Dwie niedziele bez handlu od marca. Docelowo czeka nas całkowity zakaz

Ograniczenie miało wejść w życie już od stycznia, jednak zostanie wprowadzone z pewnym opóźnieniem. Na razie zablokuje sprzedaż przez 2 dni w miesiącu, by ostatecznie w 2020 roku objąć wszystkie niedziele.

Od 1 marca 2018 roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia. W kolejnym 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia, natomiast od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele z pewnymi odstępstwami.

W trakcie wnoszenia poprawek do projektu ustawy doprecyzowano kwestię ograniczenia handlu na stacjach benzynowych oraz dworcach kolejowych – będzie on tam dopuszczalny. Również w internecie będzie można w niedzielę zrobić zakupy.

Rozszerzona została lista podmiotów wyłączonych z tego zakazu m.in. o piekarnie, cukiernie i lodziarnie oraz z dewocjonaliami. Nowe regulacje nie będą także obowiązywać na terenie rolno-spożywczych rynków hurtowych.

W głosowaniu wzięło udział 433 posłów. Za uchwaleniem ustawy głosowało 254, przeciwko było 156, a 23 wstrzymało się od głosu. Nad ustawą pochyli się teraz Senat.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Urko
Urko

Znając przekorę obywateli tego kraju , za pół roku od wejścia w życie zakazu, na stacji benzynowej będzie można kupić proszki do prania, telewizor , pralkę i zrobić zakupy na stoisku spożywczym .
Koszt dobudowania pawilonu pomiędzy L.Elerc’em a stacją benzynową “1,2,3” przy ul. Świętojańskiej w celu wykazania, że jest to tylko dodatek do stacji zwróci się po czterech weekendach .

heli1b
heli1b

Podmioty wyłączone z tego zakazu to piekarnie, cukiernie i lodziarnie oraz z dewocjonaliami. Niemcy naklejali na wszystko naklejki “Pamiątka z Berlina”.
A ja nadal nie rozumiem jaka jest różnica między kasjerką w Tesco a kelnerką w restauracji?

Urko
Urko

Banalnie prosta . Kelnerki w restauracjach w większości nie są członkiniami związków zawodowych .
Te polskie mają zwyczaj bronić tylko swoich członków na wyższych stanowiskach . Przynajmniej dopóki nie stracą pracy .

Iwona Wójcicka

Ja pracowałam ponad dwadzieścia lat jak mi wypadło i nie narzekałam taki wybrałam sobie zawód i już a ktoś jak zatrudnia się w handlu to chyba wie jak ta praca wygląda więc nie rozumiem tego zadowolenia. Mam tylko nadzieję że ci co się tak cieszą z tego wolnego nie skorzystają z niczego co będzie otwarte w niedzielę np lodziarnia kąpielisko lodowisko basen kino itp a jeśli ktoś ich zaprosi np na komunię itp w niedzielę mam nadzieję że odmówią i pójdą z rodziną na spacer

Adam Zabielowicz

Tok myślenia neandertalski. Po to jest właśnie ta wolna niedziela żeby sobie odpocząć i iść w takie miejsca.

ACop
ACop

Super.
Proszę od dzisiaj nie dzwonić na 997 ani na 112 w niedziele.
Mam wolne

Lolek
Lolek

A kiedy ci obsługi lodowisk, kin, restauracji, lodziarni, stacji benzynowych, będą mieli niedzielę wolną żeby móc sobie odpocząć?

Iwona Wójcicka

Znaczy w jakie?

Michał Kobiela

Adam Zabielowicz – no pewnie, po to jest niedziela, żeby iść w takie miejsca i spędzić czas z rodziną. A jedzenie do stolika w restauracji samo się przyniesie? Film w kinie sam się odtworzy? Skoro już walczycie o wolne niedziele, to zróbmy wolne wszystkim. Ciekawe, czy wtedy wszyscy będą tacy zadowoleni

Marcin Komar Baranowski

… autobus sam przyjedzie? Taksówka itp? Frytki w maku same się usmażą? Mało neandertalskie, raczej egoistyczne to pańskie rozumowaniem

Krystyna Olesz

Adam Zabielowicz – dylko dlaczego inni muszą pracować w niedzielę dla Ciebie żebyś ty mógł iść w takie miejsca. Czysty egoizm !

