Do Areny Gliwice dojedzie specjalna linia autobusowa. S11 pojawi się już podczas Igrów

Podczas ubiegłorocznego remontu, wzdłuż ulicy Akademickiej pojawiły się nowe zatoki i wiaty przystankowe. Po raz pierwszy zostaną wykorzystane podczas Igrów, które w tym roku odbędą się obok Areny Gliwice.

W lipcu ubiegłego roku Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych poinformował, iż ulicą Kujawską kursuje linia nr 702 i na tamten moment urzędnicy nie przewidywali uruchomienia nowego połączenia.

– Wyjaśniamy, iż decyzje o uruchomieniu dodatkowych połączeń do obsługi imprez odbywających się w hali będą podejmowane indywidualnie w zależności od charakteru imprezy, za transport będą również odpowiedzialni organizatorzy poszczególnych imprez – tłumaczyła w owym czasie Mariola Pendziałek, naczelnik Wydziału.

Teraz KZK GOP poinformował, że w związku z organizacją Juwenaliów Gliwickich – Igry 2018, w dniach 17 i 18 maja (czwartek i piątek) zostanie uruchomiona dodatkowa linia specjalna, oznaczona jako: S11.

Autobusy będą kursować w relacji okrężnej na trasie: „Gliwice Hala Sportowa” – „Gliwice Dworcowa” – „Gliwice Hala Sportowa” w godzinach: 16:05 – 01:25 z częstotliwością co około 20 minut.

Trasa przejazdu specjalnej linii autobusowej S11: Gliwice Hala Sportowa – Gliwice Park Chrobrego – Gliwice Kujawska – Gliwice Wrocławska – Gliwice Dworcowa – Gliwice Strzody – Gliwice Łużycka – Gliwice Kujawska – Gliwice Hala Sportowa.

(żms)/KZK GOP

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Nobody
Nobody

Szkoda ze w normalnym okresie 702 jeździ co godzine i tylko od poniedziałku do piątku. Przyszłość była tu

Jan
Jan

Zwłaszcza, że autobus jedzie ul. Łużycką, gdzie na pobliskich wydziałach studiuje w trybie dziennym kilka tysięcy studentów. Nikt z decydentów nie dostrzega tutaj potencjału do rozwoju komunikacji autobusowej.

student aktywista
student aktywista

ogólnie przejazd kujawską i obok hali to jest jakiś dramat, 702 jeździ co godzinę/dwie i jeszcze tak że praktycznie nie zgrywa się z autobusami przyjeżdżającymi/wyjeżdżającymi z gliwic; o dojeżdżjących studentach w metropolii nikt nie myśli, żal

student aktywista
student aktywista

Już nawet nie wspomnę, że ta magiczna linia nawet nie próbuje przyjeżdżać w typowych godzinach rozpoczęcia zajęć, a 8:40 rano (kiedy wszystko na polsl trwa już co najmniej 10min) na kujawskiej to jest kwintesencja i sztandarowy przykład

Jan
Jan

Najwyraźniej władzom Gliwic podoba się ten zalew aut z innych miast i korki w mieście.

Czerwony autobus
Czerwony autobus

Hmm. Prawdopodobnie autobus przejedzie przez halę Bankrut jak to miało miejsce w “Biegu bez cyca”………………..Co do trasy linii.Jest do bani. Taki autobus powinien mieć przystanek pod dworcem PKP

Mia
Mia

“Bieg bez cyca” – zabłysnąłeś, nie ma co…

Jan
Jan

Najpierw idzieszna ul. Dworcową. To tylko 7 minut na piechotę + oczekiwanie na światłach. Razem maksymalnie 15 minut – o ile nie jesteś osobą niepełnosprawną. Wtedy masz problem.
Ewentualnie podjeżdżasz autobusem z dworca na Dworcową. Chyba że jest weekend i autobus z dworca jeździ raz na godzinę. No i musisz sobie zsynchronizować godzinę przyjazdu pociągu, godzinę odjazdu autobusu z dworca oraz godzinę odjazdu autobusu z Dworcowej.

Ogólnie: nie widzę problemu. Decydenci w Gliwicach też nie.

Henryk
Henryk

Komunikacja na strefie kuleje a ,,specjalna linia” uruchomiona dla rozrywki…

Michał
Michał

Dokładnie:D fajnie nie ?:)

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Z osiedla literatów bezpośrednio na strefę dojechać się nie da ale darmowe autobusy pod halę farankiewicza to da się od razu

Jan
Jan

Nigdzie nie jest napisane, że autobusy będą darmowe. Oznaczenie “S” oznacza linię specjalną, a nie bezpłatną.
W Gliwicach wszystko musi dawać zysk. Oczywiście oprócz pomnika Frankiewicza w postaci Hali Podium.

heli1b
heli1b

“…wiaty przystankowe. Po raz pierwszy zostaną wykorzystane podczas Igrów…”
Pytanie przez kogo i w jaki sposób pozostaje otwarte.

zez
zez

Pytanie czy będą to legalne przystanki. Pamietamy ten pod hotelem Qbas

ta z sikornika
ta z sikornika

Wymyslili bilet 4,80 na 90 mi z przesiadkami. Wyliczylam ,ze mam 7 min rezerwy…..AUTOBUS SPOZNIL SIE 15 MIN … I CO ??? NIE DOSC ,ZE CZEKALAM DLUZEJ NA PRZYSTANKU TO MAM KASOWAC DODATKOWE 3,20 ZL ???

ja234
ja234

Może lepszy byłby bilet godzinny,jeżeli takowy jest?

black_horse
black_horse

Autobusy pojadą w czasie imprez? Ha ha ha ha. Uwaga, zamieszczam sprostowanie: w czasie imprez autobusy postoją w korkach. W istniejącym tam układzie komunikacyjnym hala to drugi woonerf.

Julka
Julka

A co z linią autobusową miejską do Centrum Handlowego Arena. Dla mobilnych zrobiono drogę. Ale kupujący bez aut lub pracownicy jak mogą bezpiecznie dojść??? Ten łącznik między Kozielska a Areną dla kobiet nie jest bezpieczny. Po obu stronach chaszcze….dojście do autobusu z zakupami to wyczyn.
Może ktoś pomyśli o innych….

Sebii
Sebii

Do Areny to już kursowały kiedyś linie 701 i 703 od strony Trynku i od Obrońców Pokoju. Ale kursowanie skończyło się plajtą. Do Bankrut Areny zaklinanie i uruchomienie linii bezpłatnej skończy się podobnie. Dla obu.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Były takie linie….?

Sebii
Sebii

Były takie linie uruchomione w 2007 r. Sprawdź sobie na WPK Katowice, są też tam zdjęcia

Jan
Jan

Kiedyś autobusy linii 32 kursowały 3 razy na godzinę. Potem pomimo dużego obłożenia zmniejszono do 2 kursów na godzinę. Bo się nie opłacało.
Przykładów można mnożyć.

erazm
erazm

a więc czy do pierwszych uszkodzeń tych przysztanków zasmiecenia dojdzie wlasnie w tym czasie? Czy ewentualni. sprawcy beda nieustaleni ?. Szkody nie będą naprawione.jak zawsze ?

treya50
treya50

Mam nadzieję, że zainstalują tam kosze na śmieci, bo na razie na całej długości tej ulicy aż do Wydz.Budownictwa nie ma ani jednego!

Urko
Urko

A Kałdonek Damian już pracuje nad boazeryjno – betonowym projektem “woonerfa” koło przystanków ….

TRW
TRW

Z pl.Krakowskiego pod halę spacerkiem idzie się 15min (google podpowiada 1,2km)…..czy naprawdę wszędzie trzeba wozić swoje 4litery :-/

Jan
Jan

Najpierw trzeba jakoś dojechać do pl. Krakowskiego. Nie wszystkie autobusy się tam zatrzymują. Problem jest zwłaszcza w weekendy. Do tego weź pod uwagę, że trzeba również jakoś wrócić. Przystanek jest jednokierunkowy. Np. jadąc z dworca wysiadamy na przystanku Strzody. Do przejścia do hali 1,8 km, ze światłami po drodze daje to 25 minut. Autobus powrotny z pl. Krakowskiego. Razem 4 km i 40-45 minut piechotą.
Osoba jadąca np. z Sikornika wysiada na przystanku Wrocławska (pl. Krakowski). Ale autobus powrotny ma już z przystanku Mikołowska albo Górnych Wałów. Razem też ok. 4 km.

1,2 a 4 km to jednak różnica.

deFunes
deFunes

Zapytaj kierowców.

