Grand Prix Gliwic w lekkoatletyce na Arenie przy ulicy Syriusza. Wstęp na trybuny jest wolny

Około 150 czołowych polskich lekkoatletów – wśród nich m.in. reprezentanci i rekordziści kraju – zamelduje się we wtorek, 21 maja, na Arenie Lekkoatletycznej im. Eugeniusza Bieniasza w Gliwicach, aby rywalizować o medale podczas V Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce.

 
W tym roku kibice zobaczą emocjonujące sprinty, biegi na średnich dystansach, skoki w dal, trójskoki kobiet, rzuty dyskiem oraz widowiskowe skoki o tyczce kobiet. Wstęp wolny.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00. Do startu w imprezie dopuszczeni zostaną lekkoatleci posiadający mistrzowską oraz I i II klasę sportową. Wśród startujących nie zabraknie gwiazd, takich jak Oliwier Wdowik – obecnie najszybciej biegający Polak na 100 metrów w Europie, Zuzanna Zając – rekordzistka Polski U18 w biegu przez płotki na dystansie 100 m, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka – sprinterka, która dwukrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro i Londynie czy Patryk Wykrota – medalista Mistrzostw Polski, który pobiegnie na dystansie 200 m. Kibice mogą więc liczyć na sportową rywalizację na wysokim poziomie.

W poprzednich edycjach imprezy brali udział m.in. mistrz Olimpijski z Tokio – Karol Zalewski, mistrzyni Polski w skoku w dal – Nikola Horowska oraz medaliści mistrzostw Polski w rzucie dyskiem – Robert Urbanek i Daria Zabawska. Ostatnia dwójka potwierdziła już swój udział w tegorocznej edycji zawodów.

Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają się sprinty mężczyzn. Po raz kolejny w Gliwicach pobiegną m.in. Oliwier Wdowik – aktualny mistrz Polski w sprincie na 60 m oraz Jakub Pietrusa – mistrz Polski seniorów w sprincie na 100 m. Obaj to też brązowi medaliści Mistrzostw Świata Juniorów. Rywalizować z nimi będą reprezentanci Polski – Adam Burda i Patryk Wykrota.

Równie emocjonujący może być też bieg przez płotki kobiet na 100 m. W tej konkurencji wystąpi Zuzanna Zając – rekordzistka Polski w kategorii U18 na tym dystansie, z którą rywalizować będą m.in. cztery reprezentantki Polski kadry B.

Oprócz medali i miejsc na podium na najlepszych zawodników czekać będą także nagrody finansowe – 2 tys. zł za 1. miejsce, 1,2 tys. zł za miejsce 2. i 800 zł za miejsce 3. Przewidziano również dodatkowe premie za najlepsze wyniki według tabel punktowych World Athletics.

(żms)/UM Gliwice(ml/piast.gliwice.pl)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze