Janusz Moszyński powołany na funkcję Prezydenta Gliwic. Aż do wyborów w styczniu

fot. ARCHIWUM 24GLIWICE

We wtorek premier powołał do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Gliwice Janusza Moszyńskiego. W środę rano ma nastąpić oficjalne przekazanie obowiązków.

O powołaniu Janusza Moszyńskiego (byłego wiceprezydenta Gliwic) mówiło się w Gliwicach już od kilku dni. – Jest kompetentny, wiele lat był wiceprezydentem miasta, w związku z tym, myślę, że zna urząd. Liczę na to, że jako osoba, która pracowała z nami bardzo długo, będzie się przyzwoicie zachowywał – komentował w ubiegłym tygodniu Zygmunt Frankiewicz.

KIM JEST JANUSZ MOSZYŃSKI?

Janusz Moszyński (ur. 1956) ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej (dyplom z planowania przestrzennego). Działał w opozycji demokratycznej, w stanie wojennym został internowany na okres 2,5 miesiąca.

REKLAMA

Z pracą w gliwickim samorządzie związany jest od wczesnych lat ’90. Od 1990 do 2002 zasiadał w gliwickiej radzie miejskiej. W latach 1990-1991 był na krótko wiceprezydentem Gliwic.

– Wprowadził on wiele ożywczego fermentu do naszej pracy. Nawiązał np. dobrą współpracę z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej. Dzięki temu mieliśmy fachowe wsparcie w pracach planistycznych. Dzisiaj tego nie ma i to widać w chaotycznym planowaniu rozwoju miasta – wspomina na łamach serwisu info-poster.eu, Andrzej Gałażewski, ówczesny prezydent Gliwic i szef Moszyńskiego. – Problem z Moszyńskim polegał na jego ekspresyjnej formie dialogu z radnymi. Miał, jak to się potocznie mówi, niewyparzoną gębę. Wielu radnych tego nie cierpiało – wspomina Gałażewski.

Po raz drugi wiceprezydentem został w 1998 roku i piastował to stanowisko aż do 2006 roku. Powszechnie uznaje się go za jednego z autorów ściągnięcia fabryki Opla do Gliwic (był współautorem oferty inwestycyjnej dla firmy). Z gliwickim magistratem Moszyński pożegnał się w 2006 roku kiedy został wybrany na marszałka województwa śląskiego. Poparli go zarówno posłowie macierzystej PO, jak i PiS i PSL.

– Nie będę niczyim zakładnikiem, a zwłaszcza grupy gliwickiej PO, o której nie słyszałem. Nie ukrywam jednak, że zawsze chętnie skorzystam z rad tak doświadczonych ludzi tego ugrupowania, jak były marszałek Jan Olbrycht czy prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz – mówił w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego po objęciu funkcji.

WALKA O ARENĘ GLIWICE I “ROZŁAMOWIEC Z PŁAWNIOWIC”

Z punktu widzenia Gliwic marszałek Moszyński zapamiętany został głównie z walki o budowę Areny Gliwice (wówczas Hali Podium), którą wpisał na listę kluczowych inwestycji województwa.

W 2007 roku Janusz Moszyński wraz z Zygmuntem Frankiewiczem byli organizatorami konferencji w Pławniowicach, na którą zaproszeni zostali m.in. Andrzej Olechowski i Jan Rokita (kojarzeni ze skrzydłem PO kontestującym rządy Donalda Tuska). Kierownictwo Platformy uznało to wydarzenie za próbę rozłamu w partii (Frankiewicz przekonywał, że chciał PO reformować, a nie rozbijać). Gliwiccy samorządowcy trafili w PO na cenzurowane (Moszyński został zawieszony w prawach członka partii) i wkrótce pożegnali się z PO. Niedługo też trwała marszałkowska przygoda Moszyńskiego. W 2008 roku został odwołany.

CIOS DLA PODIUM I START Z PSL

Moszyński wrócił do Gliwic gdzie został pełnomocnikiem prezydenta ds. budowy Hali Podium. Szybko jednak otrzymał kolejny cios od dawnych kolegów. Następca Moszyńskiego, marszałek Bogusław Śmigielski wystąpił do Komisji Europejskiej z prośbą o ocenę prawną inwestycji (w zakresie tzw. pomocy publicznej) i w konsekwencji zablokował przyznanie Gliwicom 42 mln euro dotacji na budowę obiektu.