Alex
Alex

Tyle że Google podaje tyle w opcji “spacerkiem” a nie “wracam z Igrów”

kanalia52
kanalia52

Franca się stara bo idą wybory…buhahahahahahahahaha.

rocki
rocki
Jan
Jan

Jarzębowski Ci zaraz wyjaśni, że to przez brak polderów i gdyby tak zabetonować połowę Wójtowej Wsi, to problem by się rozwiązał.

Alex
Alex

Czemu tu się dziwić – te tereny od zawsze były polderami, które miały chronić centrum miasta przed zalaniem.

Tyuii
Tyuii

To otwarcie to zero posZanowania mieszkańców, ciszy nocnej, skandaliczne nagłośnienie, teraz nie da się żyć w okolicy tej całej areny, wstyd moje drogie władze miasta!!! Wstyd!!! Telefony na policję w sprawie zakłócania ciszy nocnej się urywały!!!

kanalia52
kanalia52

Wszystko obok a w środku syf.

Ahuhu...
Ahuhu...

Gdy igry odbywały się na lotnisku nie było specjalnej lini lotnisko-pl. Piastów. Ot. Tyle podium daje gliwiczanom, to korzyść.

manioka
manioka

Tytuł mnie zmylił w pierwszej chwili. Już byłem zachwycony że do Centrum Handlowego ARENA GLIWICE będzie wreszcie dobry dojazd bo ta linia bezpłatna carrefoura jest beznadziejna. Dlaczego nie mogą kursować tam autobusy normalny gdy jest już droga zrobiona do Areny a to już by ułatwiło nietylko klientom ale także i klientom tego Centrum.

Iza
Iza

Jakim autobusem z rynku do areny????fani z zielonej góry pytają

mglivice
mglivice

Tylko z dworca PKP. Rynek od 30 lat jest wyłączony z ruchu.

ja234
ja234

Nowy trend w glajwicach, urządzanie imprez obok hali a nie wewnątrz.
Wiaty przystankowe pewnie niedługo zostaną zdemolowane.
Czyżby pierwszą imprezą WEWNĄTRZ hali-pomnika miał by być występ gościa od elektronicznego pisku?Może lepiej byłoby tą imprezę też zrobić obok pomnika….po co wewnątrz…

Michał
Michał

“elektronicznego pisku” cóż za ignorancja ;)

AndrzejD
AndrzejD

Dobra – niech ci będzie – elektronicznego łomotu. Zadowolony ?

zen
zen

Antygliwicka bżdziągwo, czy jest chociaż cokolwiek w Gliwicach na co byś nie zrzędziła?

Jan
Jan

Nie można wewnątrz, bo nie został rozstrzygnięty jeszcze przetarg na dostawę i montaż urządzeń zapleczy gastronomicznych oraz wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i niskoprądowych. W ostatnim przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała 6,5 mln zł. W PWiK planowali wydać maksymalnie 5,3 mln zł.

Ampuła
Ampuła

Terroweryści Radzieccy muszą w trybie pilnym zwołać naradę egzekutywy! Studenckie linie autobusowe to woda na młyn tych sił, które chcą zdeptać olbrzymi sukces pancernych wozideł, zwanych oficjalnie w nomenklaturze organizacyjnej “rowerami miejskimi”. Poza tym młodzież narodowa, krzepka i zdrowa, nie powinna być zwodzona autobusami na lep łatwizny z cywilizacji śmierci i na bezpowrotne drogi ku postawom cherlaczym. Codzienny wysiłek ćwiczebny z użyciem kowadeł na kołach powinien być, a wręcz musi się stać, obowiązkiem każdego studenta. Precz z KZK GOP i jego znienawidzoną S11! Żądamy likwidacji przystanków jako siedliska zapaści, degrengolady i upadku!

zez
zez

Codzienny wysiłek ćwiczebny z użyciem kowadeł na kolanach powinien być, a wręcz musi się stać obowiązkiem. Pięknie to napisał @ Ampuła w odniesieniu do studentów. Hmm. Studentom jestem w stanie darować. Parodiokopaczom piasta raczej nie. Dla tych darmozjadów Ampułowe zalecenia trafione w punkt.

Gagarin
Gagarin

Ampuła wracaj na Marsa twoja misja dobiegła końca!!!