Jest przełom w sprawie ulicy Zwycięstwa. Zarząd Dróg Miejskich wybrał wykonawcę projektu

Trzeci przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej potrzebnej dla przebudowy ulicy Zwycięstwa został rozstrzygnięty. Tym razem nie doszło do unieważnienia. ZDM zdecydował się zwiększyć finansowanie zadania do kwoty zaproponowanej przez jedynego oferenta.

Firma Polska Inżynieria sp. z o.o. z siedzibą przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie zaprojektuje nową odsłonę najbardziej reprezentacyjnej ulicy Gliwic za kwotę 362,85 tys. złotych.

REKLAMA

Zarząd Dróg Miejskich zamierzał przeznaczyć na to zlecenie o wiele mniej, bo ćwierć miliona zł.

Przypomnijmy, w dwóch poprzednich przetargach nie udało się wyłonić wykonawcy. W pierwszym postępowaniu na realizację zadania przewidziano 150 tys. złotych. Złożone oferty przekraczały tę kwotę wielokrotnie (476 tys. zł – 1,276 mln zł).

W drugim przetargu budżet na wykonanie projektu zagospodarowania ulicy Zwycięstwa podniesiono do 250 tys. złotych. Warunki udziału w przetargu spełniło dwóch oferentów z Warszawy. Jedna z firm zaproponowała realizację zadania za 500 tys. złotych, druga o wiele mniej, bo za około 170 tys. zł. Postępowanie unieważniono po odrzuceniu tańszej oferty, co uzasadniono jej rażąco niską ceną.

W trzecim zamówieniu publicznym pula środków pozostała taka sama, a jedyna złożona oferta przekraczała ją o około 45%.

Jak się okazuje, drogowcy zdecydowali o podniesieniu finansowania zadania do wysokości zaproponowanej przez Polską Inżynierię.

Cena oferty przekracza kwotę jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, jednak nie przekracza kwoty, na jaką oszacowano wartość zamówienia. Biorąc powyższe pod uwagę, zamawiający zgodnie z art. 93 ust.1 pkt.4 ustawy Pzp zwiększył kwotę, jaką przeznaczył na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty – czytamy w zawiadomieniu o wynikach postępowania.

Od momentu podpisania umowy, wykonawca będzie miał 12 miesięcy na przedstawienie projektu nowej odsłony ulicy Zwycięstwa.

Więcej na temat preferowanej przez Zarząd Dróg Miejskich koncepcji przebudowy ulicy Zwycięstwa można przeczytać tutaj.
(żms)

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Cookie Monster

Czyli jednak będą chodniki dwóch prędkości? Może na tych wolnobieżnych chodnikach trzeba ustawić progi spowalniające, żeby nie było tak, że ktoś na wolnobieżnym szybkobieży lub odwrotnie. No i nie wiem czy dwie prędkości wystarczą. Powinien być ekspresowy – wiodący do WC, szybkobieżny – dla tych co na pociąg, wolnobieżny – dla spacerowiczów i średniobiezny dla pozostałych. Oczywiście skrzyżowania chodników poszczególnych bieżności powinny być wielopoziomowe bezkolizyjne.

Ja.

Nie, nie. Tylko nie bezkolizyjne! Inaczej ZDM byłby smutny, że nie mógł by wykorzystać nowoczesnej technologi w postaci “yntelygentnej sygnalizacyji”

Nieomylny

Mam dość tych ściem. Kiedy Przezydent Miasta określi kiedy rzecz będzie zrealizowana? Najpierw rok przetarg na projekt, później rok projekt, później rok przetarg na wykonawstwo, później rok na wykonanie. W ten sposób będą pianę bili nieudacznicy z UM wciskając kit mieszkańcom o ofensywie inwestycyjnej UM. Pewnie skończy się jak większość niezrealizowanych projektów w koszu.
Tyle razy już nas oszukali, tyle zapewnień – bajek bez pokrycia. teraz 4 lata… żeby zrobić deptak… Ja zrobiłbym to w miesiąc – ograniczając ruch i wstawiając nieco zieleni i ławek.

NajbardziejWkurzającyKomentarz

Doskonale! Kiedy kolejna wizualizacja?

Kk

Zamawiający przy pierwszym przetargu zakłada kwotę na zadanie 150tys., a przy drugim podejściu oferta za 170tys. jest odrzucona za rażąco niską cenę???

Przetrę oczy i przeczytam jeszcze raz, bo może źle widzę… czy któryś z urzędników nie powinien w takim razie polecieć ze stanowiska, albo przynajmniej pokryć kosztów przygotowania przetargu, skoro przyjął podwójnie rażąco niską cenę przy pierwszym przetargu?

Skg

Nareszcie oby to wypaliło

Zoltan

Za mojej pamięci probowano trzy razy. Po każdej kilkudniowej próbie zrobienia ze Zwycięstwa deptaka szybko przywracano jej normalną uliczną funkcjonalność.

Zoltan

Czyli przeróbka “wizytowej sukni”, jaką od wielu lat stała się ta niegdyś gwarna i zachęcająca do spacerów, przyjazna ludziom ulica dla zwyczajnych gliwiczan – Zwyciestwa.
Ciekawe, czy doszyją do niej dodatkowe “klejnoty” – kolejne banki, apteki, lombardy i lichwiarskie kantory? No i co z jej nazwą? Może Bankstrasse? Goldstrasse? Lombardzka?
Zwycięstwa (czyjego? Nad czym, albo nad kim?) już zdecydowanie nie pasuje…

Bardzo uniwersalna nazwa

Zawsze ktoś (coś) nad kimś (czymś) zwycięża. Głupota nad rozumem, tandeta nad jakością, brzydota nad ładem, chamstwo nad kulturą, … każdy sobie wstawi, co mu pasuje.

Sid

przełom, to oni mają w głowach w tym magistracie

Marx

co jest tak skomplikowanego w tym projekcie, że wymaga wydania tak wysokiej sumy? Bo jak rozumiem to projekt na zrobienie z ulicy deptaka.

powrót na ziemię

Co wy z tym deptakiem? Żadnego deptaka nie będzie tylko zwykłe picowanie żebyście właśnie przestali smęcić o deptak.

Beatka

To nieuczciwe traktowanie wykonawców. Z podanych kwot wynika że zaniżono kwotę na realizację przy znacznie wyższym oszacowaniu. Zapewne tylko po to żeby unieważnić przetarg jak się firmy nie spodobają bo w takim przypadku można unieważnic postępowanie. Tak nie wolno robic. To naruszenie ustawy zamówień publicznych.

Imiu

nie pierwszyzna ten przełom

ja234

Czyli zrobią wizualizację, powinni współpracować z organizacjami społecznymi, ciekawe czy będą.Wystarczyłoby położyć nową nawierzchnię na całej długości i tyle.No i oczywiście regularnie…myć, czyścić chodnik,ale gdzie tam, nie takie rzeczy w glajwicach.
Mają rok…w międzyczasie w glajwicach może zmienić się prezydent…na pisiora… i….nic z tego nie wyjdzie.Prawdopodobnie.Oczywiście.(1017)