Działki pod inwestycje w dzielnicy akademickiej i na Sikorniku. Miasto planuje sprzedaż nieruchomości

Kompleks działek o przeznaczeniu mieszkaniowo-usługowym przy ul. Curie-Skłodowskiej, a także dwie zabudowane kioskiem handlowym przy ulicy Kormoranów – to nowe tereny, które miasto zamierza wystawić na sprzedaż.

 
Zarządzenia prezydenta Gliwic w tej sprawie wydane zostały w II połowie marca. Osoby, które posiadają pierwszeństwo w nabyciu tych nieruchomości, mają 6 tygodni na zgłoszenie wniosków o ich kupno.

Nowa zabudowa przy ulicy Curie-Skłodowskiej?

W dzielnicy akademickiej do nabycia będą niezabudowane działki nr 463/2, 457/2, 461/2, 462/2 obręb Politechnika, położone przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej, obecnie porośnięte drzewami i krzewami, kształtem zbliżone do prostokąta. Cenę nieruchomości o powierzchni łącznej ok. 0,24 ha określono na 4,4 mln zł.


Sąsiedztwo bezpośrednie tego terenu stanowi zabudowa mieszkaniowo-usługowa. W bliskiej odległości znajdują się budynki oświaty (w tym budynki Politechniki Śląskiej), służby zdrowia, a także sportu i rekreacji (PreZero Arena Gliwice). W odległości ok. 1000 m znajduje się Rynek.

Przeznaczenie działek to zabudowa mieszkaniowo-usługowa, o wysokiej intensywności – może być to obiekt wielorodzinny, a także zamieszkania zbiorowego jak hotel, motel, schronisko turystyczne, internat, dom studencki, czy dom rencistów, a także usługi nieuciążliwe.

Usługi zastąpią usługi?

Dwie planowane do sprzedaży działki na Sikorniku (ul. Kormoranów 25), nr 649 i 650 obr. Sikornik, znajdują się w sąsiedztwie szkoły, a także zabudowy mieszkaniowej. Kształtem zbliżone są do trójkąta, z istniejącym na tym terenie budynkiem handlowo-usługowym (ponad 130 m2).

Zgodnie z mpzp kompleks znajduje się na terenie oznaczonym jako 21 U – istniejących usług i drobnej wytwórczości, którego przeznaczeniem uzupełniającym może być budownictwo mieszkaniowe, dopuszczone wyłącznie w budynkach usługowych. Maksymalną wysokość budynku określono na 9 m, a wskaźnik intensywności zabudowy – 1.4. Cenę nieruchomości o powierzchni łącznej ok. 0,15 ha ustalono na 800 tys. zł.

(żms)
fot. MSIP Gliwice

20 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze