Kiedy wznowi działanie tężnia solankowa? Tym razem zależy to nie tylko od pogody

Ciepła aura zachęca do spacerów i wycieczek, jednym z popularniejszych miejsc w jakie udają się mieszkańcy jest tężnia solankowa w parku komunalnym przy ulicy Chorzowskiej. Kiedy wznowi działanie? To zależy od pogody i opinii sanepidu.

Na ten moment obiekt jest jeszcze zamknięty, nie został uruchomiony po przerwie zimowej.

Żeby tężnia mogła pracować, temperatury muszą być dodatnie. Jednak w tym roku nie tylko pogoda będzie grała decydującą rolę. W związku ze stanem epidemicznym, MZUK skierował pytanie o możliwość uruchomienia tężni do stacji sanitarno-epidemiologicznej. Decyzja o otwarciu obiektu, będzie podjęta w zależności od uzyskanej odpowiedzi – informuje Marzena Sosnowska, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych. Na zakup i wymianę solanki MZUK przewidział w swoim budżecie na ten rok 160 tys. złotych.


Przypomnijmy, że obiekt oddano do użytku mieszkańców w lipcu ubiegłego roku. Jego budowa kosztowała około 3,4 miliona złotych.

(żms)
fot. 24gliwice.pl

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
WD-40

O ile sama tężnia urodziła się o dziwo nawet sprawnie (żeby szybko ograniczyć żal po stracie zabytkowego zameczku) to odkręcanie i zakręcanie tegoż kurka obłożone jest, co najmniej takimi obostrzeniami, jak rynek środków anty-graffiti. Udział miasta w tym procederze jest niezwykle ważny i można odnieść wrażenie, że bez decyzji wierchuszki nie dalibyśmy sobie rady. Podobnie jak z wodnym tryskiem na Pl. Piłsudskiego. Ale wierchuszka żeby czuć się ważna i potrzebna potrzebuje takich ważkich decyzji jak powietrza. One właśnie nadają jej sens istnienia. Dlatego też np. w XXI w oświetleniem ulic w G-cach steruje latarnik ustawiający zegary a nie czujniki zmierzchowe… Czytaj więcej »

Laszlo_egesz

Uznają, że mgła solna będzie idalnym rozsadnikiem covida. Nie uruchomią. Poza tym, suweren w maseczce i tak nie ma szans doświadczyć zbawiennego wpływu tężni.

nem értem Pokolgép

Małe dzieci nie muszą nosić maseczek więc można je inhalować również, pieska też można z sobą przyprowadzić.

Obserwujący

Bombelki powinny obowiązkowo nosić maseczkę, ponieważ są rozsadnikami wirusa.

nem értem Pokolgép

Bombelki powinny nosić maseczki, małe dzieci niekoniecznie a jeżeli już to powinny mieć związane rączki aby nimi sobie maseczek nie ściągały z własnej inwencji jak i biorąc przykład z dorosłych.

suport

Zwłaszcza, że do bombelków nie wolno wzywać karetki pogotowia jak to zalecają urzędasy z PiSowskiego rządu.

Obserwujący

Tężnia nie wznowi działalności i w sumie dobrze.Suweren mający w nosie noszenie maseczek pozarażałby się nawzajem.Przez co najmniej 5 lat będzie zbędna a potem zburzą i postawią jakiś klocek ku uciesze rozwojowców lubiących beton i smród spalin.
Z resztą tężnia jest zbędna

Hipolit Kwas

Ciekawe jak długo miasto Gliwice będzie się zajmowało idiotycznymi inwestycjami ,lepiej ludziom najpierw latarnie zróbcie w Starych Gliwicach Bajkowa itp. a potem niech zajmują się bzdurami ,kurort od siedmiu boleści.

Takaprawda

To co dla Ciebie idiotyczne, dla innych jest ważne. Tężnia cieszyła się ogromnym powodzeniem w ubiegłym roku i powstała właśnie dzięki postulatom mieszkańców. Z tężni korzystać może każdy, a latarnia przed Twoim blokiem interesuje Ciebie i Twoich sąsiadów i jest sprawą spółdzielni. Ja prawdę mówiąc mam to gdzieś.

RamPamPam

No tak, bo latarnia dla paru sfrustrowanych osób jest najważniejsza. Kup sobie latarke czołową.

ekologizm

A sama latarnia nie jest idiotyczną inwestycją ? Miasto powinno przede wszystkim inwestować w ekologiczne ładowarki do ekologicznych samochodów elektrycznych na ekologiczny prąd elektryczny z ekologicznego węgla brunatnego z ekologicznej elektrowni w Bełchatowie i dopiero przy każdej tej najbardziej potrzebnej inwestycji można niejako przy okazji, jakby mimochodem postawić latarnię oświetlającą wszak tylko uratowanie planety do roku 2030 jest jedyną sensowną inwestycją a wszystkie inne inwestycyjne bzdury przy niej to kretynizmy od siedmiu boleści.