– Mam resztki wiary w ludzką przyzwoitość, więc nie nazwę tego zemstą polityczną – komentował na łamach “Wyborczej” Moszyński.

W 2008 roku zaangażował się w ruch obywatelski “Polska XXI”. Był członkiem władz organizacji. Przez inicjatywę przewinęło się kilkudziesięciu centro-prawicowych polityków. Wśród nich byli m.in. Jan Rokita, Jarosław Sellin, Rafał Dutkiewicz, Kazimierz Michał Ujazdowski. Z ruchem sympatyzowali publicyści i naukowcy: Jadwiga Staniszkis, Rafał Matyja, Paweł Śpiewak.
W wyborach do Parlamentu Obywatelskiego w 2009 roku Moszyński wystartował z poparciem “Polski XXI” z list PSL. Był jedynką ludowców, ale zdobył dopiero czwarty wynik na liście otrzymując 3079 głosów (w samych Gliwicach 684). W 2010 roku “Polska XXI” rozpadła się.

KONFLIKT Z FRANKIEWICZEM

Moszyński stopniowo zaczął być marginalizowany także w gliwickim magistracie. Oficjalnie nikt w tej sprawi głosu nie zabrał, ale w kuluarach mówi się, że Zygmunt Frankiewicz nie był zadowolony ze skuteczności Moszyńskiego. Ten ostatecznie zakotwiczył w gliwickim centrum Sportu i Wypoczynku TUR jako główny specjalista ds. inwestycji, a obecnie prowadzi własną firmę.

Od polityki daleko nie odszedł, a zadra sprzed lat musiała pozostać. W ubiegłym roku jego nazwisko pojawiało się wśród potencjalnych kontrkandydatów Frankiewicza w wyborach prezydenckich. Moszyński miał startować z PiS, a jego kandydaturę forsowała ponoć posłanka Barbara Dziuk. Ostatecznie PiS postawił na Jarosława Gonciarza.

Teraz Moszyński obejmuje funkcje prezydenckie w trybie wyjątkowym – ma przeprowadzić miasto bezpiecznie do czasu nowych wyborów prezydenckich. Jego wybór może oznaczać, że partia Kaczyńskiego chce realnie powalczyć o Gliwice. Moszyński to kandydat, który doskonale zna miasto i dobrze orientuje się w świecie lokalnej polityki. Nie należy do PiS, więc łatwiej będzie mu odrzucić zarzuty o polityczność pełnionej funkcji. Dostał od PiS szansę na spektakularny powrót. Najbliższe miesiące pokażą czy ją wykorzysta.

Michał Szewczyk

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
STRZYKAWA !

KTOŚ NAPISAŁ ,,,,,,,,,,”Gliwicom potrzeby jest młody, energiczny i pełen wizji i pomysłu gospodarz, a nie leśne wypalone dziadki”. No i stało się ! . Mamy !. OTO I ON !

:)

Powinni jeszcze odkurzyć dobrego znajomego Tadeusza Grabowieckiego. Też zakończył karierę w oparach smrodu i też doskonale zna miasto i dobrze orientuje się w świecie lokalnej polityki.

Arco

Dawniej nietoperzem zwany!

HAL

Przy okazji kapnęło trochę historii o tym, kto wykorzystując pozycję marszałka województwa na chama forsował przeznaczenie dotacji UE na Halę Podium/Gliwice/Arena. I jak łatwo było ten idiotyczny pomysł utrącić. W historii o tym, czyją zasługą było sprowadzenie do Gliwic montowni Opla nagle wraca Moszyński, chociaż przez dekadę jeden był tylko bohater, a nazywa się Frankiewicz. Można się spodziewać, że jeżeli Moszyński rzeczywiście chce startować na prezydenta, to historię sukcesów będzie się pisać na nowo.

:)

Zaledwie parę dni temu w komentarzach bulgotała opisywana przez sympatyków PiS historia usiłowania kradzieży majątku miasta przez byłego komendanta SM z czasu wiceprezydentury Moszyńskiego. Frankiewicz uniknął upaprania, ale w sądzie ówczesny wiceprezydent Moszyński przyznał, że bezprawnie udzielił komendantowi pozwolenia na wywiezienie kostki brukowej. Sąd był łaskawy i skazany został tylko A. Nowak. Dziś ten sam Moszyński jest człowiekiem godnym zaufania, komisarzem z wyboru PiS i prawdopodobnym kandydatem tej partii na prezydenta Gliwic. Turlam się ze śmiechu, bo PiSowcom z każdym jest po drodze do przejęcia miasta. Wystarczyłby szczegół, kilka etatów, a równie dobrze mógł być nim Frankiewicz. Taka to jest… Czytaj więcej »

ewa

Frankiewicz nie miał z Oplem wiele wspólnego. To Moszyński wszystko pilotował a po osiągnięciu sukcesu Frankiewicz zaczął go coraz bardziej marginalizować, mówi się że chciał się pozbyć konkurenta

autobusiarz

No tak. Rzeczywiście odmiana jak nie wiem co. Jeden z przydu… ZF.
To potwierdza tezę, że PiS i PO to nie żadni przeciwnicy tylko POPiS.

sodomia i gomoria

Polityka to k…

krzysztof

Liczę na to, że jako osoba, która pracowała z nami bardzo długo, będzie się przyzwoicie zachowywał – komentował w ubiegłym tygodniu zygmunt frankiewicz CZYLI MA KRYĆ CIEMNE INTERESY FRANIA I JEGO EKIPY,TY JUŻ SPIE,,,,,,,,, Z MIASTA

Mkolarski

A strona urzędu ciągle milczy. Zero informacji, że jest nowa osoba pełniąca funkcję. Hehehe. Ile ludzi tam pracuje? Kto Tym steruje? Panie Moszyński proponuję zaczać zmiany od wymiany – tych, którzy uprawiają nieustaniie miejską propagandę sukcesu PO i innych pociotków gliwickeigo układu za spra magistrackich mediów (opłacanych przez WSZYSTKICH mieszkańców) oraz poprzez dwa wykupione gliwickie portaliki – rzekomo informacyjne, ale przede wszystkim sowicie opłacane z urzedowej kasy.

Adam

Sekretarz Miasta Andrzej Karasiński. Kolejny “nieśmiertelny”.

Ewa

A jak długo Ty pracujesz na swoim stanowisku

Marcin

Dziwisz się? Urzędnicy mają nadzieję na wybór Neumanna. W urzędzie zrobią wszystko, żeby nazwisko Moszyńskiego pojawiało się jak najrzadziej, a nazwisko Neumanna – jak najczęściej. Bo tylko on będzie gwarantował kontynuację polityki Frankiewicza w 100%. Tylko on zagwarantuje stabilność stanowisk i w ogóle brak jakichkolwiek zmian w Gliwicach.
Moszyński to kontynuacja na 90%.

kanalia52

Oni są, qźwa jadzia, wszyscy godni zaufania.

prawda

Neumann przy Moszyńskim to wygląda jakby nie potrafił nawet do 10 policzyć. Tutaj potrzebny jest konkretny prezydent, a nie jakaś sierotka marysia i marionetka Frankiewicza.

najprawda

Jeden dobrze liczy TIR-y, drugi kostkę brukową.

Bajtek

Doskonała decyzja. Nikt tak dobrze nie zna tej utrwalonej przez 26 lat grupy trzymającej władzę jak dawny zastępca Frankiewicza. Zapowiadają się bardzo ciekawe 3 miesiące.
Przy okazji, wojewoda nieźle zagrał na nosie prezydentowi – zgodnie z apelem radnych, na komisarza wyznaczył wiceprezydenta :D

Nadzieja

Czekam z niecierpliwością na efekty pracy p komisarza – powodzenia.

Dziadek

Nadziejo ! Nadziejo! Matko……,nie ma się co niecierpliwić.Jeśli pan Janusz Moszyński został Komisarzem…to w Gliwicach nikomu…powtarzam NIKOMU włos z głowy nie spadnie i żadnych sensacji nie budiet…toczka

HAL

Czyli skompromitowany i słusznie zapomniany polityk z 11-letnią dziurą w samorządowym życiorysie, bez zdolności wyborczych, błąkający się od partii do partii i ostatecznie lądujący w ramionach PiS byle tylko się załapać do koryta jest doskonałym wyborem? Cyrk z ciągle tymi samymi klaunami naprawdę tak podoba się gliwickim inżynierom Mamoniom?

ewa

lepszy “doświadczony” lizus Frankiewicza? Może tak Neuman? Niekumaty, mierny ale Frakiewiczowi wierny…

Adam

Czemu uparliście się na wybór między starym lizusem a nowym?

:)

Lepsze jest wrogiem dobrego?

Moszyński o urzędzie miasta: dobrze pracuje.

Moszyński o powołaniu własnych zastępców, zmianie rzecznika, itp: nie przewiduję rewolucji.

Moszyński o sobie: jestem apolityczny.

Dziadek

Prezydent miasta Gliwice będzie….nowy…WŁADZA w Gliwicach się NIE zmieni,sensacji i skandała nie budiet…..zamiast spektaklu w Teatrze Miejskim…mamy spektakl w Gliwicach…;)

:)

Moszyński jak Frankiewicz tyle że z naklejką PiS. Nic dziwnego, że dotąd turboaktywni pisowcy nie mają wiele do powiedzenia. Chyba ciągle są w szoku, że wodzowie podali im czarną polewkę.

Marcin

W trakcie głosowania będziemy mieć wybór – wiceprezydent sprzed kilkunastu lat czy wiceprezydent sprzed kilku miesięcy. Obaj to nadal ludzie Frankiewicza, czyli nihil novi w Gliwicach. Tylko jedna informacja nastraja pozytywnie: “ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej (dyplom z planowania przestrzennego). (…) – Wprowadził on wiele ożywczego fermentu do naszej pracy. Nawiązał np. dobrą współpracę z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej. Dzięki temu mieliśmy fachowe wsparcie w pracach planistycznych. Dzisiaj tego nie ma i to widać w chaotycznym planowaniu rozwoju miasta – wspomina na łamach serwisu info-poster.eu, Andrzej Gałażewski, ówczesny prezydent Gliwic i szef Moszyńskiego.” Aczkolwiek jeżeli jego planistyczny zmysł… Czytaj więcej »

Adamiak

Architektowi Moszyńskiemu Gliwice zawdzięczają także kostkę brukową i stale wypłukiwany żwir na skwerze przed Muzeum Zamek Piastowski, co tak się spodobało urzędnikom, że tę “chińską ścieżkę zdrowia” popełnili też na Rynku. Źle chodzi się po tym zdrowym, a dla niepełnosprawnych to prawdziwa “droga krzyżowa”. Coś w sam raz dla radnych i posłów, którzy niedawno rozpoczęli obywatelską akcję na rzecz likwidacji ograniczeń architektonicznych w Gliwicach.

Uzupełnię Marcina ...

… oraz, jeżeli jego ekonomiczny zmysł polega na forsowaniu ekonomicznej kotwicy, jaką jest Hala Podium, to ja dziękuję za takiego ekonoma.

O ! BAJTEK

A MIALEŚ TY LOGIKĘ w szkole synku ? . Zna “grupę trzymającą władzę” bo przecież sam był jej członkiem więc co on może zrobić tej “grupie trzymającej władze” ??????
A wojewoda to SE może zagrać na fujarce – Prezydentem Gliwic BYŁ !, JEST! i BĘDZIE ! Zygmunt Frankiewicz nawet jak obecnie pełni mandat SENATORA – bo tak CHCE !.
Gliwice to Jego miasto i mieszkańcy Go kochają a Wam pozostają tylko własne frustracje !
Nadchodzące wybory po raz któryś z kolei DOBITNIE !!! WAM to udowodnią !
.

Bobik

Najważniesze byle nie głosować na klikę która nazywa demokrację hucpą, która od tylu lat wykazuje się nieudolnością niedotrzymywaniem obietnic, kpiną z demokratycznych działań. Przypomnę tylko w jaki sposób ZF spytał mieszkańców o akceptację budowy Podium, czy też o likwidację tramwajów. Miasto jest komunikacyjnie niewydolne a od 20 lat budowana jest obwodnica i nie wiadomo kiedy się skończy. Dziury w zabudowie centrum cały czas straszą, a jest już 75 lat po wojnie… Miasto potrzebuje wizji – nowego spojrzenia – ludzi którzy kochają miasto a nie czynią z niego folwark dochodowy. Nie wiemy czy JM będzie kandydował ale mam nadzieję że umożliwi… Czytaj więcej »

:)

A Moszyński ma jakąś inną strategię? Tym razem będzie kandydował z PSL, SLD, czy Konfederacji? Teraz przykleił się do PiS-u, a może jak Frankiewicz zacznie wciskać kit, że jest bezpartyjny? I czemu przez 11 lat nie było go widać i słychać w przestrzeni publicznego dialogu? Siedział cicho na synekurze od Frankiewicza, a to, że co 4 lata bezskutecznie usiłował się wcisnąć do władzy, za każdym razem z innym towarzystwem, nie pokazuje go w dobrym świetle.

erat

Jeśli ktoś nadal mówi, że PiS to patriotyczna organizacja, to albo jest zdrajcą, albo nie wie co mówi. Oto jak PiS wystawił PO-owca na prezydenta Gliwic,człowieka nastawione organicznie anty PiS-owsko. https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/janusz-moszynski-komisarzem-bedzie-rzadzic-gliwicami-az-do-wyborow-prezydenckich/

Joanna

cd. “Niestety na wyrok w dniu dzisiejszym wpłynęła skarga kasacyjna nie służąca niczemu innemu, jak jedynie przewlekaniu postępowania. Jednocześnie w odpowiedzi na wniosek o zorganizowanie dowozu w kolejnym roku szkolnym również otrzymałam odpowiedź negatywną. Ponieważ na przewlekłości cierpi moje niepełnosprawne dziecko, chciałam osobiście poprosić Pana Komisarza Miasta Gliwice o wycofanie złożonej skargi kasacyjnej, a jednocześnie przedstawić mu mojego syna Kaspra, którego postępowanie dotyczy. Podczas ewentualnej rozmowy chciałam również przedstawić inne problemy, z jakimi borykamy się, jako rodzice dzieci niepełnosprawnych – nieprawidłowości w działaniach ZBM, ZGM, OPS. Zaznaczam, że rok temu próbowałam się umówić z p. Krystianem Tomalą, który sprawował wówczas… Czytaj więcej »

wydział promocji

To co pani opisała pokazuje patologię samorządu w wydaniu grupy Frankiewicza. Wiceprezydent Tomala jest zarobiony w social mediach dlatego nie ma czasu na kontakty w realu. Zarobiony jest też wicefrankiewicz Neumann chociaż nie bardzo wiadomo czym. Moszyński ma okazję odegrania roli przytulanki potrzebujących i ignorowanych, ale czy znajdzie czas w krótkiej karierze partyjnego komisarza?

ToBi

Problem jest prywatny, wielu z nas ma podobne, nie powinien być w tym miejscu bo tylko Pani szkodzi sprawie swoją stawiając ją przed innymi…

Von Pis

Rekomendacja posłanki DZIUK to jak pocałunek śmierci.
I stało się.
Mam nadzieję, że Moszyński nie będzie stawiał pisowskich pomników i sprzyjał dojnej zmianie, bo w przeciwnym razie pójdę z nim pogadać jak kolega z kolegą z podwórka na Nowotki.

Ciemność widzę

A ja bym chętnie poznał zdanie Moszyńskiego w kwestii obwodnicy.

Luis

A ja mam pytanie fundamentalne czy jest ktos taki kto bedzie odpowiadal wszystkim ??? Czy taki ktos nie istnieje?? Zawsze znajdzie sie ktos komu bedzie przeszkadzal taki czy inny Prezydent. Proponuje porownac rozwoj miast na slasku z rozwojem Gliwic i wtedy komentowac

Równaj w dół

Noo, ja jak się porównam do sąsiada z lewej – zapyziałego alkoholika z trzema wyrokami i wiecznym komornikiem na plecach to mam powód do dumy.
Jednak jak się porównam do sąsiada z prawej – przystojnego, zadbanego, kulturalnego i dobrze zarabiającego, niezależnego człowieka, to już nie wypadam tak różowo.
Lepiej się porównywać do tego z lewej.

:)

To już wszystko jasne, PiS rąsia w rasię z Frankiewiczem. Wyciągnęli z kapelusza Moszyńskiego, który karierę polityka i samorządowca zakończym przed laty wielkim smrodem.

zaskoczenie?

No proszę jaki “:)” aktywny w zwalczaniu konkurencji frankiewiczowego nominanta. Opadają maski, no chyba, że robi tylko za pożytecznego idiotę.

