IGRY na Politechnice Śląskiej rozpoczną się w innym terminie, niż w minionych latach. Powód? Prozaiczny

Mamy połowę maja, na ogół w tym terminie odbywały się IGRY na Politechnice Śląskiej, ale… nie tym razem. Termin juwenaliów wyznaczono na pierwszy tydzień czerwca.

 
Dokładnie między 3 a 8 czerwca odbywać się będą studenckie imprezy. Powód, jak wyjaśnili na organizatorzy, jest dosyć prozaiczny – chodzi o… pogodę.

Rozpoczął się maj i cisza

Dopiero w ostatnich dniach w mediach społecznościowych pojawiły się zapowiedzi tego wydarzenia. Nieco wcześniej publikowane były informacje o kompletowaniu składu do organizacji i obsługi imprezy. Czemu tak późno? Zaraz po majówce zadaliśmy to pytanie organizatorom, jednak na odpowiedź musieliśmy poczekać kolejny tydzień.


IGRY zazwyczaj odbywały się w maju ze względu na ogólnie przyjęty okres juwenaliowy, ale jeżeli to nasze jedyne powody to czemu tego nie zmienić? Niestety przez lata pogoda w trakcie trwania IGRÓW była kwestią wyłącznie szczęścia, a i nierzadko zdarzały się korowody w deszczu, choć nie narzekamy na frekwencję – naszych studentów byle deszcz nie odstrasza – przekazuje Wiktor Kordala, Organizator Główny gliwickiej imprezy w odpowiedzi na nasze zapytanie.

Niemniej początek czerwca to jeszcze nie tak blisko do sesji, a mamy większą gwarancję, że uda nam się zapewnić uczestnikom wydarzenia to, co w IGRACH najważniejsze – możliwość spędzenia czasu ze znajomymi na świeżym powietrzu w akompaniamencie dobrej muzyki

– dodaje.

Jak co roku o tym, kto wystąpi na koncertowej scenie, będziemy dowiadywać się (zapewne) w kolejnych wiadomościach zamieszczanych w mediach społecznościowych IGRÓW. – Tak, jak niektóre tradycje trzeba zmieniać, tak trzymanie w niepewności względem lineupu jest akurat tradycją, którą lubimy – informuje Kordala. Inne będzie natomiast miejsce koncertów, które ostatnio odbywały się pod halą Arena Gliwice.

Całość wydarzenia odbędzie się na Łące Igrowej, czyli po paru dobrych latach, wracamy na kampu. Film, który opublikowaliśmy z tą informacją zebrał bardzo pozytywny odbiór, więc wygląda na to, że nie tylko nas cieszy powrót do korzeni – zaznacza organizator.

Jeśli chcecie być na bieżąco, warto śledzić profile społecznościowe IGRÓW. Wydarzenie FB dotyczące tegorocznej imprezy znajduje się tutaj (link).

(żms)
fot. Jolanta Skwaradowska/POLSL.PL

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
5 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze