Jak pracowali gliwiccy posłowie? Statystyczne podsumowanie kadencji

Kto był najaktywniejszy na mównicy a kto najczęściej interpelował? Jaką mieli frekwencję na głosowaniach? Na koniec VIII kadencji Sejmu sprawdzamy aktywność poselską posłów wybranych do parlamentu z okręgu gliwickiego.

Przypomnijmy, okręg obejmujący Gliwice (także Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry) ma dziewięciu reprezentantów w Sejmie. Czterech z PiS (Barbara Dziuk, Jarosław Gonciarz, Piotr Pyzik, Wojciech Szarama) i pięciu z PO-KO (Borys Budka, Tomasz Głogowski, Marta Golbik, Krystyna Szumilas, Paweł Kobyliński.

PYZIK I GONCIARZ Z NAJWIĘKSZĄ LICZBĄ WYSTĄPIEŃ I… WYSTĄPIEŃ NIEWYGŁOSZONYCH

Przez pierwsze trzy lata kadencji najwięcej wystąpień na sejmowej mównicy notował Borys Budka. Ostatni rok to jednak wyjątkowa aktywność Piotra Pyzika. Jeszcze w maju ubiegłego roku miał tylko 69 wystąpień. Po niespełna roku od tego czasu ma ich niemal pięciokrotnie więcej – 349, co czyni go pod tym względem 13 najaktywniejszym posłem ze wszystkich parlamentarzystów. Warto jednak odnotować, że Pyzik nie zawsze musiał pojawiać na mównicy. Aż 82 wystąpienia to oświadczenia niewygłoszone. Ujęte w statystykach, ale często mające znaczenie symboliczne.

REKLAMA

Drugi w zestawieniu Jarosław Gonciarz ma 313 wystąpień z czego 117 nie zostało wygłoszonych). Dla Gonciarza to jednak i tak duży progres względem pierwszych miesięcy w Sejmie – kiedy nie zabrał głosu ani razu. Podium najaktywniejszych zamyka wspomniany Borys Budka (166 wystąpień). Najrzadziej głos zabierali Tomasz Głogowski (30) i Wojciech Szarama (28).

Wystąpienia na posiedzeniach Sejm: (stan na 07.10.2019)
1. Piotr Pyzik 349 (w tym 82 niewygłoszone)
2. Jarosław Gonciarz 313 (w tym 117 niewygłoszone)
3. Borys Budka 166
4. Barbara Dziuk 150
5. Marta Golbik 121
6. Paweł Kobyliński 128
7. Krystyna Szumilas (102)
8. Tomasz Głogowski 30
9. Wojciech Szarama 28

KOBYLIŃSKI PYTAŁ NAJWIĘCEJ

Aż 1212 zapytań wystosował w ciągu czterech lat poseł Paweł Kobyliński. Do tego dorzucił niemal drugie tyle pytań w sprawach bieżących i interpelacji, co sprawiło, że w każdej z tych kategorii jest na czele lub w samej czołówce spośród wszystkich posłów. Gwałtowny przyrost zapytań zwrócił jednak uwagę dziennikarzy ogólnopolskich. “Rzeczpospolita” wytknęła Kobylińskiemu nabijanie statystyk. Były poseł Kukiz’15 i Nowoczesnej zapytał na przykład o szczegóły reformy edukacji dla… 523 miast z osobna.
– To nie nabijanie statystyk, poza tym nie mają one żadnego znaczenia. Nie tym kierują się wyborcy przy urnach – tłumaczył na łamach gazety.

Pomijając jednak tę sytuację, Kobyliński i tak należałby do najaktywniejszych. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Golbik, a na trzecim Jarosław Gonciarz.

Interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia:
1. Paweł Kobyliński 2103
2. Marta Golbik 227
3. Jarosław Gonciarz 212
4. Barbara Dziuk 98
5. Piotr Pyzik 92
6. Wojciech Szarama 67
7. Krystyna Szumilas 37
8. Tomasz Głogowski 29
9. Borys Budka 1

GONCIARZ NIEMAL NA 100%

Zaledwie 12 na 8119 głosowań opuścił Jarosław Gonciarz. To szósty najlepszy wynik w parlamencie. Dyscyplina partyjna wymagana przy przyjmowaniu rządowych ustaw sprawia, że w pierwszej setce znajdują się niemal same nazwiska posłów PiS. Druga w naszym okręgu Barbara Dziuk (96% frekwencja na głosowaniach) to dopiero 122 miejsce w skali całego Sejmu.

Udział w głosowaniach:
1. Jarosław Gonciarz 99%
2. Barbara Dziuk 96%
3. Piotr Pyzik 94%
4. Tomasz Głogowski 92%
Marta Golbik 92%
Wojciech Szarama 92%
7. Krystyna Szumilas 89%
8. Paweł Kobyliński 87%
9. Borys Budka 86%

To już ostatnie podsumowanie aktywności poselskiej gliwickich posłów. Nowych reprezentantów wybierzemy w najbliższą niedzielę, 13 października. Więcej o kandydatach w naszym artykule Nie tylko Zygmunt Frankiewicz. Sporo znanych nazwisk na listach kandydatów do parlamentu.

Michał Szewczyk

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beton

Należy jeszcze przypomnieć absolutnie bezprecedensowy występ Pana Posła Pyzika, kiedy to palcem w sejmie wygrażał i wcale nie był to palec wskazujący…
Na miejscu wyborców tego pana, obraziłbym się za reprezentowanie mnie w taki sposób.

Joe

Ale co przyjdzie z obrażania się? W Wielkiej Brytanii wyborcy mają możliwość odwołania posła w referendum. Okręgi są małe, mniej więcej wielkości połowy Gliwic (jeden okręg, jeden poseł); nie ma żadnych powtórnych wyborów; miejsce odwołanego posła zajmuje osoba, która w ostatnim głosowaniu zajęła drugie miejsce.

Beton

W akcie obrazy można na tego Pana więcej już nie oddać głosu, ten Pan w sejmie już nikomu palcem machać nie będzie !!!

krzysztof

czy od tych zapytań coś się zmieniło w Gliwicach. Pytał się dziad obrazu , a obraz nie odpowiedział ani razu.

''

Pół miliarda za obraz ? Ja bym dwakroć łożył, gdyby poseł sfarbił a gronostaj ożył.

:)

Aktywność kontra produktywność – wynik 1:0. Pytania z d… typu będzie ciepło, czy zimno? No i jeszcze ten słynny poseł-importer z ofertą wyposarzenia przedszkoli i szkół w zagłuszarki gsm, żeby dzieci nie mogły korzystać z komórek, co jest sprzeczne z prawem w UE, a ostatnio bezmyślnie straszący gliwiczan zatrutą wodą w kranach. Niestety statystyki nie przykryją faktu, że większość pokazanych na fotografiach to ludzie bezbarwni, fałszywi, niemądrzy i bezużyteczni. Poseł Budka został tu bardzo niedoszacowany, a wystarczyło dodać statystykę korzystania z darmowych lotów. W tej kategorii stoi na podium albo tuż obok.

''

Ciekawe jak poseł Budka wypada w statystykach lotów w porównaniu do posłów z Radomia ?

''

Trzeba by porównać statystyki lotów gliwickich posłów z posłami z Radomia.

:)

Ciągła paplanina jest oznaką choroby psychicznej. Przynajmniej tak twierdzą naukowcy. Tu widać skrajny przypadek i chyba tylko “efektowi klikalności” można przypisać tolerowanie tego bezrozumnego jazgotu przez MOD-a.

''

Paplanina tak, pisanie nie, dlatego leku na swoje problemy szukaj na specjalistyczny forach.

DD

Słusznie, wymienieni posłowie są społecznie bezużyteczni, jedynie gdzie się kwalifikują to do rad dzielnicowych. Trzeba koniecznie wybrać nowych posłów bo się przyzwyczają i będzie jeszcze gorzej. To samo zdanie mam o większości radnych Gliwic.

Damian

Kobyliński- pierwsze co zrobił po zostaniu posłem, to przeszedł to partii będącej całkowitym przeciwieństwem ugrupowania, z list którego startował, kopiąc swych wyborców w 4 litery. Potem długo, długo nic, by, tuż przed wyborami, postawić jakiś śmieszny automat i pekać z dumy, jaki to on jest super. Więcej takich posłów, właśnie tego potrzebujemy!

Gliwiczanin

Głosowałem na niego na fali ogłupienia ugrupowaniem “Kukiz 15”. Niniejszym wszystkich za to przepraszam, to się już więcej nie powtórzy.

ja234

Ja bym na kobylińskiego nie głosował.Ani na golbikową, która nie wiadomo dlaczego jest glajwicką jedynką do sejmu.
Poza tym, w ogóle nie ma ulotek peło, tylko pisiory ulotki wrzucają do skrzynek, no i wiszą na płotach.A koalicja obywatelska ŚPI, obudźcie się peło.(1305)

Tolik

Ale do czego Ci obudzone peło? Żebyś w przyszłości musiał za nich przepraszać?

harry portier

Gliwic y posłowie, których nie spotkasz na gliwickiej ulicy. Co oni zrobili dla mieszkańców?

Ja

Są posłami. Mają myć przystanki w Gliwicach, czy łazić bez celu po targu?

''

A w sobotę na jarmarku w Knurowie łaziła jakaś ekipa posłopodobna, “pchali się jak Żyd między wozy” i próbowali targującym się, wcisnąć do rąk ulotki z partyjną propagandą.

ers

Budkę akurat spokojnie można spotkać. Ostatnio widziałem go w bawialni dla dzieci przy Pszczyńskiej.

hahaha

Chcesz spotkać posła, idź do dziecięcej bawialni? Serio?

''

Chcesz spotkać to idziesz do biura poselskiego, idziesz do bawialni to spotykasz. Długo trzeba będzie jeszcze tłumaczyć niektórym oczywiste oczywistości.

:)

Akurat tego posła chyba łatwiej spotkać w samolocie.

Miro

A co przyszedł się pobawić bo w sejmie mu się znudziło

ti ti ta

Pewnie też, POsiedzeń już nie ma, nudy, nudy. To dzieci trzeba indoktrynować.

(_x_)

Był ubrany od pasa w górę?

Maria

Poseł ubiera się nienagannie, nie jak np. ksiądz TW Jankowski i jego koledzy po fachu

(_x_)

Maria- wygooglaj sobie Budkę “nienagannie ubranego” w wywiadzie dla TVN-u.

Janina

Biedaczku, twoja szklanka zawsze do połowy pusta.

''

A który to poseł czy minister poubierał policjantów w anielskie skrzydła, obsypał konfetti i kazał strzelać bladym świtem o godz. 4:45 aby mieszkańcy wstawali do roboty ku chwale kaczopolitej, choć była to niedziela niehandlowa i hipermarkety pozostały zamknięte ?

''

Od pasa w górę był rozebrany na ringu śp. zawodnik Kostecki, którego dopadł seryjny samobójca w Areszcie+.

ti ti ta

To już dzieciom bełtał w głowach? Szok!

''

dobrą zmianę +

Demokracja

14 października w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie specustawy górniczej. Mieszkańcy oraz władze miast nie będą mieli nic do powiedzenia w sprawie budowy nowych kopalń. Nawet wśród zwolenników PiS prawie połowa nie wierzy w uczciwość polityków Prawa i Sprawiedliwości. Pamiętaj o tym przy urnie.

Ostatni Sprawiedliwy

@Demokracja, Jeżeli będą to kopalnie z procesem zgazowania węgla pod ziemią, do gazu zawierającego wodór – to czemu nie?

Jan

Czemu nie, niech kopią pod twoją chałupą. A i widok będziesz mieć piękniejszy. Zgazowany.

Gruntowy przymrozek

To są pomysły znane od czasów Mendelejewa. W warunkach laboratoryjnych wygląda to prosto, w warunkach przemysłowych jest to proces kosztowny. Zgazowanie złoża się nie uda bo nie ma możliwości kontrolowania tego procesu i utrzymanie jego stabilności.

Pryk

Zgadzam sie ze wszystkim co napisales. Jest jednak pare firm na swiecie ktore to robi/robilo. W Kazachstanie dziala taka instalacja. W RPA tez byly dzialajace instalacje. Generalnie problemow z nimi jest wiecej niz pozytku.

Kotyarka

Przykro mi, ale absolutnie nie rozumiesz o czym piszesz. Jak zgazowuje sie podziemnie to nie w kopalni. Nota bene wodoru w tym gazie jest dosyc malo a proces trudny do kontrolowania. Lepiej sie zastanow.

ewa

Będą wydobywać pod budynkami mieszkalnymi, nie pytając nikogo czy to się górnikom na głowę nie zawali, dają sobie prawa do tej pory należące do samorządu

jerzy

Tak głupich wpisów dawno już nie czytałem . Czy u nas w Gliwicach jest tak mało ludzi normalnie komentujących wydarzenia polityczne . Odnoszę wrażenie , że to jakaś grupa trolli wciąż komentuje wszystkie wydarzenia .

widz

Jedno z wystąpień P.Pyzika w sejmie https://twitter.com/jandom1/status/756416873902837760

CC

Chyba panu Pyzikowi należy także pokazać ten palec w tych wyborach.

''

W tych wyborach to pokażą ci palcem gdzie masz krzyżyk postawić i nie chyba a na pewno.

Głosuj z głową
''

100 afer na 100 lat odzyskania niepodległości, nigdy nie wątpiłem w prawdziwy patriotyzm. Liczę, że na przyszłoroczną rocznicę katastrofy smoleńskiej będzie następnych 10.

Damian

Posłowie nie pracują tylko kradną nasze pieniądze z podatków

''

Taki jeden poseł ze Słupska uratował dwulatka z płonącego samochodu i teraz gliwiccy posłowie wypadają przy nim jakoś blado.

Fiku Miku

Taaaa i przeczyścił kolektor w Warszawie swojemu koledze Czaskoskiemu.

Imiu

zadbali o swoje rodziny więc jest po Polsku XD

Tomasz

Czyli jeśli dobrze rozumiem: gdyby ujmować te statystyki łącznie to wynika z tego że 8 posłów z naszego okręgu nie było w stanie łącznie osiągnąć połowy tego co sam Kobyliński? no to udało im się mocno popracować przez te lata

Loko

Eee tam, nie liczy sie ile set razy kto byl czy zapytal, tylko jakie to przynioslo efekty. Efekty rzadzenia obecnej partii sa dla mnie jasne i nie potrzbuje patrzec na te statystyki by wiedziec zeby na nich nie glosowac.

ewa

Pytam uprzejmie czy oni razem do kupy zrobili cokolwiek dla naszego regionu?

kanalia52

Oprócz Budki reszta brała tylko kasę.

Ostatni Sprawiedliwy

@kanalia52. Budka był “zapracowany” wciśnięciem żony na radną, przy okazji pokazując jak traktowani są bardziej zasłużeni członkowie tej partii. Bo jej się to miejsce po prosu należało.

kornel

Posłowie z PiS-u oczywiście najbardziej aktywni, a opozycja tylko bąki zbiera.

Gliwiczanin77

Mój głos idzie na najbardziej aktywnego posła w regionie, który jako jedyny pomógł w mojej sprawie. PAWEŁ KOBYLIŃSKI. Mam nadzieję, że będzie posłem bo takich ludzi bardzo potrzebujemy.

prawda

Dokonania PiS-u: 1. Program 500+ na każde dziecko oraz dla osób niepełnosprawnych. 2. Program 300+ dla uczniów. 4. 13 emerytura. 5. Zerowy podatek PIT dla osób do 26 roku życia. 5. Program Mieszkanie + 6. CIT dla małych firm z 15 do 9 proc. 7. Reforma systemu edukacji (w tym podwyżki dla nauczycieli) 8. Darmowe leki dla seniorów. 9. Deputaty węglowe dla górników (10 tysięcy zł). 10. Obniżenie wieku emerytalnego. 11. Kwota od podatku podwyższona. 12. Spadek bezrobocia. 13. Fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych 14. Przywrócenie zredukowanych wcześniej połączeń autobusowych. 15. Niższy podatek ZUS… Czytaj więcej »

''

Z czego to skopiowałeś ? Tak w programie 500 + wychodzi, że jedno dziecko więcej to koszt 1 miliona złotych a dzietność Polek wzrosła z 1,3 do 1,4, która i tak by wzrosła, w porównaniu Żydówka rodzi średnio 3 dzieci a Arabka 4. VAT uszczelnili przepisami, które wprowadziły platfusy. itd itp. Sam nie wierzysz w to co piszesz. Napisz jaki PiS ma sukces w uszczelnianiu podatku CIT od wielkich korporacji z rajów podatkowych ?

Jan Szczydoniecki

to nie są żadne kopie.To są FAKTY!!!

ewa

Mój 95 letni Tata nie kupił ż a d n ę g o leku za darmo za wszystko płaci. Ile mieszań? A zmiany w systemie sprawiedliwości i w przestrzegania prawa powaliły mnie na kolana i tak tkwię. Panie Janie wiara w to co Pan pisze świadczy o braku umiejętności samodzielnego myślenia.

''

mieszkanie + ? Ha, HA, Ha, ruszyła wreszcie ta budowa przy Srebrnej 16 ?

prawda

Jak Frankiewicz blokuje tą budowę to nie miej pretensji do rządu. Tak jak jak zresztą Trzaskowski nie wypłaca pieniędzy na 500+, które przetrzymuje i zwala winę na rząd, że tych środków pieniężnych po prostu nie dostał. Typowe kłamstwo Platformy.

''

Przy Srebrnej 16 to chciał budować rząd czy prezes, a może to to samo ?

ewa

PARTIA, chciała ale czy naprawdę Frankiewicz blokuje budowę na Srebrnej? Czy Prezes nie zapłacił za projekt, więc go nie dostał? A Trzaskowski za 500+ , ch.lera co on z tym robi? Pewnie kupuje “małpki” i rozdaje Polkom i Polakom, żeby radośniej im było w dzisiejszych czasach.

''

Prawda za durnowate pisowskie pomysły muszą płacić samorządy.

''

Odbudowa polskiego przemysłu ? hi, hi, hi, Zwodowali już tą zardzewiałą “stępkę” promu w Szczecinie, z której ktoś zajumał pamiątkową tabliczkę ? Przy okazji, wyjaśnili co Ojciec Toruniowy zrobił z kasą na ratowanie Stoczni Gdańskiej ? hi, hi, hi,

prawda

Skończyłeś już ten spam? Hejtowanie akurat bardzo dobrze wychodzi opozycji, którzy wypisują jak najwięcej komentarzy, które mają w ogóle składu i ładu.

''

Dlatego jako młodemu, niedoświadczonemu i nieopierzonemu PiSklakowi proponuję ci, abyś zaczął od suchych faktów a nie od lania propagandy sukcesu bo wylejesz kaczora z kąpielą.

ewa

A ja myślę, to nie młodzieniec tylko przejrzały i zgorzkniały prawie staruszek

chora zmiana

Bardzo kiepska premiera, Emilia musi jeszcze nad tobą popracować.

''

Opisz szczegółowo bez żadnego spamu, jak Polska Żegluga Morska w dn. 30.07.2019 r. odebrała nowiutki masowiec “Karlino” zbudowany w chińskiej stoczni Yangfan.

Gliwiczanin

Zapomniałeś wspomnieć o inflacji i wzroście cen wszystkiego oraz o aferach pisu i braku honoru polityków tego ugrupowania uważają że jak wpłacą 500 zł na Caritas to to rozwiąże sprawę

(_x_)

To jak obetniemy pensje to inflacja spadnie? Od kogo zaczniemy od “wymiaru sprawiedliwości”? Następna pensja 500 zł dla sędziego?

ewa

Jezuuuu, wierzysz w to co piszesz?