Do sprzątania ponad 740 km ulic, dróg rowerowych i chodników. Uwaga na tymczasowe zakazy parkowania

Na ulicach i chodnikach Gliwic pojawiły się zamiatarki, a na Starówkę i Rynek powróciło niemal codzienne zamiatanie. Wykonawcy prac realizowanych na zlecenie ZDM sprzątają także drogi dla rowerów.

 
Do oczyszczania pasów drogowych wykorzystują oni specjalistyczne pojazdy. Tam, gdzie nie można dotrzeć maszyną, roboty prowadzone są ręcznie.

Każdego roku, przy okazji prac porządkowych, zwracamy się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie wykonawcom przeprowadzenia prac. Chodzi o miejsca oznakowane ze specjalnymi tabliczkami informującymi o konkretnych terminach, w których firmy sprzątające pojawiają się na danej ulicy. Niestety często, pozostawione pojazdy uniemożliwiają posprzątanie tych miejsc – przypomina Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.


Wraz z czyszczeniem nawierzchni jezdni, chodników i dróg rowerowych, trwa także porządkowanie pasów zieleni i zbieranie z nich odpadów komunalnych. Wszystkie te prace, cyklicznie będą realizowane aż do nadejścia zimy

– dodaje ZDM.

Drogowcy zapewniają, że pod szczególnym nadzorem firm sprzątających znajdą się takie miejsca jak Starówka, Rynek i Nowe Centrum Gliwic. Łącznie wykonawcy mają do posprzątania około 492 kilometrów dróg i ponad 249 kilometrów dróg rowerowych i chodników.

(żms)/ZDM Gliwice

9 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze