Janusz Moszyński wicemarszałkiem województwa? “Byłoby to wzmocnienie Gliwic w regionie”


Janusz Moszyński może zostać wicemarszałkiem województwa – twierdzą niektóre media. – Na ten moment to dziennikarskie fantazje, jest jeszcze za wcześnie by mówić o planach na przyszłość – odpowiada Moszyński.

O możliwym scenariuszu politycznego “zagospodarowania” Moszyńskiego napisał dobrze zorientowany w sprawach śląskiej polityki Marcin Zasada z “Dziennika Zachodniego”. Taką możliwość miałaby dawać zmiana sił wśród koalicjantów PiS w Sejmiku Województwa. Po awansie Michała Wosia na ministra, radnym sejmiku został Jarosław Szczęsny Porozumienia Jarosław Gowina. I choć Moszyński na razie odcina się od tych spekulacji, takiego rozwiązania nie wyklucza gliwicki lider Porozumienia Petros Tovmasyan.

– Janusz Moszyński byłby świetnym wicemarszałkiem województwa, mogłoby to być zdecydowane wzmocnienie Gliwic w regionie. Wszystko zależy od ustaleń koalicyjnych, wiemy o tym, że trwają takie rozmowy po zmianie układu sił w regionie. Ostatecznie decyzje podejmie oczywiście Marszałek Chełstowski – dodaje Tovmasyan.


Zdaniem “DZ” inny wariant zakłada, że Moszyński mógłby zostać pełnomocnikiem rządu ds. samorządu terytorialnego.

– Dopiero co wróciłem do pracy z 3-miesięcznego urlopu bezpłatnego. Na pewno tę energię, którą udało się wytworzyć w mieście warto wykorzystać, ale jest jeszcze za wcześnie by mówić w jakiej formie – odpowiada nam Moszyński, ale zaznacza, że jest otwarty do dyskusji o bieżących sprawach miasta.

– Uważam, że potencjał Janusza Moszyńskiego powinien być wykorzystany – komentuje Petros Tovmasyan. – Dziś Janusz Moszyński jest liderem opozycji w mieście, jako środowisko Porozumienia bardzo intensywnie wspieraliśmy go w kampanii i chcemy z nim współpracować także po wyborach. Taką deklarację złożyłem Panu Moszyńskiemu po wyborach – mówi.

O ile przyszłość drugiego w wyborach prezydenckich Moszyńskiego jest jeszcze zagadką, o tyle do działania przystąpił już drugi z konkurentów Adama Neumanna – Kajetan Gornig. 24 stycznia organizuje spotkanie założycielskie stowarzyszenia “Energia dla Gliwic”. Gornig wraz z Dominikiem Dragonem od chwili ogłoszenie startu w wyborach sygnalizowali, że to dopiero pierwszy krok, a docelowo chcą powalczyć o Radę Miasta i ponownie o fotel prezydencki w 2023 roku.

Jak się dowiedzieliśmy, dalszego zaangażowania w sprawy Gliwic nie wyklucza też czwarty z kandydatów w wyborach prezydenckich – Andrzej Gillner.

Michał Szewczyk

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Zdzisława Niepiernik

“mogłoby to być zdecydowane wzmocnienie Gliwic w regionie”
Mieliśmy już takie “wzmocnienie”. Nazywa się Kałuża. Dzięki owemu “wzmocnieniu” PiS zabrał Śląskowi drobne 30¨000 000,00 zł

KROPLOWKA POLITYCZNA !

Niech go zrobią marszałkiem czy pełnomocnikiem – byle dalej był od naszych Gliwic Kochanych i nam tutaj nie przeszkadzał !

Gąska Balbinka

Ja po takiej klęsce wyborczej to bym SIĘ chyba z Gliwic wyprowadziła.
Wstyd by mi było !

Janusz byznesu

przeczytaj jeszcze raz to co napisalas, zmow modlitwe i wiecej nic nie wypisuj

Ostatni Sprawiedliwy

@KROPLOWKA POLITYCZNA !. czytaj: żeby nie znalazł się nikt kto ruszy wasze układy i układziki. Żeby kochane “pieniążki” dalej ciurkiem szły na odpowiednie konta. Jeden od Was bezceremonialnie zapierniczył 30 ton kostki brukowej, skrzętnie przez Was futrowany w innej miejskiej spółce.
Za wszystko zapłacą mieszkańcy m.innymi w opłacie za śmieci liczonych od m^2.
Święte słowa cyt: “byle dalej był od naszych Gliwic Kochanych i nam tutaj nie przeszkadzał !”

Laszlo_egesz

Pisowski namiestnik nigdy nie będzie lekiem na żadną patologię, a sam będzie źródłem jeszcze większej.

ZAWROTY GŁOWY !