:)

Żeby cię nie zawstydzać osobiście, zaczekam, aż mój sceptycyzm objaśni Ostatni Sprawiedliwy, który zaledwie parę dni temu nie posiadał się ze szczęścia tłumacząc wszem i wobec standardy panujące w UM za czasów urzędowania wiceprezydenta Moszyńskiego, dziś PiSowego nominata, od którego oczekuje się najwyższych standardów zawodowych i moralnych. O.S. na pewno chętnie opowie o roli ówczesnego wiceprezydenta w próbie kradzieży kostki brukowej przez ówczesnego komendanta SM, A. Nowaka. A wtedy bez użycia lustra zobaczysz idiotę tam, gdzie cały czas jest.

Tomasz

Nie jestem fanem prezydenta Frankiewicza ale został wybrany przez Gliwiczan w sposób demokratyczny. Ten aparatczyk powołany przez PiS nie ma żadnego demokratycznego mandatu. To skandal że pis wykorzystał sytuację i nie powołał 1 go zastępcy co jest dobrą praktyką. Nawet w Gdańsku się nie odważyli i powołali zastępcę śp prezydenta Adamowicza. Pan Moszyński powinien jedynie ograniczyć się do zorganizowania wyborów. Niech je wygra i wtedy rządzi. Do tego czasu wara od naszego miasta. Najbardziej śmieszy mnie były na szczęście dla nas wszystkich radny Pająk, któremu odebrało rozum po wyborze komisarza. Może sam liczy na objęcie stanowiska dyrektorskiego jakiejś jednostki, np… Czytaj więcej »

Spiders web

A gdzie ty tu widzisz Pająka?

Jan Pająk

Nie liczę. Ale potrzeba zmian.

Joe

Został wybrany ale się na gliwiczan wypiął. Miej pretensje przede wszystkim do Frankiewicza a potem do prawodawców, że takie coś w ogóle jest możliwe.

jacek bromski

Mam pretensje do ustawodawcy a jakże. Co do Prezydenta Frankiewicza to poszedł do senatu walczyć z tą chorą władzą, która w najbliższych latach wpędzi samorządy w wielkie kłopoty. Zresztą to już się dzieje. PO zostawiło “kamieni kupę” ale po obecnej władzy nie zostanie nawet kamień na kamieniu.

Loniu

Ten wybór stoi w sprzeczności z gadaniem Frankiewicza o niezbędnych kompetencjach potrzebnych do zarządzania miastem. PO-PiS chociaż nie oficjalny, to wiecznie żywy.

DD

Panie Moszyński może zaczniemy od doprowadzenia do porządku Radnych Miasta, którzy bezczelnie ignorują, dzielą i skłócają mieszkańców gminy względem stawek za śmieci i to segregowane, czyli połowa roboty zrobiona za friko. Proszę pogonić to towarzycho do uczciwej roboty bo jedyne co potrafią to bronić własnych racji bez uwzględniania potrzeb i oczekiwań obywateli, którym mają obowiązek służyć.

Gliwiczanin

Nie mieszkamy w gminie tylko w mieście

DD

cd.
15 głosów przeciwnych mojej wypowiedzi? to ciekawe, zatem jako ci uprzywilejowani stawkami oddajcie mi to co za was dopłacam w ogólnym rozliczeniu gminy. To już nawet nie głupota to patologia i chamstwo aby nie rozumieć tak ewidentnej manipulacji finansowej dotyczącej uchwały śmieciowej.

Odmulacz

Minusy masz za naiwność. Za wiarę, że Moszyński coś zmieni.

DD

Usunięto moją wypowiedź sprzed kilku minut. Moderatorze, wiadomo jest, że strach paraliżuje umysł. A które to słowo się nie spodobało, bo nie było adekwatne do mojej wypowiedzi? Proszę zapamiętać, że nie ma słów nieodpowiednich jeżeli wypowiedź jest zasadna i zgodna ze stanem faktycznym. Od nie nazywania rzeczy po imieniu żyjemy obecnie w cywilizowanym obozie pracy i zostaliśmy królikami doświadczalnymi we wszystkich dziedzinach życia, a wypowiedź Joanny jest tego dowodem z życia wziętym.
Zdrowia życzę.


MOD: Nie usunięto żadnej Pana wypowiedzi, proszę może dokładniej poszukać. Nie rozumiemy za bardzo, z jakiego powodu mielibyśmy być w strachu?

