Gala bokserska na inaugurację Hali Gliwice? “Jest życzliwość by taka impreza się odbyła”

– Już trzy lata temu chodziłem do Urzędu Miasta i przedstawiałem wizję tego co można byłoby zrobić na otwarcie tej hali: fantastyczną imprezę, galę boksu zawodowego z udziałem najlepszych polskich bokserów

– mówi w rozmowie z portalem Future Champion, Piotr Werner, były sędzia piłkarski, a obecnie bokserski promotor. – Powoli nam się to układa, jestem po rozmowach z Urzędem Miejskim i w spółce miejskiej, która będzie kierowała halą. Myślę, że jest życzliwość by taka gala odbyła się na inaugurację – twierdzi Werner.

To nie pierwsza informacja o planach zorganizowania gali sportów walki na inaugurację Hali Gliwice. W lutym ubiegłego roku o podobnym pomyśle mówił współwłaściciel federacji KSW (Konfrontacje Sztuk Walki) Maciej Kawulski. Miasto wówczas zaprzeczyło by przedstawiciele federacji kontaktowali się w tej sprawie z Magistratem.

Z rozmowy z Piotrem Wernerem wynika, że w tym wypadku rozmowy są już bardziej zaawansowane.

Co więcej, promotor pozytywnie odniósł się do pomysłu organizacji pokazowego pojedynku bokserskiego z udziałem przedstawicieli Magistratu, w tym… prezydenta Zygmunta Frankiewicza.

– Kupuję ten temat. Będziemy szli w tym kierunku. Nie wiem czy pan prezydent Frankiewicz będzie zainteresowany takim pojedynkiem, ale ma młodych, zdolnych i silnych wiceprezydentów i na pewno wśród nich wybrałoby się kogoś kto wejdzie na ring. Będziemy starali się doprowadzić do takiej walki. Ale zaznaczam, że jest to nowy temat, będę rozmawiać z promotorem Babilońskim i wiceprezydentem Piotrem Wieczorkiem. Zobaczymy co z tego wyniknie – podsumował Werner.

“Gliwicki fragment” rozmowy z portalem Future Champion można zobaczyć tutaj:

Hala Gliwice, której budowa właśnie dobiega końca, pomieści 17 tysięcy widzów. Pierwsza impreza w obiekcie planowana jest na połowę przyszłego roku.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Barbara
Barbara

O w mordę ! Czuję się absolutnie dowartościowana jako współfundatorka hali.

Olo
Olo

Ps. Smutne
. Impreza dla prymitywow tak prawdę mówiąc. Kto normalny z rodziną tam pójdzie

Blee
Blee

Z rodziną przyjdzie (podjedzie swoim czarnym ałdi) słynny Seba i żoną Nicolą wraz z dziećmi Donnovanem i Martynicą. Może wezmą też dziadków, znanego w całej dzielnicy Janusza i pyskatą Bożenę.

Agata
Agata

Jaką Bożenę !? Grażkę przecież !

Blee
Blee

Bożena to siostra Grażyny, żona Mariusza. Nie pamiętasz?

AndrzejD
AndrzejD

..to Ałdi to oczywiście 2 litry w tedeiku ( z wyciętym katalizatorem) po car detailingu.

Gargulec
Gargulec

Boks to piękny sport. Dla prymitywów jest piłka nożna.

zbych
zbych

ja pójdę na co będzie w tej hali wole żeby co zostało już wybudowane niech funkcjonuje nie będę musiał do Katowic gdzie nie ma gdzie parkować jak coś fajnego się dzieje ,ja i moja rodzina oraz zafira odwiedzimy to miejsce nie raz

Ampuła
Ampuła
Wodzu fantazji popuścił. W Polsce nie ma żadnych “bokserów z górnej półki”. Amatorski boks w Polsce sięgnął dna, a to on jest koniecznym wstępem do zawodowstwa. Bytują w mediach i na galach tępokrawędziaste słupy, formowane z gminnej pulpy buraczano-narodowej, które nabijają sobie liczniki w walkach między sobą. Przylatuje amerykański nołnejm z 55 miejsca na listach wagi ciężkiej i w półtorej rundy robi sztywną pianę z rodzimego “kandydata na kandydata do zapowiadanego starcia o pas za Oceanem”. Od samego ciężaru tatuaży ten rodzimy kandydat ledwo stał w narożniku. Jak zrobił krok w przód, już układał się do snu na deskach. Ledwo… Czytaj więcej »
Urko
Urko

Oj tam , oj tam .Piotruś na Ameryce się zna. Prowadził kiedyś Zakład Ślusarstwa Produkcyjnego TEXAS-DALLAS. Produkował tzw “wina proste” mniej więcej w tych czasach, kiedy jego Toyota wykazała tendencje do samozapłonu z głośnym “BUM”. Pomysł , żeby promować halę poprzez walkę urzędnika UM w Gliwicach z bokserem na ringu , świadczy o tym, że Piotruś nie tylko produkował ale także w ramach dbałości o jakoś produktu – degustował nadmiernie . A ślady składu chemicznego owych win prostych ,pozostały w jego mózgu do dzisiaj …..

