Herbaciarnia & escape room „Z Liścia” zakończyła działalność. Miasto szuka nowego najemcy lokalu

Herbaciarnia i escape room „Z Liścia”, która działała przy ulicy Dunikowskiego 4, w styczniu zakończyła działalność. Lokal w budynku wielopoziomowego parkingu jest już dostępny do wynajęcia.

– Z dniem dzisiejszym herbaciarnia Z Liścia kończy działalność po blisko 3 latach. Dziękujemy za wspólne chwile i zapraszamy na wyprzedaż herbat i nie tylko – czytamy w internetowym wpisie Herbaciarni. O końcu działalności poinformowano 13 stycznia. Pięć dni później ZBM II TBS, także w mediach społecznościowych przekazał, że lokal jest dostępny pod wynajem.

Trzeba przyznać, że metraż pomieszczeń jest spory – łącznie jest blisko 200 m2. Cena minimalna wynosi 25 zł/m2 plus VAT.

Lokal wyposażony jest w instalacje wod-kan, c.o., elektryczną, posiada zaplecze sanitarne wraz z urządzeniami.

– Na pisemne oferty czekamy do 15 lutego do godziny 14:00. Lokal można oglądać 10 lutego w godzinach 12:00 – 12:30, kontakt tel. 32 331 06 01 – czytamy w komunikacie Zarządu.

Więcej informacji (dane techniczne, wymagania ofertowe) można znaleźć w ogłoszeniu na stronie ZBM II TBS w zakładce Przetargi na lokale użytkowe. Ogłoszenie o lokalu przy ul. Dunikowskiego 4/III znajduje się tutaj: Ogłoszenie lokal Dunikowskiego 4

(żms)
fot. ZBM II TBS

19 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Przedsiębiorca
19/01/2023 08:03

Przybytki w tej lokalizacji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Przy kiepskiej lokalizacji oraz przy opłacie 25zł/m2 (25×200=5000+23%=6150) zapewne plus media, to na myśl przychodzi mi tylko jedna działalność, która byłaby w stanie podołać. Żeby nie być posądzonym o wulgaryzowanie powiem tylko, że zaczyna się na B… a kończy na …urdel.

stolat
19/01/2023 09:23
W odpowiedzi na  Przedsiębiorca

Podobno bez swobodnego dojazdu samochodem i miejsc parkingowych każdy biznesik w tym mieście musi upaść. A czy można sobie wyobrazić lepszą lokalizację niż ta z miejscami parkingowymi na ulicy i parkingiem nad głową? A jednak biznesiki padają jak muchy, a janusz biznesu znajdzie wymówkę: lokal nie był za darmo. :)))

Przedsiębiorca
19/01/2023 10:35
W odpowiedzi na  stolat

Trzy główne arterie w centrum Gliwic, czyli Wrocławska, Zwycięstwa i Dworcowa dla mieszkańców nie istnieją. Nie żyją. Umarły. Zostały unicestwione wraz z przyległymi odnogami. Te ulice pełnią rolę tylko i wyłącznie tranzytową. Nie ma tam nic, co by zachęcało do przebywania w ich rejonie. Gliwiczanie pojawiają się tam wyłącznie, gdy muszą przemieścić się z pkt. A do pkt. B. Jeżeli nie muszą, omijają je z daleka. Zadasz pytanie dlaczego „Barber” jakoś daje radę? Jest i na to odpowiedź. Ponieważ panuje teraz wśród młodzieży moda na bujne fryzury oraz brody i serwisowanie ich w profesjonalnej stacji obsługi. Taki rumburak musi pokazać… Czytaj więcej »

stolat
19/01/2023 11:01
W odpowiedzi na  Przedsiębiorca

Gadanie. Zwycięstwa rzekomo umarła z powodu zakazu parkowania, a Dworcowa, Wrocławska czy Częstochowska nigdy nie były szczególnie atrakcyjne. Nie wiem jaką przyjemnością ma być ucztowanie przy autostradach ale takich w centrum miasta domagają się tzw. „mieszkańcy” i urząd od dekad spełnia ich życzenie. Masz problem z piciem, to nie pij, nie gustujesz w Rumcajsach – nikogo nie obchodzą twoje fobie, ale herbatę mogłeś żłopać bez ograniczeń i jeszcze się pobawić w chowanego ale nie korzystałeś. Inaczej atrakcja nadal by egzystowała. W okolicy mimo to są sklepy i bistra i jakoś nie plajtują. Zdecyduj się co naprawdę jest problemem – „wysoki… Czytaj więcej »

Przedsiębiorca
19/01/2023 12:51
W odpowiedzi na  stolat

Zwycięstwa umarła bo nie ma już na niej nic, czego by nie było w sklepach wielkopowierzchniowych. Za koncepcję zagospodarowania takich ulic jak Zwycięstwa należało się wziąć wiesz kiedy? Gdy pojawiły się pierwsze plany budowy Tesco na Łabędzkiej. To jakie skutki powoduje promocja budowy hipermarketów w ilościach znacznie przekraczających zdrowy rozsądek nie jest żadną wiedzą tajemną. Już wtedy należało się zastanawiać i zacząć planować nową rolę tych ulic w mieście. Teraz te popierdywania magistratu z kolejnymi przetargami na kolejne „koncepcje” są spóźnione o 30 lat. Teraz to najlepiej niech ją przechrzczą na „Bankową” i się nie męczą, bo patrzenie na męczarnie… Czytaj więcej »

