Gliwicka Masa Krytyczna pojedzie do siedziby straży miejskiej. Przy okazji przejazdu można oznakować rower

Gliwicka Masa Krytyczna przejedzie przez Gliwice we wtorek, 22 września, w godzinach między 18:00 a 19:00. Celem przejazdu będzie siedziba straży miejskiej. Każdy, kto nie oznakował jeszcze swojego roweru może to przy okazji zrobić.

GMK wystartuje standardowo z placu Krakowskiego. Trasa przejazdu biegła będzie ulicami Konarskiego, Jagiellońską, Bohaterów Getta Warszawskiego, Byliny, Sienkiewicza, gen. Berbeckiego, Wybrzeże Armii Krajowej, Zwycięstwa, Prymasa Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Jasnogórską, Kozielska, Łabędzką, Szafirową, Kozielską, gen. Andersa, Mieszka I i Bolesława Śmiałego.

Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję i Straż Miejską i odbędzie się prędkością 10-15 km/h. Po zakończeniu przejazdu odbędzie akcja znakowania rowerów przez Straż Miejską. Oznakować rower mogą wyłącznie osoby dorosłe mające przy sobie dowód osobisty – przypomina Gliwicka Rada Rowerowa, która jest organizatorem przejazdu.


Wydarzenie rozpoczyna się o 18:00, ale na placu Krakowskim lepiej zjawić się kilka minut wcześniej. Dla wszystkich uczestników nadchodzącej Gliwickiej Masy Krytycznej organizatorzy przygotowali drobne upominki – mapy turystyczne tras rowerowych naszej aglomeracji.

(żms)/GRR.org
fot. Gliwicka Rada Rowerowa

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Rozumiem i znam przyjemność z podróżowania rowerem. Ale niech ktoś mądry mi wyjaśni co ma na celu taki spęd, który uprzykrza życie na drodze wszystkim innym uczestnikom ruchu.
Celem tej całej wyprawy ma być siedziba Straży Miejskiej. Artykuł nie wyjaśnia ani intencji organizatorów, ani żadnej pożytecznej idei jakiej ewentualnie miałby ten przejazd służyć.
Jako użytkownikowi jednośladu jest mi wstyd, że naczelna rada GRR potrafi jedynie pozdrowić gestem Lichockiej innych użytkowników dróg w czasie ich triumfalnego przejazdu.

Imiu

Przy każdej takiej akcji winny być okazane koszta organizacyjne i wielkość/skala utrudnień w ruchu. Specjalnie niepodawanie informacji ma swój zamierzony CEL.
Mi MASA nie przeszkadza ale nie lubię gdy nie mówi się o kwestii…TEJ kwestii.

4WD

Rower są dobre. A wszyscy rowerzyści święci. Ktoś zdecydował, że tak ma być i z jakiegoś powodu stało się to prawem. Kto zlekceważy ten dyktat skazuje się na społeczną banicję.

Gliwiczanin

Czy straż miejska odnalazła coś kiedykolwiek ? Nie mówię tu już o rowerach

WRD

Ciekawe czy w końcu wszyscy będą mieć założone i działające światła. Po 19-tej robi się już ciemno.

Ampuła

kierownik ds. propagandy Koła Terenowego: Ale kolego, kolego… Przede wszystkim to weźcie sobie pod uwagę po pierwsze, że Organizacja tego od was wymaga! A wy jesteście zarejestrowani w Organizacji, ona was skupia w Kole, ona pompuje we was swoje nadzieje… I ona ma prawo mieć wobec was różne obowiązki. Takie, jak właśnie na przykład, żebyście się stawili w trybie pełnorynsztunkowym i pojechali… Na rowerze własnym. A tam pojechali, gdzie Organizacja was wskaże… Daleko to przecież nie jest, parę ulic. No, chyba, że chorzy jesteście i macie zaświadczenie, co? członek zwyczajny Koła Terenowego: No nie, zaświadczenia nie mam żadnego… Ale ja… Czytaj więcej »

Optymista

Glu … Czarna masa pedalowcow jedzie się zaznaczyć. Ciekawe ile zginie pod kołami do przyszłego roku i ile wyzionie ducha na raka pluc

Obserwujący

No, ale jeżdżą na rowerze sezonowo, okazyjnie być może codziennie do pracki.
Wożąc się auteczkiem masz większe szanse zachorowania na raka, niekoniecznie płuc.

#noś maseczkę

CCC

Niezawodny Ampuła… w tej kwestii

Obserwujący

Bardzo dobrze, rower to przyszłość transportu.Zrozumieli to na Zachodzie, w pislandzie jak zwykle opóźnienie.A w glajwicach to jak zawsze tyłem do przodu i na wstecznym.

Neto

Likwidować busy samoloty koleje pedalkowanie to przyszlosc