Dwóch pacjentów leczonych w Szpitalu Miejskim nr 4 z zakażeniem COVID-19. Mieli objawy


Dwie próbki pobrane od pacjentów Szpitala Miejskiego nr 4 dały pozytywny wynik na obecność wirusa COVID-19. Informację w niedzielę wieczorem przekazał Śląski Urząd Wojewódzki, uzyskaliśmy również potwierdzenie bezpośrednio od rzeczniczki szpitala.

Pacjenci hospitalizowani w Szpitalu Miejskim nr 4 to mężczyźni, jeden starszy, drugi w średnim wieku.

Próbki zostały pobrane gdyż objawy, które wystąpiły u mężczyzn, wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. Obecnie w szpitalach w naszym województwie hospitalizowane są 223 osoby, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 6999 osób – przekazuje Śląski Urząd Wojewódzki.


Rzeczniczka Szpitala Miejskiego nr 4 jeszcze w niedzielę wieczorem potwierdziła wystąpienie przypadków zakażenia na terenie placówki. – Dotyczy to oddziału chorób wewnętrznych. Jeden z pacjentów nadal przebywa w gliwickiej lecznicy, drugi został przetransportowany do szpitala zakaźnego – informuje Anna Ginał. Nasze pytanie o objęcie personelu kwarantanną na razie pozostało bez odpowiedzi.

Zgodnie z komunikatem przekazanym na profilu miasta w serwisie facebook.com również w niedzielę, 5 kwietnia, w południe na terenie Gliwic potwierdzonych było 10 przypadków zakażenia koronawirusem.

(nmm/mat. prasowe)
fot. zdj. poglądowe/24gliwice.pl/ŁG

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Genek

Siedzcie w domu to nie będzie przybywać chorych!

hapek

Nie masz nóg ,czy co?

helmut

do Ken – ten lek lecz chyba z inną nazwą, chodzi na Węgrzech już od stycznia. W marcu mieli kłopoty w imporcie (brakło leku w węgierskich aptekach), ale prawdopodobnie są już na prostej. Zresztą Wrocław także stosuje leki przeciw malarii. Objawy “kornelisza” jak przy malarii. Malaria ma 4 typy. o czym mozna przeczytać w książkach medycznych. Przenoszona jest także drogą płciową, stąd wiele podejrzeń odnośnie hiv, budowa i kod wirusa.

Urko

Gość , który wymyślił koncepcję szpitali jednoimiennych i przekierował tam wszystkie środki zabezpieczające, pozbawiając ich jednocześnie pozostałe szpitale powinien iść siedzieć. Natychmiast. Polska po 6 latach rządów jedynie słusznej partii . Państwo z papieru. Toaletowego ….

Ostatni Sprawiedliwy

@Urko. Czego nie rozumiesz? Szpitale jednoimienne powstały specjalnie na tę okoliczność i bezpośrednio są doposażane i finansowane. Bez zbędnych ceregieli.
Poczytaj sobie o chęci stworzenia filii centrum onkologicznego w Płocku za 1 mld złotych (takiego jaki jest w Gliwicach) i komu to było nie na rękę (pomysł został wręcz storpedowany).
Przestań więc pleść bzdury bo tylko się ośmieszasz.

Urko

1.”Szpitale jednoimienne powstały specjalnie na tę okoliczność i bezpośrednio są doposażane i finansowane”
Naprawdę ????? Opadła mi “szczena” po zapoznaniu się z tą niesamowitą wiedzą. Niesamowite…..
2. “… chęci stworzenia filii centrum onkologicznego w Płocku za 1 mld złotych…”
A co to ma wspólnego z brakiem w zwykłych szpitalach środków ochrony osobistej dla personelu i niemożnością zrobienia testów przez personel ?
3. Czego nie rozumiem ? Postępujących aberracji twojego hmmm … powiedzmy: umysłu .
4 . Ale na szczęście nie muszę rozumieć.

lolo))

gdyby twoja partia rządziła dawno boso wędrowalibyśmy po Europie jako wyrobnicy bez własnej tożsamości i kultury hihihihi!!!!!! a na naszej ziemi gościliby uchodźcy hijhihihi!!!!

Urko

A moja partia to jaka ?

Ostatni Sprawiedliwy

PO znaczy się CDU.

Urko

Aberracji ciąg dalszy ? Ale zdradzę ci tajemnicę . Zagłosuję na każdego , kto obieca mi w stosunku do pisoidów tzw. wariant rumuński :-)

Robert

Ja wariant rumunski nieco bym rozszerzył, stanowczo tak. Jednak zdecydowanie odcinam się od jakichkolwiek wyborów, ponieważ ile razy można zrobić ze mnie durnia. Ponadto powątpiewam w ten proces wybierania dygnitarzy. Natomiast innych namawiam walcie do urn.

plan Mitteleuropa

Ostatnio, kiedy Tusek powypisywał jakieś brednie na Twiterze na temat Węgier, Orban odpisał bezpośrednio do Makreli aby uspokoiła swojego chłoptasia.

lolo))

nic Wam nie pasuje – zdegustowani, butni i roszczeniowi – z powodu mnie idźcie do knajpy, na spacer , biegajcie i grillujcie w końcu to Wasze życie i zrobicie z nim, co chcecie. Burak zawsze będzie burakiem.