Joanna

W Urzędzie Miejskim w Gliwicach byłam dwie godziny po powołaniu Komisarza (tuż po zakończeniu konferencji prasowej). Asystentka podała mi adres mailowy do wysłania prośby. Może teraz się uda… “Zwracam się z gorącą prośbą o wyznaczenie terminu spotkania z Panem Komisarzem Januszem Moszyńskim w sprawie dyskryminacji mojego dziecka oraz utrudniania mu dostępu do odpowiedniej formy kształcenia. W wyniku nieprawidłowości zaistniałych na terenie gminnej szkoły specjalnej przy ul. …, w wyniku których u mojego syna … wystąpił silny regres rozwojowy (spadek intelektualny ze stopnia znacznego na głęboki, poświadczony badaniami w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach przy ul. …), zdecydowałam we wrześniu ub. roku… Czytaj więcej »

znawca

Uważam go za świetnego kandydata. Nie jest to żaden nowicjusz, który nie zna się kierowaniu miastem, a dodatkowo ma szersze perspektywy na rozwój Gliwic. Frankiewicz w ogóle nie słuchał głosu mieszkańców, a skoro jego poplecznik chce kontynuować dalej jego politykę to będzie wyglądało to dosłownie do samo, czyli zakorzeniony system betonu. STAWIAM NA MOSZYŃSKIEGO!!!

Wungiel

Przez inicjatywę przewinęło się kilkudziesięciu centro-prawicowych polityków. Wśród nich byli m.in. (…) Rafał Dutkiewicz – to ten z LGBT Wrocław?

:)

Szefczykowi chyba zabrakło odwagi, bo przez ruch obywatelski “Polska XXI” razem z Moszyńskim przewinął się nie kto inny, jak Zygmunt Frankiewicz. Kompromitujący szczegół?

ja234

No,czyli kandydat zygmunta (neumann) nie został namaszczony na komisarza.Apel radnych, tak jak mówiłem, również przeszedł bez echa.
W sumie to pisiory nie mają szans.
Moszyński to godna uwagi kandydatura na prezydenta, oby wystartował.(0937)

Imiu

Komisarzu Panuj jak przystało na Prezydenta Gliwic.XD Mamy ponad ćwierć wieku doświadczenia ;-D Widzimy te zmiany XD

ciecierz

Każdy lepszy niż Fankiewicz. Niestety, podobnie jak Frankiewicz, też był zamieszany w Politechnikę Śląską (kuźnię nieuków) co nie wróży dobrze kandydaturze. Swoją drogą, Gliwice ma podobno jednych z najlepiej wykształconych mieszkańców. Jakoś jest to w sprzeczności z wynikiem wyborów, w których przegrał kandydat PiS. Widocznie wykształcenie też odbierali na Politechnice

żuczek

Każdy lepszy? To PiS powinien postawić na radnego Bodziocha.

Ad

“Gliwice ma podobno jednych z najlepiej wykształconych mieszkańców”

Ty ewidentnie nie masz z nimi styczności

w pogoni za octem

no to do roboty!.rozbić ten gliwicki beton

Arco

Już kiedyś wydał polecenie, żeby tę kostkę brukową sprzątnąć to co mu tam beton…

:)

PiS gustuje w ludziach skalanych. Tacy, jak dostaną szansę, nie cofną się przed żadnym świństwem, vide Piotrowicz.

Gruntowy przymrozek

Zaczynam czytać i od razu wiem, że to Szewczyk, a nie ŻMS :)

DD

Co to za skrót ŻMS bo jest późno i nie pamiętam. Dzięki.

Laszlo_egesz

to skrót od Żaneta Mrozek-Siewierska
https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/kontakt/

Bobik

Nie ma to jak czytać Miejski Serwis informacyjny – w każdym Frankiewicz – oczywiście laureat w lub inicjator po prostu bóg – choć nie pamiętam ani jednego spotkania z mieszkańcami czy dialogu ze specjalistami.
Od niedawna – o czym ten świetny publikator nas uświadamia /od około 2 miesięcy/ narodził się nowy zbawca naszego ukochanego miasta – on jedyny – najmądrzejszy, najlepszy przez nadboga namaszczony.
Tak więc nie musimy się o przyszłość martwić, znowu nam się udało i nadal będziemy żyli w najlepszym mieście w Polsce…