Joanna Grabiec

Zakazami po raz kolejny urzadxaja nam życie. A tym biadolacym nad tym ze w niedzele musza stac za lada:
1. Inni tez musza pracowac w niedziele
2. Zawsze moga zmienić prace

Magi Rupprecht

W szpitalu tez ludzie pracują przy produkcji spożywki (4brygadowka) tez ludzie pracują na stacji benzynowej tez są ludzie!! Już nie mówię o policji straży czy o takich zwykłych i zapomnianych kierowcach autobusów którzy tez są ludźmi. Ale oni wszyscy to chyba gorszy sort skoro nikomu nie przeszkadza ze oni pracują.

Jan
Jan

Jeżeli wprowadzimy ustawę, że w niedzielę nie mogą pracować również złodzieje, mordercy, gwałciciele, wprowadzimy zakaz upijania się do nieprzytomności i katowania rodziny, będziemy pilnować wszystkich, żeby nie wsiadali po pijaku za kierownicę i przestrzegali przepisów drogowych itd., to jak najbardziej można dać policji wolne w niedzielę.
No i ustawowo zablokujmy możliwość powstawania pożarów w niedziele.

Hannes
Hannes

Bo tu w ogóle nie chodzi o ludzi. To jest zwykłe kupczenie: my spełnimy oczekiwania kieckowych pedofili o zakazie handlu w niedziele, a oni będą straszyć “wiernych” diabłami z rogami i widłami, jeśli ci odważą się głosować na kogoś innego niż ci, których im wkażemy.

Mateusz Burda

Nie przypierdalajcie się każdy ma zawód jaki ma i ma tego świadomość przy podpisywaniu umowy.. Nie podoba się jazda tirem w niedzielę proszę iść na listonosza proste.. nikt nie został z domu wytargany i zmuszono go do pracy.. ja robię w święta nie święta i mam tego świadomość mając korzyść finansową mogę mieć wolne święta ale mniej kasy także nie płacicie rylo róbcie swoje każdy ma prawo wyboru pracy A jak się czujecie niewolnikami to widocznie mijacie się z powołaniem zawodowym

Ewelina Skowronek

Mateusz zgadzam się z tobą każdy pracę wybiera sobie sam. I jeśli wybrał sobie że jest pracownikiem supermarketu to dlaczego teraz są jakieś zmiany?

Ewelina Skowronek

Dla takiego pracownika który teraz jeden dzień mniej będzie pracowac zaraz będzie płacz że mają mała wypłatę.

ania
ania

Raczej nie będzie mniej pracował. Za każdą przepracowaną niedziele miał jeden dzień w tygodniu wolny.

Ewelina Skowronek

Jeśli Polska chce się porównywać do zachodu dobrze wiesz jaki tam są zarobki a jakie tu.

Mateusz Burda

Polska piękny kraj tylko trza zapierdalać ;P

Michał Marcin Maksymilian

Demokracja, taka piękna :)
W nocy glosujemy i zaskoczymy ich z rana, by żyło się lepie…..

Anna Sałatyńska

Na strefie pewnie też chcieli by wolne… Czemu tylko handel?

CNC

Strefa rządzi sie „chińskimi prawami”…

Adam Zabielowicz

Myślę że to będzie kolejny krok bo zakazie handlu.

Anna Sałatyńska

wątpię

AlikPrzeleciany
AlikPrzeleciany

Ja mam tzw. dalej idący wniosek. W OGÓLE zakażmy pracy i handlu, zamiast tego “uprawiajmy” wartości chrześcijańskie.
I po kłopocie.

Jolanta Machnik

CNC Handel to nie tylko praca w sklepie to i usługi dla ludzi klientów to stacje benzynowe , kierowcy, kolejarze, szpitale można tak wymieniać.

