Już 300 policjantów z Gliwic na L4. Protest powoli wymyka się spod kontroli

Gliwiccy funkcjonariusze policji przyłączyli się do ogólnopolskiego strajku policjantów. We wtorek 267 policjantów złożyło L4, w środę liczba ta zwiększyła się do 300. To prawie połowa codziennego obłożenia gliwickiego garnizonu, w którym każdego dnia pracuje 650 osób.

– Kierownictwo garnizonu musi zapewnić ciągłość służby, dlatego policjanci, którzy stawili się do pracy są rozdysponowywani do poszczególnych patroli – krótko informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy z KMP Gliwice.

Po więcej informacji rzecznik odsyła do policyjnych związków zawodowych. Jak się jednak dowiedzieliśmy, protest, choć na poziomie krajowym inspirowany przez związki, już dawno wymknął się spod kontroli, a strajk gliwickich policjantów to inicjatywa oddolna, która wypłynęła od samych funkcjonariuszy.

Masowa absencja w praktyce oznacza, że na patrole w Gliwicach wyjeżdżają obecnie komendanci jednostek i naczelnicy.

I choć ciągłość pracy jest zapewniona, pytanie, jak długo można prowadzić działania w trybie rezerwowym. Policjanci ustawowo powinni mieć 12 godzin przerwy od pracy między służbami. Przekroczenie tych widełek czasowych skutkuje określonymi konsekwencjami prawnymi.

A końca protestu nie widać. Nieoficjalnie mówi się, że w najbliższych dniach strajk może przybrać na sile (także w Gliwicach), a jego kulminacja ma nastąpić dopiero 11 listopada. Dla Gliwic to dodatkowe wyzwanie, bo dzień wcześniej, w sobotę czeka nas gala boksu zawodowego w Arenie Gliwice, czyli impreza masowa, na którą zjadą kibice z całej Polski.
(msz)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ad
Ad

Ciekawe kto im te L4 wystawił…

Imiu
Imiu

pewnie ten sam co wystawia pozytywny wynik testu sprawnościowego dla brzuchaczy i psycholi

Josef
Josef

Z wystawieniem lewych L4 – niezłe jaja. Ja po 30 latach pracy na własny rachunek, pierwszy raz w życiu chciałem wziąć L4. Sapanie było już w przychodni. Potem muszę jakiś miesiąc chorować – i nie mieć spóźnienia w składkach o pół dnia – żeby była szansa dostać cokolwiek. Po tym miesiącu mam natychmiast wezwanie do ZUSu – pół dnia w dudzie i kontrola lekarska pt. “Tępimy oszusta”. Dali się nabrać, więc po kolejnym miesiącu dostałem jałmużnę. Niezależnie od racji policmajstrów – ciekawe, czy dostaną w wypłacie kasiorę za wolne dni. Tak samo interesujące, czy ktoś ich przepyta na okoliczność choroby.… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

Sami policjanci się przepytają więc nikt za ten cyrk z lewymi L4 nie odpowie.
W pierwszy miesiąc na L4 mogą spodziewać się kontroli z Policji (pracodawca) a po tym czasie przyjdzie komisja z ZUSu i też nic nie wykaże. Państwowe służby służą sobie a dopiero przy okazji Nam. Mamy Cyrk Arene Francy a teraz Cyrk Policyjny w Gliwicach a pewnie i w całej Polsce jest z tymi L4 podobnie, na nic mądrzejszego Polska Policja nie mogła wpaść XD Pojechani niezmiennie acz są nieliczne wyjątki.

Majkel
Majkel

Pany ale wiecie że Policja nie podlega pod ZUS także jedynym kto może przeprowadzić kontrole jest Policja.

Tego Pany Imiu i Josef nie wiedzą bo niby skąd-to dopiero tłumaczą pod koniec podstawówki

Josef
Josef

Na koniec podstawówki powinno się zrozumieć, to, co się czyta. Pisałem o SWOICH doświadczeniach z ZUSem.
Niezależnie, kto kulsonom wypłaci za L4 (wątpię, czy stanie im się jakakolwiek krzywda) – zapłacę ja, Ty, oni…… Tak samo zapłacimy po tysiaku na głowę za ochronę w niedzielę.
Aaaaa -plotę bzdury – przeca to państwo płaci….

