„Gliwice poznaj spacerem” z Kamilem Iwanickim – chętnych więcej niż miejsc. Będzie dodatkowe spotkanie

Gliwickie familoki, ich mieszkańcy i życie, które toczyli w ceglanych domach, będą tematem spotkania z Kamilem Iwanickim – przewodnikiem i badaczem Górnego Śląska. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 18 kwietnia. Wstęp jest wolny.

 
Centrum Kultury Victoria ruszyło w marcu z nowym cyklem – Gliwice Poznaj Spacerem, czyli GPS. Pierwsza miejska wędrówka prowadzona przez Kamila Iwanickiego spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego CKV – ze względów organizacyjnych i z uwagi na bezpieczeństwo uczestników – wprowadziło limit osób na kolejny spacer (21 kwietnia).

Wolnych miejsc już nie ma, ale dla zainteresowanych CKV ma inną propozycję – w Nowej Prowincji (ul. Dolnych Wałów 8) odbędzie się spotkanie z Kamilem Iwanickim.

Autor książki „Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów” zabierze uczestników w fascynującą podróż po gliwickich familokach. Będzie można wysłuchać opowieści, a przy okazji kupić książkę i zdobyć podpis autora.


Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Organizatorami są Centrum Kultury Victoria i Nowa Prowincja. Więcej na ckvictoria.pl i w aplikacji [GAMA].

(żms)/UM Gliwice(bb)

1 Komentarz
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze