Nie tylko Zygmunt Frankiewicz. Sporo znanych nazwisk na listach kandydatów do parlamentu

Marek Pszonak, Jan Pająk, Marta Golbik, Zbigniew Wygoda – to tylko kilka ze znanych gliwickich nazwisk, które znalazły się na listach wyborczych do Sejmu. Kto z nich ma realne szanse na mandat?

FRANKIEWICZ KONTRA PROBIERZ

Dla Gliwic zaplanowane na 13 października wybory parlamentarne będą miały znaczenie szczególne bo mogą skutkować zmianą władzy w mieście. Przypomnijmy, że Zygmunt Frankiewicz będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu. Jego głównym rywalem zostanie obecny senator Krystian Probierz (PiS), który cztery lata temu pokonał kandydata PO Zbigniewa Wygodę. Zwycięstwo Probierza było wówczas zaskoczeniem, zwłaszcza, że w Gliwicach jego partia nigdy nie miała dużego poparcia. Kandydat PiS skorzystał jednak na rozdrobnieniu głosów między Wygodą, a Ewą Bobkowską z Nowoczesnej, startującą notabene z poparciem… Zygmunta Frankiewicza.


Do Senatu obowiązują jednomandatowe okręgi wyborcze więc zwycięzca może być tylko jeden. Faworytem jest prezydent Gliwic. Probierz nadziei może upatrywać w dobrych dla PiS sondażach i w ubiegłorocznym wyniku w wyborach samorządowych. Partia zdobyła 8 mandatów do gliwickiej Rady Miasta – najwięcej w historii.

GLIWICE BEZ BUDKI

Na listach Koalicji Obywatelskiej w okręgu gliwickim zabraknie Borysa Budki. Naturalny lider KO wystartuje z Katowic gdzie zmierzy się z premierem Mateuszem Morawieckim. “Jedynką” w Gliwicach jest Marta Golbik, obecna posłanka, która cztery lata temu weszła do Sejmu z listy Nowoczesnej.

Kolejna gliwicka kandydatura to będący na “4” Paweł Kobyliński. On również zasiada już w ławach poselskich, a w trakcie pełnienia mandatu wykonał kilka transferów politycznych. Zaczynał w Kukiz’15, następnie przeszedł do Nowoczesnej, by ostatecznie znaleźć się w KO. Zarówno Golbik jak i Kobyliński to osoby blisko związane ze środowiskiem gliwickiego magistratu i z samym prezydentem.

Koalicja Obywatelska do ostatniej chwili próbowała wzmacniać listy wyborcze, a ich ostateczny kształt wypracowany został dopiero kilka dni temu. Gorącym nazwiskiem “last minute” jest kandydatura przewodniczącego Rady Miasta Marka Pszonaka, o którym spekulowano, że może być następcą Frankiewicza na prezydenckim fotelu. Ten scenariusz jednak wcale nie musi być przekreślony. Pszonak na liście zajmuje piąte miejsce. Wystarczająco wysokie by przypomnieć się wyborcom, ale jednocześnie na tyle niskie, że o mandat będzie bardzo trudno.

Jeszcze trudniej o dobry wynik wyborczy będzie jedenastemu na liście Zbigniewowi Wygodzie. Były kandydat na prezydenta Gliwic tym razem będzie pełnił raczej rolę drugoplanową, jako solidne wsparcie dla samej listy. Na liście KO z Gliwic znajdziemy też na “16” byłą radną Urszulę Więckowską, a na ostatnim miejscu kandyduje Leszek Jodliński, były dyrektor Muzeum w Gliwicach.

PIS: DESANT Z ZEWNĄTRZ

Na dość zaskakującą “jedynkę” zdecydowała się w naszym okręgu partia Jarosława Kaczyńskiego. Będzie nią Bożena Borys-Szopa, obecna minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Dotychczas nie miała wiele wspólnego z Gliwicami, a cztery lata temu startowała z okręgu katowickiego. Nieoficjalnie mówi się, że ma zrównoważyć kobiecą kandydaturę Golbik w KO. Trzeci na liście jest Piotr Pyzik, a dopiero czwarty kandydat PiS w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich Jarosław Gonciarz. Na liście PiS z Gliwic znajdziemy też obecnego radnego sejmiku wojewódzkiego, wcześniej radnego rady miasta Bartłomieja Kowalskiego (10 miejsce), a na ostatnim 18 miejscu Elżbietę Kogowską-Piasecką.

LEWICA Z NOWICKĄ

“Jedynką” SLD będzie w nadchodzących wyborach przewodnicząca Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, działaczka społeczna Wanda Nowicka, która jeszcze kilka miesięcy temu startowała do europarlamentu z ramienia partii Razem w okręgu… kujawsko-pomorskim. Z Gliwic na liście znajdziemy Aleksandra Gwiazdę, Konrada Mrozowskiego, Dorotę Michalską, Teresę Skrzypulec-SitekMarka Lipczyka.

JAN PAJĄK KANDYDUJE DO SEJMU

To z pewnością jedno z bardziej rozpoznawalnych nazwisk na listach wyborczych. Jan Pająk, były radny, wyrzucony rok temu w ostatniej chwili przez Koalicję dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza z list wyborczych do Rady Miasta, tym razem spróbuje swoich sił w wyborach parlamentarnych. Wydaje się jednak, że walka o mandat będzie więcej niż trudna. Pająk jest “dwójką” na liście KW Wyborców Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy.

KTO Z PSL I KONFEDERACJI?

Długo z oficjalnym ogłoszeniem swojej “jedynki” w naszym okręgu zwlekało PSL. Ostatecznie liderem listy został Andrzej Pilot, samorządowiec z Tarnowskich Gór. Gliwice na liście ludowców reprezentować będzie Agnieszka JarzyńskaJózef Kruczek. Sporo gliwiczan znalazło się za to na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość. Są to kolejno: Cezary Milczyński, Bartłomiej Truś, Jarosław Żmuda, Janusz Krzywoszyński, Maria Dziuba, Robert TeodorczakBożena Kamińska-Truś.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Joe

Patologia głosowania na partie w pigułce: “Zaczynał w Kukiz’15, następnie przeszedł do Nowoczesnej, by ostatecznie znaleźć się w KO”. W takim razie kogo reprezentował? Chciałbym głosować na konkretną osobę a nie na partyjną listę. Chciałbym, żeby okręgi były małe a na liście byłoby kilka nazwisk zamiast kilkudziesięciu. Jest tak w Wielkiej Brytanii – nie może być w Polsce?

:)

Już prawie jest jak w W.B. Populiści szaleją w rządzie, premierem jest notoryczny kłamca, parlament jest zawieszony, a po wyborach już jawnie zacznie się Polexit.

Ann

Partie może zmienił ale poglądów nie ‼️ a co najważniejsze nie brał za to pieniędzy. Joe jak nie odpowiada Ci pracodawca to go zmieniasz. Pozdrawiam

Laszlo_egesz

poglądów nie zmienił bo chodzi o poglądy na dostęp do konfitur

Joe

“Joe jak nie odpowiada Ci pracodawca to go zmieniasz.” – Trafiłaś w sedno – w systemie partyjnym szefem (czyli jakby pracodawcą) parlamentarzysty jest szef partii (bo on dał mu pracę posła wpisując go na listę wyborczą). W wyborach w okręgach jednomandatowych szefem parlamentarzysty są wyborcy z jego okręgu, którzy mogą między innymi w drodze referendum pozbawić go mandatu. Borys Johnson może sobie wyrzucać niepokornych parlamentarzystów z partii – oni i tak mogą wystartować w wyborach – choćby jako kandydaci niezależni. Wystarczy zebrać 10(!) podpisów i wpłacić kaucję, która przepada jeśli kandydat był niepoważny (tzn. nie uzyskał minimum iluś tam procent… Czytaj więcej »

Anna

Co ma piernik do wiatraka. Jeśli będziemy ciągle coś jątrzyć to sama uważam że nic z tego nie będzie. To jak oni mają startować z kosmosu, musi być ugrupowanie z którego dana osoba startuje.

NajbardziejWkurzajacyKomentarz

Nie dobrze jest jątrzyć. Najlepiej żeby była zgoda i rządziła koalicja wszystkich partii.

krzysztof

frankiewicz i pozostała KLIKA do władzy ciągnie -dalej żyć wygodnie na koszt społeczeństwa – NIGDY takich osobników się usuwa z życia politycznego i rozlicza

Kilo

Kobyliński dołuje listę…koleś kompletnie niewiarygodny

szczęśliwy

Cała Koalicja Europejska sama się dołuje. Ne mają kompletnie pomysłu na wizje naszego Państwa, a nie ważne co zrobi PiS jest dla nich złe. Może niech sami zaproponują coś od siebie. Krytykować każdy potrafi, ale działać już nie bardzo.