Grzegorz Trojniar

Uważam, że to chory pomysł. Jak ktoś uważa, że nie powinno się w niedzielę chodzić do sklepu to niech nie idzie, jest to tej osoby prywatna sprawa. To że markety tego dnia pracują to znaczy, że chcą i nikt ich do tego nie zmusza. Każdy kto się tam przyjmuje podpisuje, że akceptuje takie warunki takiego chodzenia i wie na co się pisze. Nie powinien rząd w te sprawy się mieszać.

Adam Zabielowicz

Czasami ludzie nie mają wyjścia, muszą podjąć taka pracę a nie inna, a manager żąda aby przyjść w niedzielę bo jak nie to do widzenia. Dzięki tej ustawie to się częściowo skończy.

ACop
ACop

A mianowicie z jakiego to powodu muszą?
Bo nie chciało im się kształcić i nic innego nie potrafią?
A czyjaż to jest wina ?

Poza tym: nie oszukujmy się. Tu nie chodzi o żadne wspólne spędzanie niedzieli, tylko o chore pomysły kieckowych pedofili, żeby w niedzielę napełniać im świątynie, zamiast wydawać pieniądze w hipermarkecie.

Krystyna Olesz

Adam Zabielowicz – w tym przypadku nie potrzeba ustawy, wystarczy zmienić kodeks pracy tak, żeby nie był to przymus, a dobrowolna wola pracownika, który za pracę w niedzielę zarobiłny np. 300 %. i wszyscy byliby zadowoleni. Ponadto nie zgadzam się z tym, żeby ktokolwiek nakazywał mi co i kiedy mam robić i tymsamych organizował mi mój wolny czas.

Adam Zabielowicz

Tak wystarczy każdy mądry. W kodeksie może być swoje a jak manager mówi trzeba robić.

Adam Zabielowicz

Ja to mam kupę śmiechu, pozwolenie na broń, na budowę i inne rzeczy nikt nie płacze ze rząd nakazuje mieć pozwolenie. Podatki od wzbogacenia i inne daniny, wielki podatek dochodowy a każdy milczy. Za to jak ludzie chcą odpocząć bo są tylko ludzmi to Raban.

Kasia Jabłecka

Pracuje w markecie i nie czuje sie szczesliwa. W kazdy inny dzien tez moge spedzic czas z rodziną

Czesław Kuświk

Zróbmy akcję aby nie chodzić do kościoła w niedziele bez handlu…

Vip
Vip

Przecież nikt ci nie karze chodzić do kościoła…

MIchal
MIchal

Na razie jeszcze nie, ale w sumie patrzac na te chore zakazy lub nakazy jak z PRL, to pewnie bedzie to nastepny krok rzadu, zapewnie przeglosowany w nocy :)

Flejd Sebastian Postawa

czesc ludzi bedzie zwolniona. A pokrzywdzeni sa ci co im sie uczyc i dazyc do czegokolwiek nie chce… ci zawsze maja najwieksze roszczenia … jak dostana wypowiedzenie umowy bo nie beda potrzebni to bedzie lament… a czy sie zastanowią ??? Bezrefleksyjnosc spowoduje ze pojda kolejny raz zaglosowac na pis …trzeba bedzie wdrozyc 1000+. Jesli decyzje majace skutki prawne podejmuje sie w oparciu o przekonania… to znaczy ze ciemne wieki powracaja. Ale zawsze mozna sie bedzie o prace… pomodlic ;)

Flejd Sebastian Postawa

poza tym mnie w**rwia argumentacja narzucona przekonaniami …

Dawid Potyka

Nie sądzę by nagle firmy rzuciłyby masowe wypowiedzenia. Handel nie lubi próżni. Martwe wtorki i środy. Bogate będą piątki i przede wszystkim soboty przed zamknieta niedziela oraz poniedziałek. Przynajmniej na dwie niedziele znikną spacerowicze, 75% odwiedzających w niedziele nie kupuje, łażą i myślą, że może kiedyś kupia. Handel będzie miał się dobrze. Szczególnie że teraz bardzo duży progres mają sklepu online a tam zakazu nie będzie. Jak wspomniałem handel nie lubi próżni.