Rabarbar
Rabarbar

Bardzo dosadnie ale trafnie.Zwycięstwo Ampuły przez “tko”/dawno,dawno temu używano takiego terminu werdyktu sędziowskiego /.

Gargulec
Gargulec

Wach, Włodarczyk, Fonfara i wielu innych to chłopcy do bicia??? Wieź człowieku swoich klakierów i j… się solidnie w głowę. Widać, że twoje pojęcie o sporcie sprowadza się do “niezwyciężona szlachta piast gliwice”. Boks amatorski leży bo całą kasę lokuje się w g… wartą piłkę nożną.

Ampuła
Ampuła
Te wymienione słupy mogą cię podniecać, jako jakoś tam lepsi od innych, ale i tak to wszystko klauny z przaśnych gal. Wkłady do ringu. Wypełniacz afiszów. Kukiełki na wagę. Kapitał obrotowy biznesu promotorskiego. Co zarobią na walce ustawionej przez promotora, to oddadzą temu samemu promotorowi na przygotowanie do walki następnej, na sparingpartnerów, gymy, obozy. Ich boks to tylko masowe aktorstwo przemysłu widowisk parasportowych. Są zbyt mierni, żeby zdołali się dorobić na boksie, więc do końca będą na promotorskiej smyczy. Mamieni i napędzani do roboty wizją walki życia, z Murzynem za oceanem – o pas i gruby hajs. Takiej walki nigdy… Czytaj więcej »
Gargulec
Gargulec

Ciekawe co ty w życiu dokonałeś, czym możesz się pochwalić? Pewnie tylko obrażaniem innych.

Agata
Agata

….coś mi się wydaje, że absolutnie nikt nie jest zainteresowany urządzaniem imprez w tym pomniku pychy i zarozumialstwa j.e Frankiewicza….

naked
naked

bajeczny pomysł bokserzy z górnej półki i walka wieczoru prezydent frankiewicz vs przedstawiciel mieszkanców ja juz chce zamówic bilety

GłupiaBaba
GłupiaBaba

Zgadzam się, pod warunkiem, że promotor zapłaci za wynajem hali i nie dostanie dofinansowania od miasta.

Mako
Mako

Pan WERNER sfinansuje tą imprezę

Damian
Damian

Ja chcę być tym mieszkańcem :)

Cookie Monster
Cookie Monster

O swietnie! Proponuje wylonic nowego prezydenta Gliwic poprzez zawody bokserskie

guy fawkes
guy fawkes

Czy to żart primaaprilisowy?

MAC
MAC

Mam nadzieję że to forma żartu … bo i otwarcie hali będzie klapą. Ale co prawda to prawda najłatwiej zorganizować galę bokserską, gdyż przyzwoity koncert to już chyba nieosiągalna półka dla obecnego Zarządcy.

Ampuła
Ampuła

Koncertów będzie wiele, spokojna głowa. Szołbiznes nie zostanie głuchy na fakt pojawienia się na rynku hali o pojemności pod 20 tysięcy publiki. Są wykonawcy, których nie tylko zwykła przyzwoitość nie pozwala ulokować pod strzechą Spodka, ale i przyziemna opłacalność sprowadzenia zza mórz.

Beton
Beton

To może od razu gladiatorów rydwany i lwy? Niech ludziska mają igrzyska z okazji otwarcia hali…

ja234
ja234

Bez przesady, ale jeżeli ma to być impreza na otwarcie hali-porażki to powinno być:
1.trwać co najmniej 3 dni
2. w dniu otwarcia powinna być gwiazda/y muzyczne światowego formatu
3. pomiędzy występami powinny być ciekawe i nietuzinkowe imprezy towarzyszące
4. ciekawie, elastycznie, widowiskowo, dynamicznie

Jednakże tak nie będzie gdyż “zarządzaniem” halą zajmą się amatorzy bez wiedzy, doświadczenia i kontaktów.
No i to, że glajwice to zacofana wioseczka na wstecznym gdzie szpitali nie ma…

Lilka
Lilka

@ja234
Kurcze taki talent organizacyjny się zmarnował, Ty to być dopiero otwarcie urządził… Dlaczegoś Ty się nie zgłosił jak organizowali przetarg na zarządce hali… I pomysł masz i pewnie taniej byś to zrobił i w ogóle byłoby wspaniale.

