Drzewo przygniotło kobietę na osiedlu Kopernika. Nieprzytomna trafiła do szpitala

Uschnięte drzewo przewróciło się i przygniotło kobietę. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, kilkanaście minut przed godziną ósmą, w rejonie deptaka prowadzącego od ul. Toszeckiej w kierunku kościoła na os. Kopernika. Świadkowie zadzwonili pod numer alarmowy 112.

Na miejsce przyjechały wszystkie służby. Nieprzytomną poszkodowaną przetransportowano do szpitala.

Policja dokonała oględzin miejsca wypadku. II komisariat przeprowadzi teraz postępowanie w sprawie tego zdarzenia, m.in. pod kątem ewentualnego narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Tak sobie.

Przykre, że coś takiego mamy w Gliwicach. Współczuję rannej.

Nie współczuję administracji osiedla lub miasta, bo uschnięte drzewa się usuwa i za to ktoś z “opiekunów” drzew powinien odpowiadać.

wilczek

Oj tam, lepiej wyciąć zdrowe, bo zysk będzie i miejsce na nowe parkingi, a suche zostawić, jak na kogoś spadnie, będzie pretekst do wycinania kolejnych zdrowych.

Asik

W Gliwicach nie można wyciąć drzewa bo zaraz aktywiści wrzeszczą.
Nie piszę tu o zdrowych drzewach.

wilczek

@Asik, przecież każde drzewo może zostać uznane za “chore”, by tylko móc się go pozbyć. Można je też uszkodzić, by zachorowało i wtedy jazda z wycinką. A ewidentnie suchych nikt nie wycina, może ktoś liczy na sytuacje jak ta, by można było pousuwać więcej drzew w przyszłości.

Marcell

BREDNIE na tym forum sami utyskiwacze, obrońcy zieleni a jak mawiał wieszcz dla kogo zieloni wiszą dla tego co więcej zapłaci. Jak dojdzie do tragedii to znowu płacz i lament. Forumowi dendrolodzy.

wilczek

Każdy, kto broni jakiegoś drzewa w mieście to zaraz zielony, do tego członek jakiegoś spisku? Nie mam więcej pytań. Powiem tylko jedno – nie chciałbyś mieszkać w mieście bez terenów zielonych. Uwierz, nie chciałbyś.

Marcell

Posadź na działce na przykład drzewa tlenowe opiekuj się nimi, dbaj, pielęgnuj, wycinaj kiedy trzeba a nie broń spróchniałych badyli odpowiedzialnością za problemy obarczając innych.

wilczek

@Marcell – a w którym miejscu ja niby bronię spróchniałych badyli? Przecież spróchniałe badyle stoją, mimo, że są zgłaszane do wycinki, natomiast zdrowe drzewa jakoś da się wyciąć setkami przy okazji każdej inwestycji. Nie wiem, co masz w mózgu, chyba trociny, skoro nie potrafisz zrozumieć tak prostej wypowiedzi.

Marcell

“przecież każde drzewo może zostać uznane za “chore”, by tylko móc się go pozbyć. Można je też uszkodzić, by zachorowało i wtedy jazda z wycinką” czytasz co piszesz?
Jak mniemam jesteś dendrologiem?

Francik

to pod las

Ad

A ja współczuję i rannej i temu, któremu wrzuci się teraz odpowiedzialność za ten wypadek. Za to takim przemądrzalcom, życzę żeby sami znaleźli się kiedyś w skórze administratora. WSZYSTKIEGO NIE PRZEWIDZISZ!

Ostatni Sprawiedliwy

@Ad. Myślisz, że co? Bierze za to kasę, to ma obowiązki i odpowiedzialność. Jak administrator nie dopełnia swoich obowiązków to pogłaszcze się go po główce i da lizaka? Dostanie zarzuty i powinien szukać innej roboty, po solidnym kopniaku w d*psko.

Kemitech.pl

Wydaje mi się, że w tym.miejscu teren należy albo do miasta albo do parafii. Oby poszkodowana wyszła bez szwanku

piotr

W tym miejscu jest sporo takich drzew.Osoby odpowiedzialne powinny być pociągnięte do odpowiedzialności karnej.Wszystko jest ok do czasu.

Ad

To Ty wiesz o tym i tego nie zgłosiłeś??? Myślę, że powinieneś zostać pociągnięty do odpowiedzialności…

wilczek

To jest zgłaszane, ale jednostki odpowiedzialne za to nic z tym nie robią, wolą ciąć zdrowe albo tak je kaleczyć, aby uschły.

Ad

Zgłaszałeś? Wrzuć proszę kopię pisma.

wilczek

@Ad no ja nie, ale znam osoby, które to robiły. https://www.mapotic.com/gliwicka-mapa-drzew-do-wymiany/508372-gliwice

Francik

Pytam się co ta kobieta robiła akurat w tym miejscu!!!

kanalia52

Ktoś za te pniaki odpowiada.

LIpy z Mickiewicza pod topór

Za chwilę taka sama sytuacja będzie na Miskiewicza gdzie przewróci się któraś z tych chorych lip.
Już dawno powinni wyrżnąć całą tą aleje w pień i poszerzyć.

wilczek

Pewnie nawet tam nie mieszkasz, to się nie wypowiadaj. Poszerz sobie horyzonty wiedzy, zamiast uszczęśliwiać kogoś na siłę jakąś drogą.

Imiu

w Polsce odpowiedzialności BRAKuje za takie procedery.
Przykładem były już uszkodzone auta na płatnych parkingach ale to tylko jeden z rzeszy przykładów odpowiedzialności w Gliwicach.

Urko

Jedna z kolejnych tragedii zdarzy się na przecięciu Szymanowskiego i DK 88. Blisko jezdni stoi kilka całkowicie uschniętych drzew. Dużych.

DD

Trzeba zakolczykować każde drzewo i z góry określić ich żywotność prawną przegłosowaną przez wszechwiedzących radnych miasta. Natomiast odpowiedzialność administracji za porządek w gminie natychmiast wróci po wycięciu jej tak około 1/3 na dobry początek.

wilczek

Oj byłby problem, bo żywotność prawna przegłosowana przez tych Państwa to by były godziny, minuty albo sekundy, nie żadne lata. I dotyczyłoby to każdego drzewa na terenie miasta, nawet w Parku Chopina.

Francik

Mimo to ekologia najważniejsza

Ampuła

PiSocjalistyczny Minister Środowiska na pewno jest już w drodze na miejsce zdarzenia.
Żeby przemówieniem wesprzeć. Niewinne, bo państwowe drzewo z narodowych lasów. Które chroniło w swoich konarach niejednego plebejskiego uciekiniera. Niejednemu pułkowi wyklętych dawało osłonę. Póki nie padło pod naporem masowej migracji śniadych korników.

Urko

Wesprzeć ? Przemówieniem ? Jedzie drewno zarezerwować . Na okopy i ziemianki dla WOT-u