Flejd Sebastian Postawa

zwolnia ludzi, mniejsza sprzedaz skompensuja wyzszymi cenami… ale online nie biore pod uwage bo to oczywiste… chodzi o markety bo to dotknie najbardziej tych ktorzy o to zabiegali

Dawid Potyka

Seba nie zwolnią. Wolumen obrotowy będzie rósł. Przełoży się na inne dni. Na dzień dzisiejszy martwe w handlu są wtorki i środy i one znikną.

Flejd Sebastian Postawa

no ja rozumiem… ale godzin w tygodniu jest zawsze tyle samo … wiec ludzie zmuszeni perfidnie by nie robic zakupow kiedy chca pojda w ciagu tygodnia i faktycznie… sklepy wyjda na swoje… ale Ci ludzie nie beda potrzebni… i redukcje beda mialy miejsce… poza tym dla mnie tp nie jest istota problemu. Patogia kurewska jest ze ktos argumentuje przekonaniami rzeczywistosc… i robi z ludzi idiotow…

Kasia Jabłecka

Pracuje w markecie i jest dużo ludzi którzy mogą pracować tylko w weekandy. Teraz zarobią mniej a dla niektórych to dramat.

Adam Zabielowicz

Plusy i minusy, bywa.

Irena Just

Ja tu nie widzę dramatu..są w zyciu gorsze!!!

Kasia Jabłecka

To powiedz to samotnej matce ktora moze tylko pracowac w weekandy i ledwo wiaze koniec z koncem. Albo studentowi ktory sam sie utrzymuje a studiuje dziennie i tez moze pracowac tylko w weekandy.

Adam
Adam

niech idom lody spszedawac

Kasia Jabłecka

pewnie wielu tak zrobi…tylko nie każdy się do tego nadaje

Krystyna Olesz

Michał Bartczak – owszem masz rację, ale dlaczego ten przywilej dotyczy tylko handlu, czy ludzie prcujący w kawiarniach, gastronomii, kinach, teatrach, hotelach , kwiaciarniach itd. są gorszej kategorii ? Wystarczyło zmienić kodeks pracy tak, żeby nie był to przymus pracodawcy, ale dobrowolna wola pracownika, który pracując w niedzielę zarabiały np. 250 % więcej. Nie byłoby żadnych podziałów na lepszych czy gorszych, a zapewne sprawiedliwiej.

Paulina Kowalczyk

Michał dodatkowo nie zawsze przyjmują do gastronomii a otwartymi rękoma! Idź złóż CV zobaczysz że na 10 odezwie się może jedna!

Lukasz Gladysz

“Naród dobry, tylko ludzie

Vip
Vip

Dla samotnych to dramat. Tacy wolą siedzieć na kasie w ńiedziele w biedronce czy Tesco

Beata Branicka

Przynajmniej głos rozsądku…

Beata Branicka

Irena Just ależ łatwa i przyjemna wypowiedź jak się siedzi na emeryturze z kopalni… nie każdy tak ma. A większy dramat? Np.: Brak logiki w myśleniu i egoizm.

Stanley Christoph Widomski

Kasia Jabłecka to niech studiuje zaocznie lub wieczorowo? nikt nie każe mu studiować dziennie.

Kasia Jabłecka

Stanley Christoph Widomski a wiesz ile kosztują studia wieczorowe lub zaoczne? Dużo wiecej niż dzienne. A poza tym nie twoja sprawa jak ktoś chce sobie życie ułożyć.

Sylwia Marcinek

O czym co niektórzy tu mówią? Miliony ludzi pracują w niedziele i wcale nie w służbach ratujących mienie i życie. Z tego właśnie powodu idiotyzmem jest zamykanie sklepów pod hasłem “niedziela dla rodziny”.

Agata Kędziorska

Dokładnie!!

Bartek Symbol

Może tam mają największe związki zawodowe, które coś są w stanie wywalczyć?

Kacper Bydłowski

a np. stacje? mamy tak upośledzone społeczeństwo że jeżdżą w niedziele tankowac, chociaz jest innych 6 dni do dyspocyzji.

Magdalena Thomanek

Zgadzam się jest wiele zakładów co pracują w niedzielę to co z nimi. Każdy sobie sam wybiera zawód i gdzie chce pracować. Nie jestem za tym aby sklepy były zamknięte

Sandra Fijałka

Kierowcy, ochroniarze, portierzy, ludzie pracujacy na produkcji…tez powinni miec w takim razie wolne. Egoizm niektorych przerasta.

Daniel Madej

Wielu ma płacone dodatki za pracę w niedzielę i święta. U mnie jest walka o takie dyżury . A w marketach system pracy jest tak ułożony że prawie nie ma dnia wolnego.

Sandra Fijałka

Moja mama na pprtierni ma pracuje tak samo jak za kazdy inny dzien. W niedziele miewa tez nocki.

Daniel Madej

Niestety nie da się uniknąć nieuczciwych pracodawców. I trudno zostawić jakiś zakład bez nadzoru. Wyobraź sobie że na niedzielę zamykają szpitale albo strażacy mają wolne.

Sandra Fijałka

Sluzba zdrowia to troche inna praca. Chyba sam sie zgodzisz. Ale kazdy ma wybor i kazdy idzie do pracy jaka mu pasuje. Akurat w gliwicach nie ma z tym problemu. Idac do pracy na kase Panie/Panowie pisali sie na takie a nie inne warunki. Jesli oni maja to miec zmienione to czemu inni maja siedziec w pracy. Takie moje zdanie.

Karolina Jelonek

Studenci dzienni się ucieszą

Dąbrowska Mirosława

Zakaz pracy w niedzielę dla Wszystkich. Siedzmy w domu i kościołach. Niech nikt nie pracuje. NIKT.

El Stepan

Siedzisz w domu przy świezce i bez wody :-)
Bo przecież elektrownie też nie działają.

Roman Jon

A i tak sklep bydzie otwarty bo prowadzi wypiek chleba bułek jak lidl i biedronki i co jest luka w tym

Staszek Wawszczak

I tak trzymać zaraz za tym i Tesco i resztą bo też mają wypiek pieczywa i tak trzymać

Aleksandra Oszczyk

Już widzę te kolejki do kasy

Mag Dalena

Racja, uszczesliwiajmy ich na sile :)

Anna Szmal

Po pierwsze – czy tak trudno Pani/Panu ogarnąć, że wolne od handlu niedziele dotyczą nas, pracowników, a nie was, klientów, wiec guzik macie do powiedzenia w tym temacie. Po drugie – zakaz handlu w niedziele nie jest tożsamy z nakazem chodzenia w tym czasie do kościoła czy przymusowego spędzania wolnego czasu z rodziną – równie dobrze, może Pani/Pan w czasie takiej wolnej niedzieli np. urżnąć się jak świnia alkoholem. Po trzecie – czy na prawdę tak bardzo ucierpi wasze ego, jeżeli majtki kupicie sobie w dzień powszedni a nie w niedzielę?

Marcin Kos

Niekazdy urznie, bo jak pracuje w sobote do 22 to juz po 22 nie kupi tego alkoholu na niedziele :) wzzystkiego zabraniaja juz smiecie

Jerzy Kozioł

Marcin Kos To kup przed 14 i po problemie, chyba że nie wytrzymasz do 22 i wypijesz wcześniej. Ale to już Twój problem…i Twojego pracodawcy.

Bartek Symbol

Swietny wpis

Patrycja Frużyńska

A ja organizuje transport do takich sklepow i tez wolna niedziela nie obiwiazuje bo w poniedzialek musi pani miec dostawe swiezej żywności. Mam dwojke dzieci ktore tez mnie potrzebuja a musze pracowac w niedziele ale co to was obchodzi? Ja wroze przeniesienie 30% handlu do Internetu acwam zwolnienial

Justyna Łoś

A pomyślała Pani, że niektórzy pracują od poniedziałku do soboty, 6 dni, i tylko niedziela zostawała na zrobienie zakupów?

AndrzejD
AndrzejD

pracujesz od poniedziałku do soboty od 8 do 21-szej i nie masz czasu na zakupy ?
Kto ci tak wyprał mózg dziecino i przerobił na niewolnika ?
Większość normalnych ludzi pracuje od poniedziałku do piątku od 8 do 16tej.
Pracuje się po to żeby żyć, a nie żyje po to żeby pracować.

Staszek Komorek

A kto pracuje 6 dni w tygodniu gdzies od 6 do 22 żeby nie mogl sobie zakupów zrobić przed albo po pracy.

Justyna Łoś

Moze ty, Stasiu, poza pracą leżysz i jesteś obsługiwany. Niektórzy nie mają czasu, bo mają inne obowiązki.

Nicola Witek

Ale te “inne obowiązki” raczej nie zajmują Pani całego poranka, południa czy wieczoru. Tak na prawdę na zakupy spożywcze wystarczy 30 minut, a żeby kupić sobie majtki można wygospodarować czas w tygodniu. Galerie handlowe są otwarte od 9 do 21 :). Załóżmy, że 60% ludzi pracuje 40 godzin tygodniowo, bo nie zapominajmy, że są też ludzie którzy wyrabiają mniejsze etaty jak 3/4 czy 1/2 :)

Joanna Mikucka

A ja wam powiem tak,tym wszystkim co to tak popierają zakaz handlu w niedzielę bo to tak z rodziną chcą posiedzieć.Owszem,sklepy może zamkną i handlu nie będzie ale będziecie i tak pracować bo w sobotę będzie sajgon w sklepie więc w niedzielę pracodawca zrobi dzień na dokładanie towaru,sprzątanie i przygotowanie sklepu na poniedziałek.I zobaczycie ,że tak będzie.Tak sobie posiedzicie w wolna niedziele

Patrycja Frużyńska

Nicola Witek masz dzieci w wieku szkolnym ? jak wracam o 19 do domu a młodej trzeba kupic buty to mam ją o tej godzinie ciągnąc do sklepu zamiast spokojnie odrobic z nia lekcje , zjesc kolacje ? Super

A.
A.

Tatusia na zakupy wyślij. Nie marnuj życia innym bo się zorganizować nie potrafisz

gość
gość

sklepy obuwnicze do 21

Patrycja Frużyńska
Moja też robi sama lub z tatą , jednak angielski to juz jest inna broszka- tylko ja mogę jej pomóc a pani wymagająca. Nie nie chodzi o zwykłe codzienne zakupy, z tym sobie poradzimy – mnie własnie chodzi konkretnie o zakupy na które muszę pojechać z dziećmi ( mam też jedno przedszkolne). Jestem logistykiem – rano dzieci zwoze do przedszkola i szkoły , mam ok godziny wolnej i jade do pracy. W ciagu tej godziny staram sie kupic co potrzebuje ale czesto sie nie udaje bo rano mnóstwo emerytów w sklepach i kupując chleb i pare plastwów szynki trace 40… Czytaj więcej »
Jacek Papież

Pani Anno ! W niedzielę nie powinna pani chodzić do kina ,do restauracji ani jeździć pociągami itd ! Czy to Pani tak trudno ogarnąć , że pracujący tam ludzie chcą świętować ? Zamiast jechać autobusem w niedzielę – może pani spokojnie w tym czasie się urżnąć jak świnia !

Adam Krzywicki

Nikt nikogo nie zmusza do pracy w niedziele !!!! Wiele osób pracuje i nie marudzi. Pozatym jak wszyscy to wszyscy więc zamknijmy stacje benzynowe, kina, restauracje itp

Grażyna Wojtczak

Jak utracisz prace bo prywaciaku aż tylu nie bedzie potrzebował to co wówczas powiesz ??
Do emerytury pracowałam nawet w święta i co ?? TPSA się rozwaliło pracownicy na ulice ….

Jerzy Zembrzuski

Jak kilkadziesiąt osób straci pracę, bo sici napewno to zrobią, nie zapłacą podatków tylko pójdą po zasiłki i to będzie zysk nas wszystkich.

