Dobrze się bawili, ale jeden trafił do aresztu. Banknot-souvenir nie jest środkiem płatniczym

fot. KPP Pruszków

Dwaj młodzi gliwiczanie wpadli na, ich zdaniem, zabawny sposób zarabiania pieniędzy. Nie dbali o to, że ktoś ponosił stratę, ważne były zyski i dobra zabawa. Mężczyźni za swoje zakupy “płacili” banknotem-upominkiem – bezwartościowym kawałkiem papieru. Proceder trwał 2,5 miesiąca.

 
Na początku marca br. do gliwickiej policji zaczęły napływać zgłoszenia z różnych obiektów handlowych i restauracji o tym, że ktoś wprowadził pracownika w błąd, płacąc za zakupy „banknotem-souvenirem” o nominale 200 zł.

Płacący, ubrany w maseczkę i czapkę z daszkiem, był trudny do namierzenia, a towarzyszył mu podobnie trudny do identyfikacji jegomość. Jednak detektywi z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zaczęli zacieśniać krąg podejrzanych, powoli zbliżając się do celu – zatrzymania oszustów, szkodzących uczciwie pracującym ludziom – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Po zgromadzeniu mocnego materiału dowodowego śledczy przystąpili do zatrzymania. W czwartkowy wieczór zapukali do dwóch mieszkań w Gliwicach. Mężczyznom przedstawiono zarzut siedmiokrotnego oszustwa, do którego obydwaj się przyznali

– dodaje Słomski.

Na wniosek policjantów i prokuratora 21-latek trafił do aresztu śledczego, a jego wspólnik, do czasu rozprawy, pozostaje pod nadzorem policji. Za to przestępstwo grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KPP Pruszków

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Peter

Niepojęte jest dla mnie jak można być tak tępym chwastem, żeby w wieku 21 lat zamiast iść do pracy, oszukiwać i okradać uczciwie pracujących ludzi.
Z jednaj strony słyszymy jak starsza, niezamożna, kobieta potrafi oddać kopertę czy portfel ze znalezionymi pieniędzmi, a z drugiej czytamy, że są pasożyty które kradną i oszukują.
Powinni dać tym bezmózgowcom maksymalny wymiar kary.

666

No proszę jaki to mamy wysoki poziom edukacji w kraju, no to mieszkańcy Gliwic się popisali. Pani radna Sowa przewodnicząca komisji edukacji w radzie miasta z pewnością coś nam doradzi, a może nie znajdzie przesłanek aby skołowanych zapracowanych mieszkańców edukować. Za to w Forum były a może i dalej są dostępne do sprzedaży T-shirty z b. edukacyjnymi na pisami, a mianowicie F…you oraz F… off, czarne napisy na białych koszulkach męskich, aż przyjemnie było się do edukować.

Ja

To tylko inteligencja ludzi im na to pozwalala . Ludzi ktorzy te papierki przyjmowali.

Gang PiSena

Dlaczego ten orzeł na banknocie ma taki koszmarny wygląd i minę jakby strasznie cierpiał, czyżby obrazował upadek państwa polskiego i na dodatek jest wtłoczony w skrzynię przypominającą trumnę. Partia władzy PiS pozwala na taką karykaturę godła narodowego ?

Jarek

To jest orzeł Zygmunta Starego z Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Może następnym razem warto poszukac przed napisaniem głupiego komentarza.

Laszlo Egesz

Mimo wszystko trudno odmówić Gangowi racji.

Jarek

No tak, to trzeba będzie go skuć z Kaplicy Zygmuntowskiej, skoro to karykatura.

Gang PiSena

Można było wybrać bardziej godny wizerunek orła i umieścić go na banknocie, czy koniecznie musi być akurat ten najgorszy ?

Gang PiSena

@ Jarek Kaplica Zygmuntowska, czyli wszystko się zgadza, śmierć i grób.

666

To już wtedy wiedziano, że skończymy po wyszczepieniu jak ten orzeł?

Gang PiSena

@ Jarek Wybranie akurat tego wizerunku orła to tylko zwykła głupota czy celowe działanie ?

ojjoj

mina jest taka bo patrzy jak rozpycha się rzesz niemiecka i sowiecka.

euroentuzjasta

Co się przejmujesz jakimś banknotem, który i tak jest do wycofania, jak każdy inny, ponieważ minister finansów co słabo po polsku mówi twierdzi, że powinny być tylko formy płatności bezgotówkowej a wtedy miłościwie nam rządząca władzuchna będzie mogła dokładnie kontrolować suwerena, sprawdzając na co poszedł każdy jego najmniejszy wydatek.

Obserwując

Tak się bawili,że suweniry…pardon,suwereny pójdą do więzienia.Prawdziwego więzienia.
5 lat więzienia i 200 tys mandaciku ich otrzeźwi.

wiesław

Jeśli ktoś przyjął pieniądze to jest sam sobie winien. Trzeba było sprawdzić. Przypomina mi to sytuację, że ukradli komuś rower… pozostawiony bez zabezpieczenia. Jak jest frajer to dlaczego go nie skubnąć?

Eustachy

Mam wrażenie, że jesteś spokrewniony z nimi. Po przecież wiadomo, jak coś nie jest przyspawane do ziemi, to można brać. Jak się da to od razu kroić frajera. Przez takich ludzi jesteśmy nadal w średniowieczu.

teodor

…można też spojrzeć na to z innej strony, np. Jeśli chcesz kupić BMW, a sprzedawca mając malucha twierdzi, że to BMW ostatecznie to ty decydujesz czy dasz się wyd…ć czy nie! Podobnie jak z tym banknotem…