Ile przypadków zakażenia koronawirusem mamy w Gliwicach i powiecie? Najnowsze dane

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach ZJ

Pandemia koronawirusa zdaje się rozwijać na nowo. Ministerstwo zdrowia odnotowuje rekordowe ilości ponad 800 zakażeń na dobę, najwięcej w województwie śląskim. W piątek, 7 sierpnia, w regionie mieliśmy 2332 aktywne przypadki. Jak wygląda stan epidemii w Gliwicach i powiecie?

Od początku epidemii w naszym mieście wirusem SARS-COV-2 zaraziło się 468 osób, z czego 430 wyzdrowiało, a 12 osób zmarło. Aktualnie w mieście mamy więc 26 aktywnych przypadków (tych wykrytych). Według informacji podanej przez gliwicki sanepid, 3 osoby są hospitalizowane, a kwarantanną objęto 74 mieszkańców naszego miasta.

Na terenie powiatu gliwickiego przypadków zakażenia od marca było mniej – łącznie 395, z czego 339 osób nie nosi już w sobie wirusa, a 9 osób zmarło. Wykrytych nosicieli mamy tam na dzisiaj 47 – najwięcej w Gierałtowicach (21) i Knurowie (10). Oprócz tego 92 mieszkańców powiatu skierowano na kwarantannę.


Dużo gorzej, pod kątem epidemicznym, wygląda Zabrze. Tam, w połowie lipca, aktywnych przypadków koronawirusa było zaledwie 10. To najmniej od początku epidemii. Od tego czasu liczba ta codziennie rośnie, w piątek, 7 sierpnia, osiągając wymiar 119 zakażonych. Dużo większą liczbę osób – bo aż 358 – skierowano na kwarantannę. Mniejsza jest za to liczba zgonów – zaledwie trzy zakwalifikowano, jako spowodowane przez rozwinięcie się choroby COVID-19.

(oprac. żms)/Starostwo Powiatowe, PSSE Gliwice, UM Gliwice, UM Zabrze
fot. Szpital Miejski nr 4

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Arletta

Ile mamy przypadków to nigdy nie będziemy wiedzieć, bo badania są przeprowadzane wybiórczo. Ilu tak naprawdę zmarło – też nie wiadomo i nie będzie wiadomo, bo szpitale wolą wpisywać do karty zgonu “niewydolność oddechowa” albo “wielonarządowa” niż COVID, bo stwierdzenie COVIDa komplikuje im potem działanie – i nawet chyba trochę ich rozumiem. A wprowadzone przepisy są absurdalne i wymyślone znowu przez pisowskich sasinów. Oto na przykład koleżanka kardiolog w klinice podejmując jakąś interwencję u jednego pacjenta musi się ubrać w strój kosmity. Kiedy idzie do drugiego – poprzedni musi zdjąć i założyć taki sam, nowy. Czas zakładania jest taki, że… Czytaj więcej »

Rafał

Naukowcy stwierdzili, że odsetek osób zarażonych to nawet kilka procent populacji. Przechodzą chorobę bezobjawowo, więc nie są badani i ujmowani w statystykach.
Problem pojawia się wtedy, gdy bezobjawowcy nie przestrzegają zasad: nie zachowują higieny, nie używają maseczki (lub używają nieprawidłowo) i nie zachowują dystansu. Wtedy mogą zarazić osoby, które są o wiele bardziej zagrożone – np. osoby starsze, o osłabionej odporności, niepełnosprawne, kobiety w ciąży itd. Tylko że wiele osób po prostu nie myśli o innych – “przecież ja jestem zdrowy, w pełni sił, nic mi nie grozi”.

Wujek

Akurat tutaj opowiadasz farmazony, bo szpitalom NFZ dużo więcej płaci jak zapiszą ze pacjent jest z covidem

Ostatni Sprawiedliwy

@Artltta. Masz jakieś rozdwojenie jaźni. To wegług Ciebie lekarz ma nie zachowywać przyjętych procedur i potencjalnie zarażać innych? Do tego najlepiej wrzucić jakąś inwektywę w stronę PiSu, bo to zwiększa wiarygodność. Dno logiczne.