Paulina Kowalczyk

Dodatkowo często tak studenci na studiach dziennych dorabiają. Piątek sobota i niedziela…

Andrzej Podgórski

Niema handlu oprocz pracy jest dom i rodzina

Krys Tian

P. Magdalena Kozubek Są tacy ludzie którzy nie mają czasu na zakupy w tygodniu. Myśli Pani, że jak ktoś wruci z pracy o 22.00 to będzie specjalnie zapieprzał do tesco z wioski oddalonej o 30km? Może Pani sobie nie zdaje sprawy ale ludzie też mieszkają na wsi i ciężko pracują cały tydzień – nie tak jak jakaś paniusia z miasta której przeszkadza sklep czynny w niedzielę. Jak zamykać to wszystko nawet stacje benzynowe, parki zabaw, restauracje itd. Tam też pracują ludzie którzy woleli by mieć wolne w niedzielę.

Agata Gierlotka

Adam Krzywicki i szpitale

Maciej Volf Wolwowicz

Nie dopuszczajmy do braku piwa w niedzielę! Niech wszyscy mają wolne w niedziele! policja, wojsko, pogotowie, straż też! Dodrukujmy pieniędzy!

Józ Leżuch

No cóż w szpitalach także pracuja ludzie – może też wolne niedziele no i oczywiście księżą także Wolne niedziele!!!!!

Ilona Chojnowska

Nie chodzi o kupienie chleba…to moge sobie kupic kazdego dnia .ale na zakupy na ktore moge pójśc z mężem raz w miesiacu.bo takze pracuje w niedziele,czasem nawet w swięta i nikt mnie nie pyta czy chce czy nie..Przy okazji można zjeśc obiad lub napic sie kawy.To bylo jedyne miejsce gdzie mąż dal sie wyciagnąc.teraz zostanie mi siedziec w domu przed telewizorem :(

Piotr Śledc

Jestem za zakazem pracy w niedzielę ale dla wszystkich a nie dla jednej grupy ludzi! Dlaczego kierowcy lekarze policja kino restauracje stacje paliw i apteki muszą pracować? Oni są gorsi ?

Wera Zet

Piotr Śledc Popieram. Dlaczego wszyscy uczepili się akurat handlu. Moze zamkniemy hotele, restauracje puby, kina, parki rozrywki, itp. Zastanawiam się, czy duże sklepy, w których mieszczą się nie tylko punkty handlowe, ale i gastronomiczne, czasem kina, kręgielnie itp. będą otwierać się w niedziele specjalnie dla nich..

Tomasz Wiśniewski

pani aniu rozumiem że pracodawca wykożystyje pracowników zakaz handlu jest dobry niech bedzie ale proszę mi uwierzyc ze to nie rozwiąże problemu przepracowanych kobiet ja miałem inny plan proponowałem aby pracować siedem dni w tygodniu a potemsiedem dni wolne i tak na zmiane no ale oczywiście nie jest to sprawa prosta

Tatiana Goraj Tomasik

To w takim razie niech opieka zdrowia rowniez ma wolne, co wy na to

Lukasz Gladysz

Ale wiesz że bez nas kupujących nie miałabyś pracy? więc zdanie kupujących chyba też ma znaczenie?

Anna Banaszek

Ludzie, mieszkam we Francji, w niedzielę wszystkie sklepy są zamknięte, jakoś nikt do tej pory z głodu tu nie umarł, a na zakupy chodzimy w sobotę , sklepy czynne do 22,oo nie widzę żadnego problemu w tym kiedy robić zakupy!!!

Paweł Dominik

Nie ma czym się przejmować, Żabki będą otwarte :p A ja już liczę piniądze, bo za usługę w niedzielę, potrójną stawkę będę brał

Iwona Wójcicka

CNC mam nadzieję że w niedzielę nie skorzystasz w wolną niedzielę niedzielę z np lodów kąpieliska itp a jak ktoś cię zaprosi na jakąś imprezę okolicznościowa która odbędzie się w lokalu to rozumiem że odmówisz

Michał Mikłaszewski

Dzięki Bogu! Nareszcie! Szkoda tylko że dopiero w 2020 będzie pełny zakaz… Powinien być natychmiast!