WD-40

@ekologizm
Jaki masz cel? Bełkoczesz, a my nie wiemy w jakiej sprawie. Przelewasz na forum jakieś brednie pisząc na ekologicznym komputerze, wyprodukowanym dzięki ekologicznym procesom technologicznym, zasilanym ekologicznym prądem elektrycznym z ekologicznego węgla brunatnego z ekologicznej elektrowni w Bełchatowie a my nie wiemy co chcesz nam przekazać. Jesteś trollem?

ekologizm

Przez jakie gremium zostałeś wybrany, kiedy i kogo reprezentujesz aby pisać o sobie my ? Czy może jesteś noszącym koronę pomazańcem z Bożej łaski i dlatego jesteś uprawniony aby tytułować siebie “my” ? To ty jeszcze nie wiesz, że trzeba uratować planetę do roku 2030 i trzeba ci to dopiero przekazać abyś zaskoczył ? Takie proste oczywiste oczywistości nie są ci oczywiste ? Powinieneś popracować nad swoją normą intelektualną bo jest poniżej Trolla.

WD-40

Jakiż to “artykuł” na Onecie tak zrył ci beret? Patrzę na te cyferki pod twoimi, nie na temat, wpisami i widzę, że mielisz próżnię. Pytam po co? Pomóż nam (tym cyferkom ze znakiem “minus”) to zrozumieć. Może będziemy w stanie ci pomóc, albo przynajmniej wesprzeć jakoś w niedoli.

ekologizm

Onet to niemiecki portal a Niemcy właśnie otwierają nową ekologiczną kopalnię Garzweiler II a ilość ton ekologicznego węgla brunatnego tam wydobywanego będzie liczona w liczbach określonych wieloma cyferkami a nasz miłościwie panujący nam prezydent na szczycie klimatycznym w Katowicach orzekł “że Polska węglem stoi ” i Jarek zgodnie z tą koncepcją proponuje każdemu górnikowi po 120 tysi przy wygaszaniu kopalni. Po za tym nie piszę nic ponad to co od dawna głoszą znakomici uczeni profesorowie z najznakomitszych światowych uczelni i zawsze możesz ich wspomóc w ich niedoli i wytłumaczyć im ich głupotę, swoją mądrością, na pewno będą ci wdzięczni i… Czytaj więcej »

The Tiger@

@ekologizm: Jeśli już przytaczasz Niemcy to może napiszesz jak się rozwija (albo zwija) wydobycie węgla brunatnego w Niemczech…

ekologizm

Właśnie napisałem o tym powyżej, nie umiesz czytać, przeczytać ci ?

The Tiger@

Napisałeś coś wyjętego z kontekstu, ponieważ z Twojej wypowiedzi może wynikać, że Niemcy zwiększają wydobycie węgla bunatnego, a jest na odwrót – i to dokładnie widać w liczbach pokazujących, że w samym 2019 zmniejszono wydobycie o ok. 30% i trend będzie się utrzymywał. Zwłaszcza, że w 2020 już wyłączono pierwsze elektrownie i proces ten trwa.

ekologizm

To napisz coś z sensem najlepiej jak to Niemcy przechodzą na gaz z Rosji a nawet więcej jak zamierzają w Rosji budować wytwórnie wodoru z gazu ziemnego i ropy naftowej, już sam nowo budowany Nord Stream 2 od razu jest przystosowywany do przesyłu wodoru a wszystko to tylko po to aby wypchnąć emisję CO2 ze swojego terenu na teren Rosji bo ta nie jest członkiem Eurokołchozu i można wtedy frazesami pełnymi hipokryzji w wypowiedziach polityków mamić głupią opinię społeczną jaki to Eurokołchoz jest ekologiczny a Niemcy w nim naturalnie również. Niestety Rosja jest na tej samej kuli ziemskiej i tym… Czytaj więcej »

The Tiger@

Napiszę, jak przyznasz się do błędu.

ekologizm

W zasadzie to nic nie masz do pisania po za błędami i przytrolliłeś się jak to Troll ma w zwyczaju.

The Tiger@

Nie, moje wypowiedzi nie mają znamion trollowania, natomiast Ciebie już wypunktował WD-40 i dalej brniesz.

ekologizm

Panienka Tygryska nie potrafi sama wypunktować i dlatego się obraziła i trzeba ją przeprosić. Brniesz dalej bo skoro jak twierdzisz WD 40 mnie wypunktował no to już koniec i to twoje wpisy nie są już do niczego potrzebne a nawet wręcz zbędne, jedynie tylko po to je piszesz aby przyssać się jako Troll.

