Droga rowerowa za pół ceny wzdłuż ul. Jana Pawła II i Nowy Świat. PRUiM złożył najkorzystniejszą ofertę

Podpisano umowę na budowę drogi rowerowej wzdłuż ulic: Jana Pawła II i Nowy Świat. Wyłoniony w przetargu wykonawca – spółka komunalna PRUiM Gliwice – zrealizuje zamówienie o połowę taniej, niż przewidywane finansowanie tego zdania.

 
Wykonanie drogi dla jednośladów pochłonie ok. 1,3 mln zł. ZDM zakładał na ten cel 2,6 mln zł.

Prace realizowane będą na odcinku prowadzącym od Kościoła Katedralnego do ul. Nowy Świat i dalej do skrzyżowania z drogą wewnętrzną naprzeciwko ul. Sikornik (po stronie szpitala wielospecjalistycznego). Nowa droga dla rowerów liczyć będzie ponad 700 m – poinformowała Jadwiga Stiborska, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.


Przy okazji prowadzonych robót, przebudowane zostaną chodniki i zjazdy, a także infrastruktura podziemna znajdująca się w przebiegu trasy rowerowej. Zakończenie prac, planowane jest w IV kwartale br. – dodaje Stiborska.

Niestety, w trakcie realizacji robót konieczne będzie usunięcie części drzew i krzewów przy ulicach Nowy Świat i Kościuszki, a także krzewów rosnących przy ul. Jana Pawła II. Oprócz tego m.in. wykonana zostanie przebudowa jezdni na skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki, a także przebudowa sygnalizacji świetlnej polegająca na demontażu istniejących i montażu nowych konstrukcji wsporczych dla sygnalizatorów.

(żms)/ZDM w Gliwicach
fot. 24gliwice.pl/ŁG

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Defund PRUIM!

Zlikwidowac PRUIM! ******. ZDM oglasza przetarg, wygrywa PRUIM najnizsza cena, odwala fuszerke i placimy dodatkowo za naprawy. Czyli szychy z ZDM wybieraja miastowa spolke w ktorej pracuja osoby dobrze im znane i ktorym placimy dwa razy za fuszerke i naprawe fuszerki. A PRUIM i tak zawsze wygra przetarg bo moze dac sobie najnizsza cene bo i tak ZDM zaplaci im tyle ile PRUIM wymysli tyle tylko ze w transzach za naprawy….
Nie wspomne o wycinkach bo zamiast poprowadzic scieszke wsrod drzew to spychaczem i pila wyrownac teren pod scieszke

nowy wał

Minister najlepszy reformator sądownictwa nie jest zainteresowany likwidowaniem mafii ?

spychacz

To dlaczego PiSowskie państwo nie zmieni przepisów dotyczących przetargów aby przetarg wygrywała najlepsza oferta a nie najtańsza ? Mafia popiera mafię ?

Gang PiSena

Bo zajmują się sami sobą tłukąc się za łby i prowadząc frakcyjne wojenki a efektem tego jest największe w UE inflacja i śmiertelność ludności na covida.

Marcin

A jak ocenić najlepszą ofertę? Kto miał by to zrobić? Może gdyby wybierali ofertę która jest najbliższa ceną do arytmetycznej średniej z wszystkich, to nikt by nie zaniżał ceny (bo z automatu jest na przegranej :) i trudno “ustawić” taki przetarg, bo każda kolejna oferta może wszystko zmienić…

spychacz

Porównując stosunek jakości do ceny ?

Pro

A jak ocenić jakość?

spychacz

A jak oceniasz jakość kiedy coś kupujesz ?

SS3

Wymóg ceny jest wymogiem unijnym.
Gównofiremki można odrzucić na podstawie kryteriów jakościowych ale nie ceny.

Marcin

Widząc sam tytuł wiedziałem już, że padną rosnące tam drzewa. W Gliwicach wycinają przy każdej okazji. A okazji do wycinki sami szukają, np. budując taki bezsensowny odcinek drogi rowerowej prowadzący znikąd donikąd.

Egon

Ścieżki rowerowe w Gliwicach powinny być prowadzone w śladzie dróg przy ich jednoczesnym zwężeniu i spowolnieniu ruchu drogowego, a nie demolując miasto, kosztem powierzchni czynnej biologicznie, krzewów i drzew! Ta inwestycja jest najlepszym przykładem tego jak to nie powinno wyglądać w mieście przyjaznym mieszkańcom!