Mwz
Mwz

Niby suweren wybierał obecny rzad jakos ja tego nie widzę

Imiu
Imiu

przyznaje ci rację odnośnie ZUSu, tak więc do policjantów przyjdą koledzy policjanci sprawdzić ich stan zdrowia podczas protestu będących na zwolnieniu chorobowym a nie na L4 (ponieważ te nazewnictwo jest już od wielu lat nieaktualne ale w użyciu potocznym).

Nie ***** tak nerwowo ponieważ to świadczy tylko że jesteś małym ***** a może i policjantem na chorobowym, oczywiście w formie protestu, wiec kuruj się w łóżku i na czynny protest zapraszam XD

Odkleszczowiec
Odkleszczowiec

Komisja z zusu ? Buahaha

Vicent
Vicent

Wydaje mi się, że jeżeli te młode bidule w większości są takie chorobliwe, to nie ma sensu podnoszenia im zarobków, bo będą się utrzymywać w przyszłości przy życiu z L4. Panie ministrze Z. myślenie nie boli;)

Imiu
Imiu

W TVP i Polsacie oraz TVN tłumaczą ich (policjantów) koledzy po FACHU że to epidemia a nie w ramach protestu.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Imiu. Epidemia “psiej grypy”. Kto “rozsiał” zarazki, a raczej trzeba spojrzeć jaki jest ukryty w tym cel. Pozbawić obywateli ochrony Policji a tym samym pokazać słabość Państwa.
Tuz przed obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.

Ssak
Ssak

To nie epidemia to bardzo niebezpieczna sytuacja. Widzę to w czarnych kolorach.

Fiku Miku
Fiku Miku

@Vincent.
Jak są tacy chorobliwi i nie chcą ryzykować, niech się zatrudnią jako szatniarze w żłobkach a nie idą do policji. Może i wojskowi w razie wojny wezmą L4? Co za społeczeństwo! Z taką hołotą jak tu mieszka teraz, moglibyśmy zapomnieć o odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Podbiłby nas chyba nawet Bhutan. Korespondencyjnie…

depisator
depisator

Prezes Kwak od kilku miesięcy na L-4 a kasę z Sejmu pobiera za nic.

Do pustaków
Do pustaków

Lekarze. I nie ma w tym nic dziwnego. Większość pracowników w Polsce pracuje za dużo, za długo i w złych warunkach. Każdy ma prawo oczekiwać od lekarza zwolnienia od pracy dla regeneracji fizycznej lub psychicznej, bądź na leczenie. Was to oczywiście zdumiewa, bo daliście sobie zrobić wodę z mózgu i zasuwacie jak szczury w kieracie za psie pieniądze. Można się nabijać z policjantów, którzy jeszcze nie odeszli ze służby, ale nie miejcie pretensji, kiedy jakiś patriota obije wam puste dynie, inny uszkodzi mienie i okradnie i nie poniesie konsekwencji, bo nie będzie komu go złapać. Niska cena za głupi hejt… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

Na szczęście WOJSKOWI wiedzą jacy ludzie pracują w Polskiej Policji :-)

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Do pustaków. Prędzej pustą dynię obije ponownie pomalowany na czarno, Jacek Hugo-Bader. W ramach kolejnej prowokacji dziennikarskiej. Bardziej trzeba bać się czerwonej hołoty, niż “jakiś patriotów”. Wg twojego toku rozumowania patriotą nie jesteś, a może jesteś patriotą (niemieckim czy innym) tylko nie Polakiem.

Plan Morawieckiego
Plan Morawieckiego

Na podwyżki dla policjantów i niepełnosprawnych nie ma! Są za to pieniądze na dotacje 800 zł na pracowników z Ukrainy, 500 + i stypendia dla przybyszy z krainyU! Wielu wciąż się zastanawia, dlaczego obecny rząd Zjednoczonej Prawicy nie obniża podatków i nie wprowadza ułatwień gospodarczych, nie likwiduje biurokracji, itd. W mediach słabo przebijają się dobre wiadomości, a tych jest wiele nie dla Polaków, ale dla Ukraińców: Gdyby naszym pracownikom rząd dodawał 800 zł do pensji, a studentom 1000zł stypendium to nie bylibyśmy we własnym kraju obywatelami drugiej kategorii.

Imiu
Imiu

co to ma wspólnego z oszustwem policjantów z Gliwic i całej PL będących na lewym zwolnieniu lekarskim?

