Gliwice w walentynkowym klimacie przez 3 dni. Pojawi się specjalna instalacja na Ratuszu

fot. ŁG/24gliwice.pl

14 lutego serce miasta będzie biło na Rynku. Na ścianie Ratusza pojawi się niesamowita podświetlana instalacja w kształcie serca. To znakomite miejsce na randkę z okazji Święta Zakochanych.

W piątek Rynek będzie bardzo fotogenicznym miejscem. Poza iluminacją na ścianie Ratusza, w fotograficznym obiektywie będzie można złapać także filcowe serduszka na drzewkach. Kilkaset ozdób przygotują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, które prowadzi Fundacja Różyczka.

Między godzinami 12:00 a 14:00 na specjalnym walentynkowym stoisku będzie można załapać się na upominek od serca – dla siebie albo kogoś bliskiego.

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach będą rozdawać zakochane książki, a uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 w Gliwicach przygotują dla gliwiczan biżuteryjne drobiazgi.

REKLAMA

Ulicą Zwycięstwa, z Rynku aż do fontanny przy Urzędzie Miejskim, będzie można przespacerować się „walentynkowym szlakiem”. Wypatrujcie zakochanych naklejek na chodniku, a w pobliżu Kłodnicy koniecznie wejdźcie na mostek łączący ulice Wybrzeże Armii Krajowej i Wybrzeże Wojska Polskiego. Na gliwickim „moście zakochanych” będzie na Was czekać bajecznie podświetlona instalacja w kształcie serca. Idealna sceneria do romantycznych zdjęć – zachęca magistrat za pośrednictwem MSI. W walentynkowym klimacie miasto pozostanie aż do niedzieli 16 lutego.

(żms)/UM(mm)
fot. ŁG/24gliwice.pl

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Baniak 64

Bezsensowne wywalanie pieniędzy w błoto. A gdzie się człowiek nie popatrzy to śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci. No i w czasie romantycznego spaceru trzeba uważnie patrzeć pod nogi bo chodniki i ulice gliwickie to jedna wielka dziura. Wspaniale działają nasze służby miejskie – MZUK i ZDM.

:)

Nie pisz tak, to jest dokładnie to, czego od Miasta oczekuje lud pracujący i wegetujący. Tak wynika z sowicie opłacanych badań opinii i robi się to, czego ta opinia chce.

wiedźma ple ple

Biedne dzieci, myślą ze jak przypną kłódkę to będą na zawsze razem, jak w bajce.

Obserwujący

Więc właśnie.Cholernie naiwne i głupie zachowanie,ale co się dziwić,zabobony mają się znakomicie w tym kraiku.

Sk

Nawet spoko bylo ozdobione duzo ludzi bylo!!!

Skg

Chcialbym zeby w GLiwicach powstał jakis klub takie bravo!!!

krzysztof

karma dla gawiedzi o małym rozumku

Obserwujący

Bezsensowne promowanie kiczowatego “święta”.

Tęczowy z druszlakiem na łbie

No tak polskie zwyczaje się pomija , za to celebruje się jakieś różne nie polskie kiczowate zwyczaje.No tak co tu oczekiwać po przybylym po 45 zaciągu ze wschodu nie czującym w ogóle polskości. Właściwie to ich dzieci i pociotki wychowane w arogancji do Polski jej historii, tradycji…..

U1Bator

Brawo, jesteś doskonałym przykładem jak świetnie zadziałała powojenna rosyjska i milenijna europejska propaganda, piorąca ludziom historycznie głowy… Rozumiem, że dla Ciebie powojenni ( z 45r.) przybysze z i spod Lwowa to Ukraińcy, nie czujący w ogóle polskości, ba wręcz aroganccy wobec niej. Właśnie o to chodziło, aby już drugie pokolenie po wojnie nie znało historii swojego kraju i nie wiedziało jakie były ongiś jego granice. O ośrodkach kulturalno – naukowych nie wpominając…..

tęczowy z rondlem na łbie

Cóż Ci mogę rzec.Nie zrozumiesz Ty Polaka, oj nie.To trzeba jednak się wychować w polskiej rodzinie z dziada pradziada…

ewa

Puknij się w durszlag bo szlag może trafić na takie głupoty to mało powiedzieć

:)

Włodarzy miasta trawi schizofrenia. Z jednej strony ich konserwatyne poglądy hamują wszelkie cywilizacyjne “nowinki” od dawna obecne na Zachodzie, z drugiej ulegają kosztownym, lecz niczego nie załatwiającym bzdurom, które są im kulturowo obce w równym stopniu, co zakaz parkowania na chodnikach. Nie mają problemu z okolicznościowym wytwarzaniem śmieci wykorzystując w tym celu pacjentów terapii zajęciowych i tu znowu “czynią sobie Ziemię poddaną” w literalnym odczytaniu bajki dyktowanej rzekomo przez nadludzkie coś. Założę się, że w social mediach pojawią się tysiące słitfoci na tle bajecznie podświetlonych i niesamowitych badziewi i kiczu. Na 100% zrobią sobie takie rownież ci, którzy od święta… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

Na skutek “zasiedzenia” Walentynki są mniej obce niż np. Pochód 3 Króli.

treya50

Pochód jest potrzebny infantylnym facetom, żeby mogli się poprzebierać za króli i zadawać szyku na chabetach.
Walentynki są sympatyczne i dają radochę młodzieży, choć osobiście wolałabym rozpropagowanie naszej rodzimej Sobótki, bo czerwiec i jest ciepło. Obawiam się tylko, że wtedy kler się rozjuszy, że to pogańskie święto, a nikt tak dobrze nie wykorzystał pogańskich świąt i wierzeń jak chrześcijaństwo przecież !