Jubileuszowy X Gliwicki Bieg Uliczny już w sobotę. Uczestnicy pobiegną późnym wieczorem

X Gliwicki Bieg Uliczny wystartuje z osiedla Kopernika w sobotę, 25 maja. W tegorocznej edycji biegacze zameldują się na starcie o godzinie 22:00. Do pokonania będą mieli 10 kilometrów.

„Dycha” to obecnie najpopularniejszy dystans – na trasie można spotkać profesjonalnych zawodników i amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem.

Start imprezy wyznaczono z areny lekkoatletycznej przy ul. Syriusza 30, uczestnicy będą zmierzać w kierunku Radiostacji.

– Organizatorzy wyznaczyli trasę biegu następującymi ulicami: Perseusza, Pionierów, Toszecką, Myśliwską w kierunku do Jałowcowej, Folwarcznej, Bernardyńskiej, a następnie Grottgera i Lubliniecką. Kierowcy w tych miejscach, w godz. od 20:30 do 23:00 mogą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu – czytamy w komunikacie na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.gliwickibieg.pl. Organizatorami biegu są Uczniowski Klub Sportowy Kometa, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gliwicach oraz Gliwice Biegają.

(żms)/UM(mm)/ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
szota
szota

dobrze wiedzieć,by nie objeżdzać Gliwicz Pyskowic do Knurowa

Gila
Gila

25.05.2019 Szkoda, że nie poinformowano mieszkańców, że ul. Myśliwska jest zamknięta do 24.00. Nie każdy wyjeżdżając po południu z domu sprawdza w Internecie, kiedy może wrócić. Wystarczyło rozwiesić karteczki na ulicy, ale organizatorzy o tej nieistotnej drobnostce zapomnieli. Cóż pewnie mieszkają w innym rejonie miasta.