Natenczas

Nestor polskiej prawicy, prof. Maciej Giertych wystosował list do katolików świeckich, w którym stwierdził: “Głosowanie na PiS to pewna droga do zniszczenia Kościoła Polskiego i pewna droga do nieszczęść dla Polski”

Wally

Sami krytykujecie KO. Dlaczego tak płytko, nikt nie czyta dokonań danych posłów. Może opozycja bywa niewygodna dla parti rządzącej PiS, ponieważ 13 października stracą większość konstytucyjną w Sejmie. Tu jest ból.

Wally

Ojoj dołuje listę. Niewiarygodny bo nie pobiera uposażenia, rozmawia z wyborcami, pomaga innym, bo ma swoje oryginalne pomysły na zmiany. Szkoda słów na tą irracjonalną niewiarygodność.

DD

Oryginalne pomysły to powinien z nimi zastartować i realizować w gminie z której pochodzi lub mieszka. Żaden poseł, żaden radny nie słucha obywatela, a jak słucha to i tak robi swoje.Mają nas w poważaniu. Wszystkie znane twarze należy wymienić na nowe i wymagać, wymagać, kontrolować, a przede wszystkim wprowadzić odpowiedzialność służbową i karną za niewłaściwe działania. Potrzebni są ludzie odważni, uczciwi mający poczucie odpowiedzialności za obce podatki ciężko zapracowane. Nikt z tych osób na zdjęciu nie zasługuje na bycie posłem no może z wyjątkiem Kowalskiego bo nie głosował za obliczaniem stawek za odpady od powierzchni. Ale też marny z niego… Czytaj więcej »

Wyborca

Czy Radny G. Bodzioch z PiS oddaje wreszcie diety na cele charytatywne jak obiecał?

trzeźwo myślący

Gliwiczanie w większości to ludzie podatni na manipulacje jaką serwuje im TVN i Gazeta Wyborcza. Dobrze wiedzą, że Platforma nic dla obywateli nie zrobiła, ale zaczną wszystko krytykować co zrobi PiS argumentując to śmiesznymi tłumaczeniami jakie serwuje im TVN oraz Gazety Wyborcza. Ale tak to jest tak wierzy się tylko jednej stronie i czyta tylko jedne gazety.

Natenczas

Leszek Piechota, kandydat PiS do Sejmu, powiesił już swoje banery i zaprezentował się w sieci. Podał też, że kandyduje z listy nr 2, choć Państwowa Komisja Wyborcza numery list losować będzie dopiero w piątek.

:)

Piechota albo jest jasnowidzem, albo PiS kantuje w losowaniu, które dopiero ma się odbyć. Gdyby był jasnowidzem, to nie musiałby się starać w kampanii wyborczej o mandat posła, mógłby też co tydzień wypełniać kupon Lotto. Z drugiej strony, jeśli PiS kantuje w PKW, to równie dobrze może w Lotto i dlatego Piechota nie jest miliarderem.

tęczowy z rondlem na łbie

No cóż lewaki nie wygracie. Nie zrobicie z tego kraju *****, gdzie dobrze się mają tylko ubecy, komuchy , złodzieje i swoi kolesie.Wiem , wiem dla was im gorzej, tym lepiej. Czyli wysokie bezrobocie, a pospolity Kawalski znów będzie tyrał za głodową pensję. Boli was to cwaniaki że tyle trzeba płacić pracownikowi.Wam pasował półdarmowy niewolnik co?

pisior wyklęty

To prawda, nie zrobimy z naszego kraju większego ***** niż wy – jesteście w tym najlepsi

Nadzieja

Prezydent Zygmunt Frankiewicz ma mój głos. Powodzenia!

Wiara

Wszyscy liczymy na to, że padnie rekord ilości głosów na niego oddanych.
Dla dobra miasta.

Pucio

Moj tez ma. Obawiam się jednak, że nie wygra, bo sitwa przerażona tym, że im ponad miliardowe koryto pójdzie się j.bać, zagłosują gremialnie przeciwko swojemu dobrodziejowi.

Anomin

Jak takie dziadki mają być nadzieją, to gratuluję poczucia humoru

DD

Oczywiście, z Warszawy będzie mnie pewniej okradał za odpady.

bolo007

Liczę, że powiaty zagrają mu na nosie i skompensują głosy Gliwic.

