już się rozpoczęła (foto)

Targowiskiem przy ul. Lipowej od 1 kwietnia będzie zarządzać MZUK. Na przyszły rok planowana jest kompleksowa modernizacja placu. Tymczasem na osiedlu Kopernika rozpoczęła się już budowa innego obiektu targowego.

Targowisko przy ulicy Lipowej w niezmienionej formie trwa od kilku dekad, dostosowanie go do bardziej cywilizowanych standardów to konieczność. Po modernizacji pojawią się tam pawilony, boksy i stanowiska handlowe. Miejsca handlu częściowo będą zadaszone. Do tego czasu obiekt będzie funkcjonować bez zmian – dniami handlowymi pozostaną wtorek i piątek, a giełda staroci nadal będzie się odbywać w każdą drugą i ostatnią niedzielę, poza świątecznymi.

Konsultujemy ze sprzedawcami przyszły kształt targowiska przy ul. Lipowej. Pytamy m.in. o zainteresowanie rozszerzeniem działalności targowiska na więcej dni handlowych. Mamy nadzieję, że w efekcie powstanie miejsce przyjazne i klientom i sprzedawcom, gdzie będzie można kupić świeże, ekologiczne towary wysokiej jakości, od bezpośredniego wytwórcy – mówi Tadeusz Mazur, dyrektor Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych.


Targowisko powstanie też na Koperniku

Trwają intensywne prace przy budowie targowiska na Koperniku. Obecnie prowadzone są roboty ziemne, ale inwestycja ma być gotowa już pod koniec maja. Realizacją prac budowlanych zajmuje się konsorcjum firm: Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski i P.H.U. PROFECTUS Sp. z o.o..

Nowy plac targowy będzie zadaszony i podłączony do kanalizacji deszczowej odbierającej wody opadowe. Na odwodnionym i utwardzonym terenie o powierzchni niemal 780 m2, pomiędzy budynkami przy ul. Kopernika 45 oraz Centaura 23, powstanie 12 stanowisk, w tym 6 zadaszonych stalową konstrukcją.

Teren zostanie wyłożony kostką brukową, przewidziano też nasadzenia – wokół zazielenią się drzewa, krzewy i trawa. Całość uzupełni system chodników.

W części południowej przewidziano teren do zawracania dla pojazdów utrzymania czystości oraz dostawców towarów, miejsce na odpady oraz przenośną toaletę. W północnej części targowiska zaprojektowano strefę dojazdową dla istniejącego sklepu. Inwestycja o wartości niemal 458 tys. zł zostanie sfinansowana z budżetu miasta.

(żms)/UM Gliwice(mf)
fot. 24gliwice.pl/żms, JS

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Okiem sceptyka

“W części południowej przewidziano teren do zawracania dla pojazdów utrzymania czystości oraz dostawców towarów, miejsce na odpady oraz przenośną toaletę.”
Skoro targowisko będzie nosiło znamiona obiektu stałego, to dlaczego toaleta ma być przenośna? TOY TOY-e raczej nie należą do zbyt pięknych.
Efekt końcowy i tak sprowadza się do tego czy wspomniane obiekty będą należycie sprzątane, czy nie będą. A wszyscy wiemy, że nie będą. Zostaną z pompą oddane do użytku i pozostawione same sobie.

Informacja Turystyczna

Bo podłączenie prądu do stałej może zająć kilka lat?

Be

Bielsko Biała ma piękne targowisko. Duży plac zadaszony i pełno stołów targowych. Proste rozwiązanie. Wynajmowane boxy zniszczą atmosferę czyniąc z miejsca zwykły matekt.

Zajad

Stare informacje… Targowisko w Bielsku Białej splajtowało w 2018 r. i zostało wystawione na sprzedaż. Są plany wyburzenia i zbudowania placu od nowa. W necie są nawet wizualki.

Gliwiczanin

oby nie wybudowali tak jak Balcerka albo tego targowiska na ul. Traugutta ;) bo pozostanie tylko jedno zaprzyjaźnione targowisko Jasna :)

Future is not here

Nie rozumiem po co zmieniać? Plac przy Okrzei to jest wizytówka miasta, widać że nawet straż miejska lubi odwiedzać żeby pooglądać ofertę lub zrobić zakupy i zrobić zdjęcie na pamiątkę. Takich magicznych miejsc się nie modernizuje. Gdyby się tak robiło to Teatr Victoria miałby całoroczny repertuar sceniczny, aktorów i miliony widzów.

Kazik

„ Gdyby się tak robiło to Teatr Victoria miałby całoroczny repertuar sceniczny, aktorów i miliony widzów.” Widać,że nigdy nie byłeś w Gliwicach i okolicy-skąd chcesz nabrać miliony widzów? Teatr to nie telewizja. A sztuka to nie serial

Future is not here

Kazik, ty po prostu nie znasz się na tym jak się liczy widzów w instytucjach kultury. Jak palmiarnia może mieć 40-50 tysięcy odwiedzających miesięcznie to teatr może mieć milion w ciągu paru lat. Kabaret Pietrzaka nie liczy każdego widza po nazwisku, tylko każdy bilet, a takich biletów Kowalski może kupić ile chce i liczy się od rozpoczęcia działalności. Dlatego Narodowy Teatr Miejski w Gliwicach niedługo będzie miał milion widzów.

Halina z Komprachcic .

Nie wierzę .Te zdjęcia to były robione na targu w Bombaju .

Cliper

Pań Marian zabiera częściej głos na forum niż radny Tadeusz O. przez wszystkie kadencje..jeden by Chciał a nie może-drugi może a nie chce

Gość

Wybrukowany plac z szopami handlowymi ukrytymi w krzakach. Dla spekulantów.

pauperyzacja

Suweren nie przeżyje bez lewych tanich fajek z Ukrainy.

Marian Jabłoński

To nie chodzi o te rzeczy o których piszecie – chodzi o ilość sprzedawców których nie będzie stać na handlowanie w takim miejscu z klimą i bajerami. Było dziadowsko ale tanio, jak na balcerku. Sprzedawcy klęli na złodziejstwo poborców podatków i opłat ale dawali radę. Bedzie teraz jak na “pasażu” Jasna – 90 % budek, pardon pawilonów poświęconych niegdyś przez pana Frankiewicza, teraz jest zamkniętych. Kto był to wie.

Zajad

Podczas lockdownu to nie dziwne… Nawet w Forum 90% nie działa…

Balcerek

A tak swoją drogą ciekawe, ile razy Mazur był na tym targowisku

Obserwujący

Targowisko przy lipowej wymaga modrnizacji,jest tam jak w całych glajwicach na wstecznym czyli z lat 60 tych.Syf,brud i ponuro. Jakość towarów tam sprzedawanych jest gorzej jak denna.

komor

To dokładnie tak jak z tobą

wiesław

Ludzie, jest XXI wiek, są markety, po co wam bazary? Nie jesteśmy w Turcji. Niektórzy naprawdę są niereformowalni.

czesław

Ludzie, XXII wiek za pasem, jest internet, po co wam markety? Nie jesteśmy w Ameryce. Niektórzy naprawdę są niereformowalni.

Okiem sceptyka

Bo twoi rodzice walczyli w czasach tzw. “komuny” za tym m.in. żeby w Polsce nastąpiła gospodarka rynkowa. W gospodarce rynkowej dość często występuje zjawisko, że gdy rynek chce targowiska, to powstają targowiska. Odgórne mówienie ludziom gdzie, co i jak mają kupować to było właśnie przed reformą. To tak a propos niereformowalności co niektórych.