Ci którzy przyłożyli do tego rękę będą winni dewastacji miasta!

Trudno oprzeć się wrażeniu, ze niektóre inwestycje w Gliwicach przeprowadza się na siłę tak, aby PRUIM miał coś do roboty!

Gumis

A co ty bys chcial jeszcze zweżac.
Juz węzszych drog jak w Gliwicach to chyba nie ma.
A korki sa coraz większe

dzidek krępak

Ul. Nowy Świat ma aż 3 pasy ruchu w kierunku dawnej operetki.

Gumis

Raczej już 2. Skrzyżowanie to co innego zawsze musi byc więcej zeby byla dobra przepustowość

SS3

Korki są wielkie z powodu szerokich ulic.

Pimpek

A co mówią lekarze ?
Zawężaj se swoją starą.
8 ofert w postępowaniu. Skoro wygrali to znaczy że złożyli konkurencyjną oferte.

Juro

Kiedy droga z centrum do samych Łabęd?

przed telewizorem

Zaraz po wybudowaniu linii tramwajowej, najlepiej w tym samym śladzie.

yagna

na wieś się robi klepisko i tyle

gmG

I pomyśleć że w dawnych czasach można było przejechać ze Świętochłowic do Gliwic ścieżką rowerową wydłuż Chorzowskiej, przez Zabrze, Rudę Śląską. Żadne mecyje, głównie klepisko ale była.

mecyje

Zabrze i Ruda Śląska zlikwidowały tę ścieżkę ?

pik

Chyba miasto wyceniło luksusową drogę a będzie zwykła ścieżka za pół ceny.

Blofeld

Oto prawdziwa zagadka. Jak ten PRUiM funkcjonuje skoro przetargi wygrywa za pół ceny? Więc albo ceny w przetargu były wcześniej “skonsultowane”, albo tzw. sztama z miastem zakłada, że i tak będą aneksy do umowy.

Batalion Parasol

Bida z nędzą. Cała droga rowerowa powstaje kosztem trawnika i drzew. Szerokiej jezdni oczywiście nikt nie rusza, bo tranzyt przez miasto musi trwać.

Gumis

Gdzie tam w tej chwili masz tranzyt. To sa drogi jak wylotowe z miast i to jest nirmslne jak w każdym innym normalnym miescie. U Ciebie jak droga ma co najmniej 2 pasy to zaraz musi byc tranzyt. W większych miastach to jest standard po to zeby ruch uplynnic a nie zasuwac. W szyscy sie zaraz nie przesiada na rowery.

Urko

“Niestety, w trakcie realizacji robót konieczne będzie usunięcie części drzew i krzewów przy ulicach Nowy Świat i Kościuszki, a także krzewów rosnących przy ul. Jana Pawła II. ”

W Gliwach remont 1 m2 chodnika wymaga wycinki 6 drzew w promieniu 20 m . Norma. W zamian za te parę drzew w centrum MZUK zasadzi fefdzisiat pińcet nowych. W Lesie Łabędzkim i na poligonie w Ostropie

Ziuta

A już myślałam, że chcą połączyć to z projektowanym traktem pieszo-rowerowym wzdłuż Rybnickiej. Ale przypomniałam sobie, że tamten projekt do późny okres frankiewiczowski

Obserwując

No oczywiście prujem “zwyciężył”,oni chyba te zlecenia dostają z automatu.A jeśli tak to, nieźle zabetonowany jest rynek robót w glajwicach.Nic dziwnego zatem,że tak mało firm zewnętrznych startuje i wygrywa w przetargu.

Jacek

Najpierw trzeba się zastanowić jakie są koszty wybudowania kilometra takiej trasy. Ten odcinek ma tylko liczyć 700m(1.3miliona złotych) . To nie jest autostrada, z solidna podbudowa, itd. tylko trasa rowerowa. Dajcie znać jakie firmy za ile są w stanie wybudować 1 km drogi rowerowej i dopiero można się zastanawiać czy to rzeczywiście dobry deal. Z tego co się słyszy na mieście i nie tylko PRUIM ma monopol na wygrywanie przetargów, ale to może tylko następna teoria spiskowa .

Ania

tak, a za 3 lata bedzie do generalnego remontu… jak aleja przejazni, a obecnie fragment berbeckiego z dziura na dziurze…

SS3

Jak z jakością? 1/3?
Czyli po glajwicku: kostka albo nawet płytki i brak wjazdów/zjazdów?

Trzcina

Wycinki drzew i krzewów ! Skandal ! Tymi drogami rowerowymi zupełnie zdemolują miasto !

Tatarak

Drogami samochodowymi i nowymi betonowymi osiedlami mieszkaniowymi nie jest miasto jeszcze bardziej demolowane ?

Pimpek

Skoro jest szczegółowy projekt. Szczegółowe specyfikacje wykonania. To co powinno decydować jak nie cena?
Zakładam że inwestycja jest dopilnowana i wszystko jest wykonane zgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Kryterium “jakości” to bzdura. Poza tym tu z tego co widzę były inne kryteria poza ceną. Za te kryteria wybrany wykonawca otrzymał maksymalną liczbę punktów. W takim przypadku decyduje cena. Poza tym wykonawca dał maksymalną 60 miesięczną gwarancję. To 5 lat. Co jeszcze miałby decydować poza ceną? A kwota jaką ZDM przeznaczył była poprostu przeszacowana. To się zdarza.

Ania

taa, pruim wygral juz pare razy np aleje przyjazni i berbeckiego

potem po 2-3 latach sciezki sa do generalnego remontu i niestety tak, ze mimo grawarancji miasto idzie na ugode i placi za naprawy…

plecam sobie poszukac jak sie skonczylo z aleja przyjazni i ile bylo doplaty za zrobienie jej od nowa po skopaniu poprzedniej wersji

behaton

Czyli jest szansa że nowa ścieżka rowerowa nie będzie wykonana z betonu a co za tym idzie nie będzie powiększać okropnej gliwickiej betonozy.

Batalion Parasol

Nie.

Syn Lucyfera

Nie lepiej pomóc zrujnowanym przedsiębiorcą i zwolnionym pracownikom z pracy zamiast ładować publiczne pieniądze mafii biznesmenów i urzedasów Frankiewicza? Ludzie biedują (kelnerzy,kucharz) a tym ciu.om się zachciało drogi budować.

perpetum mobile

To niech kucharze zaczną gotować dla kelnerów a kelnerzy zaczną obsługiwać kucharzy.

Syn Lucyfera

A menadżer i sprzątaczka też mają siedzieć w domu i oglądać telewizję zamiast pracować i płacić podatki? Jak zamykają kopalnie to górnik dostaje 100 tyś zł a kucharz czy menadżer niech się martwi …. Mogłem się tyle nie uczyć i po podstawówce pójść na kopalnie to bym był dzisiaj ustawiony kurła.

perpetum mobile

Menadżer niech zarządza kucharzem, kelnerem i sprzątczką a sprzątaczka niech sprząta po nich kiedy menadżer, kucharz i kelner narobią syfu, oczywiście masz rację bo Unia Europejska wpisała do swojego rejestru polskie pokłady węgla koksującego jako największe europejskie dobro, gdyż polski węgiel koksujący jest niezbędny do produkcji stali z których Unia Europejska buduje ekologiczne wiatraki dające ekologiczną energię elektryczną.

przesłanie

Co cię nie zabije to cię wzmocni, życie nie jest usłane różami, każdy dźwiga swój krzyż.

Syn Lucyfera

W takim kraju jak polska lepiej siebie rodzic. Ja nie będę miał dzieci żeby się nie męczyły i cieszę się że polska gnije demograficznie. Za 100 lat polski nie będzie bo młodzi wyjeżdżają a ci co zostają nie chcą mieć dzieci hihihi cieszę się.

euroentuzjasta

Cały eurokołchoz gnije demograficznie, największy przyrost naturalny jest w Afryce wśród Arabów i w Izraelu, to jest przyszłość świata.

Syn Lucyfera

Ale Polin gnije najbardziej.

euroentuzjasta

Bo na zgniliźnie to dopiero Polin wyrośnie, będzie miał żyzny podkład.

SS3

Jak sprzątaczka w telewizorze obejrzy Leona to się sprzątać nauczy