Szczaw

Mój nie

Zbych

…a kim jest niejaki Paweł Kobyliński ???? co on zrobił dla Gliwic

Janek

A kim jest reszta tłustych kotów, która oblega listy. Może bardziej inteligentniejsze pytanie, co zrobił dla całego okręgu Poseł Kobyliński, wystarczy poczytać jego sprawozdanie poselskie, jeden z najbardziej aktywnych posł
ów, nie pobiera uposażenia , rozmawia z mieszkańcami. Niejakie komentarze, bywają płytkie na drodze nienawiści.

Gliwiczanin

Jak pis znów wygra wybory to zrobi z Polski drugą Korę północą i tylko pisowka elita będzie żyła jak pączki w maśle a reszta będzie żyła o misce ryżu jak stwierdził premier bo mimo obiecanej pensji minimalnej 4000 zł to inflacja i ceny żywności nas wykończą i żadne zapomogi też nie pomogą

Rafał

Wyprany mózg przez TVN?

anna

jakie ceny zywnosci co ty klecisz ? jak ci nie tak to można wyjechać

DD

A rodak rodaka zniszczy za tę miskę ryżu, co mafia doskonale wie bo zna naszą mentalność.

Szczaw

To będę żył w Korei pln

Ampuła

Matka Boska Kogowska na ostatnim miejscu?! To skandal, że nieżywi watażkowie z lasu nie są lepszą trampoliną do wysokopłatnej polityki.

...

Dobre ;-) Kiedyś spotkałem naszą Elżunię z jej mężusiem, który w jakiejś naciągniętej koszulce z jakąś cichociemną bohaterką pchał wózek… zastanawiało mnie to, czy on także biega Wilczym Tropem ;-) Pewnie padłby po 100 m taki ma brzusio ;-)

Ampuła

Cenzura objęła brzuch męża samicy alfa?
Dawniej redakcja stawiała komunikat “komentarz usunięto”, co było jawnym dowodem na działanie cenzorskie. Jawnym i uczciwym. Teraz już komentarz znika bez śladu. Gorsze nawyki i praktyki wypierają lepsze.
Usprawiedliwienie widzę w tym, że przykład idzie centralnie z góry, a prywatne media lokalne mają szybkie zdolności przystosowawcze.
Usuwaczu, jeżeli płacą ci od sztuki, możemy się dogadać. Tak zrobię, że się narobisz, ale zarobisz.
A i ja przy tobie.


MOD: Proszę pisać na temat i nie obrażać innych, nie będzie potrzeby usuwania komentarzy. W razie wątpliwości, regulamin jest tu —> https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/zasady-publikowania-komentarzy-do-artykulow-na-portalu-24gliwice-pl/

zniesmaczona

Z ubolewaniem stwierdzam, że wyraźnie obniżyłeś loty szanowny Ampuło…….
a szkoda.

ti ti ta

Obrzydliwy komentarz odnośnie pani Kogowskiej i kpiny z polskich bohaterów. Kim ty jesteś “trzy kropki”? Tchórzem!

ron

Ampuła, ty się w niej podkochujesz…

:)

Narodowcy nie zawodzą. Historyk-przewodnik po pruskiej kopalni, programista aplikacji w niemieckiej firmie, konsul honorowy Kirgistanu, pedagog (sic!), prawnik, lekarz… Można powiedzieć, że lista mieni się wszystkimi kolorami… tęczy. W KO też wesoło. Trudno będzie pozbyć się opinii, że gliwicka PO bez KdGZF to praktycznie wydmuszka, a nowe poselskie nabytki i tzw. “bezpartyjni” na liście jasno pokazują, że gliwicką strukturę można nazywać Poszerzoną Koalicją dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. Ale rozumiem ich, bo przecież walczą już tylko o subwencję z budżetu państwa, żeby poseł Budka mógł się utrzymać w czołówce posłów oblatywaczy kraju, bo bardzo sobie ukochał tę formę polityki turystycznej. Reszta… Czytaj więcej »

Alfons

Czy KO jak dojdzie do władzy przywróci UBeckie emerytury? Bo nie wiem na kogo głosować.