Ken

Co to jest hydroksychlorochina? Hydroksychlorochina jest bardzo podobna do chlorochiny, jednego z najstarszych i najbardziej znanych leków przeciwmalarycznych. Ale lek – który może również leczyć choroby autoimmunologiczne, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń – również przyciągnął uwagę w ciągu ostatnich kilku dekad jako potencjalny środek przeciwwirusowy. Prezydent Trump powiedział, że amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła go do leczenia koronawirusa, czego organizacja odmówiła. Później Trump powiedział, że został zatwierdzony do „współczucia” – co oznacza, że lekarz może podać pacjentowi lek, który nie zostanie jeszcze zatwierdzony przez rząd, w stanie zagrażającym życiu. Lekarze mogą przepisać chlorochinę w takich… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

To jest ten lek, którym Staś leczył Nel?
Gdyby był tak bardzo skuteczny w przypadku koronawirusa to ludzie już dawno wykupiliby cały tonik ze sklepów.

gość

jeszcze prościej na wirusy grypy działa substancja z anyżu oraz z lukrecji – kiedyś ludzie co całe życie lekarzy nie oglądali robili nalewki z anyżu do użytku przy pierwszych symptomach choroby, obecnie z tej samej substancji produkuje się lek Tamiflu, niestety na receptę, niektórzy sobie wykupili przed pandemią

Yano

Takie bajki to dla prymitywów. A co ty wiesz człowieku ile żyli i na co umierali nasi przodkowie.

gość

doczytaj składnik czynny Tamiflu oraz anyżu zanim swymi mądrościami uraczysz innych, widać głupiemu nie warto cokolwiek mądrego mówić

gość

jeszcze ciekawsze że mimo że to znana substancja jakoś nikt w Polsce nie produkuje tego, znak towarowy zaś na to ma żydowska firma Roche, w związku z czym kosztuje to 70 zł/op a nie 7 zł, lekarze i tak rzadko to przepisują – a niestety jest na receptę, pewnie sami wykupują na własne potrzeby reszcie zaś proponuje się szczepionki na grypę

Robert

Tak na Węgrzech w aptekach zabrakło tego leku. Podobny lek Trump zaimportował z Indii, prosząc o to osobiście (telefonicznie) premiera Indii.
Poczytaj także ulotkę Doxycylinum TZF. A na koniec sięgnij po porządną encyklopedie zdrowia i poczytaj o chorobie zimnica. Są jej 4-typy. Po lekturze spróbuj logicznie przeanalizować zagadnienie.

Ken

Zamiast internowania jest kwarantana. A kary takie, by zaciagnąc dług wu starozakonnych.
Wkrótce braknie jadła i bedziemy mieli kartki na żywność. Brawo “etośniki”

Tadek

Rząd powinien wprowadzić minimalną kwotę na zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych i dyskontach np. min. 100.-. Liczba “zwiedzających” sklepy spadła by do 0.

Obserwujący

Albo limitować okres przebywania klientów.Np.10 min, ale by była rotacja.
Suwerenowi przydałoby się coś takiego.
Zamiast snuć się po marketach,zamiast spacerować róbcie zakupy szybko.Bez marudzenia,spacerowania,przebierania.
Pamiętajcie,że inni czekają w kolejce.

Laszlo_egesz

Dobrze, że tych testów za wiele nie robią

Tymon

Zaczęli robić to zaczęli wykrywać… Przy czym słyszałem że są naciski żeby ich za dużo nie robić. I tak przykładowo Wrocław będzie wysyłał próbki do Drezna..

Ala

Niech kazdy zostawi komentarz glupi i nie sprawdzony dla siebie

Tymon
Gliwiczanin

Jak by robili więcej to by to popsuło statystyki a na to pis nie pozwoli bo by jeszcze wyszło że wszystko co robią jest z tektury

Ken

„Nie poszłabym do wody, gdybyś mi teraz zapłacił milion dolarów” – powiedziała. Prather obawia się, że SARS-CoV-2, wirus wywołujący COVID-19, może dostać się do wód przybrzeżnych w podobny sposób i przenieść się z powrotem w powietrze wzdłuż wybrzeża. W swoich badaniach Prather odkryła, że ocean wyrzuca wszelkiego rodzaju drobnoustroje i mikroskopijne patogeny, i za każdym razem, gdy ocean kicha z dużą lub dwiema falami, rozpyla te cząsteczki w powietrze. Uważa, że ​​ten nowy koronawirus jest wystarczająco lekki, aby unosić się w powietrzu znacznie dalej, niż nam się wydaje. Powiedziała, że ​​zasada sześciu metrów dystansu fizycznego nie ma zastosowania na plaży,… Czytaj więcej »

wnerwiony

Jak ktoś ma “dość silne wiatry”, to i maseczka ochronna mu nie pomoże. Przynajmniej nie ma twarz :P

gość

Kimberly Prather zapewne wie coś więcej niż ty nt. swoich wiatrów, czyli wirus jest lekki i unosi się z wiatrem nie koniecznie tylko na 1 – 1,5 m

manek

To jeszcze nic takiego. Na autostradzie pod Berlinem wirus poruszał się z taką prędkością, że uszkodził trzy TIR-y. Pewne info, opisał to Horst von Panzer und Paper w liście otwartym do Helgi Esel. Jeszcze nie ustalono kto otworzył list.
W Hong Kongu wirus spadł z dachu wieżowca. Lej był głęboki na 20 metrów a ten się tylko otrzepał i poszedł dalej. Opisał to Ping Ling w trylogii “Pincilinci”.
Jest wiele niesamowitych przypadków, trzeba tylko to śledzić.