Jeśli opozycja ma takie pojęcie o polityce jak cytowany w artykule pan Tovmasyan, ktory przegrywa juz trzecie wybory z rzędu w tym dwa, w ktorych sam startował /w pierwszych z Koalicji dla Gliwic Frankiewicza !!! a w drugich całkiem na “abarot” czyli z list PIS-u / to KOALICJA dla Gliwic Frankiewicza będzie SE rządziła w Gliwicach dłuu….go i szczęśliwie !
Pan Moszynski to PRZEGRANA karta !
PIS nie ma kadr w Gliwicach /patrz wybory w 2018 roku/ , że wyciągnął z lamusa takiego nie perspektywicznego kandydata !
Tym samym opozycja przegrała również wybory za cztery lata !!!
KROPKA !

prosty_gliwiczanin

A Buzek? nie był wzmocnieniem dla Gliwic? A Budka nie będzie, jeśli zostanie szefem PO?

:)

Wymień korzyści jakie zyskałeś dzięki Buzkowi i Budce, bo ja takich nie znam. Ten drugi podobno ma duże szanse na szefowanie partii bez kasy, bo po ujawnieniu przekrętu z 3 mln na kolesiowy “think tank” jest jeszcze większa szansa na utratę subwencji dla partii.

Gliwiczanka niegazowana !

A pan Moszynski nie wstępuje do Stowarzyszenia “Energia dla Gliwic” Kajetana Gorniga ?
PRZECIEŻ opozycja w Gliwicach miała się połączyć !!!

Ostatni Sprawiedliwy

@prosty_gliwiczanin. Budka wzmocni się jak wsadzi żonkila na stołek wiceprezydenta.
Obecnie zostanie szefem PO jest tak nobilitujące, jak objęcie posady burd*lmamy w domu rozpusty po ogłoszeniu, że wszystkie panienki mają syfilis.

tęczowy z rondlem na łbie

Gawiedź zagłosowała na Neumanna , bo tak i zalecił jego mentor Frankiewicz.Nic to że sam franek praktycznie był pasożytem , woził się na tym co dokonał jeszcze w ubiegłym wieku tj decyzja o stworzenii strefy i wskazaniu śladu na a1. W tym wieku nasz franio zasłynął głównie z likwidacji tranwai , bo nieekologiczne i budową potężnej hali tylko i wyłącznie z środków Gliwiczan za pół milarda zł, gdzie żadne inne większe, bogatsze miasto nie zdecydowało się na budowę czegoś podobnego z własnych środków za takie pieniądze. W dodatku Neumann jest poważnie skonfliktowany z wszystko na to wskazującym nowym liderem lewackim… Czytaj więcej »

Ampuła

Skoro jakiś bezpartyjny Janusz okazał się niewybieralny w głosowaniu powszechnym, lud się na niego suwerennie wypiął i większość ostentacyjnie odmówiła mu powierzenia nad sobą władzy, to partia ma tylko jedno wyjście. Trzeba tego Janusza mianować. Powołać. Obsadzić. Podsadzić na stołek. Zamontować na fotelu. Skierować do rządzenia, skoro nie chciano, żeby rządził.

:)

Przyszłość Janusza, to jest “małe miki” w porównaniu z dramatem Jana, który mimo braku wykształcenia już miał zostać urzędnikiem na kierowniczym stanowisku z tłustą wypłatą, ale się nie doczekał i nadal będzie klepać biedę na rencie i pisać listy jako społecznik, za bóg zapłać.

kanalia52

Wzmocnienie przez PiS dzielca. Buhahahahahahahaha…

Obserwujący

No i pisiory będą miały kolejny przyczółek w postaci moszyńskiego.Nic dziwnego, że pisowska przybudówka pt. porozumienie popiera ten pomysł.Przez 4 lata, pisiory będą przygotowywać swojego, pisowskiego kandydata by wystawić go w wyborach.

Stasiu

Janusz Moszyński powinien być prezydentem Gliwic. Nie chcemy człowieka, który w kampanii wyborczej mówił kłamstwa i dwukrotnie wyrokiem sądu dostał nakaz sprostowania nieprawdziwych informacji, człowiek który nie ma programu wyborczego tylko powołuje się na swojego szefa Zygmunta Frankiewicza, człowieka który na wiecach przedwyborczych nie uczestniczył w spotkaniach, który nie liczy się ze zdaniem mieszkańców, a taki właśnie jest Adam Neumann, Nie chcemy fałszerstw podczas wyborów. Nie chcemy Adama Neumanna. Nie chcemy starego skostniałego układu, który nie dopuszcza do głosu mieszkańców. Proszę podać dokładne wyniki z każdej komisji!!!

Zdzisława Niepiernik

Możecie sobie “nie chcieć”,
Póki co nie wszystko zależy jeszcze od zachcianek stetryczałego frustrata .

CBA

Puk puk

Mieszkaniec

Premierem tego kraju również jest skazany za nieprawdziwe wypowiedzi i jakoś naruszenie w tym zakresie tego typu standardów nie przeszkadza w rządzeniu tym krajem.

Janusz byznesu

bo zyjesz w kraju w ktorym normą jest nieprzestrzeganie prawa

Nieleniwy

Tak trudno sprawdzić samemu… wyniki z każdej komisji są dostępne na stronie delegatury krajowego biura wyborczego w Katowicach…

Iw

No to moze w naszym mieście będzie się cis wreszcie działo . Brawo . Prezydent miasta z poparciem 25 tys głosów to nie jest silny mandat. Gliwice potrzebują zmian .