Gargulec
Gargulec

Kurcze otwarcie igrzysk olimpijskuch trwa trzy godziny a hali trzy dni? Frankiewicz to prezydent a nie cezar

ja234
ja234

Serio? boks na inaugurację hali-porażka. Powiem tak, kiepski pomysł, nie nadaje się.
Widać, że urzędasy na gwałt szukają czegoś spektakularnego na otwarcie. Koszykarze to również słaby pomysł.

greg
greg

Pan Werner juz lata świetności ma za soba.( zycze mu zdrowia ) ale jest to kiepski pomysł i oparty tylko na zysku dla promotorów..i żadnej promocji naszej hali nie przyniesie, a wręcz przeciwnie…

Nowoczesny lemimg
Nowoczesny lemimg

dawać MMA najlepiej jakiś przedstawicieli kiboli wtedy sprawdzą wytrzymałość hali a dodatkowo można jakiś koncert disco polo przed rozpoczęciem zaproponować

zyz
zyz

Tych wszystkich trzynastu kiboli ma coś sprawdzić?
Czy czternastu?
Przecież nawet tam nie trafią …

Olo
Olo

Werner Werner. To były czasy 20 lat temu

Józef Dziuba

boks, disco polo, uzdrawiacze, radyjo

Tuziemiec
Tuziemiec

HA HA HA ! Miało być MMA.Jak dla mnie ‘wsjo ryba” Hala Bankrut czyli na widowni skomasowanie sterydami nafaszerowanych jednokomórkowców umysłowych w towarzystwie wytatuowanych solar w stylu “Wełnowieckiej Wenus” nieodżałowanego Jerzego Dudy Gracza.Brawo panie “Zuzikiewicz” Frankiewicz !

Ola Cymbajew

Przecież boks już jest w Sośnicy, serio gala bokserska na otwarcie…?

Katarzyna Dobiel

świetna jest ta nasza hala byłam wczoraj na zwiedzaniu i jest gigantyczna i piękna

krzysztof
krzysztof

No to bilet masz za free.

rrolch
rrolch

Mogliby na rozpoczęcie/otwarcie zaprosić szarlatana Bashoborę, który rzekomo wskrzesza nawet umarłych, mieliby komplet sprzedanych biletów i sukces propagandowy.

Hanka Wątrobianka
Hanka Wątrobianka

i więcej uzdrowień niż na nfz

Arcana
Arcana

W tej gali trza wystawić tego byłego komendanta SM co to nogę w kostce skręcił. Ponoć bitny bywał.

Zbigniew
Zbigniew

Dobry pomysł – do walki staną przedstawiciele Urzędu Miejskiego i “spółki miejskiej zarządzającej obiektem (stawiam na obecność tam byłego marszałka ). W drugim narożniku Kliczko, Saleta i obowiązkowo Gołota. Frekwencja zapewniona.

dff
dff

Polski boks to dno!
Ja chcę najlepszą artystkę Marylę!!!!!!!

Rafał Klimczyk

całe Gliwice czekają na tą halę :)

lucas
lucas

Na inauguracje zrobić zjazd Jehov’ych

Tuziemiec
Tuziemiec

E tam Jehov,ych. Dobrym najwyższym będą SEX Targi z biciem rekordu “świata i okolic” przez dziewoję rozchylającą nogi przed (raczej pod) dowolna ilością jurnych dwuminutowych partnerów.Taki rekord kiedyś skutecznie już bito w naszym kraju.Widze sukces również w Gliwicach. Wszak 2tyś. kopulantów nie trzeba będzie kwaterować w licznych gliwickich hotelach klasy ****.Noc spędzą w kolejce

krzysztof
krzysztof

I przyjdą kibole wyklęci i debile naćpani. Jaka gala, taka widownia.

janan
janan

lepiej być wyklętym, niż wydalonym z d******y

Przemek
Przemek

Wg mnie gdyby udało się zorganizować IEM 2018 to byłoby zajebiscie.
Ponoć Gliwice to miasto nowych technologii i przyszłość jest tu?
Piast ostatnio otworzył sekcje eksportowa ale myśle że i Wasco i inne firmy z gliwickiej doliny krzemowej byłyby chętne….

ja234
ja234

IEM ma już kalendarz zajęty, miejsce mają już zaklepane. Takie imprezy organizuje się z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.