Vicent
Vicent

Nie rozumiem o co ci chodzi komediancie planisto jak uważasz, że policjanci nie biorą 500+? Myślisz, że ich przed podjęciem tej odpowiedzialnej służby kastrują czy coś?;)

obserwator
obserwator

Milicjanci fajie się bawią, po znajomości l4. swoją drogą nieźli są łapiduchy co wypsują te LEWE l4. Najlepsze jest to , że 75% milicjantów to zwylkli urzędnicy siedzący 8 g, za biórkiem w papierach , mający wyższą pensje od normalnego urzędnika , nie wspomnając o przywilejach emerytalnych!!! Słabe to milicjanci, nawer bardzo

Katolik
Katolik

Przekupiony lekarz

lekarz
lekarz

A Słomski co ? Nooooo. Łamistrajk ?

As
As

Ostatni gasi swiatło…

Blee
Blee

Czy można BĘDĄC na L4 pójść do swojej pracy i przepracować tylko 1 dzień za korupcyjną stawkę 1000zł?
Czy jest to zgodne z przepisami?

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Blee. Nie, nie można.

"Pożar w Kwaśniewicach "
"Pożar w Kwaśniewicach "

Jak to leciało ? Acha. ……………..Jedzie ,jedzie straż ogniowa (czyt Policja)Trąbka gra .SAM KOMENDANT DZIŚ PROWADZI WÓZ !

Ampuła
Ampuła

Jedna stara, mentalna PiSówka rozpoczęła wczoraj głodówkę w intencji natychmiastowego uwolnienia z pierdla młodej bojówko-zadymiarki narodowo-patriotycznej z Hajnówki. Krucha a niewinna ta dziecina została skazana na 4 miesiące pierdla za “zarzut obrazy funkcjonariuszy, naruszenia nietykalności i zmuszania do odstąpienia od czynności służbowych”. Kiedyś milicjant, jak mu chuligan strącił czapkę, to posiłkując się kolegami wypałował osobnika na spuchnięty fiolet, a sąd dowalił szybką ścieżką jeszcze rok prac społecznie użytecznych na torowiskach. Dzisiaj policjant, jeżeli przyczyni się do obsunięcia kominiarki u kibolca z maczetą albo spoconym ze strachu chwytem naruszy świątobliwość powstańczych tatuażów u dziewicy ciskającej brukiem w paradę pedałów, zostanie skopany… Czytaj więcej »

emil
emil

Gdzie są kontrole tych zwolnień, ja się pytam?

Cliper
Cliper

To ta sama mafia więc się nie dowie nikt

Pantofel
Pantofel

Ło żesz… Psia grypa w Gliwicach i to epidemia. Dobrze ze długi weekend trza się zdezynfekowac

Cliper
Cliper

Szkoda ze w ten weekend nie grają przyjacielskie drużyny Piast i górnik
Ciekawe kto prócz kiboli straciłby głowę

kop
kop

Wymyślają takie przekręty, a potem dziwią się, że społeczeństwo ich nie szanuje. Niech walczą o swoje, ale nie w taki sposób. Żenada.

Janusz
Janusz

A w jaki mają walczyć. Policjant zarabia średnio 35% mniej niż żołnierz, a warunki pracy ma nieporównywalne.
Ktoś Ci kiedyś zasadzi kopa to inaczej będziesz śpiewać.

mgr inż
mgr inż

“Policjant zarabia średnio 35% mniej niż żołnierz”
… i 35% więcej niż ja z 25 letnim stażem

Janusz
Janusz

Jasne, problem w tym, że w takie bajki to nikt normalny nie wierzy. Chyba, że całe życie zamiatasz za najniższą krajową, no ale to trzeba się było uczyć, a nie iść na studia emgieerku inżynierku.

mgr inż
mgr inż

Trzeba było iść do wojska a nie do policji żeby nie iść do wojska. Nic nie wiesz o wojsku, nie byłeś na żadnej misji, więc w d… byłeś g… widziałeś. Służba i warunki pracy faktycznie nieporównywalne harcerzyku.

Ssak
Ssak

Już dawno powinieneś wiedzieć kto jeździ na misje.

Dziadek
Dziadek

Jesli po 25 latach pracy (rozumiem ,że staz to lata pracy jako mgr inż) zarabiasz tyle co napisałeś…to z Ciebie taki mgr inż …jak ja jestem profesor Belwederski!
PS.Wiem co piszę,…jako tylko inż przepracowałem 50(pięćdziesiąt lat)…to nie pomyłka!

kop
kop

Mylisz pojęcia chłopie. Osobiście szanuję pracę policjantów i uważam, że powinni godnie zarabiać, ale więcej zarabiać powinny też pielęgniarki, nauczyciele itd. I jeśli porównamy płace tych grup np. na podstawie wykształcenia to policjanci wcale tak mało nie zarabiają. Problemem dla mnie jest forma protestu, która jest łamaniem prawa przez policjantów i lekarzy, bo chyba tak należy traktować wystawianie lewych L4. Policjant to taki zawód, w którym po prostu pewnych rzeczy nie wypada robić – w tym przypadku omijać prawo i drwić z systemu ubezpieczeń zdrowotnych.

kap
kap

Lekarze i pielęgniarki też protestowali. Przypomnieć o miasteczku namiotowym? One to na urlopach robiły czy w wolnym od pracy czasie?
Forma jest taka na jaką pozwala prawo bo nikt go nie łamie. Połowa Policjantów ma takie teczki u lekarzy, że głowa mała.
Jak polityk rypie system na kasę to jest dobrze, ale jak ma to zrobić Policjant to już źle?

kop
kop

Ciekawe… prawo pozwala symulować chorobę i wystawiać “lewe” L4? Ok, to może porozmawiajmy o przyzwoitości, minimum przyzwoitości w pracy policji i służby zdrowia? O etyce nie piszę, bo zbyt wiele chyba nie mogę wymagać, zwłaszcza przy takiej argumentacji, że inni oszukują i kradną, to policja też może…

iza
iza

A ty od razu zakładasz że łamią prawo a L4 jest lewe. Policjant tak jak strażak i innych parę zawodów rządzi się szczególnymi prawami i mogą wziąć L4 dla poratowania zdrowia z nadmiaru stresu a tego im w obecnej sytuacji napewno nie brakuje (zupełnie pomijając kto ma rację). L4 są jak najbardziej legalne choć pewnie można by je próbować werfikować tylko jak zwerfikujesz nagle L4 u połowy załogi? na wyrywki? hmm. A poza tym fajny wywiad był z kimś ze związków zawodowych. Koleś mówił że postulaty jakie wymyślili nie biorą się z tego że oni chcą dla siebie tylko dla… Czytaj więcej »

kop
kop

Ja nie zakładam, ja wiem. Większość ludzi w pracy ma większy lub mniejszy stres i z tego powodu nie biorą L4. Zgadza się, to specyficzny zawód, wymagający odpowiednich predyspozycji, ale jeśli policjant nie radzi sobie ze stresem powinien zmienić pracę a nie iść na L4.

kop
kop

zresztą co to za choroba, na którą jedynym lekarstwem jest podwyżka zarobków :-)

Cwaniak z pekaesu
Cwaniak z pekaesu

A ja mam jakies urojenia o pracy niebezpiecznej i pod bronia i ze jak nie masz 100 procentow przekonania ze dasz rade to trzeba odstapic zeby sobie i innym krzywdy nie zrobic ale lepiej pisac o lewych zwolnieniach. Przeczytaj kodeks ze zrozumieniem to ci sie rozjasni… Frustrat z bronia nie dzieki

Policjanteł
Policjanteł

Fajnie się siedzi w domu za “wasze” podatki :). Tymczasem kończe bo musze iść przedłużyć L4.

Pozdrawiam :D

Imiu
Imiu

Komorowski już nie raz wspominał: “Zmień prace, weź kredyt” no to policjanci się zmówili i wzięli zwolnienia lekarskie XD Nadają na tej samej fali co politycy.

Ycik
Ycik

Z jakiej racji mają mieć wszystkie przywileje. Powinni pracować tak samo i za to samo co zwykły ‘Kowalski’… Właśnie policja pokazuje jak szanuje obywateli…, którzy poniekąd ich utrzymują.

Walc smoleński
Walc smoleński

Obywatele mają szansę poznać komendantów, bo mają chodzić w patrolach. To nagroda za pilnowanie miesięcznic smoleńskich. :-))))

Imiu
Imiu

Jaka Policja takie L4

Kuki
Kuki

Bardzo dobrze. Skoro matki mogly dostac 500 plus to i na policje sie znajdzie. To ciezka robota i nalezy sie im.

Imiu
Imiu

a za OSZUSTWO należy się Policjantom pochwała? Aha, podwyżka XD

Realista
Realista

Wszyscy tutaj tak najeżdżacie na Policję, ale jak wam rowerek z piwnicy wyniosą, albo auteczko porysują albo gówniarzeria drze ryja pod oknem to pierwsze co robicie to wykręcacie 997 ewentualnie 112. Każdy ma prawo oczekiwać od pracodawcy pracy w normalnych warunkach za normalną płacę. Bajki o emeryturach po 15 latach pracy już nie obowiązują. Od lat trzeba przepracować minimum 25 lat w mundurze i ukończyć 55 lat. Dopiero wtedy można przejść na wcześniejszą emeryturę. Użerajcie się z takimi półgłówkami jak wy przez 25 lat to inaczej będziecie gadać. Każdy kto nie popiera protestu Policji albo jest nieświadomy warunków panujących w… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

więc mamy wziąć przykład od Policjantów i OSZUKIWAĆ w ramach np. protestu?
Policja wielce poszkodowani że należy im się PRAWO do OSZUSTWA na co dzień:-/

Realista
Realista

Ja ci nie każę brać przykładu z nikogo. Tym się różnimy, mnie zwisa co robisz. Mnie interesuje czy Policjant, który potencjalnie będzie chronić mnie, moją żonę i moje dzieci jest odpowiednio wynagradzany i ma odpowiednie warunki pracy. Jeśli nie ma to ja chcę mu to umożliwić dlatego głosuję na takich polityków, którzy to zadeklarowali. Niestety obecny rząd bezczelnie skłamał, że ma coś zamiar zrobić w tej sprawie. A prawo i sprawiedliwość to tylko puste slogany z nazwy. Dlatego popieram protest Policjantów również w tej formie. Bo chciałbym wszystkim takim mądralom przypomnieć, że protest w Policji trwa od dawna, a to… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

Aha, więc w ramach protestu poszkodowaniu policjanci TERAZ postanowili pochwalić się dolegliwościami…Bardzo skrupulatnie “planowana” akcja protestacyjna.
Protest jak najbardziej na + ale wykonanie jak najbardziej na wielki minus, dzięki temu co teraz robią policjanci tylko się ujawnili jaki stosunek mają do PRAWA i LEWA oraz do mieszkańców których ponoć chronią a wiemy jak jest, bo widzimy i słyszymy na co dzień.

Realista
Realista

Bredzisz.
Jak pod każdym postem tutaj.
Udajesz że nie wiesz w czym leży problem. Udajesz że niby popierasz Policję, ale nie sposób w jaki działają.
Właśnie przez takich jak ty oni strajkują.

Imiu
Imiu

więc celu uświęca policyjne środki protestu. Niestety nie bredzę:-/ Problem sobie stworzyła Policja tymi L4. Strajk nadal popieram ale zachowanie Policji jest kary godne lecz nic im za to nawet nie grozi bo by musieli ponad połowę policjantów dyscyplinarnie zwolnieć. Załatwią to zwyczajowo jak to w Polskiej Policji bywa :-( i to mnie nie cieszy. Policja strajkuję z powodu głównie PIENIĘDZY w całej Polsce wynagrodzenie za PRACĘ jest za małe o 3x minimum, więc nie pitol że strajkują przeze mnie a przez niedocenienie za pracę. Tj, pracują tak biorą teraz L4 i to jest fakt, bo nikt normalny nie robi… Czytaj więcej »

Kuki
Kuki

To znajdz takich nowych i daj im kase plus daj dyscyplinarke za l4 (pip masz na karku po chwili). Widac ze nnic nie wiesz

Kuki
Kuki

Daj sobie siana. Wielu pracownikow bierze lewe l4 i nikt nie ma pretensji

Joanna
Joanna

racja wszyscy zazdroszczą to dawaj w kamasze niech idą do policji jak tak dobrze

Kiakioop
Kiakioop

to pryszcz mamy nowy pomnik w Warszawie taki jak za dobrego Kima

Imiu
Imiu

temat o policji, policjantach którzy chodzą na lewe chorobowe w ramach protestu a ty o jakimś pomniku, byle kogo.

Imię
Imię

Dobrze, że tego pomnika nie dźwigali za szyję bo głupio by wyglądało. Pomnik ma przypominać o dyspepsji w ramach Trójkąta Weimarskiego i nie ma nic wspólnego z protestem Policji.

552
552

Czy to kolejna uprzywilejowana kasta? Jak się buraki zatrudniali to nie wiedzieli jakie są warunki pracy?! Dyscyplinarki i do kładzenia asfaltu przegonić tą hołotę.

Joanna
Joanna

Wszystkich zwolnić łącznie z tobą. Do policji się nie dostałeś że taki zawistny jesteś. Dla policjantów dyscyplinarki i wszyscy sami się na drogach pozabijają jeszcze tylko Polakom pistolety rozdać i unia będzie miała z nami święty spokój

Gargulec
Gargulec

I bardzo dobrze, rząd ma pieniądze na wszystko tylko nie na to co potrzeba, ojciec dyrektor wymyśli sobie jakiś projekt i już kasa płynie, kolejny pomnik, nie ma problemu.
Rok temu byłem na komisariacie w sośnicy, boże przecież tam strach wejść. Budynek technicznie na poziomie pustostanu do rozbiórki. Szczerze współczuję pracującym tam policjantom.

Ryszard
Ryszard

A kiedy wy pojdziecie na emeryturę jak nic nie robicie tylko napierdzielacie paluchami 24 godziny na dobę w klawiaturę

AMF
AMF

Primo: “Dla Gliwic to dodatkowe wyzwanie, bo dzień wcześniej, w sobotę czeka nas gala boksu zawodowego w Arenie Gliwice, czyli impreza masowa, na którą zjadą kibice z całej Polski.” Czyli jak rozumiem redakcja ma przecieki, że w ulubionym miejscu Gliwiczan (Czyli POD halą) odbędzie się gala boksu NIEzawodowego? No to warto będzie się wybrać, większe emocje i brak z góry ustalonych wyników. Secundo: jak wróble ćwierkają to łamistrajki mają dostać 1000+ Ech głupi ten PiS, nie potrafi naśladować PRLu jak należy, przecież za zamianę 500+ na 1000+ to patolstwo spod herbu Jestem Pedałem (100%) chętnie wstąpiło by do neo-ORMO i… Czytaj więcej »

Imiu
Imiu

co to ma wspólnego z oszustwem policjantów z Gliwic będących na lewym zwolnieniu lekarskim?

Ala
Ala

Bardzo dobrze! Nie dajcie się tej władzy Chłopaki!

Imiu
Imiu

Poklask i kibicowanie oszustwu jakim jest lewe zwolnienie chorobowe/lekarskie to ma być dobra forma protestu o lepsze jutro dla policjantów?

Sznupek
Sznupek

Ciekawe który z komendantów (dla mnie pajac)demonstrował wczoraj “siłę Magnum” jeżdżąc bez celu po Gliwicach na sygnale. Że Was nie ma wiemy. Syrenami patroli nie zastąpicie.

Ampuła
Ampuła

Z punktu widzenia policjanta sytuacja właśnie uległa znacznej dynamizacji na kierunku Julinek-Tworki. W Warszawie miliony mundurowych zwiezione z całej Polski będą musiały jednocześnie, na tej samej trasie: 1. ochraniać i zapewniać bezpieczeństwo przemarszu tzw. Biało-Czerwonego Marszu rządowo-prezydenckiego PiSoidów 2. ochraniać i zapewniać bezpieczeństwo przemarszu tzw. Marszu Niepodległości przeróżnistych radyKAŁÓW 3. skutecznie oddzielać Marsz Biało-Czerwony od Marszu Niepodległości 4. blokować i neutralizować działania kontrujące opozycji wobec Marszu Biało-Czerwonego 5. blokować i neutralizować działania kontrujące przeróżnistych radyKAŁÓW wobec Marszu Niepodległości 6. ochraniać i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom Warszawy, mającym prawo pobytu i przemieszczania się podczas obu marszów – ale bez uczestnictwa w nich… Czytaj więcej »

bnm
bnm

Tym razem wybitnie strzał w 10tkę !!!!!!!!!

Ukn
Ukn

Uwaga, PSIA GRYPA!

Imiu
Imiu

Protest o podwyżki na + i prawie wszyscy normalni ludzie powinni wziąć przykład ale nie od policjantów.
Sami **** sobie do budy!

ja234
ja234

Policjanci walczą o swoje i bardzo dobrze. Pisiory szastają kasą na kler, na pińćet, na emerytury dla matek z co najmniej 4 bachorami, na pomniki.Oraz na inne swoje poronione pomysły….Aaaaa zapomniałbym na dotowanie pis telewizji poszło 1mld, na auteczka dla pisiorów żeby mogli je ( się) dalej rozbijać… Na służbę zdrowia-nie ma kasy, na niepełnosprawnych-nie ma kasy.Szastają kasą na wszystko.Tym zaplacą, tamtym zapłacą a suweren się cieszy…do czasu…podatki pójdą w górę-pisory pracują nad nową ordynacją podatkową, baaaaardzo się przy tym śpieszą…pomijam już kwestię maniakalnego wręcz trzymanie się węgla i co za tym idzie cena prądu będzie jeszcze wyższa… Cofają państwo… Czytaj więcej »