Festiwal O!PLA w kinie Amok. Konkursy, pokazy i głosowanie na nagrodę Tobołka Koziołka Matołka

Trwa O!PLA, czyli Ogólnopolski Niezależny Festiwal Animacji, który już po raz 12. wyruszył w trasę po kinach w całej Polsce. Seanse i konkursy czekają m.in. w gliwickim Kinie Amok.

 
Podczas tegorocznej edycji O!PLA jak zwykle zagląda do miast, małych miasteczek i wiosek na terenie całego kraju. W Gliwicach okazję do obejrzenia festiwalowych animacji miały już przedszkolaki, teraz przyszedł czas na nieco starszą widownię. Co i kiedy będzie się działo?

14 i 21 kwietnia O!PLA zaprezentuje w naszym mieście wszystko to, co ciekawego wydarzyło się w polskim filmie animowanym przez ostatni rok.

Na wielkim ekranie wyświetlone zostaną propozycje dla widowni wczesnoszkolnej (7–11 lat), szkolnej (12–15 lat) i dorosłej (powyżej 16 lat). W programie przewidziano kilkadziesiąt pokazów krótkometrażowych. Pełny repertuar można znaleźć na amok.gliwice.pl.


To jednak nie koniec, bo nieodłącznym elementem festiwalu są także konkursy, w których rolę jury pełnią sami widzowie. Publiczność dorosła tradycyjnie może wziąć udział w konkursie głównym, a najmłodsi – w konkursie „Teraz dzieci mają głos!”. Oddając głosy na wybrane projekcje, widzowie zadecydują, która z nich otrzyma nagrodę Tobołka Koziołka Matołka.

(żms)/UM Gliwice(bb)
fot. materiały organizatora