Zerniki

A twoim zdaniem ma świadomie pozbawić go życia bo musi się ubrać bo inaczej pewnie go posądza imbecylu

Zerniki

Tyś jest ostatni ale do myślenia chyba

ziomek

“Pandemia koronawirusa zdaje się rozwijać na nowo.”
Nigdy się przecież nawet nie skończyła.

Obserwujący

Najlepiej nosić maseczkę.By chronić siebie i innych.

#noś maseczkę

Kondzio

Tylko to musiała by być maseczka z prawdziwego zdarzenia…A nie jakieś ,, szmatki” które się ( ogólnie) nosi…tylko kogo by było stać na te prawdziwe maski..( maseczki).

Fene

A ile przeprowadzono testów w Gliwicach a ile w Zabrzu? Wiem że każdy przyjęty na internę na Kościuszki ma robiony wymaz i od dłuższego czasu (od kilku ładnych tygodni) wszyscy mięli ujemny wynik. Co może jest dobrą nowiną ale trochę to podejrzane. Może mam paranoję ale prawie każdy inny oddział i szpital zamyka się bo ma co i rusz pozytywnego covida u siebie a na internie nic i nic… Mam nadzieję że to pomyślny zbieg okoliczności.

asd

Znam osobę, która też miała wynik negatywny, a dopiero po drugim badaniu pozytywny… Skuteczność testów niestety nie jest 100-procentowa, czasem trzeba robić po 2-3 testy, żeby wykryć wirusa.

Chora

To jest kpina i żenada żeby publikować jakiekolwiek dane o zachorowaniach!! Od poniedziałku miałam gorączkę, ból mięśni,nerek, osłabienie, ból głowy, kaszel, spałam od poniedziałku do środy włącznie bo nie mogłam się podnieść tak bardzo źle się czułam. Zadzwoniłam do lekarza jednego, drugiego, trzeciego ( e-wizyta na gov.pl) i co usłyszałam po wypowiedzeniu objawów? “proszę się obserwować, gdyby stan się pogorszył proszę dzwonić na 112”. Gdzie zrobić test? JAK zrobić test? Z domu wychodzić nie chce, bo nie wiem czy to nie covid i nie chce zarażać innych. Powiedzcie mi co mam zrobić? Jeden z lekarzy kazał się nawet przejść na… Czytaj więcej »

hanek mały

Na szczęście w Gliwicach nie mamy kopalni, a przez to zachorowań mniej.

Brykiet

Lepiej nosić maseczkę jak dźwigać respirator!

Obserwujący

Dokładnie.Niestety, suweren ma to w nosi, nie wiedząc,że działa na swoją niekorzyść.

#nośmaseczkę

rr

Dlaczego nie podaje się kto jest chory i gdzie mieszka? Tacy ludzie powinni być pilnowani, drzwi i okna zabite dechami albo wywiezieni daleko za miasto.

Urko

Pewnie z tych samych powodów, dla których nikt nie izoluje ciebie i nie planuje przeprowadzić na tobie akcji T4 bis

xD

To może Ty się zamknij w domu i nie wychodź. Im mniej takich będzie chodzić na ulicach, tym lepiej. :-)

Bastek

Dechą to po tym pustym łbie powinieneś dostać.
Człowieku włącz myślenie wyłącz tvpis.
Rozejrzyj się wokoło siebie poczytaj sprawdź czy istnieje ta straszna pandemia.
Ludzie od zawsze chorują na wirusy.
Plandemia ma na celu właśnie nas zniszczyć i poroznic.

Kora

To może od razu do gazu? Byś się czuł bezpieczny.

Zerniki

Następny uczony z pisma…….

Gliw

Ciebie trzeba izolować bo masz chory mózg?
Jakim trzeba być idiotą by pisać takie głupoty.
Skąd wiesz że jesteś zdrowy i nie zarażasz innych. .Nie zarażają Ci co są na kwarantannie ale Ci co nie wiedzą że są chorzy a tego nikt nie wie.
Ja znam 2 osoby które w tej chwili są chore i na kwarantannie będą aż 3 tyg i nie mają do nikogo pretensji.Pomimo że kolega zaraził kolegę.
NIGDY ,NIE ZNASZ DNIA ANI GODZ.