“Duże Tesco” przy ul. Łabędzkiej rezygnuje z popularnej usługi. Sklep czeka redukcja zatrudnienia

To trudny czas dla pracowników Tesco w Gliwicach. W tym roku zdecydowano o zamknięciu dwóch sklepów tej sieci w mieście, a turbulencje dotkną także najstarszy z nich, zlokalizowany przy ul. Łabędzkiej. Firma właśnie zdecydowała o zawieszeniu usługi zakupów internetowych.

– Rezygnacja z realizacji dostaw z hipermarketu przy Łabędzkiej wiązać się będzie ze zmniejszeniem liczby stanowisk w sklepie, przy czym osobom, których stanowiska pracy są likwidowane, będą w miarę dostępności wakatów oferowane stanowiska w innych sklepach regionu – informuje nas biuro prasowe Tesco Polska. – Jesteśmy w trakcie zdefiniowanego przepisami prawa procesu zwolnień, dlatego jeszcze jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach dotyczących alternatywnych stanowisk czy odpraw – dodają przedstawiciele firmy.

E-zakupy znikną z gliwickiego sklepu już w październiku. Firma argumentuje zmiany koniecznością “koncentracji na lokalizacjach o największym potencjale rozwoju usługi z punktu widzenia zainteresowania klientów i sposobu funkcjonowania serwisu”.

Gliwice nie są pierwszym miastem, z którego wycofywana jest taka usługa. W ubiegłym roku zakupy internetowe zniknęły z Częstochowy, Kielc, Łodzi, Opola, Rybnika i Zielonej Góry. Sklep zastrzega jednak, że pracuje nad tym, by dla mieszkańców Gliwic E-zakupy były nadal możliwe. Realizacją usługi miałby zająć się wówczas sklep z Rudy Śląskiej. Scenariusz to jednak wątpliwy, bo w ostatnim okresie ceny dostawy na terenie Gliwic gwałtownie rosły i trudno spodziewać się by dostarczanie produktów z innego miasta mogło być opłacalne, zarówno dla firmy, jak i dla klienta.

“DUŻE TESCO” – RÓWNIEŻ ZAGROŻONE?

Informacja o wycofaniu E-zakupów z Gliwic tylko podsyciła emocje i wzmogła atmosferę niepewności wśród pracowników marketu przy ul. Łabędzkiej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w sklepie żywa jest plotka, o kończącym się za rok wynajmie powierzchni lokalowej przy ul. Łabędzkiej przez Tesco Polska. Firma jednak kategorycznie zaprzecza.

– Jesteśmy właścicielami obiektu na zasadzie użytkowania wieczystego, więc nie możemy mówić tu o najmie. Umowa użytkowania wieczystego jest umową długoterminową, obowiązująca jeszcze kolejnych kilkadziesiąt lat. Nie wygasa zatem w przyszłym roku

– informuje biuro prasowe Tesco Polska.

Przypomnijmy, w sierpniu tego roku Tesco potwierdziło plany likwidacji 13 przynoszących straty sklepów na terenie kraju. Wśród nich znalazł się sklep przy ul. Wielickiej w Gliwicach. Wcześniej, w marcu tego roku zamknięto pawilon przy ul. Toszeckiej.

– Decyzja o zamknięciu sklepu nigdy nie jest łatwa. Stale analizujemy model pracy i wyniki naszych sklepów, by mieć pewność, iż nasz biznes osiąga określony próg rentowności i spełnia oczekiwania klientów. Tak działo się przez ostatnie lata i będzie dziać się nadal – likwidacja nierentownych sklepów jest bowiem stałym elementem procesów biznesowych w firmie handlowej – wyjaśniał w komunikacie prasowym Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Szacuje się, że w związku z planami likwidacji, prace w Tesco stracić może na terenie kraju ok. 2200 osób.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Mąż Haliny
Mąż Haliny

Szkoda:-( starsze osoby zamawiały zgrzewki wody z dostawą na 3 piętro w starym budownictwie. Kto bedzie im teraz to wynosił? Pewnie ci z Rudy Śląskiej:-) a jak ich braknie to z Katowic a pozniej z Warszawy:-) Może beda zamawiac w sklepach internetowych z kurierską dostawą, zeby nie przez Pocztę Polska bo dostana awizo do skrzynki z rzekomą próbą dostarczenia :-)

ekol
ekol

Woda jest w kranie i kupowanie zgrzewek jest głupotą, ale rozumiem, że butelki pet przydają się do rozpalania domowego ogniska. Potem wdychamy trucizny.

Smakosz
Smakosz

Co jest w kranie?

Fiku Miku
Fiku Miku

W przypadku wody w Gliwicach mamy akurat powód do dumy. Mamy jedne z najlepszych ujęć wód (w województwie, jak nie w całym kraju)- ze studni głębinowych (trzeciorzędowe, czwartorzędowe). Praktycznie mamy wodę mineralną w kranie. Oczywiście nie znoszą tego urządzenia AGD, lecz dla naszego organizmu, nasza woda jest zbawienna.
http://pwik.gliwice.pl/pochodzenie-wody-wodociagowej.html

treya50
treya50

Ta nasza woda w kranie jest twarda i niszczy czajniki jeden po drugim. Sprzedaż takowych za to rośnie.

Kot z obrazka
Kot z obrazka

do Treya50: Twarda woda to smaczna woda. Zrób dla porównania herbatę/kawę na wodzie z kranu i na wodzie dest/demi. Nie sądzisz chyba, że woda mineralna jest wodą miękką.

Smakosz
Smakosz

A kto pije wodę destylowaną? Chyba tylko moje żelazko. W naturze taka nie występuje. Porównaj herbatę zrobioną z kranówy a z mineralnej niskozmineralizowanej, co nie znaczy demineralizowanej. Są różne stopnie mineralizacji wody a wysokozmineralizowana wcale nie jest taka dobra dla organizmu.

koneser herbaty
koneser herbaty

… ani smaczna

N.Nestorowicz
N.Nestorowicz

I co niby niszczy w czajniku woda? Kamień się zbiera, co jest normalne. Zwykły ocet załatwia problem, byle stosować regularnie.

dfdf
dfdf

Kup sobie czajnik a nie wyrób czjnikopodobny to unikniesz kłopotów.

treya50
treya50

I własnie ocet, czy skuteczniejsze odkamieniacze niszczą metalowe elementy czajnika, który wkrótce zaczyna przeciekać. A herbatę na miękkiej wodzie piję u rodziny w Katowicach , jest smaczna i nie pływają na niej tłuste plamy jak na tej zrobionej z wody w Gliwicach.

Smakosz
Smakosz

Tiaa zwłaszcza dla nerek i zębów. Herbaty z tej wody nie da się pić. I ten mieniący się kożuch osiadający później na ściankach szklanki to też samo zdrowie jest. Łykanie propagandy wodociągów jest tak samo zdrowe jak ta woda.

treya50
treya50

Własnie o to mi chodziło. A czajnik mam renomowanej marki, już nie zliczę który z kolei.
A szklanki też trzeba czyścić z tego ohydnego osadu.

Kot z obrazka
Kot z obrazka

Szanowny Panie Smakoszu. Swoją wypowiedzią z 18/09/2018 12:41 otarłeś się Pan o absolutne granice ironii :D

Smakosz
Smakosz

Biedni ci górale, którzy są skazani na picie wody niskozmineralizowanej, bo taka przeważa w górach. Są słabi, łamią im się kości, chorują i w ogóle wątli są z natury :)
Takie same bzdury jak to, że od nabiałubiałe zęby. Że mleko od krowy jest zdrowe, że od GMO lepsze są pestycydy…

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

@Smakosz
Sądząc po preferencjach wyborczych raczej rzuca im się na mózg.

Silesian
Silesian

jesteś jednak wyjątkowo niedouczonym ignorantem….. nie zmieniając niczego w diecie zastąp wodę z butelek/kranu wodą z górskiego ujęcia….. po 6 – 8 miesiącach zbadaj sobie sód i potas oraz wapń w kościach….. możesz się zdziwić….

Smakosz
Smakosz

Więc co z tymi góralami? Dotkniesz takiego i już połamany nie? A osteoporoza to już w górskich przedszkolach się szerzy.

ewa
ewa

Czysta prawda

U mnie
U mnie

U mnie woda a u Ciebie nie wiem.

Kot z obrazka
Kot z obrazka

Będziesz produkował kingsajz, że potrzebujesz specjalnej wody z zardzewiałego kranu Adasia?

Ad
Ad

prąd

PAR
PAR

O… widzę, że kolega o mentalności wojującego weganina, który wybija szyby w sklepach z mięsem… A jak ktoś lubi gazowaną, to co? Ma sobie nalać z kranu i saturatorem nasycać? Nie czepiaj się idiotycznie słów, bo to nie o wodę tu chodzi tylko o możliwość wniesienia ciężkich zakupów i ułatwienia życia osobom starszym.

N.Nestorowicz
N.Nestorowicz

Jak się mieszka na pustyni to może być problem. W mieście gęsto są sklepy. Jak musisz pić wodę z bąblami to możesz wyjść z barłogu, kupić i wnieść po jednej butelce. K… co za ludzie? Wszystko dla was jest życiowym problemem.

Darek
Darek

Ty pijesz wodę z kranu? Przecież woda jest w stawie.

ekol
ekol

Darku bez drogi od 20 lat! Nie każdy, jak ty, ma bezpośredni dostęp do stawu. A ty masz, co w miasteczku pokroju Gliwic jest wyjątkowym uprzywilejowaniem. Masz pływalnię, toaletę, umywalkę i poidło w jednym. Jesteś wygrany!!! :-)

Darek
Darek

Woda w kranie służy mi do mycia i spłukiwania.
Stać mnie aby pić wodę z butelki, a w dupie mam co się z tą butelką stanie po wrzuceniu do kosza na odpady z tworzyw sztucznych.
P.S. sądząc po nicku to Ty jesteś oszołom, którego należy częściej w pośladki kopać, aby podnieść ukrwienie móżgu :)

Jerzy
Jerzy

Żyłem w czasach gdzie nie było Tesco. Starsi ludzie też mieszkali na trzecim piętrze. Słyszałeś aby wówczas umarł ktoś z pragnienia???

N.Nestorowicz
N.Nestorowicz

Ja pamiętam czasy bez wody w petach pakowanych w zgrzewki i wtedy emeryci z wysokich pięter zbierali deszczówkę do wiader na parapetach.

Kot z obrazka
Kot z obrazka

Ja pamiętam czasy wody mineralnej w 1l szklanych butelkach (Ustronianka) w latach 90tych

Silesian
Silesian

woda w naszych kranach jest lepsza niż z butelki PET…. a po przelaniu przez filtr w czajniku kamienia teżn ie uświadczysz…. ale, jak ktoś lubi dawać się nabijać w butelkę, to jego sprawa….

ewa
ewa

W PP od dzisiaj nie nadasz również telegramu, a awizo zawsze jest powtórnym wezwaniem do odbioru

Darek
Darek

e.Leclerc

PiSior
PiSior

Chcieliście niehandlowe niedziele, macie kuroniówkę… Ostrzegano, że ograniczenie handlu spowoduje redukcję etatów w sklepach. Nikt nie słuchał…

Jerzy
Jerzy

A może ludzie sie przekonali do jakości produktów oferowanych przez Tesco? Jakoś ostatnio nie widzę zbyt dużo samochodów na parkingu. Czyzby to wina wolnych niedziel? Nie sądzę

bez przesady
bez przesady

Twierdzisz, że mleko “Łaciate” z Tesco jest gorszej jakości niż mleko “Łaciate” skądinąd? Albo szprot podwędzany w oleju? Może przetwory z Rolnika w Żabce są lepsze? Już wiem! Proszek Vizir i Domestos lepszy jest w Carrefour

treya50
treya50

Nie tyle lepszy co droższy. W Tesco jest drogo!

Aga
Aga

Dokładnie….paranoja

Malinka
Malinka

Na długo przed wprowadzeniem niedziel bez handlu chodziły plotki, że Tesco całkiem chce uciec z Polski

kolo
kolo

Ale niehandlowe niedziele przyspieszyły decyzję

ja234
ja234

I też tesco zwinie się z polski.

Rynek biz
Rynek biz

Wystarczy zauważyć jak szybko rosną coraz to nowe dyskonty, żeby wiedzieć co jest grane. Ale na prosty umysł działają proste komunikaty, dlatego fakt, że mimo niehandlowych niedziel sprzedaż ciągle rośnie, nie robi wrażenia na sierotach po niedzielnych spacerach w galeriach handlowych.

Anna
Anna

Tak już było zanim pojawily się nd niehandlowe to nie ma nic do rzeczy

Ela
Ela

Tesco wycofuje się z Polski to niema nic wspólnego z niedziela bez handlu jakoś inne markety nie zwalniaja ludzi

baba
baba

sytuacja finansowa firmy była już zła jeszcze przed wprowadzeniem wolnych niedziel i tyle w temacie

gmG
gmG

Tesco Arena, CH Arena na Jeziorańskiego, CH na Rybnickiej, CH przy dworcu – mieszkańców coraz mniej a Lidle, Biedronki, Kauflandy dookoła. Nie spełniasz obywatelskiego obowiązku i za mało latasz po sklepach dlatego nie wyrabiają a nie przez wolną niedzielę…

Ampuła
Ampuła

Polscy pracownicy z Tesco dzięki zwolnieniu będą mieli wolne niedziele, soboty, piątki, czwartki, środy, wtorki i poniedziałki. Dużo dni na podziwianie, jak na ich miejscu pracują uprzejmi, sprawni, tani Filipińczycy, Nepalczycy i Hindusi.

Rysiek
Rysiek

Niedziela PISlamowa. Zamiast wprowadzić ustawowe dodatki do pracy w niedziele i święta- wprowadzono wolne niedziele dla pislamowego kościoła. Czym Panie Duda( związkowiec?)różni sie praca Pani na stacji benzynowej państwowego Orlenu-gdzie kręci hotdogi, podaje kawę, napełnia autogaz i sprzedaje wódkę?- od pracy kasjerki w Biedrze?

Fiku Miku
Fiku Miku

@Rysiek. Idąc Twoim tokiem myślenia, mogę się spytać: czym różni się praca urzędnika, nauczyciela, murarza, adwokata, sprzątaczki …itd. od pracy na stacji benzynowej? Może wszyscy powinni pracować w niedzielę. A co z tymi którzy są niewierzący, ci co nie czują się Polakami? Dlaczego mają mieć wolne w święta Bożego Narodzenia, na Wielkanoc lub 11-go listopada?
Proponuję, wyjechać w góry – spędzić trochę wolnego czasu na świeżym powietrzu, odetchnąć, nabrać sił i dać żyć innym.

PiS: PRL
PiS: PRL

PiS niedługo zacznie pogłębioną “denazyfikację” obywateli. Niewierzący i nieczujący się Polakami lub za takich uznani przez trójki społeczne (ksiądz, pisowiec, wariat) będą zapieprzać we wszystkie dni wolne dla wierzących i czujących się turbo Polakami.

Urko
Urko

@PIS:PRL Hmmm … Za jakieś 20 lat wszyscy Prawdziwi TurboPolacy i Katolicy będą mieszkać w domach tych drugich i płacić im czynsz za najem. Z zasiłków, za które będą na kolanach całować tych pierwszych w rekę . Obowiązkowo co najmniej dwa razy dziennie

iwcia
iwcia

Szkoda wielka, mój ulubiony od kilkunastu lat sklep

Dostawca
Dostawca

Stanie w banie jak się przyjmowalem, było nas 28 dostawców i wtedy było ok 170 dostaw dziennie teraz jest nas 16 a ilość dostaw się nie zmiejszyla z miesiąca na miesiąc przybywało dostaw na zmianę, i kg było coraz więcej czas uciekał a dostawy trzeba było rozwieść, jeżeli o pracę chodzi to jest naprawdę super ekipa zgrana szkoda że to już koniec, a dostawy będą z Rudy Śląskiej ale tylko Zabrze centrum i Gliwice, wypadają Łabędy, Pyskowice,Knurow i wiochy pozdrawiam całą ekpe DOTCOMU miło było razem pracować,acha pozdrawiam także dzika z A4

Joe
Joe

Podałem w komentarzu nazwisko i narodowość założyciela firmy i cenzura uznała komentarz za niestosowny.

Żmijowe plemię
Żmijowe plemię

Niech zgadnę……

Mg
Mg

Ściema totalna Tesco się kończy na własne życzenie tylko władze chcą to zrobić powoli i po cichu, komuś bardzo zależy żeby obniżyć wartość spółki i sprzedać całość na jakieś grosze … biorąc bokiem parę baniek

30 mln za lądowisko
30 mln za lądowisko

Co tam jakieś tesco. Chcieliście Frankiewicza, zapłacicie o 10 mln więcej za pas startowy na lotnisku.

mic
mic

i kto przytuli 10 baniek?

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

No jak to, kto? Firma Szostak-Duda-Frankiewicz.

Adam
Adam

Tesco likwiduje tą usługę w całej Europie, z tego co czytałem, więc wolne niedziele nie maja tu nic do rzeczy ;) Ale poutyskiwać oczywiście wolno ;)

ja234
ja234

Tesco się zwija.Przede wszystkim, bardzo wysokie ceny,mizerny wybór towarów a przez to nieiwleka ilość klientów.Po drugie to breksit, po trzecie idiotyczny pisowski zakaz handlu w niedzielę.
Tesco się zwinie definitywnie po breksicie ewentualnie ktoś inny wprowadzi się na ich miejsce.

bociek
bociek

Ciekawy przypadek. Stawiali na innowacje: zakupy przez internet, samoobsługowe kasy, dostawa do domu a jednak padli. Niestety, zachodnie wzorce nie sprawdzają się na wschodzie, gdzie jednak taniej zatrudnić kasjera niż automat. Podobnie jak z tą wypożyczalnią rowerów – niedługo też będą się zwijać, bo więcej wydają na serwis zdewastowanych rowerów niż mają zysku.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Bzdura. W takiej Warszawie Veturilo ma się świetnie. Ponad 350 stacji nie nadąża z wypożyczaniem rowerów.

anty_Janusz
anty_Janusz

Chcemy dodatków 100% za pracę w niedzielę i święta a nie wolne!

Marusz
Marusz

Przyszłość jest tu

Kot z obrazka
Kot z obrazka

Chodzi o usługę “Zabierz i odmów”? Nigdy z tej opcji nie skorzystałem

A.
A.

Chodzi o dostawę do domu. Korzystałam.

Takiebuty
Takiebuty

Ludzie nie dają się już nabierać na “hłytymartetintowe”!! Zakupy w TESCO to test na inteligencję – wystawki towaru i rzekomych promocji tak robione, żeby tylko ubrać w drogi towar mniej spostrzegawczych. Kto mniej zdecydowany przy kasie, przełknie wałka – ale takich – wydaje mi się – coraz mniej!! Dla tankujących na stacji Tesco polecam także zwrócić uwagę na cenę paliwa dla porównania na sąsiedniej stacji LOTOS. Do niedawna, TESCO znacznie “tańsze” – ale tylko pozornie!! Kto śmiga na LPG wie o czym piszę!! Różnica ceny -10% dla Tesco!! Tylko – na LPG tankowanym na stacji Tesco – 20% mniej kilometrów… Czytaj więcej »

GliwiczaninTJ
GliwiczaninTJ

Tankuję na stacji tesco benzynę od lat i jest doskonałej jakości. Zasięg ten sam co gdzie indziej, a cena mniejsza o kilkanaście groszy.

smakosz
smakosz

a niech idą skąd przyszli płakać po nich nie będę jest tyle innych sklepów że dam sobie radę nawet bez zakupów w niedziele

Pastor
Pastor

Generalnie to całe Tesco dawno powinno się zamknąć… Bród, smród i ubóstwo… Ogólny chaos, obsługa skoncentrowana na sobie, a nie na Klientach. Wisienką na torcie jest jedna z pań na wędlinach i serach (imienia nie wymienię bo RODO) która poraża wręcz chęcią do pracy: obsługa na “wstecznym” (kolejka jak diabli , a Ona stoi i udaje że papier pakowy przekłada), komunikacja z Klientem zerowa, poprosisz 20 dag wędliny to Ona da ci 50 dag, a jak zwrócisz uwagę że miało być mniej to standardowa odpowiedz: nie dosłyszalam… I w ogóle taka ofiarą… Straszne!!! Generalnie buda do zamknięcia i tyle.

Ja
Ja

To po co tam nadal łazisz z uporem maniaka i trujesz nerwy Pracownikom… skoro tak źle? Towarzysz trudny klient? Pan Frustracja?

Kosiarz umysłów
Kosiarz umysłów

Może łazi tam bo lubi.Ten typ tak ma.Chodzi, stęka, narzeka, marudzi, ale nie przestaje.
Może lubi przepłacać?

Pastor
Pastor

Nie… Klient płaci, Klient żąda !!! Tyle w temacie. Tam ludzie nie robią w ramach wolontariatu, a za pieniądze… Komuna Wam się przypomina, co??? Biedny pracownik, zmuszają go do pracy…

Kaznodzieja
Kaznodzieja

Dostajesz tyle ile sam dajesz !!! Tyle w temacie. Lub jak wolisz – karma wraca.

Rysiek
Rysiek

taa. Bród smród to w biedronce jest. Poza tym brak towarów, wątpliwej jakości owoce i warzywa. Przyjedź na os. Waryńskiego to zobaczysz chaos.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Tak tak, zwłaszcza brÓd: tusz pszy bżegó.

Jędrek
Jędrek

Obawiam się zatem w najbliższym czasie paraliżu komunikacyjnegi w Gliwicach. Jeśli ci wszyscy ludzie, którzy dokonywali zakupów właśnie przez internet, dowiedzą się o likwidacji usługi. Zaczną w pośpiechu kupować ile wlezie na zapas, to może być nieciekawie. Wyobraźcie sobie tylko te krążące setki aut od Tesco krążących od świtu do późnej nocy po mieście, masakra! Oby tak się nie stało. Pozdrawiam Jędrzej

Detroit
Detroit

Widziałeś kiedyś takie auto? Ja widziałem raz w życiu, a mieszkam w dzielnicy mocno emerytalnej. Takie czasy. Jak coś jest nierentowne to się zamyka. Dziś jest jutro go nie ma. Myślicie, że cała ta strefa z Oplem razem wzięta to na zawsze?

Vit
Vit

I…te setki aut TESCO krążących po mieście, zablokowana DTŚka, brak dojazdu do szpitali, zblokowana komenda Policji, zamknięte szkoły. Frankiewicz abdykuje. ARMAGEDON! Pora się obudzić i do roboty. I nie jeść wieczorem tak dużo, bo potem w nocy są koszmary.

Dostawca
Dostawca

Nie bój się. Mamy tylko dwa auta. I jedziemy do soboty 22go.