stolat
19/01/2023 14:42
W odpowiedzi na  Przedsiębiorca

Żyjesz mitami. Pokaż jedno miasto gdzie zahamowano zmiany, których chcieli mieszkańcy. A ci chcą wszędzie samochodem, parkować za darmo, ale żeby pod ich mieszkaniem było czysto, cicho i z pięknym widokiem. A w centrum na każdym rogu Żabka, kilkanaście dyskontów i masz współczesne śródmieście. Centrum po prostu dziadzieje i żadne działania władz miasta tego nie zatrzymają niezależnie ile milionów władują w remonty ulic. Ludzie wyprowadzają się ze starych kamienic bez windy do nowego budownictwa, zazwyczaj dalej od centrum, w którym zostają seniorzy i niewielki procent zamożnych jeśli lubią brud i hałas, których stać na zaadoptowanie rudery do współczesnych standardów. To… Czytaj więcej »

GaBi
22/01/2023 09:19
W odpowiedzi na  stolat

Myślę, że kiedyś miasto będzie zmuszone do obniżenia czynszów za lokale użytkowe, bo inaczej zmuszone będzie zrobić w nich swoje agendy.

Realista
22/01/2023 10:44
W odpowiedzi na  GaBi

Młodzi tzw. „zwyciężcy” będą w nieskończoność zakładać w takich przybytkach biznesy typu herbaciarnia, degustatornia mleka, escape room, papuzia restauracja, rzodkiewkowy raj, … i przekonani o wyjątkowości swojego pomysłu, wyjątkowości swoich zdolności i wyjątkowości swojego farta będą wodą na ten młyn. Będą zakładać i padać, zakładać i padać a miasto swoje i tak wyszarpie.
Obecne centrum miasta, to nie „KOLOROWA”, która była jest i będzie ;)

Hahaha
19/01/2023 11:08
W odpowiedzi na  Przedsiębiorca

Otwórz nietrafiony biznes, na który nie ma zapotrzebowania i miej pretensje o czynsz i do klientów, którzy wolą hodować brody albo chodzić na pizze i piwo. Biznesmen Tysiąclecia.

prawda
19/01/2023 11:38

Problem polega na tym, ze nie oplaca sie prowadzic dzialalnosci gospodarczej,skoro nic nie robiac a korzystajcac z wszelkich zasilkow mozna dobrze zyc .

gliwicjus
19/01/2023 07:23

Literówka w tytule.

Jaro
19/01/2023 12:43

Po co komu herbaciarnia??? przeciętnemu Polakowi wystarczy budka z tanim piwem, papieros i kiełbasa, taka rzeczywistość euro kołchozu.Im wzloty intelektualne przy herbacie nie są potrzebne tylko trochę radości w bezbarwnym życiu.

Ostatnio edytowany 20 dni temu przez Jaro
Realista
19/01/2023 13:05
W odpowiedzi na  Jaro

A czyja to wina? Ludzi dostosowanych do charakteru ofert zatrudnienia promowanych przez miasto, czyli magazynierów i operatorów wózków widłowych? Czemu oni winni?
Gdyby nie przekształcono kraju w montownię i magazyn Europy, za co w znacznej mierze możemy podziękować dwóm wspaniałym gliwiczanom, gdyby nie zrównano z ziemią całego polskiego przemysłu i myśli technicznej to miałbyś tyle samo teatrów i herbaciarni co pijalni piwa.

Jaro
19/01/2023 13:11
W odpowiedzi na  Realista

Racja.

Kiedyś to było...
19/01/2023 20:40
W odpowiedzi na  Jaro

Budki z piwem znikły ponad 50 lat temu, herbaciarnia jest na Fredry ale nie wychodzicie z domów więc też padnie, a teatry oglądacie tylko na zdjęciach. Polska myśl techniczna była przodującą w świecie, a przemysł wytwarzał takie cuda jak Żuki, Syrenki i komputer Odra. Nic dziwnego, że w ruskim kołhozie było wam lepiej.

Realista
20/01/2023 13:52
W odpowiedzi na  Kiedyś to było...

Herbaciarnię każdy ma w domu – pomysł nietrafiony z założenia. Chyba przywieziony na siłę z UK.
Teatr Victoria, jak został 77 lat temu spalony przez tfu* armię radziecką tfu*, tak straszy do dziś.
Polska myśl techniczna nigdy nie była przodująca, ale była.
Przemysł nie wytwarzał żadnych cudów tylko rżnął wszystko na potęgę i podcinał skrzydła ambitnym, ale był polski i zatrudniał nie tylko magazynierów, ale i inżynierów i techników.
PS.
Akurat z tą Odrą nie było powodu do wstydu.

Halo, tu Ziemia
20/01/2023 20:02
W odpowiedzi na  Realista

Herbaciarnia z UK? HAHAHA!!! Kawę też każdy ma w domu więc jeszcze możesz pofantazjować. A teraz to niby czyje są firmy i kto w nich pracuje? Stary, wyjdź z piwnicy pożyć w realu albo zacznij używać kompa z głową. Na razie twój nick z wiedzą jaką prezentujesz, to klasyczny oksymoron.

Realista
21/01/2023 18:50
W odpowiedzi na  Halo, tu Ziemia

No czyje są firmy?
Zacznijmy od „Wedla”.
Jedziesz…

WRD
21/01/2023 19:35
W odpowiedzi na  Realista

Temat stary już. Wiadomo, że wystarczy dopisać „Polska” i firma jest już nasza.