Głębokie wykopy w parku Chopina. Budowa wodnego pluskadełka już została rozpoczęta

Pogoda co prawda nie zachęca do korzystania z placów zabaw, jednak gdyby komuś przyszło to do głowy – uprzedzamy, do parku Chopina nie ma po co się wybierać. Położony tam obiekt został tymczasowo zamknięty.

 
Powód? Budowa wodnego placu zabaw na polanie przed Domkiem Ogrodnika, która niedawno została rozpoczęta.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów MZUK podjął decyzję o zamknięciu placu zabaw w parku Chopina. W związku z prowadzonymi pracami, konieczne jest wykonanie głębokich na 4 metry wykopów oraz rozebranie części ogrodzenia placu zabaw. Prosimy więc o zachowanie ostrożności – przekazuje Marzena Sosnowska, rzeczniczka MZUK Gliwice.

Przy okazji Zarząd przypomina, że wodny plac zabaw w Parku Chopina zgodnie z planem powinien być gotowy w czerwcu.

(żms)/MZUK Gliwice
fot. px

21 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
żal pl
26/01/2022 06:40

Swoim dyletanctwem niszczycie to miasto. Jesteście ludźmi … małymi, nie rozumiejącymi nawet roli jaką pełnią parki w mieście. Pluskadełko nie odnosi żadnej korzyści z lokalizacji w parku, natomiast park odnosi poważną szkodę z posiadania pluskadełka.

nie ściemniaj
26/01/2022 09:53
W odpowiedzi na  żal pl

A konkretnie ?

BMW przed stodołą
26/01/2022 07:52

Buta i arogancja urzędników poraża. Mimo dostrzegalnego gołym okiem negatywnego nastawienia i sprzeciwu mieszkańców i tak postępują głupio na zasadzie „pokrzyczą, pomarudzą i jakoś się rozejdzie po kościach”. Zasadą słuszną poniekąd, bo swoją pobłażliwością, my mieszkańcy przyzwyczailiśmy ich do sobiepaństwa. Gliwicki urzędnik ostatnią rzeczą, jaką się musi przejmować, to głos mieszkańców. To jest chore. Jak można było pozwolić żeby kilkoro ludzi, dla których szczytem dobrego smaku są gipsowe krasnale, niszczyło zabytkową tkankę miasta? Gdzie jest ta „demokracja”? Rozpacz mnie ogarnia, gdy patrzę jak Gliwice od wielu lat, coraz bardziej tracą duszę i zamieniają się w jakąś „bezładną papkę”.

nie ściemniaj
26/01/2022 12:18
W odpowiedzi na  BMW przed stodołą

Widziałem w Niemczech bardzo bogatego rolnika, który w stodole trzymał kilka cennych zabytkowych BMW a przed stodołą, nie wierzyłem własnym oczom stały gipsowe krasnale.

Beton
26/01/2022 07:35

Dewastacja zabytkowego parku za pieniądze podatników, wbrew ich negatywnym opiniom została rozpoczęta. Jest to pozbawienie parku jego podstawowej funkcji – park ma służyć odpoczynkowi w spokoju i kontakcie z przyrodą i kolorem zielonym. Park i tak dużo stracił na wybudowaniu DTŚ-ki, tunel nad nią mógłby się zaczynać wcześniej patrząc w stronę centrum. Było by dzięki temu w parku o wiele ciszej. Teraz oprócz szumów z drogi, ryki rozbawionych dzieci i ich matek będą słyszalne aż przy fontannie. Z góry zaznaczam, że nie mam nic przeciwko dzieciom, matkom i tego typu rozrywkom dla nich, jednak z całą pewnością park Chopina to… Czytaj więcej »

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu przez Beton
Zbrojenie
26/01/2022 10:04
W odpowiedzi na  Beton

Gigantyczne pluskadełko istniało w Parku Chrobrego „Freibad im Kaiser-Wilhelm Park” w miejscu obecnego lodowiska, urządzili to Niemcy w Gleiwitz a woda do niego pobierana była z Kłodnicy, kto to widział ???

Helmut
26/01/2022 09:46

Ale będzie wypasiony wypoczynek w parku Chopina! Z jednej strony autostrada, z drugiej strony pluskadełko. Cisza i spokój, ćwirkające ptaszki…

nie ściemniaj
26/01/2022 10:35
W odpowiedzi na  Helmut

Tak tylko może być w Gliwicach, w takich Katowicach w mieście na poziomie nie mają Parku Kościuszki przy autostradzie A4, tam jest to nie do pomyślenia.

Daria
27/01/2022 19:52
W odpowiedzi na  nie ściemniaj

To wyprowadź sie do katowic!

nie ściemniaj
27/01/2022 20:10
W odpowiedzi na  Daria

A po co, skoro w Gliwicach jest to samo ?

cisza
26/01/2022 11:10
W odpowiedzi na  Helmut

A jak to jest że ta sama autostrada przechodzi w Zabrzu przez park Powstańców Śląskich i to przy samej granicy z Gliwicami, nie zauważyłeś ?

nie ściemniaj
26/01/2022 11:23
W odpowiedzi na  cisza

Dodatkowo, nie tak jak w Gliwicach w tunelu i przekopie, autostrada w Zabrzu jest poprowadzona na wysokim nasypie aby hałas od niej lepiej rozchodził się w przestrzeni na cały park.

spokój
26/01/2022 11:27
W odpowiedzi na  Helmut

Najlepszy wypoczynek w ciszy i spokoju mieszkańcy Zabrza mają w Parku Poległych Bohaterów, gdzie nad głowami poprowadzono im most ruchliwej wielopasowej arterii miejskiej.

chillaut
26/01/2022 14:49
W odpowiedzi na  spokój

To ma wielką zaletę bo w upalne dni można się schować pod betonowym stropem mostu i rozkoszować się milutkim chłodem, ciszą, spokojem, ćwierkaniem ptaszków i uspokajającym usypiającym delikatnym dudnieniem opon na asfalcie ponad głowami.

Gliwiczanin
26/01/2022 09:09

Dermatolodzy i farmaceuci zacierają już ręce! Wysyp grzybicy stóp i paznokci już wkrótce!

nie ściemniaj
26/01/2022 11:18
W odpowiedzi na  Gliwiczanin

Dlatego należy zamknąć baseny przy ul. Mewy, Warszawskiej, Oriona, Jasnej oraz kąpielisko miejskie.

Emilja
26/01/2022 23:52
W odpowiedzi na  nie ściemniaj

I zaprzestać procederu obgryzania paznokci u stóp

nie ściemniaj
27/01/2022 10:52
W odpowiedzi na  Emilja

Jak masz z tym problem udaj się do psychologa.

helcia
27/01/2022 07:41

Pluskadełko…. coś mnie trafia. Pewnie jakiś gliwicki notabl ma w okolicy wnuki Tak było z tramwajami i ulicą Wieczorka. Park Chopina, bardzo mała powierzchnia, musi mieć pluskadełko. Koniec z wypoczynkiem dla osób starszych. A jeszcze jak dojdzie gastronomia przy parku to będzie horror. Nooo, ale my mamy władze co bardzo dbają o starszych ludzi.I myślą jak im uprzyjemnić życie. Tylko MYŚLĄ

Ad
26/01/2022 18:43

Ludzie, otrząśnijcie się! Co Wam przeszkadza, że na SKRAJU PARKU wybudują wodny plac zabaw dla dzieci? Jesteście bezdzietnymi zgredami, że pałacie taką zawziętością i niechęcią do dzieci? Jak Wam tak przeszkadzają jakikolwiek dźwięki, to zamiast do parku proponuję wycieczkę do lasu.

nie ściemniaj
26/01/2022 21:36
W odpowiedzi na  Ad

Las się stanowczo nie nadaje na ciche wycieczki bo wiatr głośno szumi w koronach drzew, słychać odgłosy pociągu z pobliskiej linii kolejowej oraz warkot samochodów z pobliskiej drogi a w samym lesie hałasują Harwestery oraz nawołujący się inni poszukiwacze ciszy w lesie.