Roger

Glosuj na PIS. Oni caly czas stosuja znane Ci ubeckie metody

Szczaw

Ok zaglosuje

ja234

Trzeba iść na wybory i głosować.Ale nie na pisiorów, całkiem już rozwalą ten kraj.Szastają kasą, niszczą instytucje i pozycję polski w świecie.
Trzeba glosować na koalicję obywatelską, lewicę, sld.
Konfederacja to nacjonaliści, bezpartyjni sprzyjają pisiorom.
Cokolwiek dziwna jest “jedynka” golbikowej, dwójka to bodajże szumilas.
Na zygmunta głosować nie będą, niech się męczy w tym bałaganie który narobił w glajwicach, niech się użera z pisiorami.Senat byłby dla niego wytchnieniem, ucieczką.(0954)

DD

Do tej pory pisałeś jako tako a dzisiaj chrzanisz, pokazując prawdziwą twarz. Z Waszymi głosami to pozostaje na torach się położyć tacy świadomi i odważni jesteście.

kanalia52

Do op****nia się zawsze pełno chętnych.

dog

WIWAT portalowy hejt.
Przeprowadzka Budki z list gliwickich na katowickie zostało uznane przez tutejszy portal jako naturalną walkę z Morawieckim. Zmiana Borys – Szopy z Katowic na Gliwice podsumowana została jako DESANT.

Krystyna z gazowni.

Szkoda , że Ampuła nie startuje .

Ampuła

Krystyna, sama sobie odpowiedz, czy ja się nadaję do głosowań w beczącym chórze, na obcych rozkaz, po chorej myśli jakiegoś obłąkanego wodza parlamenckiej bojówki? Jak miałbym wygrać np. debatę przedwyborczą z niejakim informatykiem dołowym Gonciarzem Jarosławem, skoro myśl o jego wielokrotnym skrępowaniu rajstopami Sobeckiej przez współPiSoidów szarpała by mi przeponę, jak sęp wątrobę Prometeuszowi.

polop

Ciekawe na kogo będą głosować urzędnicy miejscy??? Gdy zmieni się prezydent Gliwic to zapewne zmienią się urzędnicy!!!

poloprewer

Czyżby znudził się gliwiczanom prez.Frankiewicz???

NajbardziejWkurzającyKomentarz

Bardzo się cieszę, że Ci wszyscy mili państwo podjęli trud reprezentowania naszych interesów w odległej Warszawie – tym bardziej, że prezes Kaczyński wymógł wydatne obniżenie wynagrodzenia posłów i senatorów. Bardzo również dziękuję prezesowi Kaczyńskiemu, prezesowi Schetynie, prezesowi Kosiniakowi, prezesowi Kukizowi i innym prezesom za przygotwanie list wyborczych i umożliwienie nam głosowania na tak wspaniałych kandydatów. Specjalne wyrazy uznania dla prezydenta naszego miasta, który zgodził się dzielić swym wieloletnim doświadczeniem na forum ogólnopolskim.

Monika

Problem w tym, że Polska nie jest krajem tylko firmą rejestrowaną w Waszyngtonie, własnością USA więc politycy nie są dla Polaków….

DD

Toteż dlatego powinniśmy działać kreatywnie jak partyzanci ale miejscy.

ja234

Niemcy też są firmą… ze statusem gmbh.(1814)

prawda

Dokonania PiS-u: 1. Program 500+ na każde dziecko oraz dla osób niepełnosprawnych. 2. Program 300+ dla uczniów. 4. 13 emerytura. 5. Zerowy podatek PIT dla osób do 26 roku życia. 5. Program Mieszkanie + 6. CIT dla małych firm z 15 do 9 proc. 7. Reforma systemu edukacji (w tym podwyżki dla nauczycieli) 8. Darmowe leki dla seniorów. 9. Deputaty węglowe dla górników (10 tysięcy zł). 10. Obniżenie wieku emerytalnego. 11. Kwota od podatku podwyższona. 12. Spadek bezrobocia. 13. Fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych 14. Przywrócenie zredukowanych wcześniej połączeń autobusowych. 15. Niższy podatek ZUS… Czytaj więcej »

Wungiel

A co powiesz na to: Morawiecki mówi, że PO podwyższała podatki (np. VAT) a my ani razu go nie podwyższyliśmy. OK – ale to niestety znaczy, że VAT za PO najpierw był niższy a potem wyższy a za PiS-u cały czas wysoki.