The Tiger@

@ekologizm: ciekawa argumentacja, ale nie do końca prawdziwa, ponieważ ja odniosłem się do jednego punktu Twojej odpowiedzi na wypunktowanie, który to punkt był manipulacją. A Ty zaatakowałeś mnie w stylu trolla.

ekologizm

W każdym bądź razie WD 40 już mu dawno brakło punktów do trollowania a ty trollujesz dalej bo w kwestii niemieckiej ekologii nie masz nic, żadnych merytorycznych argumentów a uciekasz się do trollowania bo tylko tyle potrafisz i tylko próbujesz trollingiem zagłuszyć swoją niemoc.

The Tiger@

Nie, to Ty trollujesz dalej. Najlepszym tego przykładem jest, że odtrącasz szansę do merytorycznej dyskusji. Chcesz zacząć?

ekologizm

No, to kiedy planeta będzie uratowana ? No dajesz teraz twoja kolej.

The Tiger@

Zacznijmy od początku – czyli od definicji. Co znaczy “uratowana planeta”?

ekologizm

To znaczy, że będzie wtedy “uratowana planeta”, kiedy ludzkość z racjonalnych przesłanek przestanie się o nią martwić, że planeta może nie być uratowana i kiedy żadne z działań ludzkości nie będą już musiały być oklejane nalepkami z napisem “działania ekologiczne, polityka ekologiczna etc.” z żadnych powodów. Jak ty chcesz dyskutować skoro nawet definicji nie znasz ?

The Tiger@

I znowu mnie atakujesz, chociaż powinieneś wiedzieć, że dyskusje rozpoczyna się od definicji. Także tych wydających się oczywistymi. Ale akceptuję Twoją definicję i podaję datę: rok 2100.

ekologizm

A jakie naukowe przesłanki pozwoliły ci tę datę ustalić ? I rok 2100 to o 70 lat za późno do działań które muszą być spełnione do roku 2030.

The Tiger@

Przede wszystkim musi się zmienić mentalność ludzi na całym świecie – a to trwa i wątpię by to się stało w mniej niż 3 generacje. Natomiast pytanie skąd Ty masz akurat datę 2030?

ekologizm

Od naukowych autorytetów, ty nie czerpiesz od nich wiedzy skoro nie znasz tej daty ?

The Tiger@

Jest dużo naukowych autorytetów, więc pytam od których.

ekologizm

Od tych co się tym tematem zajmują, nazwiska chyba są najmniej ważne.

The Tiger@

Zajmuje się tym bardzo dużo osób – ale widzę, że nie wyciągnę od Ciebie konkretów.

WD-40

@ekologizm
W każdym razie. To “bądź” występuje już tylko w mowie ludzi, którzy chcą uchodzić za mądrzejszych niż są.
#Nie karmić trolla

dwa zwoje

Nie ma się co niepełnosprytnym czytelnikiem der onet przejmować. Pracownicy tegoż dzielnego portalu pod nadzorem pracodawcy wypisują tylko co im tzn Niemcom jest wygodne, te mniej wygodne sprawy są pomijanie. Biedulek myśli,że wszystko wie….

ekologizm

Racja Tygrysek powinien się odzwyczaić od swojego uzależnienia Onetem.

The Tiger@

@ekologizm: informacje NT. Niemiec biorę bezpośrednio z Niemiec i nie potrzebny mi do tego Onet.

The Tiger@

@dwa zwoje: z pierwszej ręki wiem, że piszesz bzdury. To tak nie działa. Mogę wytłumaczyć jak poprosisz.

dwa zwoje

dzielny kolego w Niemczech 90 procent mediów jest Niemieckie i działają patriotycznie dla dobra Niemiec. W Polsce zdecydowana większość jest zagraniczna i chyba nie myślisz ,że za cel mają działanie dla dobra Polski?

The Tiger@

@dwa zwoje:
Nie znasz systemu niemieckiego. Tam to jest obojętne kto jest właścicielem mediów, ponieważ jest odpowiednia socjalizacja społeczeństwa – zwłaszcza klasy średniej i wyższej. Jak nie przyjmujesz ogólnie przyjętych wartości to nie masz tam co szukać. I dobrze by było gdyby tak było w Polsce, ale nie widzę siły, która by to wprowadziła, ponieważ Polacy są zbyt podzieleni, a elity za słabe (głównie z powodu PRL). Natomiast niemieckie właścicielstwo mediów w Polsce jest przydatne, ponieważ tworzy środowisko dla pracowników mediów w którym nie muszą się płaszczyć przed władzą. I nie ma tam miejsca na żaden wpływ przez niemieckich polityków.