Jeśli jesteś z PiS-u to może mógłbyś zapytać o to w centrali – tylko ostrożnie – żeby Cię nie wylali : )

Gliwiczanin

Zapomniałeś wspomnieć o aferach pisu i okradaniu skarbu państwa i łamaniu konstrukcji

WWW

Haha nawet jak afery PISu są podobne do afer PO to jak zobaczysz to co zrobił PIS na liście powyżej a to co zrobiło PO to i tak PIS wygrywa 1000:1. To co obiecał PIS do tego co zrobił a to co obiecało PO do tego co zrobiło kolejne 1000:1. Możecie oceniac czy to wszystko jest źle czy dobre. Nie zmieni to teg oże PIS jest konsekwentny w dązeniu do tego co obiecuje i nie oszukuje wyborców jak Twoje PO.

anna

afery peło to co >

Paweł

„Zapomniałeś wspomnieć o aferach pisu i okradaniu skarbu państwa i łamaniu konstrukcji”- co nigdy nie zdarzyło innym partiom

luzzzz

13 emerytura o ile wygra pis bo ta była tylko na ten rok – czyli kiełbasa wyborcza zerowy podatek do 26 roku życia…bzdura do kwadratu….tatusie bogacze bedą zatrudniać dzieci by wyciągać kasę z firmy z pominięciem podatku….i dyskryminacja ze względu na wiek mieszkanie plus….gdzie wybudowano w Gliwicach takie mieszkanie w ramach tego programu i ile osób skorzystało? idiotyczne warunki, zero zainteresowania małe firmy i podatki….również krąg odbiorców jest tak ograniczony, że de facto tylko kilka procent przedsiębiorców z tego skorzysta…. reforma edukacji- porażka do kwadratu co widać po szkołach i problemach, podwyżki żadne tylko by zamydlić oczy, nic nie znaczące… Czytaj więcej »

Ps

Czyli nic co motywowało by ludzi do pracy. Tylko rozdawnictwo rozdawnictwo rozdawnictwo

loko

Jak ci 500 wystarcza to pracuj w nocy a w dzień idż na piwo.

Bonowentura

Cytuję za p.Sojka. Od siebie dodam tylko iż mamy nawet tu cenzurę. Mój poprzedni wpis nie został opublikowany. Był zbyt krytyczny wobec pisiorstwa. “Zastanawiam się co PiS przez te cztery lata zrealizował ze swych obietnic wyborczych. Do głowy przychodzi mi tylko 500+ i to na kredyt. A miało być znacznie więcej. Pytam się więc dlaczego nie ma obiecanej kwoty wolnej od podatku dla każdego 8000 zł, nie ma lekarzy i stomatologów w każdej szkole, żłobków i przedszkoli, VAT-u 22%, rozwiązania problemu kredytów frankowych, 3000 km dróg i autostrad, 3 milionów mieszkań po 2500 zł za metr, miliona samochodów elektrycznych. Przecież… Czytaj więcej »

WWW

Co zrobił? Może wystarczy przeczytac listę powyzej??? Wkeje CI jeszcze raz. 1. Program 500+ na każde dziecko oraz dla osób niepełnosprawnych. 2. Program 300+ dla uczniów. 4. 13 emerytura. 5. Zerowy podatek PIT dla osób do 26 roku życia. 5. Program Mieszkanie + 6. CIT dla małych firm z 15 do 9 proc. 7. Reforma systemu edukacji (w tym podwyżki dla nauczycieli) 8. Darmowe leki dla seniorów. 9. Deputaty węglowe dla górników (10 tysięcy zł). 10. Obniżenie wieku emerytalnego. 11. Kwota od podatku podwyższona. 12. Spadek bezrobocia. 13. Fundusz budowy dróg lokalnych o wartości co najmniej 5 miliardów złotych 14.… Czytaj więcej »

Ojciec Tadeusz

Tak, tak – Sr.ły muchy będzie wiosna.
Koloratka Ci się przekręciła. Popraw, nichlujnie wyglądasz.

Laszlo_egesz

WWW ty jesteś z tej farmy trolli od ministra Piebiaka czy tylko pracujesz w sztabie wyborczym?

Stokrotka

Te, „Prawda”, jesteś jakaś populistyczna. Jeśli jest tak wspaniale to nie zastanawia cię, dlaczego w takim razie w cywilizowanych krajach Europy jest jeszcze lepiej? Dlaczego nie ma masowej migracji do naszej ojczyzny wstającej z kolan ?!?

Ampuła

Jest taka. Z UPAiny. Pytanie, czy takiej chcieliśmy jako naród, czy to ktoś obcy postanowił zatrzymać wzrost płac dla Polaków pracujących w Polsce. Zatrzymać stopniowy, naturalny wzrost płac korzystnie powiązany z poprawą produktywności i wydajności. Żeby Polaków móc wzbogacać państwowymi jałmużnami.
Obniżającymi zainteresowanie utrzymywaniem się z pracy, rujnującymi przedsiębiorczość i spychającym coraz to nowe grupy do życia na socjalu.